Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Betanija, Novi Sad – vasa misljenja i iskustva

Ova tema sadrži 873 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  GVlad 6 godine ranije.

Gledanje 856 članaka - 856 do 870 (od 874 ukupno)

Betanija, Novi Sad – vasa misljenja i iskustva

• pulinka
    Član
    pulinka

ija_ftn;776573 wrote: Bilo bi mi prijatnije da mogu „cuceci“ da se porodim, ali ne znam kako bi dr i babica videli sta se desava.

Pa ogledalom, kao zubari 🙂 . Mislim, ne treba za to neka svemirska tehnologija, samo dobra volja lekara.
    A uvek se porodilja iz klečeće- čučećeg može prebaciti u četvoronožni ruke-kolena, tako se isto sve dobro vidi-ili na kraju krajeva u ležeći, nije da smo zacementirane kad se jednom namestimo. Ja sam se na drugom porođaju baš puno pomerala dok nisam našla šta mi odgovara i mislim da mi je i to pomoglo, a ne verujem da je bebi smetalo. Bar sin nije imao ni jedan hematom na glavi, za razliku od ćerke, kojoj se te čvoruge i dan danas mogu opipati na glavi-sreća pa je kos(m)ata.

Caca84
    Član
    Caca84

Svi su ok i maksimalno ljubazni. Nemam losa iskustva, jedino sto ima manjak zaposlenih, pa im se desavaju propusti. meni su zaboravili da donesu bebu, tako da sam pretrnula ziva. Svi su dobili svoje bebe, samo moje nije bilo. I vec kad su dosli da odnose bebe videli su da moja nije ni donesena. Ne znam kako im se to desilo, ali ne znam ni kako sam ja prezivela tih 20ak min. pola sata. Jer kad ostave bebe nema ih dok ne dodju po njih, tako da nisam imala koga da pitam. Sve ostalo je bilo ok za tih 5 dana koliko sam bila. Bolela me rana jako, jako, jako, ali moj bol niko nije mogao da trpi umsesto mene.

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

Caca84;778969 wrote: Svi su ok i maksimalno ljubazni. Nemam losa iskustva, jedino sto ima manjak zaposlenih, pa im se desavaju propusti. meni su zaboravili da donesu bebu, tako da sam pretrnula ziva. Svi su dobili svoje bebe, samo moje nije bilo. I vec kad su dosli da odnose bebe videli su da moja nije ni donesena. Ne znam kako im se to desilo, ali ne znam ni kako sam ja prezivela tih 20ak min. pola sata. Jer kad ostave bebe nema ih dok ne dodju po njih, tako da nisam imala koga da pitam. Sve ostalo je bilo ok za tih 5 dana koliko sam bila. Bolela me rana jako, jako, jako, ali moj bol niko nije mogao da trpi umsesto mene.

Cestitke :bravo:

Kada si se porodila? Da li si dobila decaka ili devojcicu? Strasno je to kada ti ne donesu dete. Mogu misliti kako ti je bilo, ali greske su moguce i desavaju se. Vazno je samo da je sve u redu i da sada uzivate :love:

Drago mi je sto je sve ostalo proslo kako treba. Pridruzi nam se na bebama od 0 do 6 meseci :hag:

crvena sonja

pulinka;776502 wrote: Ne, nije reč o CTG-u 🙁 .
    Ukratko rutinski porođaj u Betaniji:
    brijanje, klistiranje, tuširanje, prijem u predrađaonicu, tj. uvođenje braunile, kačenje na infuziju sintocina, leganje na užasan neudobni meki krevet, vezivanje na CTG- tu možeš da biraš oćeš leći na leđa ili bok ali nema da se mnogo vrtiš kad jednom legneš. Bušenje vodenjaka ako nije već pukao. I onda x sati mučenja. Povremeno svrate sestre i doktori da te obiđu, izgrde ako previše vrištiš, nekad pokažu disanje ako su raspoložene. Kad procene da si dovoljno otvorena i beba se spustila, otkače te sa ctg-a, ustaneš tako sva ukočena i izmučena i sa naponima ideš peške do porođajne sale. U sali se tako sa naponima penješ na pomenuti sto za rađanje, tj. specijalan krevet visine kreveta za gin. preglede a bez stepenika-ja sam se jedva popela na njega jer sam niska, a pri tom se bojim visine.
    A onda te za te za taj sto vežu. Noge i ruke, kaiševima. Možda ne vezuju sve žene, možda sam ja delovala neuračunljivo, ali ostaje činjenica da ti kaiševi na tom stolu postoje-znači predviđeno je da se koriste. Evo pogledaj ovde, na slici br.4 se vide kaiševi, imaju neke crvene kopče. I onda, naravno, govore ti kad šta da radiš. Dok guraš glavicu bebe napolje, čuje se odvratan zvuk sečenja mesa -to je epiziotomija. kad beba izađe, pokažu ti je-glavu i polne organe, ti moraš da potvrdiš da si videla da je beba živa i kog je pola, onda beba ide 2 sata pod grejače a ti na šivenje, čupanje posteljice i blejanje dva sata dok vas ne transportuju zajedno u sob uako je sve ok i i ima mesta u bebi frendli sobama.

Meni su na prvom porođaju govorili da guram dok traje napon i još duže. Između sam disala, nisu ni tražili da guram.
    Na drugom porođaju sam radila sve kako sam ja osećala da treba-ustvari moje telo je sve odradilo manje više samo, bez nekog mog voljnog uplitanja.

Mozart, u Betaniji se ni ja ne bih usudila na vaginalni porođaj nakon CR. U nekom stranom porodilištu, verovatno bih….

bas si opisala sve kako jeste, tako je i meni bilo

katarina
    Član
    katarina

KUKU:shock: STA CITAM 😯 😯
    pA ovo je mucenje zene a ne uzivanje kukuu:shock: 😯
    U soku sam zar se ovako zene kod nas poradjaju:shock: 😯 majko moja ovo je jezivo:doomed: :doomed: :doomed: vezivanje zene ..pa ne mogu da verujem 😯 😯 😯
    Jaoooo u kom veku su ostali ti dr:shock: 😯

[email protected]+

Tri puta sam se poradjala u Betaniji i imam prelepa iskustva sa dr i osobljem pogotovo sa sestricama a i jako puno ljudi tamo znam ….neko prodje bolje neko losije sve je to lutrija kako te zapadne ….zalosno al istinito

mrgud
    Član
    mrgud

Ja nemam divna iskustva, opet je to porodjaj i boooooooli, ali nemam ni negativna.
    Porodila sam se pre 4 godine. Probali smo prirodno, proba je trajala 15 sati, i zavrsili carskim.
    Malo sam ljuta sto su me toliko mucili pre CR, ali me je proslo. Za period lezanja (6 dana) ne mogu da stavim nijednu primedbu. Sestre su nas obilazile, pomagale nam i bile ljubazne.
    Posebno bih mogla ovde da napisem hvalospev za jednu dr ali ne znam da li dozvoljeno imenovati dr (nova sam na forumu)
    Poz

bojana ns
    Član
    bojana ns

Moje drugo iskustvo je bilo sasvim dobro. Mogu reci da nisam imala ni jednu neprijatnost za tih par dana ( osim problema sa kateterom, ali neznam da li je sad tu neko za to kriv ili je jednostavno bilo tako). Uglavnom skoro sve sestre su bile jako ljubazne, neke vise, neke malo manje, neke suzdrzane ( ali ni ne ocekujem da mi se neko smjeska po cijeli dan, samo da dobijem ono sto mi treba). Doktori su bili ok svi do jednog, svi sa kojima sam se susrela tako da stvarno mogu reci da je sve bilo kako treba. E sad, ipak je to bolnica i ne mozemo ocekivati apartman kao u hotelu ali eto sreca pa ja nisam dugo ni bila ( 4 dana) i kod kuce je ipak najbolje i najlakse 🙂

malisha75
    Član
    malisha75

Hej, bravo, čestitam :cvecko: ! Aleksej je meden, a Lola prava princezica!
    Drago mi je što si zadovoljna porođajem i boravkom u Betaniji! No, radi trudnica koje čitaju ovu temu mislim da bi bilo zgodno pomenuti i još po koji detalj. Čini mi se da si negde pisala da ćeš ići na zakazani CR kod „svog“ lekara, a to ipak bitno utiče na celokupni utisak 😉 .

bojana ns
    Član
    bojana ns

Malo detaljnije sam opisala na temi carki rez pa me malo mrzi da detaljisem i ovde. Jesam isla na zakazani Cr kod dr koji mi je radio i prvi put i malo je reci da sam prezadovoljna samom operacijom. Licno se nebi usudila na prirodni porodjaj posle CR iz jednog razloga, svi znamo kolika je guzva u Betaniji a tu bi se ipak trebalo trebalo malo vise posvetiti, za sta oni nemaju bas vremena pa mi je ovo ipak bila sigurnija opcija. A sad sam saznala i nesto sto ranije nisam znala, mjerili su mi karlicu i rekli da sumnjaju da bi uopste mogla prirodno da se porodim tako da i bolje sto nisam pokusavala.A to sto mi je moj dr radio CR mislim da nije uticalo na ljubaznost osoblja jer niko nista nije nikom govorio ni posebno zahtijevao, jednostavno svi su bili isti prema meni kao i prema ostalim porodiljama ( koje sam imala prilike da sretnem tamo). Jedino sto mi je moj dr dolazio dva, tri puta da me obidje ali to je i normalno, kod njega idem vec nekoliko godina. Evo jedan primjer da nisam imala neke posebne protekcije je da su me za ta 4 dana 3 puta selili iz jedne u drugu sobu 🙄 sto nije ni malo lako s obzirom na operaciju, ali i drugima su to radili jer kad im treba neka soba, prosto tako mora da bude. Ali iskreno, zadovoljna sam kako sam prosla.

Milica00
    Član
    Milica00

Caos, nova sam na forumu, pa imam par pitanja za one koje su se vec poradjale u Betaniji…. Interesuje me da li svaka trudnica mora biti prikljucena na indukciju ili ne? Ja imam jos 12 nedelja do rodjenja mog bebana i jedva cekam… Jedino sto me kopka nocima jeste zapravo ta indukcija 😀

sanjas
    Član
    sanjas

Milice ne mora svaka trudnica ici na indukciju.Zavisi od toga kako se odvija porodjaj.Nekad jedva trudnicu stignu i da isklistiraju i vec se porodi.Ako se sporo otvara onda stave na indukciju da ubrzaju ,neko se ni pored indukcije ne otvara…tako da sve zavisi…od trudnice do trudnice.
    Normalno je da razmisljas o porodjaju,ali mislim da ne treba da se opterecujes puno sa tim.Bice kako mora.
    Ja sam prvi put bila na indukciji,drugi put sam namerno sto duze trpela bolove na patologiji,da sto kasnije odem u pretporodjajnu,da me ne ukljucuju na indukciju.I nisu,jer kad sam dosla gore bila sam vec otvorena 8 cm i porodila se sat vremena kasnije.

Srecno!:-*

Miranda77
    Član
    Miranda77

Ja sam se porodila 01.05. na Betaniji, prirodnim putem i rodila momcinu od 4kg i 53cm. Prethodno sam lezala jedan dan na patologiji, vodenjak mi je pukao u 19h i u 23.30 sam se porodila. Svi su bili veoma profesionalni i ljubazni, pocev od osoblja na patologiji, dr i babica koje su me poradjale, pa do pedijatrijskih sestara nakon porodjaja. I ja sam tokom trudnoce citala razne negativne price o Betaniji, ali sam se trudila da razmisljam pozitivno. Naravno da ne mozete ocekivati 100% paznju, kad je porodiliste ogromno, ali zaista nikakav problem nisam imala. Treba samo biti normalan i razmisljati o porodjaju kao o necemu sto ce brzo proci…bar je meni to pomoglo.

marija80bc

Cao svima. Na Betaniji mi je bilo ekstra, verovatno zato sto sam prvu ceru rodila u Vrbasu, e tamo je strava i uzas, pa sam odlucila da drugo rodim u Ns, Sve je bilo dobro, jeste kao sto je Pulinka napisala, ali posle porodjaja U vrbasu, gde vas i nepogledaju, dok se nederete da imate napone, u Betaniji makar neko prodje pored vas, vidite doktore i sestre, a u Vrbasu vas stave u sobu, ni CTG, ni indukcija, ni lekar a ni sestra, pa vam kazu da javite kad imate osecaj da vam se kaki, haha, eto ja tako prosla 🙂 tako da sa Betanijom imam lepa iskustva, a i sa indukcijom, brzo sam se porodila, bolovi mi bili manji upola kao sa prvom 🙂

marmit
    Član
    marmit

Dok sam još pod utiskom, moram da napišem svoje iskustvo sa Betanijom, tj jednom divnom doktorkom, iako nije vezano za porođaj.
    Do juče sam bila trudna, 11 nedelja, ali sam u preključe malo prokrvarila, juče otišla kod moje dr (privatno) na pregled, ona ustanovila da je bebi prestalo srce da kuca i da je prestala da se razvija, uglavnom, morala sam na kiretažu. U toj privatnoj ordinaciji su mi zakazali tek za četvrtak (a sve se dešava juče, u subotu). Odem ja do Betanije, mada me dr upozorila da mi ni tamo neće uraditi tako brzo, primila me najdivnija dr na svetu, dr Orelj. Pregledala me i objasnila da ako hoću da me uspavaju, onda se to zakazuje i neću stići danima na red, a ako hoću lokalnu anesteziju, znači da budem budna, onda može ranije. Ja sam stvarno htela što pre to da obavim, jasno zašto. Onda mi je ona rekla da dođem uveče, da pobačaj sam krene, onda se lakše radi. Rekla mi je da ne jedem i ne pijem ništa, pa ako bude slobodan koji anesteziolog, daće mi tu opštu anesteziju od koje se spava.
    Kad sam došla, prvo što sam čula je zapomaganje jedne žene koja je imala spontani. Sledila sam se. Posle sam ušla ja, polumrtva. Dr me pregledala i onda zvala anesteziologa, koji je došao bukvalno za 2min. Uspavali su me i sve odradili. Plakala sam od sreće. Posle mene je bila još jedna ženica koju nisu uspavljivali i ona je jaukala.
    Zvala sam mm da dođe po mene, i rekla mu da donese sokove i slatkiše za osoblje i čast za dr. Dr nije htela novac ni da pogleda. Ja sam je na kraju izljubila, mislim da mi je juče bukvalno spasila život. U svoj toj nesreći koja me zadesila, dr je učinila da mi sve to lakše prođe. Nadam se da ću je nekad opet sresti, ali ne u ovakvoj epizodi, nego nekoj srećnijoj.

Gledanje 856 članaka - 856 do 870 (od 874 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.