Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Beogradska porodilista – vasa misljenja i iskustva

Ova tema sadrži 1,319 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1,306 članaka - 1,306 do 1,320 (od 1,320 ukupno)

Beogradska porodilista – vasa misljenja i iskustva

• pulinka
    Član
    pulinka

anita75love;761171 wrote: J
    A Pulinka ja bih te zamolila da „ne hvataš na nož“ svaki moj post koji napišem……ako ti se ne sviđa moje mišljenje to je tvoj problem! Možda da razmisliš o tome da ipak ima žena kojima će ovo moje iskustvo značiti u smislu da ne misle da je sve izgubljeno kad je dojenje u pitanju ako im npr neka kako ti kažeš „lenština“ u Betaniji ili negde drugde u nekom porodilištu prva tri dana nije donosila bebu i da zato neće moći da je doje!

Zato drage žene da ne odemo u off topik o dojenju-ne brinite ako vam ne donose bebe na podoj-neće sama ta činjenica uticati na uspeh dojenja!

Ali, anita, tvoje „mišljenje“ je potpuno netačno, i ja reagujem na njega kao što bih reagovala da si napisala-„ma nema frke, drage žene, ako skočite sa zgrade, gravitacija ne deluje baš uvek…!
    Lepo je ako hoćeš da utešiš druge žene, ali ne možeš to da radiš na takav način-ne možeš napisati da je „svejedno“ da li će donositi bebe na podoj ili ne, da li će dohranjivati ili ne, ne možeš reći da je bitnost što ranijeg prvog podoja samo mit, ne možeš reći da ti je dete prvih dana sisalo na prazno kad je sisalo kolostrum, itd itd….To su sve prosto neistine i ne mogu da ih ne demantujem. Opet, ako se tebi ne sviđa što ja pobijam svaku neistinu, bez obzira ko je napiše, to je opet tvoj problem….
    I meni je cilj kao i tebi, da pomognem nekoj porodilji koja će ovo čitati, ali na potpuno drugačiji način. Nije mi OK da se samo pomirim sa stanjem u našim porodilištima i ne mislim da bi ni druge žene trebalo to da urade.

Mlada mama Mica

Zdravo svima :)). Uskoro trebam da se porodim i to cu uciniti u KBC Zvezdara. Zanimaju me vasa misljenja i iskustva u tom porodilistu. HVALA :)))

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Mlada mama Mico, ja tamo pre 3 godine prođoh ko bos po trnju…..i tamo ni kuče s ulice ne bih poslala da donese na svet svoje mladunce……a kamoli ljudsko biće……(pokušaj da negde iščačkaš moj post negde sa kraja juna 2008 ako te zanima)…..
    Ali mnoge žene su ovde na ovom forumu hvalile Gradsku bolnicu i baš zato sam se tada odlučila za nju…….i pogrešila maksimalno. Sa drugim detetom sam prošla znatno bolje u Višegradskoj ali kao što sam pisala za to je podosta bio zaslužan mm.
    E, sada, neke žene valjda stvarno dobro prođu.
    Međutim ono što meni upada u oči (naravno iz ove perspektive onog ko je opečen pa sad i na jogurt duva-znači realno krajnje pristrasan i možda nisam i daj bože da nisam u pravu) jeste nekako totalno nerealan stav koji se čuje o ovoj bolnici…sve je nekako „superiška“ i idealno, kao da ne živimo ovde gde živimo, nego smo zalutali negde s Marsa pa upali pravac u KBC Zvezdaru a tamo „raj na zemlji“ za nas takve neupućene……..i naivne kakva sam ja bila pa verovala u šarene „lilihipe“ i slične stvari koje su mi se prodale kao informacija…….
    hoću da kažem da mi maltene liči da ovde na forumu ima nekog ko radi tamo ili ima neki drugi interes da istu hvali maksimalno!
    Jedini ali izuzetno negativan stav koji sam o toj bolnici čula je bio od jedne formašice sam na moju veliku žalost i glupost zanemarila iako sam je lično upoznala i znam da je pisala lično iskustvo i da nije laž ali je presudila je čista statistika iako su mi se „palile lampice“……(takođe ako te zanima pokušaj da iskopaš post od „Petra*“ negde iz maja 2008). Ona je na njenu sreću poslušala svoju intuiciju i posle lošeg iskustva sa pregleda otišla da se porodi u GAK.
    Ja ti savetujem da dobro razmisliš i da ako nemaš neku sigurnu vezu (lekara koji ti vodi trudnoću ili rođaka) koji bi ipak bio garant da ćeš imati dobar tretman-meni su čak išli sa nemarom do te mere da mi je svaki lekar prepisivao različitu terapiju preko onog prethodnog, kao da se svađaju preko mene jedan s drugim da bi na kraju potpuno pogrešili lek~~~~~:galamdzija: …..imaj na umu i da ta bolnica ima relativno skromne mogućnosti za intervencije ako bilo šta pođe po zlu-jako malo anesteziologa, nemaju inkubator za bebice kojima je potreban nego njih prenose na druge klinike itd……

:-*

Mlada mama Mica

Hvala draga Anita. Sad si me malo zbunila….:? bas sam dosta citala na raznim forumima o tom porodilistu i vecina mama ga hvali……verovatno sve zavisi od doktora i sestara koje su dezurne taj dan. Hvala ti,u svakom slucaju, sto si mi pisala o svom iskustvu. Iako odem tamo, nadam se da cemo i bebac i ja lepo proci. Sve se moze pregrmeti kad znas da ces roditi jednog malog :andjeo: 🙂 Hvala puno i veliki pozdrav.:*

njamiii
    Član
    njamiii

Za sve one buduce mame koje u skoroj buducnosti nameravaju da se porode u Zvezdari:
    VAŽNO OBAVEŠTENJE: porodilište u gradskoj bolnici ZVEZDARA do daljnjeg ne prima porodilje i neće vršiti porođaje zbog zamene prozora. U bolnici očekuju da ponovo počnu sa prijemom porodilja krajem avgusta 2011.
    Preuzeto sa http://www.facebook.com/photo.php?fbid=236298679724111&set=a.175614625792517.33795.120766477943999&type=1&ref=nf

Zovite pa proverite 🙂

Iccy
    Član
    Iccy

Ja sam se porodila krajem septembra u Visegradskoj. Imala sam hitan carski rez, lekari su bili odlicni i sve je odlicno proslo. Ja sam prezadovoljna svime (jeste da su sobe skromno opremljene, prave bolnicke, ali bilo je cisto, soba sa 2 kreveta i svojim kupatilom, a to mi je bilo najvaznije). Lekari su strucni i svi su jako ljubazni (bilo je par sestara malo namcorastih, ali kako ih ima mnogo i ne mozes ocekivati da su sve kao po narudzbini). MM je dolazio u posetu kad god je hteo.
    Jedino mi se hrana nije dopala.
    Sve u svemu, mnogo pohvala!
    Ako neko zeli detaljnije informacije, moze mi se obratiti putem PP odgovoricu :hag: :hag: :hag:

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Porodila sam se u februaru u KBC Dragisa Misovic gde sam prethodno provela 5 nedelja na odrzavanju trudnoce. Sobe su ciste, renovirane, dve porodilje su u sobi, svaka soba ima svoje kupatilo. Hrana je bolnicka, meni je to sasvim prihvatljivo jer je prilagodjeno trenutku. Jedna osoba moze da poseti porodilju svakog dana i moze da joj se donese keks, grickalice, mali sokovi sa slamcicom, voda. Nezvanicno, to jest u dzepovima, moze da se donese i neko mleko, vocka, sendvic, mada za dva dana koliko se ostaje meni je to besmisleno. Cvece je zabranjeno 🙂
    Osoblje je vrlo ljubazno, iznenadila sam se jako! Servirke su mi donosile hranu sa „izvolite gospodjo“. Mozda je jedna sestra na intenzivi bila drkos, ali takva je bila i prema koleginicama. Pedijatrijske sestre jako predusretljive, iako sam bila na bebi frendli sistemu, svaki put bi mi beba zaplakala, dolazila je sestra da ga uzme, ponese da podrigne ili dohrani ako ja zelim. Presvlacile su ga i kupale sestre sve dok ja nisam izrazila zelju da probam. Za dojenje su stvarno odlicni, nisam imala neki problem sa grudima u porodilistu. Eto da kazem, posto znamo gde zivimo, da sam za tih ukupno mesec i po dana dala samo svakoj sestri po cokoladu kad mi je bila slava, a svi su bili super prema meni, hrabrili me, bodrili…

jelenica_pelenica

Jel zna neko kako je sada odeljenje Visko rizicnih trudnoca u Visegradskoj? Jel renovirano, kakve su sobe, kupatilo….?

dacika
    Član
    dacika

Jelenice, ja lezala u oktobru tamo…..krs, jad i beda tada bese….cisto
    sumnjam da se nesto promenilo….:neznam:

bebironce
    Član
    bebironce

Pozdrav mame.Ja sam odrzavala trudnocu na kontroli fertiliteta u Visegradskoj i malo je reci da sam bila stvarno odusevljena jer je odeljenje renovirano i smestaj je super,kupatila su nova,osoblje je ekstra.Nacelnik dr. Plecas je covek za primer.Ja sam dosla bez ikakve veze i imala super tretman.Imam lepo iskustvo i sa porodjaja iako odeljenje nije bilo bog zna sta.Meni je bitnije da je osoblje ljubazno,spremno da pomogne,da mogu da dobijem informaciju o detetu u svakom trenutku.Prvi put sam se porodila u Pozarevcu i osecala sam se kao da sam dosla na izdrzavanje zatvorske kazne jer sam rodila bebu.Tako da je meni stvarno u Visegradskoj sve bilo super;]

jelenica_pelenica

Dacika ja sam lezala tamo 2008 i bilo je isto grozno. Jedan wc za celo odeljenje koji se koristio za tusiranje i nuzdu. Ostali wc koji su imali 4 kabine nisu bili za koriscenje jer su tamo trudnice po ceo dan i vece sedele i pusile. Grozno.

sada idem opet u maju…

NatalijaBG

Ja sam se porodila u martu u porodilistu na Zvezdari i zadovoljna sam,kao i prvi put. Samo su kupatila fuj, ali to ne znam gde nije. Zato sam se dooooobroo oribala cim sam dosla kuci 🙂 Inace, babice, doktori, ja sam zadovoljna..

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ima li ko skorije informacije o porodilistu u visegradskoj? Da li je nesto skorije renovirano-npr. treci sprat, koliko kosta prisustvo oca na porodjaju, da li je i dalje bez bebi frendlija (sto bi meni odgovaralo), moze li da se hvata wifi signal za internet (cisto da znam da li da nosim takav mobilni ili ne, da ne izazivam necije prste), kakva je trenutno hrana itd……..

montenegro

Ja sam se porodila u februaru 2012….bila sam na cetvrtom spratu..tamo je stvarno extra sredjeno..dvokrevetne sobe sa kupatilom..meni je bilo bas ok…koliko sam videla treci sprat sobe nisu renovirane ali jesu tus kabine i wc…e sad tamo imas sobe i trokrevetne i sa vise kreveta be kupatila tako da…kada bi mogla nekako da trazis da te stave na cetvrti bio bi pun pogodak…hrana je ista kao i pre tri godine kada sam se prvi put poradjala..ona klasicna bolnicka…nije se tu nista menjalo..a za signal nisam bas sigurna..to bi morala da proveris..donosile su mame lap topove ali ne znam da li je bilo wifi…i dalje je bez bebi frendlija a prisistvo oca se placa ali to stalno menjaju pa ces morati da proveris na onom njihovom info pultu…sve u svemu ja licno sam prezadovoljna ovim porodilistem…dva puta sam bila tamo i svima ga preporucujem…mada opet ja nisam nesto mnogo razmazena osoba ….pozdrav..

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Hvala na odgovoru! Znaci sve je isto kao i pre 2 godine kada sam ja bila…….

Gledanje 1,306 članaka - 1,306 do 1,320 (od 1,320 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.