Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Betanija, Novi Sad – vasa misljenja i iskustva

Ova tema sadrži 873 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  GVlad 6 godine ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 874 ukupno)

Betanija, Novi Sad – vasa misljenja i iskustva

• anna79
    Član
    anna79

Drage moje,zamolila bih sve one koje su iz N.Sada da mi pomognu,jer ja sam od skora njihova sugradjanka,naime zanima me da li se u porodilistu BETANIJA ovde kod nas,mogu obaviti ginekoloski pregledi kao i pratiti trudnoca ne vezano za Dom zdravlja vec na svoju inicijativu???
    Znaci ono kao,uzmem zdrav.knjizicu i jednostavno javim se tamo na pregled???
    Hvala unapred!!! 😛

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Ana, nemozes ici u Betaniju na redovne preglede. Mozes da ides ili u dom zdravlja ili u neku privatnu ordinaciju. U Betaniji se mogu zakazati ekspertni UZ, amniocinteza, kordocinteza i slicne stvari. I moze se ici u hitnim slucajevima.
    Mozes da pogledas ovde se pisalo o tome:
    http://www.forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=1116&start=51
    http://www.forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=1762&start=1

anna79
    Član
    anna79

kely hvala mnogo!!!!

bubica021
    Član
    bubica021

zašto želiš da u Betaniji vodiš trudnoću?

anna79
    Član
    anna79

mislila sam da mogu to da izvedem ali kely kaze da se to tamo ne moze,a htela sam iz prostog razloga da bih nasla dobrog doktora koji bi me kasnije i porodio tamo!!!
    Posle dva porodjaja STRUCNI GINEKOLOZI koje sam imala i kojima sam verovala ostavila su mi posteljicu,tako da sam 2 puta prezivela sepsu mada ni ja neznam kako,i zaista NE ZELIM da mi se to i sad ponovi,pa makar za to morala da iskesiram dobre pare…
    A ko da mi vodi trudnocu????
    Obratila sam se kod dr.Todorovica privatno,ali znas i sama da je vodjenje trudnoce u privatnim ordinacijama itekako puno!!!
    A na pomisao da odem u dom zdravlja prosto mi se slosi!!!!!!
    Eto ukratko zbog toga sam pitala za Betaniju!!!! 😐

BojanaG
    Član
    BojanaG

Ja mislim da ti je to najbolje resenje-nadjes dr koji ce kasnije i da te porodi, taman ce znati i tvoju istoriju bolesti (ako ih je bilo) istoriju trudnoce i zar nije onda najlogicnije da te taj doca i porodi!? Moja sestra je tri trudnoce tamo vodila i ima tri prelepe i predobre cerkice i sve je ispalo savrseno, samo treba znati kako sa lekarima i ispravno se postaviti. Svi pricaju da treba kesirati da bi sve bilo u redu, ali eto ona je primer, kao i moja druga sestra (obe rodjene 🙂 ) da to nije tacno, zna se tacno kod kog lekara treba otvarati novcanik, kao npr. Veinovic&Co. Ja ti preporucujem Djordja Petrovic i doktorku Novakov, mada ni doktorka Bogavac nije losa (deluje da je malo prolupala, ali ko i ne bi da si jedan od najmladjih, a najvecih strucnjaka u celoj Betaniji).
    Pozdrav

anna79
    Član
    anna79

Sad mi tek nista nije jasno :neznam: ,moze li se onda na svoju inicijativu,pratiti trudnoca u Betaniji ili ne????
    Malo ste me sad svi zbunili,jedni vicu ne,drugi da…!!! :klanjam:

bubica021
    Član
    bubica021

ubode me baš gde treba!
    Prvu trudnoću sam vodila upravo kod Todorovića, u 11.nedelji imala spontani…drugi lekar mi je rekao da se plod nikada nije ni razvijao, dakle T. je to morao da vidi, makar je morao da vidi da u 10.nedelji nemao otkucaja bebinog srca(ja tada neiskusna)… sve najgore o njemu…
    što se ostalih lekara tiče, to što ćeš ići u priv.ambulantu ne znači da će taj lekar hteti da te i porodi. ja sam celu trudnoću vodila u jednoj priv.ambulanti, na početku 9.meseca otišla u drugu(kada sam shvatila da od ovoga nema niša, pošto sam ga konkretno pitala da li će me poroditi, više puta i dobila odgovor…“pa možemo se dogovoriti“) elem…ovaj drugi me je ispoštovao maksimalno, što se love tiče ne slušaj razne priče, ja tom čoveku nisam platila. reč je o dr.Vejnoviću…koji mi je rekao, to je moj posao i ja ću vas poroditi, pitao je zašto sam došla kod njega, rekla sam da sam došla zato što sam čula da je najbolji…dakle, nije istina da traži novac…niti to bilo ko od lekara sme…najtoplije preporuke za njega(obilazio me je svaki dan dok sam bila u bolnici, ne znam da li ti to nešto govori)…
    ne želim da ga namećem, niti bilo kog drugog lekara, kruže rezne priče…dr.Novakov je odlična, kao i Petrović….raspitaj se dobro,

BojanaG
    Član
    BojanaG

Da bih ti malo razjasnila, moja sestra je isla kod dr Jevrosime Ziramov, privatno, ali je UZ i kasnije kontrole kada je vec bila pred porodjaj vrsila u Betaniji. Sto se tice gore pomenutog lekara, ja sam cula milion prica o njemu i jos ni jednu, jedinu nisam cula lepu, a veruj mi jako sam puno toga cula, posto je moja sestra lezala u Betanije sa obe trudnoce po tri meseca i visila sam tamo non-stop, tako da znam sta pricam, ali svako ima prava sam da priceni. Bubice021 ti si ocito imala dobro iskustvo, ali ja bih pre rekla srecu, sto je najbitnije. A sto se tice Todorovica, kod njega sam isla na jedan pregled samo, kada sam bila u drugom stanju i kada je spontani vec bio u toku (zato nisam imala prilike da odem ponovo), mada mi on to nije tako predstavio! Sa spontanim u toku on mi je preporucio da ne vozim bicikl i da ne provodim puno vremena za kompom!!! Posle dva dana sam izgubila bebu! Toliko o njemu, nije vredan mog pomena! Mozda da sam odmah otisla gde su me sestre uputile bilo bi u redu, ali ja sam kao sve drzala u tajnosti i iskopala njega iz bunara, ali…. Sto se nije desilo nije se ni moglo desiti.
    Nadam se da sam ti pomogla.

bubica021
    Član
    bubica021

Dr.Ziramov sam konsulovala pri odabiru lekara koji mi je trebao uraditi kiretažu neposredno pre spontanog(2 dana pre nego što se dogodio otišla sam kod drugog lekara,posle T. sasvim slučajno,koji je ustanovio da je plod mrtav). ona je odlična, ali ne radi u Betaniji.

Što se Vejnovića tiče, čula sam i ja razne priče, ali mogu da ti nabrojim bar 15 žena koje lično znam da je porađao, vodio trudnoću itd. (dakle čula iz njihovih usta kao što ti slušaš iz mojih) i koje su mi ga preporučile…možda si upravu, ali moje iskustvo govori drugačije…od ovih 15 niti jednu nije ostavio na cedilu…među njima su moje odlične prijateljice, sestra itd.

bubica021
    Član
    bubica021

by the way- zaboravih reći bitnu stvar , a to je da su mi V.preporučivale njegove kolege, od kojih je Petrović rekao-carski rez samo kod njega, porađao je i moju ženu(valjda zna kome svoju ženu prepušta bolje nego ti i ja)

danny
    Član
    danny

Anna 79, iskreno ti preporucujem dr. Djordja Petrovica. Vodi moju trudnocu, (evo meni je bas danas termin), i ja sam zaista prezadovoljna.Fin je, pristupacan, otvoren za sva moguca pitanja. Jednostavno o njemu sve najbolje.Veruj mi da je vredno svakog dinara koji das na pregled, ja licno uopste ne zalim.Dr. Djordje Petrovic radi na POLIKLINICI MARIC, ulica Dusana Vasiljeva br.4. , radi i u Betaniji (sto ti je takodje bitno).Ja ti ga stvarno od sveg srca preporucujem.Puno pozzz…. pa javi sta si odlucila!

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Anna 79, koliko sam shvatila ti se i dalje pitas dali mozes da vodis u Betaniji trudnocu. Ja i dalje mislim da ne moze, jedino ako je neko bolje informisaniji pa neka kaze, ja neznam nikoga koje po redovnoj proceduri vodio citavu trudnocu tamo. A lekari koje su ti devojke preporucile svi rade u Betaniji, samo se podrazumeva da ces ici privatno kod njih pa da ce te oni eventualno poroditi a pred kraj trudnoce mozes verovatno da ides u betaniju kod njih. Ja sam takodje sve najbolje cula za dr. Petrovica a sve najgore za dr. Todorovica. Sto se tice dr. Vejinovica stvarno koga god znam je prosao dobro kod njega i vazi za doktora koji se pod obavezno pojavi na porodjaju i brine za pacijenta. I netrazi novac kao vecina doktora unapred vec je tvoja volja hoces li da ga nagradis. I naravno ides prvo privatno.
    I da ne zaboravim da toplo prepuricim dr. Novakov i dr. Belopavlovica za expertni UZ.
    Pozdrav i sve najbolje!

anna79
    Član
    anna79

jao ljudi ja sam prestravljena onim sto sam cula o dr.Todorovicu!!

PA JA POD HITNO MORAM PROMENITI LEKARA A POSTO SAM USPELA DA SE SNADJEM ZA ADRESU I BROJ TEL.DR.vOINOVICA,SUTRA ODMAH U PONEDELJAK ZAKAZUJEM PREGLED I IDEM KOD NJEGA,NADAM SE DA NIJE KASNO IAKO SAM JA 18-TA NEDELJA!??
    MISLIM DA NECE BITI PROBLEM STO MU SE TEK SAD JAVLAJM,ALI OBJASNICU MU OKOLNOSTI!!!!
    KAZU DA JE DOSTA SKUP PREGLED KOD NJEGA,DA LI NEKA ZNA JOS NESTO VISE DA MI KAZE,JER NEMATE POJMA KOLIKO STE MI POMOGLE!!!
    HVALA VAM DO NEBA!!!! :zvezda: :andjeo:

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Nije kasno da mu se sad javis. A pregled+ UZ je zajedno oko 4000.00-5000.00

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 874 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.