Ova tema sadrži 176 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  tetkabrana 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 177 ukupno)

Bebin polozaj u stomaku

• bveselinovic

juce i danas ne osecam ritanje u stomaku.Ja sam u 24 nedelji i kayu da je devojcica do sada se stalno ritala i to se cak i videlo na stomaku a vec 2 dana nista.Znam da treba da odem kod lekara ali hocu samo da pitam da li je neko imao slicno iskustvo?osecam kao da mi se stomak popeo gore prestala sam da idem sto puta u wc a i da osecam udarce pa se jako brinem. 😥

MissGak
    Član
    MissGak

Ne secam se da je toliko trajalo,ne secam se ni koliko bi trajalo,ali znam da je bilo dana…kada sam to rekla dr rekao mi je da i beba nekad nije raspolozena za akciju,a kako je Aleksa bio dvadesetcetvorocasovni akcijas,par puta sam se zabrinula…mada bi obicno kada pocnem da razmisljam o tome,on kao da zna,poslao neki signal.
    Znas i sama da je najbolje da posetis svog doktora!

travica
    Član
    travica

Desava se da se beba ponekad umiri. Smiri se, ne vredi da se sekiras, ona to sigurno oseca.Ali da bi ti bila sigurna najbolje da odes na ultrazvuk. Ako su ti grudi kao pre dva dana , mislim da nije nista. Javi se ako budes isla na pregled. I devojko samo pozitivno.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

To se i meni desava, ja sam u 26. nedelji i cini mi se da ce ova beba kroz usta napolje. Jako je visoko, ali kazu da je to normalno za ovo doba. Ne sekiraj se i moja zna da se umiri, ne osetim je dan dva pa opet u akciju. Tako je bilo i sa prvim detetom pa se rodio zdrav i prav.

Aiko
    Član
    Aiko

Meni se desavalo da beba po ceo dan ne mrda i tad bih se zabrinula, medjutim sve je naravno bilo ok. Pokusaj potpuno da se umiris izvesno vreme i ubrzo ces osetiti svoju bebicu. Pomazu i vezbe disanja, tj. pojacan dovod kiseonika utice da se beba pokrene. Jel znas vezbe disanja?

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

udahni nekoliko puta dubokozadrzi vazduh u plucima koliko mozes, i lagano ga izbaci kroz zube! Beba ce se sigurno pomeriti od par takvih ponavljanja

bveselinovic

hvala svima ali mala je krenula u akciju juce popodne mora da se umorila jer je skakala po ceo dan mala :vestica:

jelenab
    Član
    jelenab

Cisto da znate-moja zaova je svo troje dece vrlo slabo osecala da se ritaju-toliko da su doktori panicili, ali svi su hvala Bogu u redu (trece je jos na putu-rodice se u junu). Mislim da svako vec rano upozna svoje dete i ako se desava nesto atipicno duze vreme-pravac doktor!

Nego nisam znala za ove vezbe disanja! Odlican savet!

Bambina.
    Član
    Bambina.

Pre izvesnog vremena ni ja nisam osecala dva dana svoju bebu. Sva sam se uspanicila i odlucila sam da odem do svoje lekarke. Na uz koji je ona odmah obavila (doktorka mi veca panicarka od mene 😉 ) lepo sam videla da se beba pomera ali je bila u takvom polozaju da je ja nisam osetlila. Bebu cak ni naredni dan nisam osecala ali sam bila smirena jer sam znala da je s njom sve uredu. Eto bilo je dobro sto sam ipak otisla kod doktorke.

bveselinovic

evo od kada je pocela ponovo da skace ima male pauze pa opet ali tako mi je lakse i ako se desi da hoce da omara dan,dva necu se nervirati

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Nemoj da se nerviras, sve isto je bilo i kod mene. Jedno vreme sam ga bas jako osecala i svaki njegov pokret a onada tajac bila sam zabrinuta jer ga nekad i danima nisam osecala. Tada mi je doktorica objasnila da on i kada se pomera je takvom polozaju da ga neosetim i da kad se on okrene oseticu. Tada nisam jos ni izasla iz ordinacije on mi se javio i tek tada sam bila potpuno mirna.
    Pred kraj trudnoce recimo nisam osecala nikakve njegove pokrete vec samo kada bi se okretala na stranu i on bi se okrenuo i tada sam mogla jasno da osetim kako se i on namesta u meni.
    Nemoj se brinuti, vidis da se to desava malte ne kod svake trudnice. 😉

bveselinovic

ok.hvala puno

milenica
    Član
    milenica

Pre nekoliko dana na pregledu doktor mi je rekao da se beba okrenula tako da prednjaci nogicama sto ce reci da su joj nogice dole a glava kod pupka…ja to osecam kao povremena boluckanja u donjem stomaku, nekad jaca, nekad slabija…cak je jednom nogicama povredila malkice i zid posteljice….Dakle, bebica se okrenula od prosle kontrole za 180 stepeni….
    Zanimaju me vasa iskustva i da li znate koliko cesto beba menja svoj polozaj???
    Meni je to pomalo neshvatljivo jer imam utisak gledajuci je na ultrazvuku da se ona stalno pomera??!! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

lunaa78
    Član
    lunaa78

Moja beba na svakoj kontroli prednjaci glavicom, ne znam kako joj samo ne dosadi celo vreme da bude na glavacke :neznam: 🙄
    Sto se tice tvog pitanja u pravu si da se stalno okrecu i to sve do pred porodjaj kad bi trebale zauzeti pravi polozaj a to je glavicom dole.
    Pozdrav od Lune :caos:

milenica
    Član
    milenica

Hvala Luna…veeeliki pozdrav za tebe!!!

p.s. izostavila sam slovo T u temi…valjda ce neko od moderatora to ispraviti…
    :kucam: :kucam: :kucam: :kucam: :kucam:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 177 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.