Ova tema sadrži 843 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pulinka 6 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 844 ukupno)

Auto sediste

• mimaiborko

Gde mogu naci u BG. samo autosedishte za bebe i po kojoj ceni [ bar neshto orjetaciono]?

tijanast
    Član
    tijanast

Imash u skoro svim radnjama bebi opreme a cene su od 2000 pa do 15000, zavisi od proizvodjacha i modela.

Ana81
    Član
    Ana81

Dobro sediste ne mozes naci ispod 100 eu.
    Ali takodje cena ti varira i u odnosu na kilazu i god.deteta!!!
    Pogledaj na nekom od sajtova koji vrse prodaju preko neta ima dosta dobrih i kvalitetnih sedista bas sam danas gledala npr.Chicco za decu od 9 do 18kg.cena 15390.00!!!

Standzi
    Član
    Standzi

bas lepo ivana!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Jeste lepo,ali je i prakticno,Luka se raduje kad vidi da otvaramo kola,obozava da se vozi,a kad treba da ga izvadimo iz sedista onda pocne da place.Mi skoro sve kupujemo od Bebe Confort,zaista je kvalitetno,imamo i njihova kolica koja su extra ,plastiku za presvlacenje i puno jos sitnica. 🙄

LediIv
    Član
    LediIv

mimaiborko, ja sam prosle godine kupila sediste u turbolimacu, za 3500, a pored je stajalo sediste za 28.000 (!?!?!?!!) pa sam bas pitala ove u radnji u cemu je stvar, da kosta skoro deset puta vise!?!? jer sam gledala i gleadla, i nisam uspela da shvatim. a odgovor je bio: pa ovo ima malo bolji tapacirung tu sa strane!?!?!?!? mi smo kupili ova za 3500 (proizvodjac bubi) i bas im nista ne fali. a inace ih ima za 5-6 hiljada, pa uglavnom do 10-11. ali eto, ima i tih ekstrema za skoro 30000.
    u zeki (imago centar) su imali izbor tih manje skupih

Ivanela
    Član
    Ivanela

Jao sto je sladak vidi ga kako viri iz sedista misur mali 😛

Standzi
    Član
    Standzi

mi nismo kupili sediste, nas marko je dobio od kumova za poklom,ali nisam do sad nijednom pogledala koje je marke 🙂

mayya
    Član
    mayya

E izes ga, kud se nismo vencali, sad bi i mi mozda dobili od kumova na poklon! 🙁

MissGak
    Član
    MissGak

Mi smo vencani pa opet nista od sedista..:lol:
    Da se vratimo na zakon…ovde vazi da bebe do godine dana ili odredjene kilaze(zaboravila sam koje :doomed: ,mislim 13kg) su obavezne da budu u sedistu koje je okrenuto ledjima vozacu…a tu je onda zakon nesto drugaciji? :hmm:

duki_swe
    Član
    duki_swe

i kod nas je zakon malo drugaciji dete mora da bude okrenuto ka unazad sve do 4 god u sedistu za auto.mi jos uvek imamo sediste do 13 kg ali smo ga skoro prerasli, tako da gledamo novo

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Pa ovo sediste je za pozadi,samo se okrece ka vratima da se beba namesti i okrene se pravo da gleda.

duki_swe
    Član
    duki_swe

nisi me ivana razumela, kod nas dete mora da je okrenuto ka nazad, suprotno od smera kretanja automobila sve do 4 god. a to da se montira moze i na prednje (samo da je iskljucen airbag) i na zadnje sediste
    tako sam ja razumela i miss Gak samo sto kod njih vazi samo do godinu dana

mamaTanja
    Član
    mamaTanja

mi trnutno nemamo auto sediste ali sam gledala na TV nekoliko emisija o sudarima i to je bilo strasno.Gomila tih sedista uopste nisu zastitila decu vec su im nanela jos vece povrede zato sto su prilikom sudara zajedno sa decom udarala u suvozacevo sediste.Nisu pricali o markama sedista ali su preporucili ona koja se fiksiraju za sipku u naslonu zadne klupe a ne ona koja se samo vezu pojasevima za sediste.Cula sam da u nekim zemljama postoje akcije gde vam mogu pregledati kako ste postavili sediste.To je pitanje bezbednosti a ne kozmetike.Mislim da su prodavacice u beby buticima jednostavno neobavestene kao i mi.

Jecca
    Član
    Jecca

Ivana, posto smo mi obe u FR, reci ti meni, cula sam neku nebulozu da dete ne znam do koliko meseci tacno starosti ide napred!!!! Kao da se ne okrece vozac u voznji, vec da ga okrene ledjima od sofersajbne. Meni je to nebulozno. Zamisli sta bi se desilo da dodje do sudara, sam airbag bi zgnjecio dete… 😯

Nisam lepo procitala sve postove od predhodnih forumasica, ali isto sam i ja htela pitati…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 844 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.