Ova tema sadrži 248 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mali princ 6 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 249 ukupno)

Bebina stolica

• Oki
    Član
    Oki

Da li neko mozda zna nekakve prirodne „lekove“ za tvrdu stolicu. Moj sin ima veliki problem sa tim, desava se da trpi i po 5 dana. Doktorka mu je prepisaala sirup, ali bi ja da ipak pokusam to da regulisem hranom 😕

Sneki
    Član
    Sneki

Cao Oki. Ne znam koliko ti sin ima godina, pa cu ti iz tog razloga preporuciti laneno seme, imas u prodavnicama zdrave hrane.

Oki
    Član
    Oki

Sin mi ima 3 godine. Hvala ti za savet, predpostavljam da se laneno seme dodaje u hranu, zar ne? 💡

Maki
    Član
    Maki

Najbolje je to da regulišeš ishranom, što više kuvane hrane, voća povrća i tečnosti, sok od kajsije je odličan za stolicu. :caos:

Maki
    Član
    Maki

Najbolje je to da regulišeš ishranom, što više kuvane hrane, voća povrća i tečnosti, sok od kajsije je odličan za stolicu. :caos:
    Laneno seme možeš da staniš u jogurt, moja sestra ga tako koristi

Mirche
    Član
    Mirche

Da, laneno seme, kompot od sljiva, vocni sokovi ali nikako banana i cokolada. I sto vise corbica i supica, lake hrane..

mikica
    Član
    mikica

ej Oki,i moj sincic ce sad tri godine i imali smo frku sa tvrdom stolicom,ja mu pazim na ishranu kuvanje je obavezno i redovno mu dajem kiwi on super regulise stolicu

kika
    Član
    kika

SLAZEM SE SA VAMA DRAGE MOJE, KUVANJE JE OBAVEZNO, SA STO MANJE JAKIH ZACINA, I PUNO PUNO VODE, KROZ SVEZE VOCE A I OVAKO.
    ALI ZA KIVI ZNAM DA MOZE DA BUDE I LOS, MENI SU I SESTRICINA I CERKA IMALE KAO MALE (2-3 GODINE ) ISTU REAKCIJU NA KIVI. NAIME , POJAVILA IM SE SLUZAVA SUKRVICA U STOLICI. NAIME KIVI MOZE KOD MALE DECE DA SVOJOM KISELINOM I CRNIM SEMENCIMA DA OSTETI SLUZOKOZU CREVA. TAKO DA SE KOD NEKE DECE KIVI ZABRANJUJE DO 6. GODINE.

ada
    Član
    ada

Nama je pomagala slatka kamilica ili kasica od sljiva!!! :neznam: pokusaj mozda pomogne i vama!!!

Oki
    Član
    Oki

Hvala vam na savetima! Problem je sto ja toliko pazim njemu na ishranu od kada ima ovaj problem da je to postalo strasno 😥 Probacu i ove vase predloge i nadam se uspehu. Mene brine to sto njemu u principu stolica nije cvrta, sem pocetnog cepa koji on sam napravi jer se steze i trpi. Puno vam hvala jos jednom :-*

kika
    Član
    kika

DRAGA OKI, AKO TE BRINE TO….ONDA JE PROBLEM MOZDA NA DRUGOJ STRANI A NE U ISHRANI.
    TO DRUGO, (MOZDA) SE ZOVE ZADRZAVANJE STOLICE KOJOM DETE U SUSTINI SKRECE PAZNJU NA SEBE JER NE UME DA OBJASNI SVOJ , SASVIM DRUGI PROBLEMCIC KOJI GA TAKO MALOG MUCI.
    TO JE PANDAM NOCNOM MOKRENJU…..
    ILI MUCANU…..
    ILI….
    ZATO, PROBAJ MALO DA OSMOTRIS SVOJE DETE S DRUGE STRANE, DA LI MOZDA POSTOJI NESTO DRUGO STO GA MUCI, A DA ON TO NE UME DA KAZE.NEKAD JE TO TAKO I U SASVIM ZDRAVIM PORODICAMA, ALI DECA SVET GLEDAJU DRUGACIJE OD NAS I NEKADA IM SMETA NESTO STO NAMA NE BI PALO NA PAMET DA UOCIMO IZ PRVE.

JA SAM SA IVOM IMALA TAKO PROBLEM MUCANJA, KOJE JE TRAJALO DVA-TRI MESECA, KADA JE IMALA DVE GODINE I 3-4 MESECA. I PROSLO JE.

Oki
    Član
    Oki

U pravu si, i meni se cini da stvar nije fizicke prirode. Upoznala sam zenu koja je cak svoju devojcicu vodila kod psihologa zbog istog problema kao Ognjenovog, i on je rekao da je to normalna faza u odrastanju deteta, sto su i meni rekli. Samo ja ne mogu da se smirim kada vidim da on ponekad ne kaki i po 5 dana pa bila to samo faza ili ne. Pokusacu da mu promenim navike iz okruzenja, ili da krene u obdaniste……pa videcu mozda tako nesto pomaze. Zanima me da li ste cule ili imale slicne probleme? :neznam:

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

I ja imam isti problem sa mojim sincicem, ali on ima 2 meseca i ne znam sta bih smela da mu dam? On kaki ali tad uzasno place! DA LI JE NEKA OD VAS IMALA ISTI PROBLEM SA BEBOM OD 2 MESECA?

ada
    Član
    ada

Sanjice probaj sa cajem od kamilice,kao sto sam vec rekla gore mojoj mrvici je pomagao blago zasladen caj od kamilice,a njega mozes dati i bebi od 2 mjeseca!!! :caos:

Oki
    Član
    Oki

Nisam imala probleme dok je Ognjen bio manji tako da ne znam sta bih ti napisala. Ne znam da li dojis bebu ili je na vestackoj hrani – kod tih beba je to cest slucaj. Mislim da bi kamilica tu pomogla posto nista drugo ne smes da joj dajes. Nadamo se da ce vama to brzo proci :love: !

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 249 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.