Ova tema sadrži 60 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lance 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 61 ukupno)

Blenderi

• Kale79
    Član
    Kale79

Sto se mene tice, jedan plusic za Braun stapni mikser, koji uz sebe ima i mali blender. Sluzi svakako!!
    Evo ih http://www.braun.com/global/household/food-preparation/hand-blenders/multiquick-artiste/models.html, lakse mi nego da objasnjavam..

Blonde
    Član
    Blonde

Ja imam onaj Chop Chop i odlican je!

andjelikadepeures

otici cu malo u off topic…
    chitam sta pisete i gledam koliko su vasha deca velika, a josh im pasirate, miksate, pravite kashice… zar deca ne treba da nauche sama da zvacu? pretpostavljam da sa godinu dana imaju vecinu zuba….

mozda greshim, al’ opet…

tako je drugarica Nidzi sve pasirala i sl. dok njemu mucheniku nije dojadilo i sam krenuo da maznjava crstu hranu sa stola…

njamiii
    Član
    njamiii

O Boze… ima li te… 🙄

Evi
    Član
    Evi

Hehehehe, svašta korisnog ovdje ima da se pročita, ali i suprotno od toga, kao komentar za zube 😆

Elem, ja još nisam ni blizu faze pripremanja hrane, ali kako se temeljno pripremam za sve tako sam i o tome počela da razmišljam 🙂
    Imam veliki Philipsov blender koji super radi, međutim, čini mi se blesavo prljati ga za malo kašice, pa mm predlaže da kupimo štapićasti. Vidjeli smo neki Krupsov i vjerovatno ćemo se za njega odlučiti…kad dođe vrijeme (prvo da pođemo sa dojenjem) 😆

E, sad, u tom nije poenta ovog posta. Evo šta me zanima. Prije par dana kod mene je bila drugarica koja je prije par mjeseci rodila drugu bebu. Slučajno smo došle na temu blendera i ona mi je rekla da ga ne koristim iz dva razloga. Prvi je što se zajedno sa onim što blendam umiksa i velika količlina zraka, pa dijete ima problema sa probavom i grčevima, a drugi je što sve brže oksidira zbog tog zraka i gubi hranjiva svojstva. Nekako mi je pretjerano da pasiram na gazu i sl. u 21. vijeku. Moja mama je mene hranila blendanim kašicama i kaže da se ne sjeća da sam imala problema zbog toga. Ima li išta od ovog vama logike?

njamiii
    Član
    njamiii

U meni je taj rucni, ako na taj mislish, izgleda kao mikser za nes kafu, tako nekako, extra. Al’ chini mi se da je malo skup 😐 Mi smo koristili Gorenje seckalicu sa staklenom posudom (insistirala sam da bude staklena jer ne volim plastichne posude generalno, upijaju mirise i lakshe mi je staklenu da sterilishem. Detetovo posudje je plastichno, al’ ga redovno menjamo, a ovo kupish da imash…) i super nas je posluzila.
    E sad shto se klope tiche, ne znam, mi nismo imali problema. Shta vishe, dok nismo krenuli sa konkretnom klopicom imali smo muka sa kakenjem i gasovima, po 7 dana nije imao stolicu (mada lekari kod iskljuchivo dojenih beba tolerishu i do 10 dana, to kao nije zatvor), a kako smo krenuli sa kashicama sve mu se regulisalo. Kuvano voce i povrce nisam neshto primetila da je oksidiralo, dok banana i sveza jabuka oksidiraju u roku od odmah kad ih sameljesh. Ali mislim da je tako sa bananom i kada je viljushkom ispasirash (jabuku nisam probala 🙂 )

Hanah
    Član
    Hanah

Imam ovaj Wegov, sa staklenom posudom. Jos me nije iznevjerio.

Kratak opis

Snaga: 700 W ,
    2 brzine ,
    Stakleni bokal sa kapacitetom od 1,3L,
    Pulsno rotiranje ,
    Dno od nerđajućeg čelika

ana01
    Član
    ana01

mi se polako spremamo za prve kasice. Videla sam skoro Chicco multipraktik za kuvanje na pari i blendiranje. To bi koristila samo za spremanje bebine hrane jer mi se cini da je kuvanje na pari mnogo zdravije a u istoj posudi se izblendira hrana. Nesto slicno proizvodi i Avent ali nisam videla kod nas.

Sta vi mislite o tome?

njamiii
    Član
    njamiii

Nemam iskustva sa njim, ali iskreno mislim da je u pitanju skupa igracka 🙂 Ako mislimo na istu stvar, kosta papreno, a ne radi nista epohalno. Jedina prednost je sto objedinjuje i kuvalo i blender, a beba ce je brzo prerasti. Mada, ja ni ne volim te aparate sto su 2, 3, 5 itd u 1. Mislim da ti je prakticnije i efikasnije da za te novce kupis posebno kuvalo i posebno blender i to da budu kvalitetni. Ti ces bebi blendirati hranu do godinu dana (+ – gore dole koji mesec, zavsi od roditelja do roditelja), sto znaci da ti je blender za bebu potreban svega nekoliko meseci, tako da je u principu bespotrebno davati tolike pare za nesto sto ce se aktivno koristiti par meseci. Zasebni aparati ce ti biti od koristi i kasnije i za vas i za dete, a svakako ce vam duze trajati. Plus sto nisam pristalica prozivodjaca koji prave sve od igle do lokomotive. Chicco mu je ok kada su u pitanu kolica i sedista za auto, al’ kada je kozmetika i kucni (da ne kazem kuhinjski aparati) preferiram druge proizvodjace. Ispade sad da sam neki namcor i da svasta nesto ne volim, ali nije tako 😉
    Ako imas nekoga ko zivi ili putuje negde u inostranstvo ja bih ti pre u ovoj varijanti preporucila Aventov i njihov je sigurno BPA free, ovaj Chiccov koliko se secam ima isto plasticnu posudu tako da obrati paznju da li je BPA free sto je vrlo bitno jer se u njoj kuva.
    A sramota koliku su cenu nabili kod nas, za te pare moze covek lepo do madjarske i da bira sta ce.

ana01
    Član
    ana01

O da, itekako je skupo!

Bas sam juce uporedjivala i stvari stoje ovako:
    1. Chicco moze da se koristi za odmrzavanje i podgrevanje (sto verovatno nikad ne bi koristila, plus ovo sto se potpuno slazemo u vezi 2,3 u 1), ima digitalni sat koji pokazuje vreme kuvanja sto je vizuelno lepse i prakticnije ali se takve stvari verovatno brze i kvare i kosta oko 16 000 (previse stvarno)
    2. Avent mi deluje pouzdanije jer je u pitanju proizvodjac koji je specijalizovan za elektricne aparate, dizajn mu je bolji i ono sto me je privuklo je sto uopste ne mora da se nista odsrafljuje niti menja (kao kod Chicco) nego se posle kuvanja samo okrene ta posuda i moze da se blendira, jedino sto nema taj merac vremena nego se duzina kuvanja odredjuje na osnovu kolicine vode koja se sipa i naravno mislim da ga nema kod nas pa bi morala nekako da ga nadjem u inostranstvu (bar bi ustedela)

marmit
    Član
    marmit

Da li je neko koristio Baby Bullent blender koji ima a se kupi preko top-shopa?

Predviđen je baš za pravljenje malih količina hrane, ali ima i veći deo ako neko hoće da napravi više, jer se dobiju i posudice u koje može da se hrana razvrsta pa da traje nekoliko dana, a dobije se čak i deo koji može da se stavi u zamrzivač, pa da hrana baš potraje. Meni deluje baš ok za decu, jedino što košta oko 8000dinara.

krissty
    Član
    krissty

Ja ti mogu preporučiti blender koji smo mi koristili, Philips-ov je, ima 2 manja nastavka za manju količinu i hrane i jednu posudu ako nešto blendaš više, ima i rezervne nožiće, ja sam prezadovoljna njime.
    Uzeli smo ga kad smo počeli detetu da spremamo hranu ali i danas ga koristimo,pogotovo što ima i tu posudu za veće količine.

Pošto vidim da si iz Ns,uzeli smo u velikoj Rodi, bio je nepunih 5000 din

marmit
    Član
    marmit

Pa to je dosta jeftinije!

Ne treba mi trenutno, tek za drugo dete (koje još nije na vidiku) 🙂 , ali sam danas videla reklamu na tv-u za taj i baš mi se učinio zgodan, pogotovo zbog tih dodatnih delova za skladištenje hrane, mada ja nikad nisam ostavljala za sutra, uvek sam sveže pravila, ali što da ne!

Inače, mi smo imali neki bezvezni, sa onom velikom posudom za 100 ljudi, i stvarno je bilo grozno koristiti ga i prati svaki dan za male količine, čak smo ga i na putovanja nosili, ali dobro, poslužio je!

krissty
    Član
    krissty

Tako ni ja nikad nisam ostavljala hranu za sutra nego uvek sveže,ali svi kažu da je sa drugim detetom drugačije:)

Mi ćemo ovaj koristiti i za sledeće dete, kad dodje vreme:)

Saky
    Član
    Saky

Meni je mama kad asm osatla trudna sa Mimijem kupila neki no name blender i dobro me je sluzio do skoro.Pukla mi je posuda.Sad koristim ovaj mali Kaufmax Chop Chop po potrebi.Uglavnom mu viljuskom gnjecim,veliki je momak.Jedino mu junetinu pasiram,nece da je zvace,pljuje je.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 61 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.