Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Betanija, Novi Sad – vasa misljenja i iskustva

Ova tema sadrži 873 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  GVlad 6 godine ranije.

Gledanje 871 članka - 871 do 874 (od 874 ukupno)

Betanija, Novi Sad – vasa misljenja i iskustva

• Natasa
    Član
    Natasa

Mamit bas mi je zao 🙁 Jos ja vidim nema tikera….:cry: Boze pa da li su normalni, da rade tako kiretazu, zasto je tesko uspavati zenu, zar je lakse slusati kukanje, joooooj…. Hvala bogu pa si imala srece. E zbog takvih stvari kod nas, ja se plasim i mislim da cu ostati na jednom detetu.

marmit
    Član
    marmit

Ne znam šta da kažem, u principu to traje minut dva, verovatno im nije lako da svaki čas cimaju anesteziologa jer za opštu anesteziju treba čitav tim lekara. Zato se to ne radi vikendom, već se zakazuje. Ali, eto, ja imadoh tu sreću da su mi subotom odradili u opštoj anesteziji.
    Ja sam sad još očajna, ali nadam se da će me proći. Ne bih volela da ostanem na jednom detetu, ali kao što kažeš, zbog svega što može da se desi, bojim se.

Kokili
    Član
    Kokili

Porodila sam se pre 22 meseca.
    Trudnocu sam pocela da vodim privatno
    u poliklinici Maric, kod dr.Budakova, pa sam prekinula…mnogo me kostalo.
    Do porodjaja me je vodila doktorica Ivkovic Biljana ( drzavna ustanova), i imam za nju samo
    reci hvale.
    Sve obavezne preglede, koji nisu mogli da se obave u drzavnim ustanovama, sam uradila u Betaniji.
    Ni jedno neprijatno iskustvo nisam imala.
    02.03.2011 sam osetila kontrakcije, pa sam otisla u Betaniju gde me je primila dr.Radeka, i nakon pregleda poslala kuci, jer nisam jos bila spremna za porodjaj.
    Dva dana kasnije, ceo taj dan sam provela kao na iglama, kontrakcije su bile ucestale na svakih 5 minuta, a mene neka frka uhvatila, kao ,, nije to, ima vremena,, i slicne gluposti.
    Negde oko 18h mi se ucinilo da mi je pukao vodenjak, pa sam i otisla u bolnicu.
    Zadrzali su me, ko me je primio ne znam, jer sam krajickom oka uspela samo da vidim da su to vece bili dezurni izvikana dr.Bogavac( o njoj sam samo citala sve negativno, pa su mi se noge odsekle od straha da cu dospeti u njene ruke), i dr.Vejnovic.
    I vec kako je neko opisao, klistiranje, brijanje….itd.
    Elem, nakon prikopcavanja na CTG, i busenja vodenjaka ( posto mi ipak nije kuci pukao), skontam da se sestra nesto uzmuvala, i zasla napolje. Nakon par minuta se pojavio dr. Vejnovic i saopstimo mi je da idem na hitan carski rez.
    I sreca moja pa je tako bilo.
    Sto se tice sok sobe, mogu da kazem, da onim sestrama ( bar ta dva dana), treba dodeliti ordenje. Svaki cas su nas obilazile, gledale ona cuda od cevcica, temperaturu, i sve ostalo.
    Ujutru se budim, a ispred mene reinkarnacija Ejmi Vajnahaus ,,Dobar dan, ja sam Mirjana Bogavac, i ja sam vas operisala,,. Moja faca je verovatno tada bila ,,ima slike nema ton,,.
    Kad je izasla, pocela sam da pipam ranu, da se mrdam, da vidim jel sve na svom mestu.
    I jeste, bilo je:)).
    KAsnije sam saznala sledece…
    Beba je imala fetal disstres, tj postojala je patnja ploda (a ja debil kakav sam opusteno bih cekala
    jos koji dan da se porodim, sta je moglo u tom slucaju da se desi, ne smem ni da mislim) , bila mi je zelena plodova voda, beba je imala infekciju, zutica mu je dosla kao deo postporodjajnog folklora…
    Posle svega, kad saberem, sve je u Betaniji bilo u redu, mislim bolnica jbga, kao i svaka, nije apartman sa 5* all inclusive, nikome nisam nista placala, nikoga zaduzila.Dr.Bogavac sasvim obicna doktorica, Vejnovic isto, sestre u sok sobi vanzemljaci ( da sam na njihovom mestu davno bi neke izlupetala onim skalamerijama, kakvih sve zahteva ima)…
    I tako…

GVlad
    Član
    GVlad

Pokusacu ukratko da prepricam nas dogadjaj dok je jos sveze…
    Supruga je u 29. nedelji trudnoce, 28.12. joj je krenuo kamen u bubregu (mozete zamisliti bol) odlazimo u Betaniju misleci da je ne daj boze nesto sa bebom… tamo je primaju, pregledaju, vide u cemu je problem i ostavljaju da lezi na patologiji, primala je novalgetol za bolove (meni on ne bi pomogao ni za bol u glavi ali kapiram da ne smeju nista jace da joj daju) 30.12. odlucuju da ide na urologiju da joj ugrade stent (cevcica za prosirivanje mokracnog kanala (ako sam dobro razumeo) bolovi su joj prestali istog momenta i vratili je nazad u betaniju 30. prima „longacef“ (antibiotik pod navodima zbog daljeg teksta) nista primila je longacef i svi srecni sto je trauma zaustavljena, njoj se boja u licu vratila,… 31.12. dobija otpusnu listu jer su joj svi rezultati bili u savrsenom redu i tu krece mora… Odlazimo po otpusnoj listi u dom zdravlja jer je napisano da longacef dobija u ambulanti, dolazimo u jedan dom zdravlja bukvalno me izbacuju (supruga je ostala kuci sva sreca) i kao da odem na ginekologiju u zmaj ognjena, dolazim tamo ovi mi kazu da ne smeju da daju taj lek, znaci ludilo, vracam se u betaniju i tamo naletim na jednu finu doktoricu (nisam joj cuo ime) zena se razletela po betaniji i na kraju rese da dolazimo ujutro i uvece na inekciju (super ali cemu onda svo ono simanje po domu zdravlja ) ok isli smo 01. i 02. na inekciju i dolazimo danas kad nailazi na neku sestru koja se buni kao i pored onog sto je ispisano novo i podpisano ne moze da daje ako nije u bolnickim uslovima i tako joj ladno preskoce terapiju (trebala je da primi u 10h) u 12,30h nam daju pismo koje mi kao postari treba da nosimo u zmaj ognjena, odemo tamo i opet ista prica ne mogu da nam daju, odemo u signal jer je suprugin ginekolog tamo (ali nakon otpusta iz bolnice oni nisu radili) kad i tamo kazu da ne smeju da daju, vracamo se nazad u betaniju i opet jovo na novo (prepucavanje preko pacijentovih ledja) tu smo opet cekali do 15h to znaci 5h je preskocena terapija, da bi joj doktorica (neka sasvim deseta) rekla da moze da je primi nazad u betaniju sto smo odlucili da ne prihvatimo jer bi se zataskala cela prica. Sada ce primati privatno u kucnim uslovima na preporuku doktorice sa prijema da nastavi sa terapijom.

Sad sam u fazi raspitivanja kome se za ovo sve obratiti jer ne zelim da neko ima ovakvo cimanje i ako sam pesimista po pitanju naseg zdravstva i bilo kakvih promena u njemu.

Da napomenem da nam je ovo drugo dete, sa prvim je proslo sve ok i ako je osoblje bilo blago receno uzasno prilikom porodjaja( osim babice koja je odradila skoro sve) i to je kako mi se cini u betaniji lutrija jer sve zavisi na koga naletis, eto recimo mi smo pet dana bili iznenadjeni sa prijemom i stvarnom pozrtvovanoscu nekih sestara i doktora i onda sesti dan naletis na neke kasape koji za savest nisu ni culi a komoli je imaju.

Udavih sam sebe 🙂

Gledanje 871 članka - 871 do 874 (od 874 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.