Ova tema sadrži 112 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  okidoki 9 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 113 ukupno)

A sta je sa kumovima?

• Sonja NS
    Član
    Sonja NS

Mi se bas cesto vidjamo s kumovima,kuma je moja najbolja drugarica koju jako volim,a kum je takodje jedan od najboljih prijatelja mm, ma obozavamo ih!!

veverica07

Mi smo sa nasim kumom u super odnisima za sada ima dugogodisnju devojku ali jos nisu u braku.Stalno se vidjamo i provodimo dosta vremena zajedno ja ga znam jos od detinjstva a mm od kad ga je upoznao ima jedinstven odnos ,tako da se odlucio i da nam bude kum.Po svemu sudeci bice to dugogodisnje prijateljstvo a i kumstvo.

Dorka
    Član
    Dorka

Moja kuma je ujedno i moja najbolja drugarica sa kojom sam odrasla tako da smo super.Sa druge strane mm je odrastao sa svojim kumom tako da tu zaista imamo prave prijatelje.

ceki
    Član
    ceki

Mi imamo gomilu kumova, pa ne znam odakle da pocnem. Vencani kum nam je najbolji drug mm iz vojske i stvarno je fenomenalan, samo se nadam da cemo uskoro dobiti i kumu. Svi ostali su u parovima i pogodilo se da su super i odlicno se slazemo. Moja vencana kuma je moja najbolja drugarica sa fakulteta i moja cimerka 4 godine, moja krstena kuma je moja najbolja drugarica iz osnovne skole, a moju drugaricu iz srednje skole sam vencala ja. I sva trojica kumova su nam super. Imamo i kuma koga je vencao mm, kumu i kumice koji su nam jako bliski i koje jedva cekamo da vidimo kad god odemo u rodni grad. Zaboravila sam i kuma koji je krstio mm, slabije ih vidjamo ali su i oni super. I uskoro cemo dobiti jos jednu kumu, moju komsinicu

saveta
    Član
    saveta

Moja kuma je moja dobra drugarica sa kojom sam odrasla i ujedno i prva komsinica, koja pravo sa posla dolazi kod nas da nas zameni ne bismo li se malo odmorili i odspavali. Dok sa druge strane kum od mm mu je drug i cimer sa fakulteta. Koji jos uvek nije nasao za shodno da dodje da vidi kumce, a jos malo pa ce imati 3 meseca, niti se nesto preterano interesuje. Zove samo pripit iz nekog kluba, obicno oko ponoci i pljuje mm sto nece da mu se pridruzi.

tratincica

Nemamo vencane kumove jer nismo vencani, a nismo ni sina krstili. Iskreno da kazem, ne znam ni koga bi smo uzeli za kumove jer ni sa kim nismo bliski. Mislim, nismo mi neki namcori, ali moj muz ima previse obaveza pa se ne stignemo intezivmo druziti.
    Imam kumu koju sam ja krstila kad je htela da se uda i jos ispostovala dvoje babinje i milion rodjendana, pa mi je ona uzvratila tako sto je dosla na babinje kad je moj malac imao 1,5 godinu. Na prvi rodjendan je nisam zvala, izgovor mi je bio, skucen prostor, ali zato jesam na drugi, kad sam ja silne pare dala na rodjendanske poklone njene dece, moze i ona malo da potrosi i moje. Znam da sam vestica, ali to je jace od mene.
    Inace,ona i njen muz se uvek svadjaju kad sam ja kod njih. Ne znam da li je to stalno tako, da li samo kad sam ja tu jer se osecaju komotno ili je u pitanju cisti egzibicionizam.

Micka&Nidza

Kuma imamo, kuma se jos trazi.
    Vencao nas je kum, stari svat je bio ujak mm.

cipelica
    Član
    cipelica

Nasi kumovi su pribliznih godina starosti kao i mi i mnogo prijatne osobe.Imamo malo vremena da se vidjamo,sto zbog njihovih obaveza,sto zbog nasih.Ali telefonski razgovori su dugi i kada se vidjamo spontano ili sa povodom ,na kraju mozemo sumirati samo pozitivne vibracije i jedan kvalitetan razgovor ispunjen salom,smhom i savetom.
    Gusari ih obozavaju i uglavnom je kum dobar za igru,stipkanje i zafrkavanje,dok je kuma kao knjiga“hiljadu zasto,hiljadu zato.“
    Nikada nismo se nazivali sa tradicionalnim-kumo ili kume,vec to ide po imenima,nemam trip da moraju doci sa brdom poklona kada nam dolaze u posetu ili kada su deciji rodjendani.
    Imamo ih pre svega kao oslonac u zivotu kada krene i po dobru i po zlu i mislim da je to sasvim dovoljno sa njihove i nase strane za jedno kvalitetno prijateljstvo i postovanje.

Danijela&Jovana

Nasi su kumovi nase bogatstvo, iako nemamo vremena da se posvetimo njima koliko bi zeleli, vidjamo se ipak koliko toliko redovno, bar jednom u 10 dana. MM je vencao dva svoja druga, nas je vencala njegova drugarica iz detinjstva koja ga je i krstila pre par godina, (jos samo da nju udamo) meni je kuma bila moja drugarica koju poznajem dvadeset godina, ona nam je i krstila Jovanu, a imamo jos dva para kumova, to su moje dve drugarice koje sam ja vencala. Oni su pre svega dobri i normalni ljudi i mi ih smatramo nasom porodicom. Obozavamo i njih i njihovu decu!

Hubba Bubba

Danijela&Jovana – 6/3/2009 15:39

Nasi su kumovi nase bogatstvo, iako nemamo vremena da se posvetimo njima koliko bi zeleli, vidjamo se ipak koliko toliko redovno, bar jednom u 10 dana.

Isto! 😆

Lavita
    Član
    Lavita

ODAKLE JA DA POCNEM
    he he
    drugarica me je vencala, ona mi je drugarica iz srednje skole, kum koji nas je vencao je drug iz osnovne mm
    mm je krstio decu drugom drugu iz osnovne
    moj drug iz detinjtva je krstio moje dete Vanju a njegova devojka moja dobra drugarica ce ako Bog da Jovanu
    sve ih volimo i ponosni smo na nase kumove i oni na nas i vidjamo se sa svima cesto, smatram da tako i treba i sa njima se nikada nebi posvadjala
    uzgred kuma moja ima muza i dvoje dece pa eto kumica
    kum kome je mm krstio decu ima zenu i dvoje dece, pa se razveo pa sad ima drugu pa tu imam i dve kume he he

saveta
    Član
    saveta

Da se nadovezem na moju predhodnu procu o kumovima. Juce na mladencima je bila moja kuma a kum od mm nije da se ne bi izlagao trosku za poklon!!! Na brzaka je smislio izgovor da ne dodje iako je u subotu zvao mm da se vide u nedelju negde na picu!!! A usput je i zaboravio na mladence.

adrijana
    Član
    adrijana

Sa kumom je sve ok, naidje skoro svaki dan tu je blizu… Sa kumom se slabije vidjam, udata je zivi malo dalje, vidimo se uglavnom za decije rodjendane, ali zato se cujemo par puta nedeljno. Sve u svemu super

sanjas
    Član
    sanjas

Ja imam jako puno kumova i od kad sam se udala sa njima se uglavnom vidjam na raznim slavljima.A sto se tice vencanih kumova,sa kumom se vidjam bar jednom nedeljno,a i cesce ako ona stigne posto je sad pocela da radi i imamo super odnos.To mi je drugarica jos od detinjstva i bukvalno otkad znam za sebe znam i za nju.Sa kumom nismo vise u kontaktu.Nismo se svadjali,ali jednostavno smo razliciti svetovi i prekinuli smo sve veze,jer ne ide.

nina*****
    Član
    nina*****

Vencana kuma mi je najbolja drugarica celog zivota,tako da se cesto i sada vidjamo,mada malo manje nego ranije zbog mojih obaveza. Kumovi od mm su dosta stariji od nas i totalno smo razliciti svetovi,tako da se uopste ne vidjamo i ne cujemo,to rade sveki i svekar,ali se postujemo kad se vidimo najnormalnije.

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 113 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.