Gledanje 151 članaka - 151 do 161 (od 161 ukupno)

Rodbinski Odnosi

• Hubba Bubba

Ja licno imam lose iskustvo, ali da su nam babe i dede drugaciji dobro bi mi dosla pomoc! Zato, ZIVEO VRTIC!

Blue
    Član
    Blue

PROTIV PROTIV PROTIV!!! :batina: :batina: :batina: (ovaj što dobija batine sam ja) :galamdzija:

Ostavljam ga samo kod moje mame i to u extremnim situacijama, ali ni ona nije kako treba. Po njoj ja sam nenormalna što detetu OD PET MESECI neću da dam PLAZMU jer Bože moj JA SAM JE JELA, što izbegavam kupovne sokove pune šećera, itd da ne davim sad. u svakom slučaju ona će s vremena na vreme uraditi suprotno od onoga što joj kažem, ali opet ona će ga i najbolje paziti to znam.

Kod sveki je ostao jednom SAMO JEDNOM i to na nepunih 10 minuta, dok sam ja otišla do radnje da mu kupim kašicu. Kad sam se vratila zatekla sam dete na FOTELJI ❗ kako plače iz sveg glasa, Bog sveti zna od kad, dok ona pravi zapršku za pasulj. 👿

Ako ga ne upišem u jasle sa godinu dana nema šanse da ga ostavljam bilo kome! Ali najviše me boli što ne mogu 100% da imam poverenja u svoju majku. Ona je jako čista i pedantna za razliku od sveki, čije su unuke jele sa prašnjavog poda gde svi ulazimo obuveni, znam da će Alex kod moje mame biti sit, suv, srećan i voljen, ali znam da neće postupati onako kako ja to radim. Npr, ako joj kažem da danas jede povrće ona će mu spremiti nešto drugo :galamdzija:

sladjanam
    Član
    sladjanam

PROTIV BAKA SERVISA!!

Moja majka nije blizu, ne živimo u istom gradu, a i kad bi živele, nisam baš sigurna kako bi to funkcionisalo, pošto se jai ona oko mnogo stvari ne slažemo. Ali sigurna sam da bi uvažila način na koji bih dahranim dete ili kako bih želela da provodi dan. Ali, iskreno, iako je ona mladja baka, mislim da je konačno iškolovala decu, i našla malo vremena da dovede svoj život u red: uči engleski, završila je kurs za kompjutere pa sad surfa netom, čita… Bila bih za to da ga ponekad pričuva, ali ne bih joj mogla nametnuti tu obavezu da mi pazi dete po 8 ili više sati dnevno.

E, sad, sa svekrvom trenutno živim, ali još samo mesec dana, i ona je malo starija baka, koja već ima jedno unuče, od koga su napravili razmaženo derište, kome niko ne može ništa da odbije, i kome niko ništa ne može da zabrani. Na primeru ovog klinca sam videla šta naprave baba i deda od deteta i rešila sam da se to mom detetu neće dogoditi, pa makar ja ne radila, i sedela kući da ga čuvam. Ne želim da spominjem kako me nervira sveki što svaki put kad ja nešto kažem o svom detetu, ona kaže kako je ona to već prošla sa svojim prvim unukom (tipa mali me upiškio, ona odmah kaže: ih, koliko je puta mene moj prvi unuk upiškio..). To malo izgleda patološki, zato što se to ponavlja u milion situacija. Kao da sebe vidi kao majku tom unučetu. Njoj nikad nije teško da mu kuva, da mu udovoljava na razne načine, kad je bio mali klinac je pitao zašto ona ima veće grudi od njegove mame, i ona mu je dozvolila da se igra sa njenim grudima (fuuuuj), relativno skoro je mali otkrio da devojčice imaju drugačiju pišu od dečaka, pa je jurio babu po kući da joj se zavuče ispod suknje da vidi kakvu to pišu imaju žene, i baba je malo viknula na njega, i naravno nije rekla ništa njegovim roditeljima. Da ne spominjem kako zna da iskritikuje njegove roditelje, kako oni tako vaspitavaju decu, pa moraju nešto i da mu zabrane, a ona prva mu nikad ništa nije zabranila. I da, ono što me najviše nervira je to JA pa JA, ona je naj sasvim nabolja baka, ceo život se žrtvuje za nekog, i pošto joj sad prvi unuk ide u drugi razred, pošteno se nameračila da moje dete krene da razmazi, već je krenula sa pričama kako baka njemu nikad ništa neće da zabrani, kako jedva čeka da počne da je čupa(!!!!), itd. I taj trip, kako se unuče najviše voli, više nego svoje rođeno dete(uzgred, starijem sinu su kupili stan, a mm i ja idemo da živimo privatno, u jednosoban, dok mi ne budemo mogli da skupimo pare da kupimo njima neki manji stan, a da nam oni ustupe svoj trosobni.) , to mi ide na živce više od svega.
    U prvih godinu dana, pošto ionako nemam posao, ja ću čuvati malog, i ova baka će ga viđati na po pola sata, sat, dnevno, ili kad baš moram negde da odem, a muž ne može da ga pripazi. Da ne spominjem, kako me svekar svaki dan pita kad će mali početi da jede slanine, i kako mu je ispred nosa neki dan tutnuo kolač, zato što se mali nešto plazio. A nema ni tri meseca!!!
    A posle godinu dana, planiram jaslice, pa vrtić. Biće mu sigurno lepše sa svojom generacijom, od baba i deda nema šta dobro i kreativno da nauči. Da deca treba da provode vreme s babama i dedama, babe bi rađale decu.

Praslin
    Član
    Praslin

Mi baka servis skoro da i ne koristimo. Moji su 200km od mene i mama pricuva Anju samo kada ja treba da odem kod frizera,posto mi je frizer u rodnom gradu. 🙂 I tada odem cim bebac zaspi i vratim se pre nego sto se probudi. Sveki ima 60 godina i ne moze da se izbori sa detetom koje je puno energije kao Anja sada a dok je bila mnja sveki se plasila da ostane sama sa njom. Sada tek ne moze da je cuva jer je imala operaciju raka grla. Oporavak ce dugo trajati. Ne znam da li sam za ili protiv jer jednostavo jako retko nam neko drugi cuva dete. Za ovih 15 meseci to se desilo najvise 10 puta. Mala krece u vrtic uskoro i mislim da je mnogo bolje da bude sa svojim vrsnjacima nego sa babama i dedama.

mima80
    Član
    mima80

Kao i neki pre mene kazem – zavisi od bake. Gavrila cesto ostavljam kod mojih i ni najmanje nemam grize savesti prema njemu zato sto imam puno poverenje u njih. Niti ga trpaju slatkisima, niti mu dozvoljavaju ono sto mu ja ne dozvoljavam, provode vise vremena sa njim napolju nego ja itd. U svakom slucaju meni to mnogo znaci, skoro smo ga ostavili na nekoliko dana da bismo mm i ja otisli na skijanje i ni jednog momenta niti je plakao, niti nas trazio, kad smo dosli po njega samo nas je konstatovao i nastavio da se igra 😆 Za dve nedelje planiramo put od nekih 5 dana i ja ni najmanje nemam strah od toga kako ce on podneti odvajanje. Opet kazem, sve zavisi od baba i deda, da se bilo ko ponasa prema njemu onako kako se meni ne dopada sigurno ga ne bih ostavljala u toj meri

katarina
    Član
    katarina

I JA ostavljam Janu i kod moje mame i kod svekrve..i njima a i meni i mm je lepo bogami kad mozemo na nekoliko dana da odemo bez deteta.

nacafaca
    Član
    nacafaca

Nemam nista protiv ako postuju ono sto ja kazem a ja nisam mnogo stoga po tom pitanju 😉 ali taj baka servis koristim samo kada moji dodju ovde ili ja odem za bg.

GaGaT
    Član
    GaGaT

Jooooj da je meni baka – servis bar na jedno vece…Drage mame nemate pojma kako je tesko kad ste udaljeni hiljadama kilometara od svojih….Ja sanjam o baka-servisu 🙁

kika
    Član
    kika

Kao i neki pre mene kazem – zavisi od bake. Gavrila cesto ostavljam kod mojih i ni najmanje nemam grize savesti prema njemu zato sto imam puno poverenje u njih. Niti ga trpaju slatkisima, niti mu dozvoljavaju ono sto mu ja ne dozvoljavam, provode vise vremena sa njim napolju nego ja itd. U svakom slucaju meni to mnogo znaci, skoro smo ga ostavili na nekoliko dana da bismo mm i ja otisli na skijanje i ni jednog momenta niti je plakao, niti nas trazio, kad smo dosli po njega samo nas je konstatovao i nastavio da se igra Za dve nedelje planiramo put od nekih 5 dana i ja ni najmanje nemam strah od toga kako ce on podneti odvajanje. Opet kazem, sve zavisi od baba i deda, da se bilo ko ponasa prema njemu onako kako se meni ne dopada sigurno ga ne bih ostavljala u toj meri

UPRAVO TAKO , ZAVISI OD BAKE.
    AKO JE BABA SVESNA TOGA DA JE BABA, I DA UME U TOME DA UZIVA, TO JE DIVNO…I ZA SVAKO POSTOVANJE….

AKO BABA MISLI DA JE SAM BOG, ONDA….BEZTE GLAVOM BEZ OBZIRA.

Ksenija 09

Potpisujem.

roko
    Član
    roko

jedno večer da više NI ČUUUT!!!

Gledanje 151 članaka - 151 do 161 (od 161 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.