Ova tema sadrži 647 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zderonjica 5 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 648 ukupno)

Amniocenteza

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

drage moje u totalnom sam haosu,analiza koju sam radila na hromozom 21 pokazala je da moguce sa bebom nesto nije u red,doktorka nam je telefonirala imm i ja otisli smo kod nje,dala mi je uput za bolnicu gde ce bebi meriti vilice,nos,usi,bubrege posto kaze da se to sve razlikuje kod dece koja nisu u redu,ako na UZ nemogu najbolje da vide poslace me da vadim plodovu vodu.Mada kod mene i kod mm nema dece rodjene sa Daunovim sindromom ili nekim drugim poremecajima,doktorka kaze da su sanse male da moze tako nesto da nam se desi jer oboje smo mladi i da su mi sanse da rodim takvo dete 1:220 ,ali i^pak nisam mirna nocu nemogu da spavam sta ako beba nije u redu teska je odluka pala na nama,doktorka kaze da od 20 zena koje je poslala na tu analizu ni jedna nije prihvatila vadjenje plodove vode i da je od tih 20 samo jedna rodila poremeceno dete,zaista neznam mnogo mi je tesko samo kad osetim kako se pomera u stomaku dusa me boli da nesto tako moze da zadesi moje dete,totalno mi je lose neznam sta pricam,non-stop placem,mm je ubedjen da je sve u redu ali da te analize mora da se obave doktorka je duzna da nas obavesti ali nesme mnogo da prica o tome i da nas zato salje da uradimo sta sve treba,duzna je prema drzavi da neprica puno,imam zakazano u 8 ujutru u utorak drzite mi palceve do tad cu poludeti a da li me ceka nesto najgore posle toga nesmem ni da mislim.

Sandra K.
    Član
    Sandra K.

Ivana nedaj se. Neka se uradi i taj test. Ćitala sam da vađenje pladove vode nije opasno ni za tebe ni za bebu. Ja sam sigurna da će biti sve OK. Vjerujem da te je sve to puno potreslo i mene je samo kad ćitam ovo. Mlada si, zdrava, ma i beba je sigurno na mamicu svoju. Nemoj puno da misliš o ružnim stvarima, zabavi se nećim. Ma joj ja sam uvjerena da će biti dobro. Držat ću ti palčeve.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

vadjenje plodove vode moze da izazove pobacaj,infekciju,kasnije curenje plodove vode i prevremeni porodjaj zato postoje rizici u svakom slucaju hvala ti na podrsci znaci mi puno

Sandra K.
    Član

Irssa
    Član
    Irssa

Nemoj da se sekiras, da places i panices, to sve utice na bebu. Slusaj doktore sta ti kazu. Bice sve u redu, neka ti urade sve analize. Konsultuj se sa njima oko vadjenje plodove vode, oni ipak znaju sta je naj bolje i koliki je rizik.
    Drzim ti palceve i samo hrabro

Sandra K.
    Član
    Sandra K.

Sad bih ti dala ovaj moj optimizam (mislim da ga imam i viška). Statistika je na tvojoj strani.

Irssa
    Član
    Irssa

Mozes da pogledas ovaj link
    http://www.yumama.com/pitajte/index.php
    Pitajte strucnjaka. Inace dr Belosevac je odlican, ja sam isla kod njega prosle subote kad me je boleo stomak.

Mirche
    Član
    Mirche

Ivana znam da si uplasena ali obavezno idi na amniocentezu jer ces tek posle te analize biti sigurna i spokojna da je sa bebom sve u redu…
    To je analiza koja je kod nas obavezna za trudnice preko 35 godina i nemoj da brines sve ce proci ok.
    Koji si test radila kada su posumljali da nije nesto hromozomski u redu?

Standzi
    Član
    Standzi

Drzim ti palceve u utorak !! Drzi se! znam da nista ne vredi govoriti da se ne nerviras,kad bi se i ja sigurno nervirala… 😕 Budi optimisticna i bice sve ok!!!Uz tebe smo!!!! :cvecko:

crnokosa
    Član
    crnokosa

Sutra cu da se molim za tebe,ne brini se moras da mislis pozitivno koliko god da ti je tesko,moras da saljes bebi pzitivne vibracije.Ponekad oni malo uspanice za male stvari a to im je posao moraju da paze.Ovdje su jednoj poznanici isto tako bili rekli i isla je u veci grad na ispitivanje i hvala Bogu sve u redu eno bebe ko secer.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

to je Mirche bila analiza na hromozom 21 ili je nekome poznata kao trizometri 21 doktorka kaze da ta analiza moze nekad da ispadne netacna u vecini slucajeva je takva,i da su sanse male posto smo ja i mm mladi videcemo sta ce biti;hvala svima na recima podrske zaista ste divne drugarice 😥

mica
    Član
    mica

Ne daj se! Svi smo uz tebe! :-* :-* :-* :-* :-*

Snezana
    Član
    Snezana

Radila si tripla test pretpostavljam? Ja sam radila dabl, u 13-oj nedelji i isto mi je pokazao mogucnost da beba ima daunov sindrom + i rezultat ultrazvuka je pokazao tu mogucnost pa znam kako ti je. Cekala sam 6 nedelja na rezultate, u 17-oj radila pa jos dok nisu bili gotovi, prava nocna mora. Rizik amniocenteze je sad manji od 1% pa o tome nisam ni razmisljala, a kod mene je bio i malo veci jer sam pila lekove za odrzavanje trudnoce ali nema sanse da ne uradim i strepim celu trudnocu. Inace sama procedura je vrlo jednostavna, ubodu iglom stomak, i izvuku plodovu vodu, sve se gleda na uz da ne bi slucajno beba bila povredjena, bukvalno je trajalo 2 minuta. Treba mirovati dan dva za svaki slucaj. Nije to nista. Najteze je cekanje rezultata ali koliko vidim ides privatno, bar pretpostavljam cim ti je zakazano tako brzo, pa ce i rezultati biti brze, verovatno za 8 do 10 dana. Ne nerviraj se, stres lose utice na bebu. Srecno

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Snezana hvala ti na podrsci ne idem privatno da vadim nego u drzavnoj bolnici gde cu se i poroditi ja zivim u Parizu,ali ipakme je strah da li te je bolelo kad su te uboli sa iglom,mene strah da to ne boi pa da se od bola ne pomerim i tako povredim bebu,hvala svima jos jednom divne ste :-*

Standzi
    Član
    Standzi

nemoj se bojati!
    sad si me podsetila na jednu klinku iz komsiluka (u Srbiji) udala se nedavno,ima 18 godina,i trudna je sada 8 meseci,pre ne znam koliko su joj rekli da dodje obavezno na pregled plodove vode,isto su joj rekli kao tebi! i zamisli ona nije otisla ! bojala se vise da li ce nju to boleti nego za zdravlje deteta!! 😯 neozbiljna totalno! ne mogu da verujem!to mi mama pricala,kaze sad je u 8.mesecu…
    zato ti samo idi ,uradi to da si sigurna ! ne misli na bol,ima goreg 😆

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 648 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.