Ova tema sadrži 144 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 8 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 145 ukupno)

A sta je sa svekrom?

• Natasa
    Član
    Natasa

Ma ti matorci su katastrofa,ne mire se sa tim da deci vise odmazu nego pomazu. Ma dovidjenja…

katarina
    Član
    katarina

I ja moram da pohvalim mog svekra 😉 ne zivimo zajedno ali se cesto vidjamo i uvek je psreman da pomogne.
    Dolazio je cak i u Srbiju na mesec dana da nam pomogne oko kuce, imam korektan odnos san njim i cesto umemo ja i on da uz kaficu popricamo o svemu i svacemu..moja sveki je cak ljubomorna sto se on tako dobro slaze sa mnom 😆 ume da kaze da je pre na mojoj strani nego na njenoj 😆 😆
    Jana voli dedu jer joj deda ispunjava zelje…napravio joj ljuljasku u dvoristu(posto ume sa drvom raditi) sad ga tera da joj napravi kavez za zeku 😆
    zahvalna sam mu sto nikad nije rekao ne mogu ili necu..pogotovu kad moj muz nije tu a ja sam u Srbiji kolima ,da ne bi vozila sama sa detetom 2000 km on dodje avionom da bi mi pomogao oko voznje nazad :bravo:
    ima 65 god a izgleda ko da ima 55…a nekad se oseca tako mladim da nas pozove na rostilj i pivo,gde umemo satima pricati pa se i napijemo…Sad planira na leto ponovo u Srbiju oko kuce da nam pomogne i ostao bi oko mesec dana ako mu zena (sveki )dozvoli 🙄 😆 😆 kaze ja bi rado ali kako ce ona da odreaguje kad joj buide rekao da ide a ona sama ovde 🙄 🙄 🙄
    Mislim da ce sveki biti ovakva :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija:

Spooky86
    Član
    Spooky86

Svekar zivi sa nama u stanu, tj. to je njegov stan.

Kako kaze mm, covek levitira u stanu, ne cujes ga i ne vidis… Ode na posao, vrati se, i gleda TV… Tu je da mi spusti kolica ili bilo sta drugo, ali jednostavno je stidljiv i nenametljiv…

Maja_81
    Član
    Maja_81

Ja se sa svekrom nikad nisam slagala. Moja jetrva poznata kao uvlakaca je radila sve sto on kaze, i on nju obozava. Ja nikad nisam cutala i radila sta on kaze, on je bio nekad glava svoje porodice a nije mogao da bude i moje i to mu je tesko palo. Uvek smo bili u konfliktu zbog moje iskrenosti i ne skrivanja misljenja. Uvek je trazio priliku da se svadja samnom kad mi muz nije tu, tako da je poslednja svadja dovela do toga da se iselimo iz stana jer sam ja rekla muzu ili se selimo ili se ja vracam u Srbiju. Kad sam se porodila sa Verom nije dosao u posetu u bolnicu da vidi dete, moj muz je poludeo jer je kod jetrve isao kad se porodila, i odmah zatim je otisao u Srbiju. Mene to nije pogodilo jer mi nije stalo do njegove posete ali njegovog sina jeste.

Dikina mama

Anka, svekar ti je car!
    Sto se tice mog svekra stvarno je fin prema meni. Na distanci, postovanje i to je to. Diku obozava, on je dedino pile i sve sto pozeli mora da se ispuni!

Lavita
    Član
    Lavita

i moj svekar obozava svoje unuke i to je to
    ali mnogo mi je drago sto mi je sveki bolja od njega i sto se sa njom super slazem
    vidim da je to retkost jer svekar je uvek bolji od svekrve
    ALI HVALA BOGU STO SAM JA POSEBAN SLUCAJ HAHAHAHAH

T3
    Član
    T3

moj je ono neznam ni kako da ga nazovem flegma od coveka,uglavnom ostaje u senci svoje zene ili ti vestice od moje svekrve,igra kako ona svira,uvek se koriguje po njjoj,ima dana kad je super i dobar oce i da pomogne i da pricuva decu,a ima dana kad je nepodnosljiv i bolje mu bezi s puta.
    ima i neke svoje glupe price,ume da te cacne i kaze sta netreba da te zaboli,uvredi tako bez potrebe ali u sustini nemislim da je los covek i u svakom slucaju je bolji od nje.
    uglavnom se ne mesa ni u sta,gundja ponekad nesto sebi u bradu,prokomentarisete i sta ga se ne tice ,ali to je valjda od starosti i dosade,nije iz zlenamere za razliku od nje koja ne bira reci i samo gleda kako i gde da te ubode da boli sto vise i da ti stavi do znanja da je to njena kuca i da ona vlada.

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Trudna 3, da mi nismo zaove a da to ne znamo (valjdase to tako kaze)?

Potpisujem za flegmu, i za potcinjenost "glavnokomandujucem". S tim sto mi njega ni ne interesujemo toliko da bi smisljao da nas vredja (pu, pu – da ga ne ureknem). On je covek, pardon – flegma, stalno iskljucen i samo izlazi na "scenu" po potrebi da izvede ono na sta ga je glavnokomandujuca nahuskala! Dakle strasno! A inace, ovo je samo odlomak iz tuzne tragi-komedije "Za sada bez dobrog naslova 2", i sto je najgore -"to be continued"…..:roll:

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

Ona izmislja pakosti a on nas vredja

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

Ona izmislja pakosti a on nas vredja

T3
    Član
    T3

dete lina neznam mozda i jesmo hihi e moj jwe mene danas posteno iznervirao…naime danas puno je bilo dvoriste i igracaka i dece,i biciklova ma svega ali meni ne smeta to su deca i nek prave krs i lom nek se igraju hvala bogu imaju svoje dvoriste i sredice se.. e sad nije to sto meni ne smeta vec njemu drugo glavnom ovde smeta…pa ide dvoristem,gundja,sklanja biciklove da moze da prodje ,suta igracke..e kad nisam pukla i odem ja do prodavnice,a on ce lepo stanarki jer meni nesme..a bvas dve kad vec kafenisete ,sedite po ceo dan i kao pazi KAO cuvate decu mogle bi malo i metlu u ruke da se ovaj haos pocisti,a ove igracke zaposlite decu pa svaku na svoje mesto,i ona jadna sta ce poslusa ga,jer boze moj on je gazda..a ja kad sam dosla ona mi sve ispricala,a ja noj da ostavis tu metlu i da nista nisii pipipnula ,sto se meni nije udostojio pa rekao,ma on i sam sebi smeta i dvoriste ce da bude takvo i deset dana,dok ja ne sredim,aj nek proba da pipne nesto..letece perje i ucutkacu ja i njega i finu mu zenicu za sva vremena. e sad sam odlucila sutra posto nam je i supa puna igracaka imamo i tobogan i igracke za pesak i lopte ma svasta da cu sutra sve da iznesem napravim deci igraliste tj igraonicu,stavim moj sto i stolice da sedimo i kafenisemo kako on kaze po ceop dan ,na jednu cu da sedim,a na drugu da dignem noge,iznecu deci bazen,suncobran,i tako cu sve da ostavim do sutradan i tako celo leto..e pa da vidim oce smeti da pisne ili pomeri nesto,a mm kad dodje cu da mu kazem dok je tu da kaze svojim roditeljima da ne smeju da pipnu ili skolone nista dok to ja ne uradim,budu li se napravili tose i uzeli da pospreme dvoriste ja cu sve preko kapije na ulicu pa nek komsijska deca skupljaju,oni ce bar moci da ih stave gde hoce i da se igraju s njima.

pa da vidimo koga ce i on i ona da zajebavaju..boli mene dupe sto su oni matori i izlapeli,moja deca ima da se igraju i tacka i da im bude lepo,imaju hvala bogu svega da im nebude dopsadno i ako ja pustim pola ulice u dvoriste bice tu dok ja ne napravim razlaz,a ne da mi on ustane popodne posle prespavanog skoro celog dana onako bunovan i sere i laprda dvoristem,a da proseta ili provoza unuka to nezna ,najlakse je tako biti deda,ici sa rukama na ledja u kontrolu aleje velikana posto ocigledno zamislja da mu je dvoriste to i samo govoriti sta ne stoji tu,sta nesme tu ,sta mu i ko smeta ,a ko ne…..ma oladi matori…

uh vec mi sede na glavi i dosta mi ih je..blago svima koje imate svoj stan ili kucu nemate pojma koliko ste bogate i srecne.

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

Trudna 3 kad citam tvoje reci pronalazim moje stanje meni su na jedno komsijsko dete od 4 god toliko vikali zbog polomljene igracke (koju je mozda i moje dete razbilo a oni su kupili) da ja mala jecala od straha pa je majka dosla po nju i vise nece da dolazi nego se dovikuje sa mojim sinom preko ograde a nas uvek lepo prime kod sebe.Moram da naglasim da je to najbolja drugarica mome sinu i posle svega.Sada kad ih je komsija pustio u svoje dvoriste da se igraju jer mu je zao da se dovikuju,deda nam je napravio haos vice i govori zasto ide tamo ja sam mu deda.uzas

nina*****
    Član
    nina*****

Slatko sam se ismejala svim ovim komicnim situacijama! Slazem se da je najlakse kad ne zivite sa njima i onda kakve god da su im mane,izdrze se tih par puta kada se vidite!

Moj svekar je takodje teski flegman! Cini mi se da mu neko kaze da ce sutra da bude smak sveta,on bi rekao:"Ma,opusteno"! Jedino sto je penzioner pa mu je toliko dosadno da cesto ili uvek smara kad se vidimo sa nekim ne bitnim glupostima.Ima neke svoje teorije o zivotu i ja ga onda slusam i slusam i trpim tih par sati iako se ni sa cim ne slazem! Jednom sam pokusala da iznesem svoje misljenje,ali sam shvatila da ne ume da slusa i da je kod njega sve vec zacrtano,tako da se vise ne cimam oko toga! Jako je dobra osoba,obozava svog unuka,a i vedrog je duha,bas kao dete je i to mi se svidja,mada ume i da smori jako! Mi ne slavimo posebno slavu,nego idemo kod njih i najvise me nervira kad mi sedimo potpuno odvojeni,na drugom spratu sa svojim drustvom,a on sedi sa nama,a ne sa svojim gostima! :galamdzija: Da bar cuti,nego ceo dan smara i nas i nase prijatelje! To je ta detinjasta crta u njemu! U sustini mnooooogo je bolji od sveki!

bens
    Član
    bens

Evo i moje čini mi se neobične situacije.
    Ja nemam svekrvu. Umrla je nakon prve godine zabavljanja sa mm. Naš odnos je bio površan i bez ikakvih komplikacija. Kada sam je upoznala bila je teško bolesna i činilo mi se da oseća neku vrstu olakšanja što je njen sin ušao u ozbiljnu vezu. To mi je jednom prilikom i rekla. Veoma mi je zao što mm nema majku, iako sam svesna da bi moj i njen odnos sigurno vremenom postao komplikovaniji.
    Da se vratimo na svekra. MM mi je uvek pricao o ljubavi svojih roditelja kao o nečemu savršenom. Mislila sam da se svekru srušio svet kada mu je žena umrla. MM i on ostali su da žive sami u ogromnom stanu. MM je počeo da me nagovara da se preselim kod njih. Ja sam više bila u varijanti da je bolje da budemo sami, ali u takvim okolnostima njegovo razmišljanje mi se učinilo logičnim. Primećivala sam neke signale koji su mi ukazivali na to da svekar ne želi da živi sa nama. Stan je dovoljno velik da se gotovo i ne moramo sretati, bio je jedan od argumenata mm. MM je razgovarao sa ocem i počeli smo krečenje „naše“ sobe. Kupili smo nov nameštaj i uneli ga u „našu „sobu. Nakon nekoliko dana a u jeku priprema mm me zove sav izbezumljen: „Zatekao sam neku gospođu kako u pidžami pije kafu u kuhinji, i još nešto tata joj je dao naše nove jastuke da na njima spava“. Sve se to dešava nekoliko meseci nakon smrti majke mm. Vreme prolazi a moj svekar nastavlja da šalje signale da sam/smo nepoželjni. Mi tj. ja odustajem od ideje o životu u zajednici. On danas više nije sa dotičnom gospođom. Ima drugu, ili je treća nisam sigurna. Ne žive zajedno. Samo se „zabavljaju“. Uživa u životu, izlazi, provodi se. Ima pravo na to. Mi živimo kao podstanari. Viđamo ga 2 puta mesečno. Da se ja pitam ne bih ga vidjala ni toliko. Iza licemernih postupaka ostala je gorčina koju ne mogu da zaboravim.

Angel
    Član
    Angel

Bens….jadna zena, neka joj je laka zemlja, i jadan tvoj muz kog sigurno te oceve avature pogadjaju. Neka ste se odvojili, samim tim ste pobedili. Bice sve ok i nadalje!
    A ja, ja bih ovako zauvek, samo da su svi zivi i zdravi-to mi je najvaznije!

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 145 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.