Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Blizanci, trojke, cetvorke blizanacka trudnoca i krvarenje u ranoj trudnoci

Ova tema sadrži 4 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  dijana2 10 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)

blizanacka trudnoca i krvarenje u ranoj trudnoci

• azzdaha
    Član
    azzdaha

Zdravo svima,

trazila sam slicnu temu, ali nisam mogla naci…

Zanima me da li neka od Vas ima slican problem, naime, sada sam u 10-oj nedelji, bila je blizanacka trudnoca, ali se jedan plod od samig pocetka nije razvio i pre neki dan je otisao uz obilnije braonkasto krvarenje. Na utrogestanu sam od samog pocetka(3×2 dnevno), jer imam braon sekret konstantno.

Jako sam uplasena, jer me jos plus tog sekreta malo-malo nesto probada sa desne strane u predelu jajnika. Dok blizanac nije otisao imala sam jako nadut i tvrd stomak, pa je izgledalo kao da sam u 5-om mesecu, a ne u drugom.

Beba mi je super, 3,2 cm, vrlo pokretna i visoko stoji, sto je super i divno, ali ne mogu da se oslobodim pritiska u glavi kada krenem u wc, i vidim braonkastu boju.

Moja ginekologica mi kaze da je najvaznije da je beba super, da mirujem i pijem utrogestan i da pokusam da se smirim, sti i radim. Realno, nisam napeta, ali kad krenem do toaleta, nastaje drama u mojoj glavi.

Bicu Vam zahvalna na svakom odgovoru 🙂

pozz,

azzdaha

dragana.srb

Imala sam isti problem kao ti i evo sad imam ćerkicu koja uskoro puni dve godine. Bila je blizanačka trudnoća i rano sam ostala bez drugog ploda, pila sam Utrogestan do petog meseca jer sam imala i hematom na posteljici zbog kog sam četiri meseca krvarila. Samo redovno idi na preglede, nemoj mnogo rintati, više odmaraj i biće sve ok!

azzdaha
    Član
    azzdaha

Hvala Dragana,

mnogo se bolje osecam, jer se moje stanje stabilizovalo posto je blizanacki mesak otisao pre nedelju dana. Krvarenje je nestalo, doduse, sekret mi je jos uvek blago braonkast, ali za nedelju dana idem opet na kontrolu.

Ovo mi je prva trudnoca, i eto, strah je prisutan, mada ga je sve manje od kako mi je bolje.

Hvala ti jos jednom na podrsci,
    pozz Ljilja.

dragana.srb

Znam kako ti je i ja sam se tresla zbog svake sitnice, ali će na kraju biti sve ok. Poenta je da miruješ, da slušaš svog ginekologa i biće sve ok! Samo hrabro

dijana2
    Član
    dijana2

cao azzdaha,i ja imam situaciju slicnu tvojoj.naime,ja sam 8nedelja trudna,pocelo je kao blizanacka trudnoca,ali jedan plod se nije razvijao kako treba.drugi je vitalan sa srcanom akcijom.ja sam jako uplasena jer od pocetka imam bolove,nijedan,jedini simptom trudnoce,a jutros sam na toalet papiru primetila braonkasti sluzavi sekret.malo ga je bilo,ali ja sam jao uplasena,a moj ginekolog je na suzbenom putu i vraca se tetk u utorak,kada i imam zakazan uz.koristim utrogestan,ali e jsko plasim jer sam pre godinu dana imala spontani u 20 nedelji.puno pozdrava za tebe i devojke sa slicnim problemima,nadam se da ce biti sve kako treba i molim boga da mi ovaj put ne okrene ledja

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.