Ova tema sadrži 841 odgovor, ima 76 glasova i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 2 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 826 članaka - 826 do 840 (od 842 ukupno)

Anksioznost u trudnoci

• Sandricko
    Član
    Sandricko

Cao svima..Imam 27. God i patim od anksioznosti i od cuvenog STA AKO vec godinama..dosta mi je i lekova i psihijatra i svega kad se sve vrti u krug ..imam iskrivljenu sliku o zivotu ,zivim u uverenju da ce svakog trenutka da se desi nesto meni ili mojima ,dfa bolujem od neizlecive bolesti i to me jako opterecuje ..stalno me boli stomak ,isla sam kod lekara i sve je u redu ali ja sam utripovala da tu ima neceg i niko ne moze da mi dokaze suprotno..mrzim sebe sto opterecujem svoje najblize ,ali ljudi to je jace od mene..verila sam se skoro i zelimo bebu ,nije ni dosla a ja sam vec pocela STA AKO … molim vas pomozite…

alexija
    Član
    alexija

Zdravo svima, imam tridest dve godine ovo mi je druga trudnoca. Sa anksioznosscu se borim vec deset godina. U nekim periodima mi je bilo bolje pa se opet vracalo. Pre trudnoce sam pila flunirin i bromazepan. Sada sam cetvrti mesec i lekovi koji su mi bili ukinutina u prva tri meseca sada su mi vraceni , ali moje stanje se pogorsalo od samog pocetka trudnoce. Stalno sam anksiozna i ne mogu ni nasta da se skoncntrisem. Plasim se da cu trudna zavrsiti u ludnici. Da li jos neko prolazi kroz ovakve stvari?

ANGEL18
    Član
    ANGEL18

alejksija svi smo mi manje ili vise prolazilo kroz to u trudnici
    neko sa lekovima meko bez
    u ludnici da zavrsicrs neces jer je to neizvodljivo
    ne znam koja ti je dijagnoza ali svakako ako je anksioznost umesena nece ti nista biti
    ovako samo sa strahom iscrpljujes sebe a vec trudna nisi j najboljoj kodnicoji
    probaj psihologa ili sko je psihijatar oran za razgovore to ce ti pomoci
    meni je najvise pomoglo iscitavanje od 1 stranice pa po celu niv kad bi mi bilo lose
    ne brini se

Hopeful
    Član
    Hopeful

Covek koji ce da poludi nije toga svestan. Anksiozne osobe imaju strah ili da im je zivot ugrozen ili da ce da polude ali istina je zapravo da je anksioznost samo jedna neuroza, nista strasno, nista sto moze nauditi ozbiljno coveku. E sad to sto je subjektivni osecaj zastrasujuci i sto to moze arzumeti samo onaj ko je kroz to prosao to je vec druga prica.

Hany
    Član
    Hany

Cao devojke , porodila sam se pre 9 meseci , anksiozna sam i pre trudnoce i imam sve simptome od straha smrti , ludila , ma vise ni sama ne znam cega sve ne .. Isla sam ranije na psihoterapiju ali sam ostala trudna i prestala sam da idem . Nikad nisam pila lekove iskreno ni ne bih jer mislim da najbolje mozemo samim sebi da pomognemo , naravno svi imamo faze kad nam je teze i lakse ..ja sebe tesim tako sto znam da ce to proci i prestala sam da dajem na znacaju simptomima .. Meni se malo pogorsalo od kako sam se porodila jer nisam sama i vise me je strah za dete !! U poslednje vreme mi se desava da mi kao neka toplina udari u glavu skroz neki cudan osecaj i onda se naravno uplasim jer mi se to nije nikad ranije desavalo , isla sam kod lekara i to oce navodno od stresa radila sam krvnu sliku i sve je ok inace imam problem i sa vratom pogotovo sad od dojenja tj od tog polozaja .. Da li se nekome jos to desavalo ? Inace citala sam vas celu trudnocu i dosta mi je znacilo sto sam videla da nisam sama i manje vise sve imamo slicne tegobe .. Mislim da ima dosta nas anksioznih samo sto je to nekim ljudima tesko to da kazu , i mnogo je lakse kad sa nekim podelis problem !!

millena
    Član
    millena

Drage moje,molim za pomoc:cry: ..Ja sam trebala krenuti na vantelesnu i pocne me gusiti naime posle snimanja pluca i srca i analiza kazu da imam anksiozni poremecaj od srtesa..Doktor mi prepise seroxat i nisam pila sama sam se borila i gurala e sad drugi doktor kaze kad do sad nisam pila da i ne pijem vec lexilium da pijem po jednu dnevno tabletu po pola..Pola ujutru pola uvece,ovaj doktor sto treba da radi vantelesnu kaze pij kako ti psihic rekao a psihic njihov u bolnici kaze da ne pijem kad sam vec to izgurala ne zna se kakve efekte imace..Boli ginekologa uvo nece on strahovati nego ja..mene zanima kakv je ovaj lexilium jel dobar za anksio??Jel neko ga pijo??

iva85
    Član
    iva85

Cao devojke…uhhhhh odakle da krenem ,e ovako trudna sam 8 nedelja i pre sedam god mi je dijagnostikovana ankcioznost sa panicnim napadima…hmm sta reci kako mi je uzasno za mene postoji zivot pre ankcioz i posle znaci totalno sam druga osoba otkako sam dobila te napade panike…ostajala sam pre ove trudnoce tri puta u drugom stanju i sve se zavrsavalo sa kiretazom samo zbog straha da ce mi se nesto desiti gusim se ne mogu iz kreveta da uztanem koliko mi je muka i koliku tremu imam…sad sam odlucila da ovo izguram pila sam cipralex i lorazepam 3puta dnevno ,prestala s sa cipralexsom i to mi je jako tesko palo zato sto sam nasla sigurnost u leku ..od pocetka trudnoce sam na lorazepamu 3 puta dnevno i mislim da nema sanse da bih mogla da prestanem ali i dalje imam ogroman strah da ce da mi pozli pa sta ako dobijem napad panike i td…uglavnom tesko mi je sto pijem lorazepam uz bozvolu psihijatra i ginek ali ipak se plasim da moze nesto da bude sa bebom….koliko puta sam samo pozelela da se ne probudim ujutru zbog tog straha zato sto me mnogo koci u zivotu..sad kako sam trudna slabo izlazim izgovor mi je zato sto mi je muka po ceo dan a ustvari negde u dubini mi je zato sto imam strah a i zato sto sam prestala da pijem cipralex jel sam jedino sa njim bila sigurna….uhhhh sve u svemu jako tesko

Gaga84
    Član
    Gaga84

Cao,svima. Napokon sam skupila hrabrost da vam se pridruzim i ispricam svoju pricu. Ja se borim sa anksioznoscu od 2006 godine. U pocetku na moje insistiranje (jer niko nije primecivao da se sa mnom nesto cudno desava,n.pr. nisam izlazila iz kuce uopste 🙂 ),par meseci sam isla na terapije,naravno kombinovane sa lekovima. Kada sam skapirala da mi moj psihijatar nece ukinuti lekove prestala sam da idem kod njega,nastavila da pijem minimalnu dozu na svoju ruku,svaki put ignorisala napade panike,zivela normalno i tako do pre dva meseca kada sam saznala da sam trudna. Nisam planirala trudnocu,slucajno se desila,i to je za mene bio sok :-(. Umesto da placem od srece,ja sam bila skamenjena od straha,uplasena kako cu da izdrzim bez lekova… 🙁 I cim sam videla dve crtice pozvala sam komsinicu,koja je psihijatar da bi mi rekla kako da izbacim lekove jer nisam zelela da trujem bebu i da proverim da li su lekovi mogli da joj naskode. Hvala Bogu,rekla je da nema nikakvih problema sto se bebe tice,ali da lekove izbacim i to sam uradila u narednih desetak dana. Na moje pitanje:“ Sta da radim ako sam napeta,ako dobijem napad panike?“,rekla mi je:“ I ja sam bila trudna i tvoja mama i sestra,i bile su napete i panicile ali su sve izdrzale zbog svojih beba,tako ces i ti.“ Nekada kada se setim tih njenih reci,trgnem se i bude mi bolje,ali napadi panike su tu konstantno,anksioznost,u kuci sam uglavnom,izadjem u dvoriste igram se sa mojim kucama i pokusavam da se borim sama sa sobom. Ali moj najveci stah (koji me prati godinama) da se ne onesvestim mi se ostvario,pala sam u nesvest par dana nakon saznanja za trudnocu verovatno zbog slabe ishrane. Uzas….. 🙁 I sada non-stop imam taj trip. Da cu ponovo pasti u nesvest… Citala sam da su mnoge anksiozne cure izgurale trudnocu,i ja se trudim svim silama,i trudicu se ali mi je jako tesko. Najteze mi je sto ne izlazim iz kuce od straha da ce mi se nesto desiti,a kazu da trudnice trebaju sto vise da se setaju 🙁 Ehhh… A kada vidim one nasmejane,smirene,srecne trudnice osecam grizu savest zbog moje bebice jer sam ja ovakva. Pozdrav za sve

palmica
    Član
    palmica

Bila sam na ovoj temi pre 4 godine, celu trudnocu sam imala uzasnu ank i borila se svo vreme sa crnim mislima, prosla pakao, ali sam izdrzala bez ijedne tablete, rodila zivu i zdravu devojcicu i od tada krece lep period, dala mi je snagu da se borim, ne mogu reci da je ank nestala, ali sam je kontrolisala, cak sam imala i duge periode bez nje, uf to je bilo sjajno. Dojilla sam 2 god i odlucim se za jos jednu bebu, reko da je ne ostavim samu, da ima sestra ili brata. I evo me, 8 nedjelja, anks se pojacala, zaista se nadam da nece biti kao prosli put, jer ne znam da li bih opet mogla prolaziti kroz taj pakao. Pisite da lakse prodjemo nase trudnoce

Gaga84
    Član
    Gaga84

Cao,palmice 😮 .Svaka cast na hrabrosti da rodis jos jednu bebicu :respekt: . Ja sam se savrseno borila sa anksioznoscu,napadima panike 8 godina,dok nisam saznala za trudnocu. Sada mi se sve vratilo 🙁 . 15 sam nedelja,vec me hvata panika i strah od porodjaja,ne smem ni da mislim na to. Ujutru cim se probudim dlanovi mi se znoje,u vratu napetost,vrtoglavice,strah da cu se onesvestiti,uzas… Ne mogu ni da uzivam u trudnoci i to me najvise tisti i boli 🙁 . Nadam se da cu biti iste srece kao ti palmice i da ce mi biti bolje kad beba dodje na svet 😮 .

palmica
    Član
    palmica

Sigurno je da ces biti bolje, beba je najbolji ad, ali treba do tada nekako izgurati. Nisam hrabra, ali nisam htela dozvoliti da me anksioznost u bilo cemu spreci, ja i ona se tako inatimo, nekad ona dobije, vise puta ja :-). Ja jako tesko prihvatam promene, to me bas izbacuje iz ravnotee. Bila sam mnogo dobro period prije saznanja, bez ikakvih simptoma, cim sam shvatila pocela je moja stara boljka, ujutru se budim sa grcem u zeludcu, nervoza, crne misli, vrtoglavice, jos uz sve imam mucnine po’ celi dan, pijem i utrogestan, i on ima dosta uticaja na moje stanje, jer izaziva i napetost i nervozu u pospanost, tako da vise ne znam od cega mi je sto. Ali sve ce se izdrzati,mnogo smo mi jace nego sto mislimo.

palmica
    Član
    palmica

Iva 85, kako se ti boris, tvoje stanje me jako podseca na moju prethodnu trudnocu, kad 9 meseci nisam mogla usitati iz kreveta. Skupi svu snagu i idi dan po dan, veruj mi da ce biti mnogo bolje kad ugledas svoju bebu, ja sam sebi stanje pogorsavala i grizom savesti zasto se tako osecam, sve trudnice sretne i nasmejane, jedino ja puna panike, strahova i crnih misli. Pisi nam bice ti lakse

Goci30
    Član
    Goci30

Cao svima. Ja sam u 35. nedelji trudnoce. Vec nekoliko godina se borim sa anksioznoscu i depresijom. Bilo mi je dobro, skoro sasvim pre trudnoce ali kad sam saznala da sam trudna moja anksioznost se pojacala, strah od ludila, strah od majcinstva, od gubljenja kontrole kad se porodim, pa u toku porodjaja…ma haos ….pijem citavu trudnocu rivotril 0.5 mg podjeljen u 2 doze. Nisam htjela da pijem nista ali sam morala, psih mi je rekao da tako mala doza ne moze da steti bebi a isto mi je rekao i moj ginekolog. Sa bebom je sve u redu, jako je ziva, udara me i sve izgleda dobro…ali kod mene i dalje ono STA AKO?? Sta ako su te tablete ipak skode bebi, sta ako moja bebica ne bude u redu svi ce mene da krive….Jako se bojim sad i porodjaja, i toga sta ce biti posle, bojim se postporodjajne depresije. Nekoliko dana mi bude super, i taman kad pomislim da je sve iza mene opet mi se jave crne misli, i opet sve ponovo..Bojim se cak da necu znati ni da disem kako treba kad dodje do porodjaja jer i sada imam problema sa disanjem jer mi bebica pritisce dijafragmu. Eto toliko nadam se da ce ipak sve biti u redu na kraju, jos malo mi je ostalo. Dovoljno mi je da procitam kako je neko prosao ili prolazi kroz isto pa da se smirim ili samo da mi kaze da ce sve da bude u redu. 🙁

Gaga84
    Član
    Gaga84

Goci30,Ne sekiraj se za bebu 🙂 . Ja sam pila 1/2 karbapina i 0,5 rivotrila 8 godina i prvih mesec dana trudnoce,tj,dok nisam saznala da cu biti mama,tada sam ih ostavila (u roku od 10-tak dana). Plasila sam se da sam naskodila bebi lekovima,da… necu ni da spominjem. Tada su me moj psihijatar i ginekolog razuverili,mnoge zene su pile jos jace lekove u trudnoci,vece doze pa su im bebice zdrave 😮 ! Rivotril se daje i epilepticarima,te zene moraju kroz celu trudnocu da piju lekove,pa sve bude ok. Tvoja bebica je zdrava i samo misli pozitivno :beba: ! I ja se borim svaki dan sa svakakvim mislima,napadima panike… Prihvatila sam sebe,jednostavno to sam ja,takva sam. Panicarka 😮 . Nije lako ali same moramo da se izborimo. Do skoro sam se plasila mrdanja bebe u stomaku,a sad jedva cekam da me prvi put sutne :trudnica: . Moramo zbog njih da budemo jake i pozitivne ma kolko to u nekim trenucima delovalo nemoguce.

palmica
    Član
    palmica

Cao,drage moje, ja ne dolazim sebi od strahova, sa njima se budim i lezem, nikako da se sredim makar malo. 😈 Pokusavamo na sve naci e um zaokupirati necim, ali ne vredi. Stalno neke crne misli, kako cu, sta cu, ako izgubim kontrolu pa nesto sebi uradim, daleko bilo, taci da se poludi. Pijem caj od maricnjaka dva puta dnevno. Ja sam prije ovoga bila dobro 3 godine, zadnjih godinu bez simptoma, zasto li me trudnoca toliko iz bacila iz ravnoteze nisam pametna. Pisite kako se izboriti

Gledanje 826 članaka - 826 do 840 (od 842 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.