Ova tema sadrži 73 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Jade 10 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 74 ukupno)

APEL SVIM MAJKAMA

• Guest
    Član
    Guest

Drage moje.

Sinoc ispred moje zgrade u pola 7 uvece se desio stravican prizor, jos uvek ne mogu da se smirim, noc mi je bila nemirna.

Vocac automobila je udario bebu u kolicima i pobegao, hitna pomoc je bila tu, kolica su bila izlomljena, ne znam sta se desilo sa detetom, cela ulica je bila na nogama kao i ljudi na terasama

Inace moja ulica ima trotoare ali je zakrcena sa parkiranim automobilima, sto znaci da je ta majka gurala kolica pokraj ulice. Inace celo naselje nema prostora za majke sa kolicima, sve je neki guzvanjac……

Molim sve majke da izbegavaju kada padne noc da guraju kolica, da to cine iskljucivo po trotoarima, nikako da ulici, ako situacija ne dozvoljava idite na neka setalista, kao kej ili ada cingalija.
    Iskljucivo prelazak na obelezenim zebrama…. Pet puta pogledati pa preci

Ja se izvinjavam na crnoj temi al sam morala da podelim sa vama ovaj tuzan dogadjaj :(:(:(

ummi-emina

Joj,ja sam se sva najezila citajuci ovai tvoj tekst,pa znas li sta li je bilo sa bebicom? Inace i kod nas je takva situacija,da kada izlazim sa kolicima moram po nekoliko puta da sidjem i da se popnem na trotoar,bas zbog tih takvih nesavesnih vozaca,koji se parkiraju na trotoaru,i dobro otvorim oci kada idem ulicom,da me neki od takvih ne bi udario sa detetom nedaj Boze.
    Katastrofa za taj slucaj,i tog vozaca,koji nije hteo ni da stane,da vidi sta je bilo sa bebicom.Uzas…

una
    Član
    una

😯 😯 😯 pa to je strasno.

Mary
    Član
    Mary

uzas!!! cuvajte se drage mame

danijela04

Ne smem ni da zamislim prizor!!! I ja se nerviram kad vidim da su trotoari prepuni parkirani automobila, pa nema gde da se prodje sa kolicima. Uzas!!!
    Da li znas sta je bilo sa bebom? Raspitaj se, pa nam javi.

ada
    Član
    ada

Uzas ne mogu da vjerujem da nije ni stao da vidi sta je sa bebicom 😯
    Nadam se da je sa djetetom sve ok!!!Javi kad saznas!!!

Nikola&Anja

😯 😯 užas!!! Ma svugde je tako. Sve je više automobila i sve više ludaka za volanima.
    Anka javljaj nam kako je bebica 🙁
    Strašno, ne mogu da verujem.
    🙁 🙁 🙁 🙁

teana
    Član
    teana

Ja sam vec duze vreme zabrinuta za bezbednost svoje dece, a sinoc sam se osecala ugrozeno od sopstvenih sugradjana koji su ludeli po Beogradu.

Pre godinu dana smo zamalo svi stradali na pesackom prelazu, mm je gurao Nadu u kolicima a ja sam Teodoru drzala za ruku, jedan auto nam je stao da predjemo a onaj iza njega se zaleteo, vozac je bio okrenut ka zadnjem sedistu tako da nije ni video kuda vozi.Mi smo bukvalno trcali da nas ne bi udario, ljudi su vikali i pokusavali da mu skrenu paznju i onda je poceo da koci i malo je falilo da napravi lancani sudar jer covek ispred njega nije mogao da krene zbog nas.Sve se to odigralo u nekoliko sekundi i na kraju smo Hvala Bogu prosli neozledjeno ali sam ja imala napad placa i grlila sam svoju decu ne verujuci da smo izbegli nesrecu, verujte ruke i noge su mi se tresle da nisam mogla da stojim. Nesavesni vozac je nastavio dalje ni ne okrenuvsi se. Mesecima sam imala crne misli o tome sta bi bilo da sam izgubila decu i da one vise nisu sa mnom.

I sto je napisala Anka77 pet puta pogledati i nikako ne prelaziti van pesackog prelaza.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Jao strasno, pa kakav je to covek da samo pobegne. Nadam se da je beba dobro, i pazite se nesavesnih vozaca

bubili74
    Član
    bubili74

Strašno nemam reči kako da opišem šta sad mislim. Kako je beba molim vas aako znate???

Prex
    Član
    Prex

Toliko je strasno da nemam reci…potpuno sam uzasnuta…molim te javi nam kako je beba.
    Inace i moja ulica je bas takva i ja sam stalno pod stresom kad setam Taru sve dok ne prodjem taj kriticni deo gde zbog vozila ne moze da se prodje trotoarom.

Iki
    Član
    Iki

Uzasno, sva sam se najezila. Neznam sta da kazem, nasi ljudi su grozni vozaci, ove kazne sto su uveli za velike brzine i ostalo, pa hvataju uglavnom vozila sa stranim tablicama, jer oni imaju love, a nasi voze kao ludaci (moram tako da kazem). Ovde se zakon postuje i kad neko ceka na pesackom obavezno odmah stanu, a kod nas moras po nekad da cekas i cekas dok se neko smiluje. A kupovinu vozackih dozvola necu ni da komntarisem. Pa ja sam dole polagala, znam kako ide, ko ima love ili vezu polozi odmah, a ostalima treba 5 puta i vise. Sramotno je i najvise uvek deca ispastaju.

Jos nesto moram na ovu temu da nadovezem, mislila sam cak da otvorim posebnu temu o tome.
    U Srbiji gde zivim se vozi takodje ludo, inace to je selo sa glavnim putem, na kome je brzina od 60 km/h dozvoljena. U centru sela je skola i zamislite tu je ranije bila tabla sa 40, pa su je budale polupale, onda su stavili novu tablu sa 50km/h, eeeeeeeeej bre pa to je brzo pogotovo jer tu uvek ima dece koja prolaze ulicu, jer je prodavnica preko puta. Naravno nema ni pesackog prelaza nista. Ja bih im stavila one lezece policajce na svakih 100m, pa onda moraju da stanu. Do skoro u selu nije bilo ni trotoara, konacno ga napravili, ali toliko je usko da jedva stanu dve osobe jedna pored druge, a znate kako deca idu u grupama, igraju se u povratku kuci, jure se… I jos gore kad neko parkira ogroman kamion na tom maleckom trotoaru pa nemas ni pregled da li ide auto. Bas kad sam bila kolicima tako mi se nesto desilo, uzas jedan, koliko je to strasno, doslo mi posteno da izgrdim vozaca.

Na tom putu stalno ginu ljudi zbog nemarnih vozaca, moj deda je poginuo bas kod skole, zbog jednog mladog ludog i pod alkoholom. Ali decko nista nije kriv, pa sta ako je malo popio, nista strasno, nije osudjen ni jedan dan, a zivot mog dede, ma kome je to vazno. Skoro je jedna devojka ’85 godiste vozila bicikl i jedan je kombijem udario, odletela je ko zna gde i naravno nije prezivela. Vozio je ludo, kao i vecina tamo.
    Moram jos da napomenem, da nasi ljudi retko daju zmigavac kad staju ili skrecu, koliko puta mi se desilo da covek isped mene odjednom stane. Srecom ja kroz selo nikad ne vozim preko 50 tako da nije problem da na vreme odreagujem.
    Ja bih se rado zalozila da se tu nesto promeni, oduzela bih im svima dozvole, samo sto to ljudima nije strasno, sta kad im je policajac komsija, dobar prijatelj, kum, brat…. sredice oni sve to bez problema.
    Sad sam se iznervirala, kad se setim svega toga i pomislim na tu decicu koja se vracaju iz skola :kadtedovatim:

Tanja i Mia

😥 😥 😥 😥 😥 😥 nisam mogla da se savladam.
    U neku ruku mogu da shvatim kada se muskarci parkiraju na trotoar i zakrce prolaz, imala sam scenu sa jednom gospodjom koja se parkirala na sred trotoara (da bi usla u nekakav butik) a vidi da ja guram kolica. Na moje pitanje kako misli da ja prodjem sa malom bebom kada je ona stala tu, i zar treba da sidjem i idem ulicom, ona mi je odgovorila da idem u park i da tamo setam, i da ona ne moze da trazi parking. 😯 😯 😯 😯 😯 ja ostala sokirana. I jos mi je dobacila “ zasto si radjala dijete kada nisi sposobna ni u kolicima da ga guras“ 😯 😯 😯 :buljavko: :buljavko: Strasno…

Anka molim te javi sta se desilo sa bebom. Nadam se da je dobro!!!!

Daria
    Član
    Daria

😥 😥 😥 Boze,ne mogu da verujem.

Ja se tako plasim toga.Posto zivimo u Bulevaru kralja Aleksandra,znate kakve je situacija u istom.Prava je umetnost proci izmedju svih onih“tezgi“,a o automobilima da ne pricam.Posto na par mest nema semafora vec samo pesacki prelaz ponekad mi se desi da po 5 i vise minuta cekam da se neko smiluje da stane.Onda obicno stane neko iz jedne trake,dodjem do pola kolovoza i cekam da stane i ovaj iz druge trake.Uzas!A,o motorim necu ni da govorim.Pre neki dan me jedan ludak toliko uplasio da sam se tresla ceo dan.Jos vidi da guram kolica,a on mangup dodaje gas,verovatno da bi „fascinirao“devojku koja je sedela iza njega.Sve ovo me jako nervira i plasi,ali ja da bi dosla do bilo kog parkica moram jedan deo da se krecem Bulevarom.Prolaznici nisu nista bolji.Uvek moram ja da se sklanjam posto (tete i „gospodje“ najcesce)su svu svoju energiju usmerile na rovarenje i trazenje krpica kod ulicnih prodavaca da bi rodjenu majku gurnule i zgazile.A,o parkiranim automobilima,sto na trotoaru,sto na kolovoznim trakama da ne govorim 🙁 .

Nadam se da ce bebica biti dobro.Anka,javi ako nesto znas.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

i jaaaaooooo strasno kuku majko moja dl je pisalo negde u novinama ako neko nesto cuje neka javi…ipak se nadam d aje dete nekako dobro …anka uzas stvarno uzas

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 74 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.