Ova tema sadrži 495 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  fros 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 496 ukupno)

Bazalna temperatura

• dusica81
    Član
    dusica81

Da li ste pratile bazalnu temperaturu dok ste pokusavale da zatrudnite?

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja jesam i to mi je bilo opterecenje jer se mora meriti ujutru pre nego da ustanes iz kreveta pa to zapisivanje ma uzas,na kraju mu je doktorka dala tabelu u koj se belezi bazalna temperatura,i to radis tri meseca i onda odnesec kod nje da ti ona odredi kad su ti plodni dani,iskreno mene je sve to zatupljivali i ja dignem ruke od svega i od racunjaja plodnih dana,i gledanja u mejbi bejbi mikroskom,i bazalnu temperaturu i bas kad nisam vodila racuna i kad nisam brojala plodne dane i nisam imala pojam o nicemu ja sam zatrudnela :trudnica:

katarina
    Član
    katarina

Sve je to u glavi..opustite se..najbolje je ako mozete idite negde na odmor ili pa sredjujte stan da ne bi ste razmisljale o trudnoci…he he bebe znaju kad treba da doju kad je mama opustena,srecna i zadovoljna…kad se ne nadate da vas iznenadi..

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

katarina – 27/9/2006 8:51 PM

Sve je to u glavi..opustite se..najbolje je ako mozete idite negde na odmor ili pa sredjujte stan da ne bi ste razmisljale o trudnoci…he he bebe znaju kad treba da doju kad je mama opustena,srecna i zadovoljna…kad se ne nadate da vas iznenadi..

eto si dobro napisala katarina

Bonita
    Član
    Bonita

Mene smara to merenje temperature 😐 pa to vise i ne radim…
    Najbolje je pratiti cervikalnu sluz,i eventualno neko oseti ovulaciju po bolovima u jajnku,a najbolja je i najsigurnija folikulometrija :smizla: (dopao mi se smajli iako mu nije mesto,morala sam da ga stavim 😉 )

Bonita
    Član
    Bonita

Dusice da li ti meris bazalnu temperaturu? 🙂

dusica81
    Član
    dusica81

Pa i o tome sam razmisljala ali jutros me stigla :vestica: pa necu vise ni da mislim o tome…
    Dosta mi je i mikroskopa i racunanja plodnih dana.
    Kupila sam caj od macine trave pa cu to piti i ne razmisljati previse pa cemo vidjeti.
    Pozdrav svima…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

kakav ti to caj od macine trave :hmm:

dusica81
    Član
    dusica81

Kazu da je macina trava (ocajnica) jedna je od prvorazrednih lekovitih biljaka za lecenje plucnih bolesti, stanja nakon gripe, pocetnog stadijuma tuberkuloze i groznicavih stanja. Uspešno se koristi u lecenju bolesti živaca, katara disajnih organa, kašlja, katara želuca, žutice i ženskih bolesti. Takodje od davnina koristi za neplodnost kod zena …kako samo ime kaze Ocajnica ..za zene koje zele da postanu majke , ova biljka moze da pomogne. Oduvek se koristila za normalizovanje menstruacije i samog ciklusa, odnosno uravnotezenje hormona. Macinom travom – Ocajnica – Marrubium vulgare , lekovitom biljkom kojom se zene tradicionalno lece od neplodnosti. Od ove trave spravlja se caj, koji kako „narodni recept“ savetuje, treba piti tri puta dnevno po vinsku casu u vreme kad zena zeli da zatrudni…
    Eto, pa vrijedi i to pokusati…
    😉
    Pogledajte i procitajte i na forumu roda.hr se dosta pise na tu temu…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ne znam nikad nisam cula za to mada sve treba pokusati :HAG:

svila
    Član
    svila

Ja sam kupila macinu travu bas iz tog razloga,da mi malo hormone smiri i stabilizuje cikluse.Popila sam jednu casu :))) i bilo mi je muka dva dana jer ima odvratan ukus,e sada ne znam da li je to pomoglo ali sam taj mesec po prvi put u zivotu imala rastezljivu ovulatornu sluz na tone i trajalo je 3 dana 🙂 a inace se pojavi malo na dan ovulacije i to je to!
    Pocecu je piti sad kad dobijem ovaj mesec pa cu videti sta je,caj ko caj,ne verujem da moze skoditi.

A odgovor na pitanje:Pre sam merila temperaturu ali sada ne ustajem rano svaki dan tako da se ponekad izlezavam dugoo 🙂 ali 2-3 dana pre nego sto trebam da dobijem merim i tacno znam kad ce vestica stici jer mi skroz spadne temp.

dusica81
    Član
    dusica81

Moja tetka je u 40-oj godini zatrudnela uz pomoc ovog caja. Pila ga je 40 dana svako vece pred spavanje po jednu casu. Ja ga pijem kad god mogu u toku dana.
    Meni nije uopste odvratan ovaj caj, nije ni gorak.
    Kakav si ti pila? Je li bio gorak?

Bonita
    Član
    Bonita

Ja koliko znam postoje dve vrste macine trave,jedan je gorak (oni koji su pili kazu da ima odvratan ukus) i onaj koji nije gorak..Ovaj sto je za neplodnost je jako gorak,na latinskom mislim da se zove Marubii Herba…
    Dusice koliko dugo pijes taj caj?I koliko je tvoja tetka pila pre nego je zatrudnila,jel imala neki konkretan problem da su ustanovili kod nje?
    Razmisljam se da i ja probam sa tim cajem :hmm:
    Mada sam cula da je i vrkuta(gospin plast)takodje dobar caj za neplodnost 🙂

dusica81
    Član
    dusica81

Marubii herba znači da je u čaju korištena cijela biljka marubie vulgaris (znači ne samo korijen ili samo cvijet, nego sve). Tek sam pocela piti taj isti caj koji je pila i moja tetka. Njoj su lekari rekli da nikada nece moci imati djece a tada je imala 40 godina i pila je caj 40 dana svako vece pred spavanje i zatrudnela je vrlo brzo. Ovaj caj uopste nije gorak i mirise na citrus. Inace i dok je svjez, listovi mirisu na limun.
    Vrkutu mozes piti, dobra je ali ako ostanes trudna pij je tek od treceg mjeseca trudnoce.
    :-*

dusica81
    Član
    dusica81

Draga, evo sada sam dosla kuci. Kupila sam macinu travu ( zovu je i ocajnica) u apoteci pa cu da probam da rijesimo dilemu. Ja sam kuhala na litar vode saku caja i posle deset minuta bih procijedila i spremila u termosicu. Sada na uputstvu citam 2dcl vrele vode i 1 supena kasika caja da odstoji 2 sata a onda se procijedi i zasladi medom pa zagrije i pije toplo 3x dnevno posle jela…
    U svakom slucaju pokusaj i ti, nece ti skoditi a ja cu se javiti cim probam… :>

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 496 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.