Ova tema sadrži 843 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pulinka 6 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 844 ukupno)

Auto sediste

• Sanjalica
    Član
    Sanjalica

To smo i mi uradili sa nasim cam sedistem, namestili kako znamo i evo koristimo ga vec 4 god.(sad za drugo dete) i super je, sigurno i nisu ispadali kaisevi. Probajte

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

ja imam MAXYCOSI cabrio, prezadovoljna sam to je dodatak za Qunny kolica , moze i kao nosiljka i auto sediste. Cujem da je pokupila sve moguce nagrade u Evropi, jednostavno je jako dobro i lako za koriscenje. Kad ka moja beba prevazidje verovatno cu se opet odluciti za istu firmu!

LediIv
    Član
    LediIv

ja imam bubu za lenu, ono vece. ranije smo imali onu nosiljku, ne znam koja je marka, ali je bilo dobro, osim sto je bilo tesko. ovim bubu bas i nismo zadovoljni. bilo je jeftino ali sad ipak razmisljamo da uzmemo drugo. nekako nam je nezgodno za zakopcavanje, a uz to imam utisak da nikako ne mogu dobro da ga fiksiram, da je bas mnogo labavo privezano, kako god da ga zakacim (mislim na kacenje sedista za auto). lukina mama, imas li neki savet, imas li isti problem?

LediIv
    Član
    LediIv

jos da dodam, ali to verovatno svi znate – nemojte toliko da se opterecujete kilazom kad gledate odgovarajucu velicinu sedista. ono sto je kljucno je da detetu ne ide glava iznad naslona, da NIMALO ne viri, jer je to ono sto je opasno ako dodje do naglog kocenja (ne daj boze i sudara), posto moze da povredi glavicu.

mrivana
    Član
    mrivana

Mi smo kupili Chicco Sythesis koje moze da se koristi i kao nosiljka, a moze i bebac da se ljuljuska u njemu, a moze i da se fiksira, pa recimo da klopa u njemu dok ne pocne da sedi. Kosta malo manje od 7000. Sad, dosta je vazno koja kola imas. Mi imamo Yuga, i ja sam gledala razna fancy sedista, ali sva sedista koja postoje u Bgdu se kace na pojaseve na zadnjem sedistu (ili na prednjem, ali nesto mi se javlja da kod nas po zakonu deca mladja od 12 godine ne smeju na prednje sediste) koje Yugo, naravno, nema. Sad super stvar je sto je auto mali, tako da ta nosiljka moze taman fino da se zaglavi izmedju prednjeg i zadnjeg sedista i nema sanse da mrdne. Meni je isto bilo jezivo da nosim dete u rukama za vreme voznje, narocito na duzim relacijama (a isli smo npr. u Pancevo). Onda lepo izvadis sediste iz kola sa sve bebom, sednes u kafic, stavis nju sa sve sedistem na stolicu (ili dve) pored, i milina.

Lukina mama

ledi005, evo naseg sjedista. Mi smo bas zadovoljni, dobro se fiksira a i beba je dobro zakopcana, mozda nemamo isti model. Ali, ako ti sama nisi zadovoljna, najbolje je da uzmete drugo, jer je ipak sigurnost tvog djeteta najvaznija, a i ono kako se ti osjecas! Veliki poljubac za drugaricu Lenu od Luke-pospanka! :love:

[img=http://img171.imageshack.us/img171/2351/pa040010jr5.jpg]

Slika je starija, uskoro ce novo sjediste u kola, jer smo mi bas porasli!

Lukina mama

mrivana, taj problem koji postoji sa nedostatkom zadnjih pojaseva u Zastavinim kolima, moze da se rijesi tzv. „spanerima“. Ne znam da li znas tacno sta je to, to su debele trake, isto onako kao pojas, koje se zatezu, imaju i mehanizam za podesavanje, ljudi to koriste kad prevoze neki teret u auto-prikolici, pa da ga zavezu. Bitno je samo da se to dobro zategne i ucvrsti kroz gepek i vjeruj mi da je bebina sjedalica odlicno pricvrscena i sigurna.

mrivana
    Član
    mrivana

Hvala, probacemo.

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Mi smo neki dan kupili Maxi Cosi Priori SPS. Još da porastemo do njega :>

Mrivana, obavezno stavi kaiševe. Imaš u Meda shopu, bili oko 300 din. Svaki automehaničar će ti ih staviti.
    MM je pre mesec i nešto skretao iz 29. novembra ka Pančevačkom mostu i izleti mu klinac, rasturio je kola. Ono što je bilo u gepeku, zabilo se iza i ispod zadnjeg sedišta. Srećom deca nisu bila u kolima, ali stolice jesu. Sve je letelo po kolima osim stolica koje su bile pričvršćene.
    Tokom udarca, sve što nije pričvršćeno u kolima se ponaša kao projektil.

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Luki se baš dopada, spava mica draga, kako je samo meden :love:

MissGak
    Član
    MissGak

Koka Loka bas mi se dopada ovo vase Cosi sediste!Zanima me koliko kosta tu?Mi smo pre oko mesec dana zamenili nase infant za ovo vece.Gledali smo i Maxi Cosi,cini mi se isto,samo u nekoj tamnijoj boji.Odlucili smo se za Eddie Bauer jer ima mogucnost da se kovertuje,dakle sluzice nam dok god nam je potrebno!A ono sto je presudilo pri izboru jeste to da sediste moze da se malko obori ukoliko beba zaspi tako da mu manje pada glavica.Sada Aleksa ko veliki gleda napred dok se vozi i odusevljen je!

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Ja sam ga platila 8500 din. Naručila preko kataloga. Inače je nekih 12000 – 14000 din. Ima 4 položaja. Mislim da sada sva sedišta imaju opciju spuštanja.

Imali su samo ovu boju :>

LediIv
    Član
    LediIv

lukina mama, mislim da je to isto ovo sto mi imamo, samo je tekstil drugaciji. ja kad provucem onaj pojas za „odrasle“ kroz sediste (dole kroz one otvore i gore ispod one metalne sipke), meni deluje da taj pojas za odrasle uopste nije dobro zategnut, tj. da ima puno prostora. pretpostavljam da to pri nekim jakim udarcima ne bi trebalo da bude problem, jer se ti pojasevi pri naglom cimanju automatski blokiraju, ali mi nesto to deluje suvise labavo. da li ti pricvrstis pojas necim?
    drugo, kaisevi od stolice se nonstop nesto uvrcu pa mi idu na zivce.
    e da, ona kao stipaljka sto se dobije uz stolicu – cemu to sluzi?

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Koka Loka – 3/10/2007 17:13

Mi smo neki dan kupili Maxi Cosi Priori SPS. Još da porastemo do njega :>

Mrivana, obavezno stavi kaiševe. Imaš u Meda shopu, bili oko 300 din. Svaki automehaničar će ti ih staviti.
    MM je pre mesec i nešto skretao iz 29. novembra ka Pančevačkom mostu i izleti mu klinac, rasturio je kola. Ono što je bilo u gepeku, zabilo se iza i ispod zadnjeg sedišta. Srećom deca nisu bila u kolima, ali stolice jesu. Sve je letelo po kolima osim stolica koje su bile pričvršćene.
    Tokom udarca, sve što nije pričvršćeno u kolima se ponaša kao projektil.

delim misljenje sa tobom Koka Loka, znam sve predispozicije MC sedista nevidjena su. ja smaimal prilike da gledam na cd sta se desi prilikom udesa…kada je sediste vezano po propisu, kada nije , i kada je beba van njega! UZAS

Lukina mama

ledi005, mi ga kroz gepek pricvrstimo onim kaisevima, „spanerima“, kao sto sam pisala mrivani. Stvarno se odlicno zategne i sjediste ne moze nikuda. A sto se stipaljke tice- :neznam: :neznam: :neznam: . Mi smo pokusali, ali nikako nismo mogli da shvatimo njenu funkciju i da li uopste neka postojii. ❓

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 844 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.