Ova tema sadrži 843 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pulinka 6 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 844 ukupno)

Auto sediste

• MissGak
    Član
    MissGak

Jecco i meni je to nebulozno…navodno u nekim zemljama je dozvoljeno sediste staviti napred pod uslovom da se air bag iskljuci …cista glupost,bar po meni,mislim da to nema veze sa sigurnoscu!!
    A navodno najsigurnije mesto za auto sediste jeste pozadi na srednjem sedistu.Na taj nacin u slucaju sudara na samoj sredini dete je nazasticenije od mogucih udaraca sto i ima logike.
    Sediste ako se pravilno postavi i sa pojasom je sasvim sigurno jer baza ima onaj prekidac gde zakljucas pojas.Uvek treba proveriti da li je pojas dooobro zategnut.Neka auta imaju izmedju naslona i samog sedista male metalne zakacke za koje takodje moze da se procvrti sediste.A samo ono za vece bebe(kao sto je Ivanino) ima mogucnost da se zakaci za naslon sa spoljasnje strane(iz gepeka) +pojas!…

duki_swe
    Član
    duki_swe

Jecca – 13/8/2007 19:05

Ivana, posto smo mi obe u FR, reci ti meni, cula sam neku nebulozu da dete ne znam do koliko meseci tacno starosti ide napred!!!! Kao da se ne okrece vozac u voznji, vec da ga okrene ledjima od sofersajbne. Meni je to nebulozno. Zamisli sta bi se desilo da dodje do sudara, sam airbag bi zgnjecio dete… 😯

Nisam lepo procitala sve postove od predhodnih forumasica, ali isto sam i ja htela pitati…

Jecco kod nas je takav zakon da sediste za auto se montira i na prednjem sedistu kao sto sam napisala, samo air bag mora da bude iskljucen. beba ( dete) mora da bude okrenuto suprotno od smera kretanja automobila sve do 4 god( iako detetu bude malo tesno i ne moze lepo da namesti noge, ali tako je najsigurnije za njih)… evo sad sam bas citala u vezi toga i to je po nekim standardima EU a i statistike su pokazale da tokom udesa najmanje dolazi do povreda vrata, grudnog kosa i pluca ako je dete suprotno okrenuto

MissGak
    Član
    MissGak

Duki to je 100% tacno,samo malo je cudno i pomalo glupo to pravilo za prednje sediste,bar se meni tako cini,a pored toga sto mi se to bas ne cini kao bezbedno resenje,pri tom bas i nije prakticno,sto kazes nema uopste mesta za nogice :neznam: ocigledno da svako ima svoju definiciju bezbednosti!!!

bubica021
    Član
    bubica021

u merkatoru u chicco-voj radnji, mi imamo neko koje je navodno prošlo neke silne testove pa važi za najbolje…mislim da je bitno imati dobro sedište i bebu naučiti na njega odmah od rođenja…moje drugarice su se uglavnom gnušale videvši da ga mi koristimo od 1.dana.smatraju da beba treba da bude u ležećem položaju do nekog doba…mislim da su to gluposti, sedišta su anatomski oblikovana i beba je daleko sigurnija u njima

Masha&Tasha

Ne vidim sto bi se okretali pozadi kad postoje ogledala koja se postave da preko retorvizora vidis dete i pozadi, mislim da je cista glupost dete napred, al nije na meni da donosim odluke!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ej devojke niste me lepo razumele mi nase sediste montiramo odpozadi nikako napred tek sad sam procitala sta sve pisete moj muz vozi a beba je odpozadi suprotno od njega da moze da ga vidi,nikad bebu nismo stavljali napred,cak i kad je imao onu korpu za auto,a kamoli ovo auto sediste koje predvidjeno za odpozadi.Beba je iskljucivo na zadnjem sedistu,niste me razumele.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Valjda se i na slici vidi da je sediste postavljeno na zadnjoj slici.

JOgi
    Član
    JOgi

ledi005 – 6/8/2007 11:55 mimaiborko, ja sam prosle godine kupila sediste u turbolimacu,

Ja se izvinjavam, ali gde se nalazi turbolimac? Jos negde ga je neko pomenuo, a ja nemam poima gde je.

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Turbo Limač – Merkator i Immo Centar u bloku 62.

Ivana, sedište ti je pogrešno okrenuto u smislu da dete ne gleda napred, već mora da samo sedište bude okrenuto u smeru suprotnom smeru vožnje.
    Nije u pitanju zakon već zdravlje i sigurnost. Meni je to sve bilo „ma daaaaaaaaj, manite mi zakon i pravila i američka istraživanja“ dok nisam sama shvatila i malo se više raspitala.
    Dete do 12 meseci MORA da bude okrenuto u smeru suprotnom od smera vožnje jer pri i blagom kočenju glava „cimne“ napred, a dete do 12 meseci ne može da kontroliše taj refleks. Znači, kada zakočiš, detetova glavica krene prema napred i to može da bude prilično opasno.

Mi imamo AS 0-9 Graco, i AS tj. booster sa naslonom za decu do 12 godina – Chicco.

Sve zavisi šta ti treba. Chicco inače nije baš na vrhu liste (čak je negde pri dnu) sigurnosti AS. U kvalitetnija sedišta spadaju Romer i Maxi-Cosi.
    Ćerki ću kupiti Maxi-Cosi Priori SPS (našla sam preko neke kataloške prodaje za oko 8500 din).

Sestra i mama su mi non stop drvili – daaaj, kako ste se vi vozili, šta im fali ako nisu u sedištima,… bla truć…

Nije u pitanju kako mi vozimo, u pitanju su drugi. Kada smo mi bili deca nije se vozilo 120 km na sat, nije bilo ovoliko automobila.

Pre 3 nedelje muž mi je imao saobraćajni udes u 29. novembra. Klinac ga preticao sa desne strane i MM ga bukvalno „odneo“. Povredio je ruku, svekrva glavu, a svekar mi je polomio nogu. Srećom pa se prvi put vezao.
    Nikada ne znaš u kakvoj se situaciji možeš naći.
    Mi decu vežemo i za vožnje od 3 minuta. Sigurnost nam je najvažnija.

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Ivana, stolica ti je veoma dobra :caos:

Ako imate sigurnosne kopče, obavezno ih stavljajte. To je (većinom) plastični deo koji spaja kaiševe i nalazi se u visini grudnog koša. Pri kočenju dete ne može da sklizne iz sedišta.

Sada dolazi hladno vreme – još jedno pravilo – dete ne sme da sedi u jaknici u AS-u jer ma koliko kaiševe zategli ono može da se „izmigolji“ kada je u jakni.

Davim vas, sorry ali moža nekog interesuje 😳

Guest
    Član
    Guest

Ovde ih u USA moraju imati sva deca, tj. roditelji, za svako dete. NIko te ne pita mozes li ih kupiti ili ne. Ali sobzirom da amerikanci puno rade i zarade, oni si ga imaju.
    I mi ga imamo sediste za auto, i mogu vam reci da je velika prednost i bezbednost.
    Dete ima svoje sediste, vezano je (najbitnije),i ne seta po autu, kao sto je kod nas slucaj,
    pa da cak i decu za volanom stavljaju.
    Glupost.

:caos:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

I ovde je obavezno da se ima auto sediste,ako ga nemas i zaustavite policija placas kaznu ili se oduzimaju poeni sa vozacke dozvole.

Julija SG
    Član
    Julija SG

I ovde je obavezno auto sjediste za djecu. Moja beba obozava svoje sjediste, a i voznju autom i ja je nikad ne vadim iz njega za vrijeme voznje. Jos uvjek koristimo maxi cosi nosiljku, ali uskoro idemo da kupimo römer king sjediste.

Lukina mama

Mi ga za Luku imamo od prvog dana, ono prvo je bilo za lezanje, a kasnije ono klasicno, za sjedenje. Mislim da je to jako pametna stvar, jer je beba ipak sigurnija kad je u njemu, nego u rukama! Nase je Bubu, ali uskoro cemo morati kupiti novo, jer ga Luka polako prerasta.

Audio
    Član
    Audio

Dakle, juče sam kupio sedište CAM CIAO LUSSO model. Sedište je odlično ali imam jedan mali problem.Naime, da bih pomerio pojaseve na najgornju visinu morao sam da razmontiram onu „štipaljku“ koja se nalazi na levom pojasu, kada se gleda spreda tj. da skinem pojas sa nje. I naravno, ne znam da vratim kao što je bilo. U radnji više nemaju takvih modela a ja hoću da poludim što sam ispao glup.Ima li neko takav model sedišta pa da mi pošalje par fotografija kako to treba da izgleda? Postoji više varijanti ali ja bih se zakleo da nijedna koju sam ja probao nije prava.Hvala unapred. Pozdrav.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 844 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.