Ova tema sadrži 57 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  olga75 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 58 ukupno)

Temperatura u trudnoci

• lola78
    Član
    lola78

Drage moje,

da li mi mozete reci, da li je svima vama temperatura bila visocija kad se ostale trudne, mislim nekoliko dana po zacesu, i koliko dana po zacecu skoci temperatura?

lola78
    Član
    lola78

Jel ima neko da mi odgovori na ovo pitanje, od sadasnjih ili bivsih trudnica?

Please

LediIv
    Član
    LediIv

temperatura ne zavisi od zaceca, bar koliko ja znam, nego od ovulacije. posle ovulacije skoci, a ako dodje do zaceca ostane visa, inace padne kad treba da dobijes. doduse, mozda je meni bila i malo visa nego inace posle ovulacije kad sam ostala trudna, recimo da mi inace posle ovulacije bude 36.8, a ovako je dosla do 37. ali to su vec tako male razlike, da su na nivou greske toplomera.
    inace, skace onog dana kad je ovulacija

Mozart
    Član
    Mozart

Draga Lola, kako knjige i doktori kazu temperatura tela je uvek povisena kada se desi ovulacija. Na sajtu imas kalendar ovulacije, koji je meni nepogresivo izracunao plodne dane i datum ovulacije, koji sam proverila tako sto sam merila temperaturu, svakog jutra u isto vreme prvog dana nakon zavrsetka :vestica: Temperatura je bila uvek 36,8 dan pred ovulaciju 37 a na sam dan ovulacije 37,4. Sutra iako su mi jos bili plodni dani temperatura je bila 36,8. Tada sam i ostala trudna. Najbolje je da meris temperaturu, pa ces znati kad ti je ovulacija.

lola78
    Član
    lola78

Hvala vam puno na objasnjenjima, puno mi znaci.Jos samo da vas pitam kakvim toplomjerom mjerite, jer meni onaj sa zivom pokazuje uvijek netacno.Da li ste obije koristile digitalno tomplomjer?

LediIv
    Član
    LediIv

digitalni, za oralno i rektalno merenje. ja sam koristila oralno

Mozart
    Član
    Mozart

Ja sam merila temperaturu sa obicnim toplomerom tj. ziva. Nikad nisam imala problema sa njim ;]

katarinam
    Član
    katarinam

Temperatura je obicno niza na dan ovulacije, a poraste tek dan posle i onda ostaje povisena ili po malo raste u celoj drugoj fazi ciklusa, bez obzira da li je doslo do oplodnje ili ne
    Na sajtu http://www.fertilitifriend.com je sve lepo objasnjeno i mozes da pravis svoju temperaturnu listu

lola78
    Član
    lola78

Ali meni je temp tjelesna izuzetno niska, i da li temperatura obavezan pratilac zaceca? Mislim, da li bas ako je doslo do oplodnje, se mora imati malo veca temperatura?

jecac
    Član
    jecac

Pozdrav svima. Nisam se javljala jer je kod mene sve po starom. Cekam da dobijem pa da krenem sa pripremama za vantelesnu. Lola, temperatura moze da se javi od ovulacije i da traje citavo prvo tromesecje trudnoce ali i ne mora. Tako je meni objasnio dr. Ja sam radila 7 inseminacija i imala sam jednu trudnocu koja se zavrsila spontanim pobacajem ali nisam uvek imala temperaturu. Kada sam ostala trudna posle druge inseminacije, nisam merila temperaturu. Kasnije, posle cetvrte inseminacije sam je merila i posle ovulacije do vestice ona bude oko 37,2 i nista od trudnoce.

alix
    Član
    alix

evo vam moj graficki prikaz temperature proslog meseca da vidite kako to izgleda. u principu je najbolje da se koristi graf. prikaz jer je tako najpreglednije da se vidi porast temp posle ovulacije. vertikalna crta pokazuje dan ovulacije. horizontalna sluzi da se bolje vidi razlika izmedju temp u prvoj i drugoj polovini ciklusa. vidite kako temp pocne da pada bas pred mecu, a to kolika je temp je individulno, jer nije svima ista temp tela. da je temp ostala povisena u vreme kad sam trebala da dobijem to bi ukazivalo na trudnocu, a ovako je pala jer sam trebala da dobijem… red dole u kome pise OPK jeste rezultat testa ovulacije (koji je pozitivan oko ovulacije), a BD je kada smo imali odnose (AM/PM – ujutro/uvece). ovo CM i CP su moje subjektivne procene (kad je meca, kad je sluz, kako izgleda unutrasnjost dole i dr. pokazatelji plodnosti/neplodnosti). cmokic svima!!

lola78
    Član
    lola78

alix, mozes li ovu sliku da mi posaljes na na pp, ili nesto tako, jer se ovdje meni ne vidi. Makar na mom kompu.

alix
    Član
    alix

lola, probala sam al ne znam kako da ti posaljem sliku na pp 😕 nemam nikakvu opciju da je prikacim… al idi na sajt fertilityfriend.com, pa na Chart Gallery i onda tu imas kategorije (anovulatorni, ovulatorni ciklusi, trudnoca, pobacaj) i u svakoj kategoriji imas masu tih grafika, pa mozes da vidis tamo kako izgledaju. :-* pitaj sta god ti treba, i ostale naravno ;]

lola78
    Član
    lola78

Hvala puno Alix

bombica26
    Član
    bombica26

Pri pokusaju zaceca kada je najbolje meriti telesnu temperaturu i koliko cesto?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 58 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.