Ova tema sadrži 142 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  T3 7 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 136 članaka - 136 do 143 (od 143 ukupno)

Termin porodjaja

• anna79
    Član
    anna79

Meni je termin prvo bio 19.01,pa 17.01.2008 a ja sve mislim bice to i ranije vec tamo oko Bozica .

rozga
    Član
    rozga

Meni je termin 20.01. a dr u d.z. zapela sa 16.01.-ne znam zasto:neznam: Videcemo kad ce biti.

Mary
    Član
    Mary

meni danas sudeci po rezultatima EUZ, prokontase da je beba naprednija nego li za svoje doba treba biti pa mi tako i novi termin ispada 2. februar a ne kao sto je bilo do sada 14.februar. :neznam:
    volela bi da bude 2. jer sam se bas uzelela svoje bebice

Hubba Bubba

Vanja. – 23/11/2007 11:47

Juče sam bila kod doktora sve je ok bebica je dogurala 2900 gr u 35 nedelji bolove koje sam imala su prestali,malo sam se smirila manje se nervirala na poslu i sada je sve ok. Termin mi je 6 januar ali doktor kaže da oko nove godine  očekujemo novog člana:P 😛 .

Vanja, jesi ti resila na poslu da se porodis?

Hubba Bubba

Meni je termin 20 januar, mislim da cu se tako negde i poroditi. Idem 3 ili 4 januara da mi zakazu CR ali necu zuriti, ako dr. ne bude insistirala, beba je vec nagurala 2.600kg, nismo ni svesne koliko bebi znaci jedan dan u majcinom stomaku. U prvoj trudnoci zakazan mi je CR pet dana ranije, na kraju mi je to jutro pukao vodenjak, nemate pojma koliko sam bila srecna zbog toga, moja bi se beba ipak rodila taj dan. Sve Vas puno pozdravaljam!

Vanja.
    Član
    Vanja.

Hubba BUbba baš si me slatko nasmejala,volela bih ja da nisam na poslu ali imam neki privatan biznis koji je vezan za datume i rokove i sve kao da pozavršavam torbu sam spakovala pa valjda ću stići da predahnem koji dan pre porođaja.:love:

Hubba Bubba

Vanja, samo ti tu torbu nosi sa sobom kad krenes na posao, za svaki slucaj, nikad se ne zna. Salim se. I ja bi veruj mi radila do zadnjeg dana samo da sam mogla. Toliko mi je bilo muka i toliko sam povracala prva 3-4 meseca, da bi u takvom stanju zaista bilo ne moguce biti u kancelariji. A ovako opet umirem od dosade, svaki dan po ceo dan. Sve najbolje.

T3
    Član
    T3

Ajde malo da osvezimo ovu temu..
    meni je termin 20.12 dakle jos malo pa sad ce..
    prvi put mi je termin bio 28 april a porodila sam se 4 maja,a drugi put 27 maja a porodila se 26…
    videcemo kako ce biti ovaj out da li ce biti tu oko termina ako ne i na sam dan,da li ranije ili cu ipak preneti ko i prvi put..

po metodi na dan poslednje menstruacije dodas 7 dana,oduzmes devet meseci kod mene se dobije 22 decembar a ne po dr i uz 20…

slicno je i sa racunanjem na netu negde ispadne 20,negde 22 ali uglavnom se svuda vrte ta dva datuma nijedno racunalo jos nije pokazalo ni pre ni kasnije od toga..mada termin zavisi i od toga koliko vam traju mesecni ciklusi tj na koliko se javljaju 27-32 dana kod mene su obicno dolazili svaki mesec tacno dakle na 30 pa se nadam da ce po tome ko sto bi i trebalo biti biti taj 20 decembar koji i uz pokazuje..

evo i jedne korisne tabele za izracunavanje termina :
    na istoj mozete izracunati i koliko vam je i koliko ce beba u odredjenoj dobi trudnoce biti ili je dugacka…
    po ovoj tabeli moja ce dostici 53cm..a po dr tezina ce biti 3500 dakle ideal..ajd bas cu da vidim koliko su ova nagadjanja i prognoze tacne?!

u svakom slucaju -sve bi dala da znam kad je i koji ce to biti dan…?!

http://www.mef.hr/if/alati/racunala/skripte/trudnoca.html

Gledanje 136 članaka - 136 do 143 (od 143 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.