Ova tema sadrži 1,670 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 1 godina, 7 meseci ranije.

Gledanje 1,501 članaka - 1,501 do 1,515 (od 1,671 ukupno)

Roditeljski dodatak

• tds
    Član
    tds

hvala Micka;]

nenče
    Član
    nenče

Kada stiže prepodne u poštu, otprilike?

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Dobila sam resenje za dodatak za prvo dete pre vise od mesec dana i sve cekam i cekam parice…Znaci,danas ce biti? 😆 E a kada mogu da ocekujem parice za porodiljsko,kada to uplacuju poslodavcu? (posto ce on tad meni)

mimi i mima

Malo pre sam dobila resenje za rodteljski dodatak za drugo dete 🙂 hocu li ovog meseca dobiti parice? Da li se dobija obavestenje na kucnu adresu za svaku ratu roditeljskog dodatka?
    Kada sam predavala papire za roditeljski dodatak, predala sam i za pomoc ne zaposlenim porodiljama grada Bg. Da li neko zna koliko se to ceka? Cula sam, a i citela na netu da je iznos 40 000 dinara.

Saky
    Član
    Saky

Mimi i Mima danas je bila uplata roditeljskog,mozes da proveris u posti da li su i tebi legle parice.Dobices za sve mesece unazad a racuna se od meseca u kom je dete rodjeno.Mislim da ce ti ipak parice biti sledeceg meseca.Sto se pomoci za nezaposlene porodilje tice ona iznosi 50 000dinara i isplacuju je u celosti na tekuci racun koji ti oni otvararju sluzbenim putem.

Saky
    Član
    Saky

I da,ne dobijas izvestaj o uplati na kucnu adresu.Obicno roditeljski bude oko 20. u mesecu.Ma samo svrati ovde,uvek neka mamice napise kad je uplata ;]

nenče
    Član
    nenče

Bio je danas roditeljski, i odmah legne prepodne!

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

nence,saky,jel znate mozda kada se uplacuju parice,tj platica koju dobijamo dok smo na porodiljskom? hvala puno unapred

AnanaT
    Član
    AnanaT

Imam jedno pitanje, nova sam ovde … 🙁 i ova tema mi je nova …
    Da li se za roditeljski dodatak aplicira odmah po rodjenju deteta ?
    tacnije, moje pitanje bi glasilo: Do kada nije kasno podneti zahtev za roditeljski dodatak?

anita75love
    Participant
    anita75love

u roku od 3 meseca od rođenja deteta!

Saky
    Član
    Saky

Oljice ne znam stvarno.
    Anana za roditeljski mozes da podneses najkasnije sest meseci od dana rodjenja deteta.
    Evo ovde imas sve o roditeljskom,mozes da procitas
    http://roditeljsrbija.com/info/socijalna-zastita/326-roditeljski-dodatak.html

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Upravo mi je postar doneo neku potvrdu,sta li je vec,na kojoj pise cifra 31 hiljada i nesto.To je dodatak od drzave.A gde je deo sto pokrajina daje,zar to ne uplate istovremeno?

anita75love
    Participant
    anita75love

To su onda nešto izmenili-u „moje vreme“ je bilo tri…..s tim da kad to podnesete, onda se čeka, rešenje i sl. mesec isplata posle rešenja….sve u svemu nekih mesec i po dva do isplate, posle podnošenja zahteva….sve u svemu odjednom dobijete pare za nekih 4-5 meseci…..
    valjda je bilo dosta pritužbi da mnogi roditelji u prva tri meseca po rođenju deteta jednostavno nemaju vremena da skupe potrebnu dokumentaciju!
    Lepo što se bar nešto promenilo na bolje….mada što kasnije podnesete zahtev kasnije ćete dobiti pare pa možda i nije loše požuriti!

:-*

alhemicarka

Oljicica!;783968 wrote: Dobila sam resenje za dodatak za prvo dete pre vise od mesec dana i sve cekam i cekam parice…Znaci,danas ce biti? 😆 E a kada mogu da ocekujem parice za porodiljsko,kada to uplacuju poslodavcu? (posto ce on tad meni)

Poslodavcu ce uplatiti tek kad on uplati tebi, dakle, refundiraju mu!
    Sto se tice dodatka od Pokrajine, mislim da ne dobijas obavestenje, vec samo podignes parice u posti.

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Bio muzic danas do poste,sve je leglo 😆 Sutra odoh da dizem parice,ima da odu brze nego sto su dosle 🙂 A gazda ne znam sta je izmuvao,posto nije pri parama,jedva da je i doprinose za proslu godinu izmirio,i to samo za mene(da bi dobijala pare,bas smo ga iscimali) pa ce uplacivati kad uplate(mnogi privatnici tako rade,ne znam na koju foru),a sutra refundiraju svima,tako da znate,ako je neko na porodiljskom 🙂 Kaze dobra tetica muzicu danas da gazdi uplacuju za novembar i decembar,pa da ga nazovemo da odmah prebaci na moj racun,da ih ne spicka jos negde 🙂 Ala sam happy,i ko kaze da se ne vrti sve oko para!Nazalost,kad imas pare zmaj si,kad nemas crv…

Gledanje 1,501 članaka - 1,501 do 1,515 (od 1,671 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.