Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Beogradska porodilista – vasa misljenja i iskustva

Ova tema sadrži 1,319 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1,276 članaka - 1,276 do 1,290 (od 1,320 ukupno)

Beogradska porodilista – vasa misljenja i iskustva

• helena M
    Član
    helena M

A,JOJ,KAKVE CIFRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I oni podsticu natalitet!!!!!!!!!!!!!!! CIME????????????????????????

E,ovako,ja sam se u maju porodila u Zemunskoj bolnici. Nisam imala nikakvu vezu,nikakavo podmicivanje mi nije padalo na pamet,vec su placeni za to sto rade,ako im je malo to nije problem nas porodilja,slusajuci razne price samo sam cekala da neko nesto pomene,ne bi dobro prosao……….medjutim…………u Zemunskoj bolnici su me skroz razoruzali………svi su DIVNI,STRUCNI,LJUBAZNI,gde mi okom oni skokom,ali apsolutno svi DOKTORI,BABICE,SESTRE ZA LAKTCIJU(koje su dolazile samo inicijativno i pregledale nam grudi,pomagale ako neka ima neki problem,ucile kako da se izmazamo),PEDIJATRIJSKE(koje su lepo brinu o bebama)CISTACICE(apsolutno je sve blistalo,non-stop ciste,dizinfikuju)…………………………..OSTALA SAM BEZ TEKSTA……………….ja sam imala carski,a vidim da su u drugim bolnicama imali problema sa kateterima,sa ranama……………….ja kateter nisam ni osecala,svaka cast onome ko ga izmisli,rez od rane se skoro i neprimecuje……………..MA DIVNI SU…………….nema poseta,sto je meni SUPER,da se bebe ne izlazu infekcijama,virusima…………svi ce preziveti tih par dana dok izdjemo iz bolnice…………..

MOJA NAJTOPLIJA PREPORUKA JE ZEMUNSKA BOLNICA

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Jel mi to pričamo o 15000 dnevno? :buljavko:

LediIv
    Član
    LediIv

da, da, 15.000 dnevno…

Ana82
    Član
    Ana82

Pa oni stvarno nisu normalni! 😯
    Toliko ne bi kostao ni dan u Hyattu. 🙂

anita75love
    Učesnik
    anita75love

A da idem u Hayat da se porodim?! 😯 ….ja sam mislila sve dosad da me je teško šokirati-e, sad sam naučila da ima i onoh koji mogu da uspeju vrlo lako! 😕
    Pa, bre oni nisu normalni! To je previše i za setradne zvezde…..i ko vam garantuje da vas neće namerno zadržavati preko svake medicinske potrebe samo da bi vam uzeli što više novca-ko određuje koliki nivo ima bilirubina u krvi kod bebine žutice i kad ona može kući npr-lekari naravno?!!!!! I šta ih košta da vas zadrže jedno dva dana duže-30000din!
    Hmmmmmm-meni bi ovo lako palo na pamet….a vama? 👿 👿

nicegirl
    Član
    nicegirl

Ej, zene pa da li ste vi normalne (izvinjavam se na izrazu), nemojte bacati pare na apartmane, to je najveca glupost, verujte mi, vise ce vam znaciti drustvo zena u sobi, nego to sto moze muz da vam dode u posetu. Ja kad sam se porodila u NF, a s obzirom da sam se porodila na carski rez, u sobu nikako nije smeo niko da ude, samo u hodniku van odeljenja, a sa mnom u sobi je bila jedna zena kojoj su platili apartman, i posle 3 dana ona je sama trazila da izade iz njega, jer ni muz ne moze da bude sa vama bas ceo dan. Ona je izludela tamo sama, i trazila premestaj. Tako da poslusajte moj savet, te pare sto bi dale za apartman, bolje potrosite na svoju bebu, bolje uzmite neka bolja kolica za te pare, nego da ih bacite za apartman, jer bar po meni, to je cisto bacanje para.

LediIv
    Član
    LediIv

nicegirl, uopste se ne bih slozila s tobom. apartman je za mene zakon, i jedina mana je cena. ja sam se dva puta porodila, oba puta sam bila u apartmanu, prvi put sama, drugi put u dvokrevetnom. i koliko god da je devojka koja je bila sa mnom u dvokrevetnom bila stvarno super u svakom pogledu, vise bih volela da sam bila sama. a da ne pricam o situaicji kad ti cimerka bas i ne odgovara, po raznim kriterijumima, od kojih je higijena najvazniji. a nikad ne znas s kim ces biti u sobi.
    plus sto ne moze da se poredi kad imas svoje kupatilo ili kupatilo koje delis s jednom osobom (u tom pogledu cimerka mi je bila stvarno fenomenalna, pa nije bio nikakav problem deliti kupatilo s njom), i kad delis kupatilo s celim spratom.
    a meni posle porodjaja drustvo uopste ne treba, drustvo moje bebe i drustvo mm kad moze da dodje mi je sasvim dovoljno, i stvarno drustvo mm ne moze da mi se poredi s drustvom zena koje ne poznajem. plus sto mi je pomisao da mm ne moze tih dana dok ne izadjemo da vidi svoje rodjeno dete bas grozna.
    a upoznavanje s drugima i imanje obzira prema tome da li se nekome gleda tv, da li smeta sto pricam telefonom, da li mu smeta moja beba koja place (ili da li meni smeta njena beba koja place), vodjenje nekih razgovora cisto eto da se ne bi cutalo… stvarno mi to ne treba posle porodjaja.
    tako da sam ja apsolutno za apartman, ko moze da priusti, jer cene su im stvarno sumanute.

Ana82
    Član
    Ana82

Slazem se u potpunosti sa LediIv. Doduse ja sam se poradjala u Pancevu oba puta, prvi put nisam imala apartman i bila sam u sobi sa sest zena. Bas kao sto LediIv kaze vodjenje nekih razgovora reda radi, koristis zajednicko kupatilo itd da se ne ponavljam. Zato sam sa drugim detetom rekla apartman obavezno! Cena je bila 3.000 dnevno, imala sam svoje kupatilo, mogao je da mi dodje ko hoce, kad hoce, pogotovo mi je bilo bitno da mogu da budem sa starijom cerkom i stvarno u tim trenutcima mi nikakve druge zene u sobi nisu bile potrebne. Tako da ja ne smatram da je to bacanje para vec nesto sto svakako moze da ti olaksa boravak u bolnici.

magi
    Član
    magi

I moj glas ide za apartman, ja sam se na sreću porodila pred poskupljenje tako da sam dan placala 4 ili 5 hiljada sada se ne sećam, ni to nije malo, ali ništa ne može da mi zameni moje kupatilo, u višegradskoj na carskim rezovima ima jedan wc za ceo sprat i stvarno mi je to grozno, sama činjenica da treba da čekam red mi je užasna, o higijeni ni ne razmišljam, drugo ja sam takva da ne volim da ćaskam sa nepoznatima (forum je drugo ;)), pogotovu u toj situaciji kada sam se tek porodila i piče me hormoni i samo bih da gledam bebu i eventualno drage ljude koji mi dođu u posetu…itd….milion je razloga za apartman a bukvalno ni jedan protiv, osim sada, ove sumanute cene.

nicegirl
    Član
    nicegirl

LediIv – 11/12/2010 23:36

nicegirl, uopste se ne bih slozila s tobom. apartman je za mene zakon, i jedina mana je cena. ja sam se dva puta porodila, oba puta sam bila u apartmanu, prvi put sama, drugi put u dvokrevetnom. i koliko god da je devojka koja je bila sa mnom u dvokrevetnom bila stvarno super u svakom pogledu, vise bih volela da sam bila sama. a da ne pricam o situaicji kad ti cimerka bas i ne odgovara, po raznim kriterijumima, od kojih je higijena najvazniji. a nikad ne znas s kim ces biti u sobi.
    plus sto ne moze da se poredi kad imas svoje kupatilo ili kupatilo koje delis s jednom osobom (u tom pogledu cimerka mi je bila stvarno fenomenalna, pa nije bio nikakav problem deliti kupatilo s njom), i kad delis kupatilo s celim spratom.
    a meni posle porodjaja drustvo uopste ne treba, drustvo moje bebe i drustvo mm kad moze da dodje mi je sasvim dovoljno, i stvarno drustvo mm ne moze da mi se poredi s drustvom zena koje ne poznajem. plus sto mi je pomisao da mm ne moze tih dana dok ne izadjemo da vidi svoje rodjeno dete bas grozna.
    a upoznavanje s drugima i imanje obzira prema tome da li se nekome gleda tv, da li smeta sto pricam telefonom, da li mu smeta moja beba koja place (ili da li meni smeta njena beba koja place), vodjenje nekih razgovora cisto eto da se ne bi cutalo… stvarno mi to ne treba posle porodjaja.
    tako da sam ja apsolutno za apartman, ko moze da priusti, jer cene su im stvarno sumanute.

LediIv, slazem se sa tobom u vezi kupatila, to je velika prednost apartmana, narocito u velikim porodilistima poput narodnog fronta, gde celo odeljenje koristi jedan wc i kupatilo, ali pouzdano znam da se to kupatilo riba i cisti non-stop (na odeljenju za carski rez, gde sam ja bila), doduse bar je tako bilo pre 5 godina, kada sam se ja porodila, i dok je nacelnica bila dr Snezana Rakic. Na tom odeljenju je max 4 kreveta, pa i nije tako velika guzva, tako da ne znam kako je biti u sobi sa recimo jos 7-8 zena, kao sto je recimo slucaj sa sobama u Visegradskoj, ali tamo opet nemaju baby friendly sistem, pa bebe ne smetaju, kao sto si rekla.
    Takode se slazem s tobom po pitanju poseta, pa bar po pitanju posete muza, mislim da je to jako okrutno da otac ne moze da vidi svoje dete.
    E sad, ovo opet zavisi najvise od toga kakva si osoba, ali kada sam ja u pitanju, meni kad bi muz otisao iz bolnice a ja ostala sama u sobi, ja mislim da bi izludela, jer ja sam osoba koja voli da je u drustvu, da prica, razmenjuje iskustva, a biti sama u apartmanu sa bebom jeste lepo dok beba ne spava, a posto bebe skoro stalno spavaju… hm, mislim da bi to bilo jako zanimljivo. Takode, kada se porodite na carski rez, svaka i najmanja pomoc uvek dobro dode, tako da je i to mala prednost biti sa jos nekim u sobi.
    LediIv, nemoj pogresno da me shvatis, nisam ja bas toliko protiv apartmana, ja sam samo rekla da su ekstremno skupi, pa u danasnje vreme mislim da je bolje te pare uloziti u neke druge stvari, vaznije, narocito ako neko planira da pozajmi pare samo da bi bio u apartmanu. Mozda je moje iskustvo sa zenama sa kojima sam delila sobu bilo dobro, pa ne mogu sebe da zamislim samu u apartmanu, ne znam sta je u pitanju, ali, eto tako je, to je moje misljenje. :caos:

Estella
    Član
    Estella

LediIv, otkad je 15000 dnevno u Visegradskoj? Pa ja ga u aprilu placala 4000 dnevno… Inace, i sledeci put cu uzeti apartman, pa koliko god da kosta, i to jednokrevetni. Ne da mi nije falilo drustvo u ta tri dana, nego bih iskreno poludela da je neko jos bio sa mnom. Imala sam srecu da u dvokrevetnom apartmanu nisam imala cimerku. Eto, sve smo mi razlicite. Ali i tada su apartmani bili prazni, stvarno ne razumem tu novu cenu!

lilica
    Član
    lilica

magi – 12/12/2010 11:06

I u višegradskoj na carskim rezovima ima jedan wc za ceo sprat

Ja sam imala CR u Visegradskoj pre 5 meseci i svaka soba ima svoj wc, a u sobama su po 2 ili 3 zene dakle uslovi su vise nego dobri. Ovo sto si rekla je bilo istina pre 3 godine, ali sad ne 😉

kololoca
    Član
    kololoca

Jel ima neka mama sveže informacije kakvo je stanje sad u Višegradskoj? Svuda različito piše. Konkretno me zanima za CR, da li može da se izabere spinal i koliko košta, koliko su apartmani, prisustvo muža… ?
    Pročitala sam negde da su apartmani sad 15000, što je suludo, a onda opet na nekom drugom forumu kako su 4 ili 5 hiljada, sa nekom 8h negom!? i da žene masovno ne uzimaju apartmane zbog ovih dezinformacija oko cene.

Dakle šta je istina i koliko je zapravo šta u praksi?:hmm:

LediIv
    Član
    LediIv

kololoco, 15000 je apartman, provereno. i ja sam nailazila na razlicite informacije, pa sam ih zvala i dobila od njih info da je 15000. tako da je to to. do pre nekoliko meseci je bilo 4-5, pa su to stare informacije. uzas. a posto sam samo zbog cene htela ovaj put umesto u front u visegradsku onda sam odustala i isla i ovaj put u front jer na kraju ispade jeftinije.

njamiii
    Član
    njamiii

Ledi, a koliko je prisustvo oca? Ranije je bilo 15000, medjutim pre par dana vidim u forntovom cenovniku pise 5000? Cudno mi da su oni bilo sta snizili.

Gledanje 1,276 članaka - 1,276 do 1,290 (od 1,320 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.