Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca BEBA NAVIKNUTA NA RUKE

Ova tema sadrži 15 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  T3 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 16 članka (od 16 ukupno)

BEBA NAVIKNUTA NA RUKE

• T3
    Član
    T3

ja sam sve kucne poslove obavljala sama sa dvoje male dece pored.
    bila sam sama sa njima danima ,nedeljama,mesecima,nije bilo sanse da ih drzim i kuvam,ili nesto drugo da obavljam dok su mi oni u narucju.
    svekrva mi nije pomogla ni kolko je crno ispod nokta,a mama mi je dolazila svaki drugi dan po par sati jer je jos uvek radila i to u dve smene.
    kad se samo setim kako sam ninu ostavljala u dnevnoj sobi da gleda crtani,a nikolu uspavljivala u drugoj sobi pritom non stop misleci da ona nesto ne naradi i da joj ne padne neka glupost na pamet.
    kako sam nikolu premestala iz kolica u krevetac,iz kreveca na trosed ,uspavam ga u kolicima bude samnom u sobi dok ja neodem da legnem i da ne bi probudio ninu u drugoj sobi.
    ostavljala sam ga u kolicima,ketrecu pored mene dok sam kuvala,peglala,usisavala.
    namucila sam se jako.
    nekad ne bi stizala ni da se sredim,a kamoli nesto vece.
    dok uradim jedno,moram drugo,oko njih,kuce,i tako sve ukrug.

tako da uzivajte sa jednim detetom i verujte da ako ga uzmete i mesate rucak istovremeno nije nista strasno,zamislite da vam se drugo dete igra u sobi,pa morate jos da trknete da vidite i sta ono radi.
    nosite ga koliko god i kad mozete,ali pritom i stavljajte u kolica/ketrec dajte mu neku zanimaciju dok ne zavrsite posao za koji vam trebaju dve ruke,a posle ako se ne buni ne dirajte ga i nemojte a svako njegovo kme da ga uzimate,pomazite ga,videce da ste tu i vremenom se nece buniti,a vama ce biti lakse.
    nemojte ga naviknuti da bas non stop fakticki visi na vama ali malo nosanja nece biti problem..
    ipak ste i vi ljudsko bice trebate zavrsiti sve po kuci,gledati malo i sebe nemogu vam ceo dan ruke biti vezane a ono u njima..

kad odradite sve posvetite mu se maksimalno jer ipak je dete i paznja posvecena njemu ipak vaznija od vesa,sudova ostalih kucnih poslova.
    jesam ih nosala ,jeste mi bilo tesko,al eto prodje sve i porastise..

Gledanje 16 članka (od 16 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.