Ova tema sadrži 112 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  okidoki 9 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 113 ukupno)

A sta je sa kumovima?

• Leptir
    Član
    Leptir

Super smo sa kumovima,sa kumom se znam od rodjenja jer su moji i njeni roditelji takodje kumovi. Kuma isto znamo dugo godina,jedino sto mi zivimo „preko“ pa se slabije vidjamo ali se redovno cujemo.

natasa ns
    Član
    natasa ns

moja kuma je ok, dobre smo drugarice jos od gimnazije, i ona mi je krstila i veljka, i bila moja kuma na vencanju
    a kum koji na sje vencao sa mm strane je u nekom svom fazonu, bio je dobar i druzili smo se, medjutim od kada zivi sa nekom devojkom, totalno se promenio, tako da skoro vise i ne komuniciramo, a steta on nas je i vencao i krstio alexandru.

Angel
    Član
    Angel

Eh kumovi…
    Zavisi kakav je tip coveka u pitanju. Recimo muzevljev vencani kum nam je zab’o noz u ledja kad smo pokusavali nesto da napravimo od BMW kluba, bio je od onih koji se "sjate" samo kad osete pare i jednostavno nakon vrlo direktne i ozbiljne price sa njim, svaki kontakt je prekinut. Do duse nismo se svadjali i niko ne moze da zna dal ce ikad u buducnosti biti ponovnog druzenja, ali za sad od toga nema nista.
    Moja vencana kuma je bila divna devojka i upoznala sam je preko davnog bivseg decka i godinama smo se znale i druzile i nikad se nismo posvadjale. Preko raznih ludosti sam joj prelazila ali kad je doslo do toga da zbog svoje gluposti dovede moju porodicu u opasnost, to vec nisam mogla da progutam. Naime devojka se svega tri meseca u to vreme zabavljala sa jednim pripadnikom interventne jedinice, i za ta tri meseca su se videli svega nekoliko put. Prica tek pocinje…
    Dakle zaljubila se u njega bog zna kako, a on je bio bas tipican pandur iz interventne i izuzetno ljubomoran i sklon svadjama. Dakle po prici ja bih ga se plasila a ne ona koja je bila sa njim i kojoj se on desavao. No, jednog dana dok sam bila trudna, vec uveliko trudna, trazila mi je uzorak mokrace kako bi testirala kako ce on reagovati ako mu kaze da je trudna. Ok, mogla sam da uradim test i da joj ga dam bez ikakvih problema, jer sam znala da ako nesto podje naopako uvek moze da kaze da test svakako nije sto posto siguran.
    Ali ne, ona je htela bas moju mokracu kako bi se testirala pred njim! Dakle smislila je da sacuva moj uzorak u nekoj bocici i da ga uradi pred njim negde u prirodi. Naravno da sam se protivila jer su tako samim tim vece sanse da je uhvati a to i same znate nije naivna igra niti naivna laz! (meni tako nesto nikad ne bi ni palo na pamet na prvom mestu!)
    Medjutim kad sam je odbila rekavsi da mi nije sve jedno dal ce saznati ko joj je dao uzorak, i da ne zelim da mi sutra dodje na vrata i da bude ko zna cega. Jednostavno ne zelim nista da imam sa tih tipom, kog ni ona sama ne poznaje dovoljno dobro. I izvinula sam se i opet rekla da cu joj dati sam test pa neka mu pokaze. I tako je pocela da me pljuje, i mene i muza i sve sto ima veze samnom i njim. Prosto neverovatno jer tako nesto nikad nije preslo preko njenih usana, zaapravo nikad nista slicno jer se nikad nismo posvadjale ni oko cega!
    I od tog razgovora pustila sam joj sms da cu uvek biti tu za nju i da se nadam da ce se oladiti i razmisliti. Dobila sam odgovor da ne zeli nista da ima samnom, ikad vise. I do dana danasnjeg nije se javila ni jednom niti je zanimalo moje dete niti kako smo-ama bas nista.
    I nije da ne mislim na nju, nikad nisam bila zlobna i verujem da nisam zasluzila da se neko tako ponasa prema meni, pogotovo sto sam zelela da mi kuma bude i prijateljica za ceo zivot.
    Ko zna mozda se nekad i javi…

I od svih kumova, ostao nam je jedino kum iz MK, decko koji je meni najbolji drug i kao brat a koji ce biti krsteni kum Sari a mozda i meni. On je zaista jedno divno stvorenje za koje smem da tvrdim da me nikad nece izneveriti i ostaviti. Upoznali smo se preko interneta pre jedno 6 godina i iako smo daleko vidjamo se cesto i nikad nije bilo nesporazume niti icega. Sve funkcionise maximalno iskreno i lepo. Eto prvi ili drugi vikend posle ovog, dolazi nam sa zenom i cerkicom Anastasijom. Eto nasao je i divnu zenu kakvu sam mu uvek zelela, a cerkica mu je med medeni.

Ipak ima na ovom svetu ljudi koji su jednostavno predodredjeni da budu kumovi i zauvek prijatelji, samo treba biti srecan i prepoznati ih. :bravo:

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Kumovi… Mi imamo srece sa njima zaista
    Nas vencani kum je od mm najbolji drug sa koij se druzi jos od maih nogu, sa njim se ne vidjamo tako cesto ali znam da ako ga pozovem u pola noci bice tu za nas. Moja vencana kuma je moja najbolja drugarica i mi smo odrasle zajdeno jer su nam se rditelji druzili a i moji roditelji su vencali njene roditelje, ali nismo zbog toga nastavile da se druzimo i okumimo vec smo se zaita skontale, jer je ona uvek smirena a ja uvek plahovita hehe tako da je ona jedina osoba sa kojom mogu provesti i vise od 10 dana a da se ne zakacimo. A kum od mm koji ga je krstio je njen brat i naravno mm ga je upoznao preko mene i zgotivli su se u samom startu. On je mnogo dobra osoba i sutra ce krstiti i Srleta i zaista znam da cu na njega moci da se oslonim kao i na nju kad god mi ne daj Boze zatreba tj svi mi. Tako da smo zaista imali mnogo srece
    I drzim ih kao malo vode na dlanu, jer se takvi ljudi i takva prijateljstva i kumovi retko nalaze

Praslin
    Član
    Praslin

Moja kuma je jedno divno stvorenje. Mi smo drugarice iz srednje skole. Naravno da smo se druzile ali to nije bilo nesto intenzivno do 4. godine. Ona nije ocekivala da cu nju pitati da mi bude kuma jer je nas 5 bilo u drustvu i bile su 2 drugarice sa kojima sam bila najbliskija. Ali je nase prijateljstvo oduvek bilo iskreno. I bila je uz mene u mojim najtezim trenucima. Pomogle su mi i ona i njena mama. Tada sam ustvari ja i shvatila kolika je to ljubav. Prijateljska. U super smo odnosima i tvrdim (smem da tvrdim) da cemo uvek biti ovako bliske. A drugi kum,drugar mm je super decko. Ozenjen je i zena mu je takodje divna osoba. Blesavi i opiceni na neki svoj nacin. I volim i njih puno.:)

Spooky86
    Član
    Spooky86

Moja kuma je moja tetka koja je starija od mene 3 godine i koja zivi dve kuce od moje stare kuce :)) vise smo k`o rodjene sestre 🙂

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

imamo ih dosta,svi su divni i mladi ljudi od 79. do 75 .godistai! najvise ih posecujemo, pogotovo moju kumu koja je sad trudnica!
    i mi smo imali srece da su nam kumovi pravi prijatelji pre svega!

dragana_77m

Kuma mi je super, zajedno smo studirale. Tu smo u gradu pa se cesto i vidjamo, a sa mm strane su daleko pa ih manje vidjamo ali su isto super, i to su nam kolege sa faksa. Zadovoljni smo kumovima sa obe strane 🙂 .

MilicaCale

Super smo prosli. Nasi kumovi su nasi prijatelji, kolege sa fakulteta. Super se druzimo sa njima. Od skoro smo kumovi jednom paru, drug iz vojske mog dragog i sa njima se lepo druzimo.

T3
    Član
    T3

jedni kumovi su mi mladi par oni sad zive u novom sadu posto tamo i rade i cekaju prinovu.
    drugi su ovde u zr dobri su,druzimo se i posecujemo kad god mozemo .

Bubilina
    Član
    Bubilina

Moja najbolja drugrica mi je vencana kuma ona je super kao i njen decko bas bih volela da se vencaju i dobiju bebce:) Mm kum je legenda, a njegova izabranica je posebna prica 🙁 Inace svi smo zajedno izlazili. druzili se, sto sad nije moguce jer mi imamo malu bebu:)) kumovi kad god su slobodni dolaze kod nas.

Maja_81
    Član
    Maja_81

Meni je kuma bila nekada najbolja drugarica. Ispostavilo se da od kad smo otisli iz Srbije i nije vise najbolja. Jako retko mi se javljala, samo kad joj nesto treba, nije se setila ni da me pozove na svoju svadbu. U svakom slucaju odlucila sam da kad se budemo vencali u crkvi da promenim kumu. Sto se tice kuma sa muzeve strane za njega stvarno nemam reci, on je super.

sladjanam
    Član
    sladjanam

Moja kuma na vencanju mi je bila rodjena sestra, sa kojom nisam vise u dobrim odnosima.
    Kum mog muza na vencanju zivi u Smederevu, sa verenicom, i vidjamo se redje nego ranije. Uglavnom on svraca, vikendom. Ok je lik, mada ima neka shvatanja koja ja tesko mogu da razumem.

Mitrolina
    Član
    Mitrolina

I ja sam jedna od onih sto se razocarala u svoju kumu (ja sam nju vencala). Bile smo najbolje drugarice jos iz srednje skole i uvek sam bila tu kad joj nesto zatreba. Pre par meseci mm i ja smo imali krizu koja se zamalo zavrsila razvodom. I tad kad mi je trebala podrska, rekla je da je ne opterecujem svojim problemima. To je bio nas poslednji kontakt. Od tada se vise nismo ni cule ni videle, a iskreno to vise ni ne zelim.

Blue
    Član
    Blue

Kum nam je divan čovek, on nam je drug iz srednje škole. Cela njegova porodica je super i zaista imamo divan odnos sa svima. e sad… kuma… pa ona i kum su bili u vezi, stvarno je bila divna devojka i zato smo mm i ja izabrali nju. međutim dan dva pred venčanje kum je saznao da ga vara na sve strane i raskinuli su ubrzo nakon našeg venčanja, a onda se ona i promenila. ustvari, nije se promenila već je prestala da se pretvara.
    recimo, par dana pre mog porođaja iscima me da pomerim sve obaveze da bi se videle, došla je kod mene i sela za komp, ma dve reči nije progovorila, ceo dan je visila na facebook-u i telefonu! zatim kad sam se porodila slala mi je poruke u 12-1 noću i ljutila se zašto neću da odvojim vreme da se vidim sa njom ❗ ❗ ❗ pazite vi taj mozak! kako samo sme da mi bude preča moja beba od svih drugih ❓ ❗ 😆
    na kraju smo se videle, ali u kafiću, ne želim da je dovodim u kuću više. jedva da me je pitala kako sam samo se raskokodakala o nekom tipu sa kojim je u šemi sada. i eto, to je naša kuma…. 🙄

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 113 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.