Ova tema sadrži 671 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Zmajče 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 672 ukupno)

Bebina tezina

• Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Meni su rekli kada sam poslednji put bila na uz da je beba teska 1 700kg. Da li neko ima takva iskustva i da li su doktori bili u pravu, ili su uzasno pogresili

jelenab
    Član
    jelenab

Zasto mislis da je greska? Mi smo u potpuno istom danu 🙂 meni su rekli da ima oko 1500 (gore/dola 200gr) sto mu dodje upravo isto ko i kod tebe. Mislimd aje i to dobar pokazatelj da smo OK!

Masha&Tasha

Uros… greska ti se samo potkrala u 1700 KG umesto G 😛
    Sve ostalo je Ok i normalno, ne brini nista, to je to!

tanja.
    Član
    tanja.

Nije greska a zasto mislis da jeste, evo i moji bebci sada u 30 nedelji imaju oko 1500gr svaki 🙂 🙂

ivy
    Član
    ivy

moj beban je u 29nedelji imao 1490g

daca77bg
    Član
    daca77bg

Moj bebac je u 31 nedelji imao 1750 grama.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

sasvim normalno nemoj da brines meni je Luka tad bio 1500gr i 40 cm,a rodjen je tacno sa 3kg i 50 cm mogu samo da pogrese gore dole 100-200gr 🙂

Aiko
    Član
    Aiko

Meni su omasili samo 100 grama. Rekli su pred porodjaj da Neda ima 2700 gr, a rodila se sa 2800gr 🙂 Inace, tolerisu se greske 200gr +-

El-el
    Član
    El-el

Ja treba da se porodim za 19 dana a beba ima 3160. Doktorica kaze da je velika i da ce biti preko 4kg i da ce verovatno morati carski. Dali je moguce da ce jos toliko dobiti na tezini?

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Prvo treba da odes na dobar UZ, na primer 3D ili 4D, da ne bude kao sa onom bebom u nisu ne daj boze pred porodja izmerili da je beba 3 200g a beba 6 000g, nemote raditi uz na krsevima od aparata!
    Pozz :caos: :caos: :caos:

LediIv
    Član
    LediIv

meni su jedno dve nedelje pred porodaj rekli da je beba 3300, ja se vec prepala kolika ce da bude za jos dve nedelje, a dan pred porodjaj opet da je 3300, da bi na porodjaju ispalo da je bila 3750. nije to uopste precizno, ali jeste nekakav pokazatelj lekarima. ne lupajte mnogo glavu time, da je ista zabrinjavajuce lekari bi vam to rekli.
    tanja, svaka cast, pravi si heroj! stisni se jos malo 🙂 i bebci ce ti biti super, obojica. ja sam rodjena 6 nedelja pre termina i nisam cak ni u inkubator isla, nista mi nije falilo. nemoj da brines bez potrebe

ivy
    Član
    ivy

meni je bas dr pre dva dana objasnila da aparat pravi gresku do 500g jer proracunava tezinu prema merama koje dr uzme prilikom pregleda(velicina glave-izmedju usiju,obim stomaka,duzina butne kosti i jos neke),medjutim svaka beba je drugacija,neke su deblje neke mrsavije,sto opet nista ne znaci…

ona je svojoj drugarici izmerila bebu i aparat izbacio 4100g,isto toliko i dr u porodilistu,kao i anesteziolog. medjutim beba se rodi sa 3200g. bila je jako dugacka ali mrsavica…

to merenje je bitno zbog ne daj boze ekstremnih situacija(beba u nisu-cista greska dr a ne aparata) a prvenstveno da bi se pratilo bebino napredovanje. postoje okviri u kojima bi trebala biti beba s obzirom na starost trudnoce ali i tu je raspon 500g.

Daria
    Član
    Daria

Danas sam bila na u.z. i bebica je teska 2049 gr(+/- 300gr).Sve je super,beba lepo napreduje,ali jos uvek lezi karlicno.Dr. kaze da ima jos vrenena da se okrene,ali ja se malo brinem zbog toga.Da li je neka od vas imala slicno iskustvo?Za sve trudnice,mamice i bebice jedan veliki :-* !!!

crvena sonja

Nemoj da se brines meni je u 29 nedelji beba bila 1200 g.Sve je to u granicama normale.

jelenab
    Član
    jelenab

Nemoj da brines i meni je beba sad karlicno. rekli su mi da se okrene izmedju 32. i 37. nedelje. Nekada i kasnije (moj brat se okrenuo u 39. nedelji).

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 672 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.