Ova tema sadrži 0 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Makso 5 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)

Alkohol u porodici

• Makso
    Član
    Makso

Dragi forumasi,
    pre godinu dana razveo sam se od supruge koja ima problem sa alkoholom ali to nikad ne priznaje. Imamo dvoje male dece 6 i 3 godine, i ona su razlog zbog kog sam se odlucio da se rastavimo jer su previse toga videle od majke kada je pod dejstvom alkohola ako ne i nesto jos pored toga. Dok smo bili u braku zadnjih dve godine postale su paklene. Bacanje sudova, razbijanje, histerija, agresija i to sve pred decom. U nekim navratima uspevao sam da sklonim decu a nekad ne. Podneo sam tuzbu za razvod braka u nadi da cu uspeti da dobijem starateljstvo nad decom. Isao sam kod socijalnog radnika u savetovaliste, kod koga sam shvatio da sta god da radim deca ce pripasti majci pa i da je narkoman, sto mi je neverovatno. Pokusao sam vestacenjem u BG al naravno da nije vredelo, jer naravno niko nije lud pogotovu ako mu zakazu unapred vadjenje krvi, i psiholoske preglede, a pritom je odlican manipulator ili ti slatka mala. Ostalo mi je samo da u socijalnom prihvatim da ona bude staratelj nad decom, jer sam se vodio time,,Ajde nece vise… dogovaramo se oko dece, treba odrzati roditeljstvo, idemo sa decom u setnju…“, bez modela vidjanja jer smo izgladili odnose. I stvarno super je funkcionisalo sest meseci, iako je i tada bilo sitnih opijanja, na koja nisam reagovao da je ne bi povredio. Sve dok ona nije ponovo pocela sa opijanjem i zanemarivanjem dece, gde se toliko napila da je zavrsila u hitnoj pomoci gde je cetiri sata provela na reanimaciji infuzijom. Majka ju je nasla kako lezi na podu a malo dete pored nje stoji i placuci kaze ,,mama pala“.Mene pokusava opet da laze, manipulise misleci da je ne izvaljujem da je ona pijana, moli me da vodim decu od nje, da ne mogu da zive kod njenih…Sutradan kao da nije nista bilo… Strasno! Mogao bih roman da napisem…
    I sta sad? Podneo sam zahtev da se vidim sa socijalnim radnikom, u koje nimalo nemam poverenja jer imam utisak da samo otaljavaju posao linijom manjeg otpora, da mi kaze sta sad da radim. Sad su deca kod nje, jer treba da gledaju majku koja je kako stariji sin kaze,, Mama je cudna“ a mladji sin,, baka cupa moju mamicu za kosu, derala se na nju, svadjaju se“. Ako je zakon na strani majke kao staratelja, koji je to onda zakon koji je na strani dece da i zastiti od prozivljavanja takvih situacija.
    Ako neko ima neki savet voleo bi da cujem.

Gledanje 1 članka (od 1 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.