Ova tema sadrži 843 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pulinka 6 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 811 članaka - 811 do 825 (od 844 ukupno)

Auto sediste

• njamiii
    Član
    njamiii

malisha75;789009 wrote:
    Recimo, ovo sediste koje smo mi sada poslednje kupili (Cybex) moze da se koristi kad dete stane samo na noge i ima preko 9 kg i 75 cm.

E,ovo sam trazila, tj. oko ovoga sam se zapitkivala. :bravo: Seka nam je sitnija, na kontroli sa god. dana (pre mesec dana) je imala 9800gr. i recimo 77cm, medjutim jedva je zakopcam u jajetu, stane ona u duzinu ok, ali su joj kaisevi nekako knap, i svaki put moram da joj skidam jaknu jer u njoj nema sanse da ih zakopcam. E sad probali smo Pallas 2 fix i ona se dosta bunila, a vidim da pored njega samo KIDDY Guardianfix Pro 2 Isofix ima ok ocenu (+ ok su ocenjeni i u sledecoj kategoriji), a isto je sa jastukom, tj. ne videh nijedan sa svojim kaisevima da na adac-ovom ima dobru ocenu. Pitam se da li bi se bunila neko vreme pa se onda navikla. Zanima me koliko je komotno sediste, tj. da li mogu u zimskoj jakni ili skafanderu da je spakujem? Slabo sam uspela u prodavnici ista da ocenim jer je poprilicno vristala, a njima nije radila kacka za kaiseve na simulaciji sedista od kola, pa se prodovacica preznojavala dok je drzala kais zategnut jer je ova u histeriji gurala precku… Ne znam da li je Kiddy konfornije ili mu sve to dodje na isto.:roll:

malisha75
    Član
    malisha75

Naše Cybex sedište koristi unazad 8 meseci mališa koji je sada sa 4 godine nešto viši od 100 cm, i ima oko 15,5 kg. Za njega je savršeno. Još uvek se vozi sa jastukom i nema primedbi. Sam ga stavlja i skida, ja samo zakopčam pojas. Nije problem da se vozi u zimskoj opremi, mada ih ja skidam čim se auto ugreje. Može da se reguliše koliko će jastuk da bude blizu deteta. Vidi na demo snimku. Nama je komotno. Seka se još vozi u Romeru, i obzirom na gabarite, moći će tako možda i do škole :). Za Kiddy ne znam, nisam nikad gledala.

Sofie
    Član
    Sofie

Zdravo svima, 🙂

ima li neko da prodaje auto sediste za bebe grupa 1,2 ili 1,2,3?
    Prerasli smo Cybex 0+, pa nam treba vece.

Ako neko zeli da proda neka mi posalje pp.

Hvala unapred!

Pozdrav!

bebabeba
    Član
    bebabeba

Ja sam svom sincicu izela ovo autosediste, nije skupo, a jako je prekticno, http://shop.aksa.rs/hauck-auto-sediste-zero-plus-comfort-0-13kg-0-petrol.html. 🙂

njamiii
    Član
    njamiii

Mi smo konacno kupili sediste! Uzeli smo Cybex, kostalo nas je ohoho, inace su im digli cenu, navodno ovogodisnje boje su skuplje, ali imali su i jednu proslogodisnju po staroj ceni koju sam i planirala da uzmemo, jer za razliku u ceni od 2, 3 hiljade bas me briga za boju, medjutim, na kraju uzesmo neko „dizajnersko“, jos skuplje, ali je razlika u tkanini evidentna, neuporedivo normalniji materijal, tako da, to ruckamo narednih mesec dana :). Nije ga bilo dugo u prodaji, i bukvalno dan nakon sto je svekar otputovao poslovno za Nemacku (a mi mu porucili da nam tamo kupi),dobiju ga u Aksi. Dosta smo se lomili izmedju njega i Kiddy-ja koje deluje solidnije, materijal kvalitetniji i nekako bolje osmisljeno, ima jastuce za pod guzu da se dobije na visini deteta, postolje za noge koje moze da se izvuce da se kao malo opruze nogice, zastita kod ramena se siri kako se naslon podize na gore (to mi se najvise dopalo), medjutim, jastuk nam je bio jako kritican, kao da uopste ne legne lepo? Da li je to moguce? Izgleda nam da, iako je zakopcan kaisem, se pomera kako se ona migolji i gura i to bas kvari utisak, sobzirm da je to i najvazniji deo. Cybex-ovo je elementarnije, ali jastuk deluje pouzdanije. Verujem da realno nije neka razlika, ali nekako nam je to bas bilo onako mhm…
    Medjutim, ja sam se skroz ubacila u fazon rear facing sedista, ali nisam imala hrabrosti da porucujem iz inostranstva „na slepo“, bez da ga pipnemo, stipnemo i isprobamo.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Zna li neko do kada deca po zakonu treba da se voze u auto sedistu tj kada bi mogla da predju na `normalno` sediste za odrasle i budu vezana `samo` pojasom ili uz eventualno koriscenje sedista koje ima samo deo za sedenje bez bocnih strana radi podizanja visine deteta (ako razumete na sta mislim)?
    Nama je ovo vazno jer ako ne mislim da kupujem kombic sa dva reda sedista pozadi (a mislim jer ce nam svakako biti neophodan za komforan prevoz ali treba skupiti parice a do tada se moramo snaci), onda na zadnjem sedistu automobila nema mesta za tri auto sedista!……Zato sam mislila i smislila da najstarije dete pocne da sedi bez sedista kada najmladja bebica bude spremna da sedne u `veliko` sediste tj ono koje nije za lezece bebe-(tada bi imao oko 5 godina), a ovo dvoje mladjih da naravno i dalje budu u autosedistima …..
    :-*

MilicaCale

anita, auto sediste obavezno do 3g. Buster (podmetac za guzu) obavezan dok ne dostigne pravu visinu ? sta god im to znacilo.
    Imas li mesto na zadnjem sedistu za dva sedista+buster?
    buster je malo uzi od as, a i nisu sva as iste sirine (nase je, npr. presiroko)…

anita75love
    Učesnik
    anita75love

E, super! Znaci moze!
    Inace taj booster (nisam znala da se tako zove) ima funkciju da podigne dete kako mu pojas za vezivanje ne bi recimo isao preko nosa ili vrata itd ako je dete prenisko a nisu ni svi pojasevi prikaceni na istoj visini u odnosu na sediste vec kako kom proizvidjacu dodje…..ima to smisla.
    Cak i za varijantu sa boosterom ce biti mesta, jer mi je jedno sediste sire za vece dete, drugo je uze (jer su i kupovana kako su klinci rasli) i u toj sadasnjoj varijanti cak i ja uspevam da sednem izmedju pa ako mogu ja moci ce i malac od 5 godina!
    (ali definitivno nema mesta za jos jedno AS pa ma kako bilo usko).

MilicaCale

eto. A ako nemas klasican pojas u sredini, onda ti buster i ne treba.
    ili, uskoro ti je i srednje dete dovoljno veliko, pa moze na buster, tako da mozes da kombinujes 2 bustera+manje as i svi staju.

Iccy
    Član
    Iccy

Mi vec skoro godinu dana koristimo Cybex Pallas to fix (nisam sigurna da se bas ovako pise, ali znate na koje mislim).
    Za vreme proslogodisnjih vrucina otpali su nam oni bocni zastitni jastuci, lepak koji ih drzi se otopio! MM je pokusavao da ih zalepi silikonom, ali je vrlo kratko trajalo.
    Da li je neko imao isti problem i kako ga je resio?

anita75love
    Učesnik
    anita75love

MilicaCale;798804 wrote: eto. A ako nemas klasican pojas u sredini, onda ti buster i ne treba.

ma imamo mi tri pojasa pozadi……mislili su oni na to……..verovatno ce srednje dete biti bar godinu dana u njemu…..jer ako lepo uklopimo sve to, onda necemo menjati svaki cas kombinacije i kupovati drugi booster ako bi mladjem trebao a hoce vec tek kada ga stariji preraste i bude mogao da se lepo veze i bez njega …(nasi pojasevi postavljeni tako da su sada starijem trenutno u visini vrata i dok ne poraste jos bar 15 tak cm nece moci da sedi bez icega!).

njamiii
    Član
    njamiii

Iccy;798805 wrote: Mi vec skoro godinu dana koristimo Cybex Pallas to fix (nisam sigurna da se bas ovako pise, ali znate na koje mislim).
    Za vreme proslogodisnjih vrucina otpali su nam oni bocni zastitni jastuci, lepak koji ih drzi se otopio! MM je pokusavao da ih zalepi silikonom, ali je vrlo kratko trajalo.

😯 Kako otpali? Mi za Ogija imamo solution x2 fix, to mu manje vise dodje pallas 2x fix bez jastuka i ti bocni stitnici mogu da se skidaju i da se vrate (nadam se na svim, a ne samo na nasem :hmm: ) Malisha? I kad se vrate ok stoje, ne spadaju. Za seku smo uzeli pallas 2 fix, ali nisam ni proveravala stitnike.
    Nama su kola parkirana non stop na otvorenom, nema hlada ispred kuce, a letos smo se u Grckoj parkirali gde smo stigli (citaj na suncu direkt kada nema bolje mesto), imamo onu bocnu zastitu od sunca kod dece i na soferku stavimo onu neku najeftiniju srebrnu, desavalo se da treba minut, dva da izluftiramo kola, ali nista tako dramaticno. Bas si me sad zabrinula. Da li ste reklamirali sediste? To nikako ne sme da se desi!

Moja cerka je prvu postenu voznju u novom sedstu iskoristila da se socno ispovraca po istom,

Iccy
    Član
    Iccy

najmiii, i nama su kola na otvorenom, na parkinku iza zgrade, sunce pece po citav dan, oni stitnici samo stite volan i ostale delove od direktnih zraka, ali sve je unutra usijano. Ti jastucici se skidaju i vracaju (kada peres presvlake, npr.) ali onaj lepak je postao redak kao med i vise ne drzi, na kraju smo ih sklonili, tj, posle bezuspesnog lepljenja silikonom. Za reklamaciju se vise i ne secam, to je bilo jos prosle godine, uboli smo ludilo kad smo videli, ali smo celog leta bili u velikoj guzvi da sam i zaboravila…mislim da je mm slao pismo proizvodjacu ili distributeru… ali vise nisam sigurna ni u sta. Cak se i ne secam ni gde sam ih stavila :doomed:
    Tada smo uzeli kao najbezbednije i najskuplje sediste, a onda deo sigurnosti otpao :galamdzija:

malisha75
    Član
    malisha75

Iccy;798805 wrote: Mi vec skoro godinu dana koristimo Cybex Pallas to fix (nisam sigurna da se bas ovako pise, ali znate na koje mislim).

Iccy, nismo imali taj problem, iako je i nama auto stalno na otvorenom i sunce przi sedista. Svakako reklamiraj.
    Anita, ako planiras da putujes i preko granice, obrati paznju i na napolju vazece zakone. Koliko ja znam, u EU se deca starija od 3 god isto moraju voziti u odgovarajucem autosedistu. Postoji razlika izmedju booster sedista (grupa II), i booster jastuka (grupa III). U sediste grupe III (to je ono sto se samo stavlja kao jastuk pod guzu), dete se prebacuje kad dostigne tezinu od 22 kg, i po visini je toliko da mu donji deo pojasa prelazi preko kostiju karlice, a godnji deo preko kljucne kosti.

Vise o tome mozete citati ovde http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=61

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Malisha, hvala na informaciji…..

U sediste grupe III (to je ono sto se samo stavlja kao jastuk pod guzu), dete se prebacuje kad dostigne tezinu od 22 kg, i po visini je toliko da mu donji deo pojasa prelazi preko kostiju karlice, a godnji deo preko kljucne kosti.

a ako je tako onda ce mi starije dete izaci iz sedista kad bude treci razred :shock:, jer sad ima 17 kila…salu na stranu ali `taljigao` bi on da je u inostranstvu jos dugo u tom sedistu-sreca pa kod nas nije taj propis i sto mi obicno ne putujemo kolima u inostranstvo (nadam se da Crna Gora nema takav propis) a za dalje relacije nam je mucenje da se sa malom decom vozimo desetine sati (na tu temu i u Crnu Goru nam je jednom bilo vise nego isuvise dovoljno-mene su ledja posle tog puta nedelju dana bolela jer sam se ukocila od sedenja onako vezana i skucena u sredini, i na sve to se jos vrtela de za jedno,de za drugo dete-dodaj ovo, obrisi ono-usinula mi se kicma 👿 ……) pa obicno idemo avionom…….
    Jel se vi narode secate one uzivancije kada smo mi kao deca vitlali na zadnjim sedistima automobila i pretvarali sediste u krevet na kojem bi prespavali najveci deo puta (meni je to spavanje u kolima bilo najlepsi deo putovanja, casna rec! Vise sam volela to putovanje nego samo more)? Nije tema ali mi zao ove moje dece sto nikada nece moci da imaju takve dozivljaje tako vezani u autosedistima do puberteta u kojima ne mogu cestito ni noge da pomere a kada zaspu grce se jadni, onako skljokani, po 10 i vise sati!
    Neznanje je blagoslov jer sto ne znas ne moze ni da ti nedostaje……..:?
    Iccy, ja bih to sediste reklamirala! Ne znam o kom je sedistu rec ali znam da Cybex sedista spadaju u najskuplja (mada to ne znaci ni da najjeftinije treba da se raspadne samo zato jer je jeftino) i da to nikako ne bi smelo da se desi…….a ako to ne uspe jel moze sediste da funkcionise bez tih jastucica i da bude bezbedno?
    Ako ne moze, onda nema druge nego da kupis novo posto predpostavljam da ma cim da to zalepis (cak i da uspe) to ce biti samo `vizuelno` prilepljeno ali ne i bezbednosno dovoljno dobro!
    Ja bas zato nekako nisam bas pristalica preterano skupih sedista-deluju mi kao svemirska-tone raznih dodataka i stitnika i samo veca mogucnost da se nesto `pokvari` (necu da kazem da ona nisu komfornija-to nikako, …..e, sad da li su i bezbednija od nekog jednostavnijeg treba proceniti)-ali generalno uzev sto jednostavnije to bolje radi i manje se kvari a i jeftinije je…..i to uglavnom vazi za sve.
    Mozda je neka zlatna sredina najbolja, ako budes morala da kupis novo.
    Mi recimo imamo neke od jeftinijih (marka Nania), mada ne najjeftinije modele od istog, deluju vizuelno sasvim ok, nasla sam na netu da je francuski proizvodjac, da imaju sve sertifikate….e, sad, valjda je tako……pokazali su se u praksi sasvim fino, nista ne otpada, ono prvo imam vec 4 godine i jos uvek je u dobrom stanju, njemu se vozio stariji pa ga je sad nasledio mladji…..i drugo je iste marke samo za vecu tezinu deteta.

Gledanje 811 članaka - 811 do 825 (od 844 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.