Ova tema sadrži 59 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Blue 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 60 ukupno)

Bebini kukovi

• bveselinovic

mi smo danas bili na uz kukova ali nam nista nije jasno? 🙄 snimili joj kukice i samo komentarisao sa sestrom da jedan kuk vidi sa jezgrom a drugi ne i na kraju kada sam ja pitala sta se desava nisam dobila odgovor vec da ponovimo za 15 dana na klinickom nalazu je obelezeno PB znak i u produzetku desno 2 a+ a levo 1 b sta god to znacilo.Uz smo radili na institutu za majku i dete u bg.pa ako neko zna nesto vise o tome neka nam pomogne ko ce da ceka 15 dana.Nadamo se da nije nista strasno je r valjda bi nam rekao ❓

Florina
    Član
    Florina

Mozda nije odgovor koji trazis, ali ja ti preporucujem ordinaciju“ Alfamedica “ i Dr. Smoljanica. Kazu da je za kukove jedan od najboljih u gradu, a ujedno ( o istom trosku 🙂 ) pregleda i sve unutrasnje organe. Jeste privatno, ali vredi pogotovo ako nisi sigurna u vezi dijagnoze. :caos:

racic
    Član
    racic

Koliko ja znam kukovi se formiraju do 3 meseca, znaci ono najosnovnije, mislim da je prerano uradjen uz kod vas, bilo bi ipak najbolje da sacekas 15 dana, za to vreme se puno toga moze promeniti. Mi smo na prvi uz kukova isli sa 2,5 mes. Ako nesto nije uredu (ne daj Boze) najbolje je otkriti do treceg meseca jer se onda moze resiti sto posto i nece ostati nikakve posledice. Iskrno se nadam da je sve ok, zelim vam sve najbolje. :caos: :caos: :caos:

bveselinovic

danas sam odnela analize mojoj dr.i ona je rekla da je rano ali nam napisali u bolnici uz.kukova za mesec dana pa mi tako i uradili ali posto je ona jedna zivahna i vesela beba mi smo gotovo sigurni da je sve ok.samo smo danas primili vakcinu posto smo napunili 1 mes.i malo smo ljuti ali procice

Prex
    Član
    Prex

Ja se slazem sa racicem, jos je rano, treba da se radi prvi UZ kukova tek sa 2,5 meseca koliko ja znam, tako da je skroz nelogicno da ocekuju da se tako rano formira jezgro…bolje se iskonsultuj sa jos nekim lekarom, ili idi kod ovog dr kog ti je preporucila Florina, da ne bi brinula i cekala jos dugo do sledeceg pregleda.

daka
    Član
    daka

I ja sam cula da je dr. Smoljnic najbolji za pregled kukova. On radi privatno i u ordinaciji „Jurisic“ i vec sam dva puta vodila dete kod njega na pregled. Istina, pregleda bebi i sve unutrasnje organe. A vodila sam bebu sa mes. dana jer je tako pisalo u otpusnoj listi, pa sa cetiri i hvala Bogu bilo je sve u redu. Dr. Smoljanic mi rece da dodjemo i sa sedam mes. na jos jedan ultrazvucni pregled. Odlican strucnjak, a pregled i nije tako skup.

bveselinovic

Daka gde se nalazi ordinacija jurisic?

tijanast
    Član
    tijanast

Mi smo Emu vodili na uz sa tachno mesec dana, kod mamine koleginice u Zvechanskoj, da ne bi chekali kojekakve redove a i bolje je ipak kada nekog poznajesh, sve je bilo ok, dala nam je izveshtaj i dve slikice, i rekla da dodjemo ponovo za tri meseca, mi smo to odneli u dz i dr je isto rekla da je ok, videcemo za tri meseca opet.

Julija SG
    Član
    Julija SG

Ovde rade ultrazvuk kukova sa punih mjesec dana. Ako je tad sve u redu, vise ga ne ponavljaju. Mi smo obavili taj i posto je sve ok. vise nemamo pregleda kukova.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Florina – 22/8/2007 03:30

Mozda nije odgovor koji trazis, ali ja ti preporucujem ordinaciju“ Alfamedica “ i Dr. Smoljanica. Kazu da je za kukove jedan od najboljih u gradu, a ujedno ( o istom trosku 🙂 ) pregleda i sve unutrasnje organe. Jeste privatno, ali vredi pogotovo ako nisi sigurna u vezi dijagnoze. :caos:

Dr Smoljanic je neverovatan strucnjak, kotira se kao najstrucniji u srbiji. Mi smo zakazali UZ abdomena , zbog Matijinih problama, ali je covek samovoljno uradio i kukove, vrhunski lekar. A ka mi je rekao da mamam ne savetuje siroko povijanje e doslo mi da ga izljubim na sred ordinacije. Inace cena UZ je 2 500 din

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Julija SG – 3/10/2007 14:56

Ovde rade ultrazvuk kukova sa punih mjesec dana. Ako je tad sve u redu, vise ga ne ponavljaju. Mi smo obavili taj i posto je sve ok. vise nemamo pregleda kukova.

Tako je!

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ako vam je skupo, dr. Smoljanic radi i u Tirsovoj, zakazete na 2060777 i ponesete uput. Nama je takodje gledao abdomen na klinici

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Mi smo juce radili ultrazvuk kukova sa punih mesec dana. Doktor je rekao da je sve u redu i da skinemo sirok povoj bez straha i da se javimo na kontrolu kad prohoda. Prijatelji me savetuju da ne skidamo a niko ne zna da objasni zasto. Doktor kaze da nepostoji razlog da se dalje nosi. Jel imate vi nesto da kazete povodom ovoga.Pozdrav

kaja
    Član
    kaja

Kely – 4/1/2008 18:54 Mi smo juce radili ultrazvuk kukova sa punih mesec dana. Doktor je rekao da je sve u redu i da skinemo sirok povoj bez straha i da se javimo na kontrolu kad prohoda. Prijatelji me savetuju da ne skidamo a niko ne zna da objasni zasto. Doktor kaze da nepostoji razlog da se dalje nosi. Jel imate vi nesto da kazete povodom ovoga.Pozdrav

Ako imaš poverenja u tog doktora, radi kako ti on kaže. I mi smo sa mesec dana bili na UZ kukova i rekao je da je sve ok i da dođemo ponovo tek kad bude stabilno znala da stoji sama (možda je isti dr u pitanju). Po meni je jedino to ispravno rešenje. Ako veruješ doktoru, to je to. Ako ne, menjaš doktora. Mani se drugarskih saveta, osim ako ti drugari nisu doktori! :ruganje:

hippeia
    Član
    hippeia

Kely – 4/1/2008 18:54

Mi smo juce radili ultrazvuk kukova sa punih mesec dana. Doktor je rekao da je sve u redu i da skinemo sirok povoj bez straha i da se javimo na kontrolu kad prohoda. Prijatelji me savetuju da ne skidamo a niko ne zna da objasni zasto. Doktor kaze da nepostoji razlog da se dalje nosi. Jel imate vi nesto da kazete povodom ovoga.Pozdrav

Ako ste radili UZV kukova i dr rekao da skinete široko povijanje, onda slobodno možete da skinete. Oni na UZV-u mogu da vide da li se formiralo tzv. zrno okoštavanja, ako jeste, onda nema potrebe da se nosi široki povoj jer nema više opasnosti od iščašenja kukova. Kod nekoga se formira ranije, kod nekoga kasnije, a ako se formiralo, dr ga je vidio na UZV, tako da možete bez bojazni da skinete široko.

:caos:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 60 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.