Ova tema sadrži 246 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mica 3 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 211 članaka - 211 do 225 (od 247 ukupno)

Blizanacka trudnoca

• gina
    Član
    gina

Pereco!!!
    Čestitam ti…. veruje da je saznanje o ponovnoj blizanačkoj trudnoći bio šok za vas!!! Ne znam kako bih sama reagovala 🙂
    Nadam se da ćeš ovaj put izgurati duže sa bebironima u stomaku pa da preskočiš sve ono što te je snašlo.
    Znam da će biti teško jer imaš dva dečaka, trebaće ti sva moguća pomoć od drugih…. ako mogu ja odavde da ti nešto pomognem, tu sam…

olga75
    Član
    olga75

Pereco , ja tek sada vidim jos jedni blizanci :bravo: :bravo: :bravo: . Cestitamo :cvecko: . Nemas brige , decaci ce biti velikii pa ce da ti pomognu :HAG: .

Kaca
    Član
    Kaca

Pereco tek sad vidim, cestitam ti od srca, zelim ti sve najbolje i da uzivate sa svojim andjelima :-* :-* :-* :-* :-* :love: :love: :love: :love: :love:

pereca
    Član
    pereca

Gina, Olga, Kaca hvala vam na cestitkama i lepim zeljama!!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* i :-* :-* :-* :-* :-* :love: :love: :love: za vase bebirone!!!!

Pricalica
    Član
    Pricalica

pozdrav svim duplim mamama i buducim mamama.evo i ja da se upisem medju vas. pereco svaka cast,neka je sa srecom i da sve bude kako treba.
    ja trenutno nosim 2devojcice 33ned sam. nadam se da ce sledeca trudnoca biti 2 decaka,i bicu mirna.
    da vas uputim malo u moj slucaj. pre 3g sam operisala tumor na materici ,zadnji zid materice,velicine 10x8cm,odsekli su deo materice kako bi njega odstranili.srecom pa je bio dobrocudan. doktor i doktorka Segedi su extra odradili svoj posao.i bas su brinuli za mene sve vreme.jos tad mi je nagovesteno da cu moci samo 2porodjaja imati i da cu verovatno od prvog dana morati na odrzavanje.sto me je razocaralo jer decu obozavam,a s druge strane sam presrecna sto uopste mogu i imati decu.nesto pre tóga obolela od hipertireoze,i receno mi je da dok je ne izlecim necu ostati trudna. trebala sam je operisati 2009g jer se pogorsalo stanje ,lecili me pogresnim lekovima i ja digla ruke od svega i od lekova.
    letós,zakasnila mi meca ,sto se i desavalo ranije,al iz zeza uradim test,naravno pozitivan.srece do neba. 2dana posle testa isla na neki put,uvece prokrvarila,sto me je skenjalo jako. odem u betaniju,oni me posalju u zmaj ognjena vuka,tamo na uz mi kaze dr da sam imala spontani 5ned beba.dao mi neke tablete za lecenje spontanog i da dodjem za ned dana na kontrolu ako treba kiretaza da se radi. popila 3tab.na tu kontrolu otisla nisam,jako neodgovorno od mene.to je kraj jula pocetak avgusta bio. vec sredinom avgusta pocela je da mi se gadi hrana,da mi bude muka,jela nista nisam sem supice. odlazila na bazen i u saunu da bi se relaxirala.cak sam i pasulj jednom jela posle bazena,sto ga organski ne podnosim.cutala sam i zivela s tim da je garant sepsa…

Pricalica
    Član
    Pricalica

pozdrav svim duplim mamama i buducim mamama.evo i ja da se upisem medju vas. pereco svaka cast,neka je sa srecom i da sve bude kako treba.
    ja trenutno nosim 2devojcice 33ned sam. nadam se da ce sledeca trudnoca biti 2 decaka,i bicu mirna.
    da vas uputim malo u moj slucaj. pre 3g sam operisala tumor na materici ,zadnji zid materice,velicine 10x8cm,odsekli su deo materice kako bi njega odstranili.srecom pa je bio dobrocudan. doktor i doktorka Segedi su extra odradili svoj posao.i bas su brinuli za mene sve vreme.jos tad mi je nagovesteno da cu moci samo 2porodjaja imati i da cu verovatno od prvog dana morati na odrzavanje.sto me je razocaralo jer decu obozavam,a s druge strane sam presrecna sto uopste mogu i imati decu.nesto pre tóga obolela od hipertireoze,i receno mi je da dok je ne izlecim necu ostati trudna. trebala sam je operisati 2009g jer se pogorsalo stanje ,lecili me pogresnim lekovima i ja digla ruke od svega i od lekova.
    letós,zakasnila mi meca ,sto se i desavalo ranije,al iz zeza uradim test,naravno pozitivan.srece do neba. 2dana posle testa isla na neki put,uvece prokrvarila,sto me je skenjalo jako. odem u betaniju,oni me posalju u zmaj ognjena vuka,tamo na uz mi kaze dr da sam imala spontani 5ned beba.dao mi neke tablete za lecenje spontanog i da dodjem za ned dana na kontrolu ako treba kiretaza da se radi. popila 3tab.na tu kontrolu otisla nisam,jako neodgovorno od mene.to je kraj jula pocetak avgusta bio. vec sredinom avgusta pocela je da mi se gadi hrana,da mi bude muka,jela nista nisam sem supice. odlazila na bazen i u saunu da bi se relaxirala.cak sam i pasulj jednom jela posle bazena,sto ga organski ne podnosim.cutala sam i zivela s tim da je garant sepsa…

Pricalica
    Član
    Pricalica

Pricalica
    Član
    Pricalica

…krajem septembra zakazem kod ginekologa pregled,uradim test da sam nacisto ,pozitivan. mucnine uveliko prerasle vec odavno u povracanje,cak i posle gutljaja vode. jela samo supe a stomak mi rastao.odem kod dr.prvo me izgrdi dobro,zatim me pregleda na uz i kaze mi da cu postati mama i da su blizanci u pitanju 12ned trudnoce.mm plače ko kisna godina,brise suze,a ja i placem i smejem se. zamislite tog dr da mi uradio kiretazu, cora nije video 2 ploda. dr.dragana mirovic poludela htela i da ga tuzi. al ajd sad. bilo proslo,neponovilo se.
    U novembru,slosi mi se,zavrsim na patologiji s pritiskom 140 sa 50,lezala par dana,radili analize,primala infuziju. rezultati stitne,extra odlicni.sto sam se zacudíla. al je zato bila anemicnost prisutna i od tad sam na legoferu. posto od prvog dana saznanja mirujem zbog móje anamneze,a i dr mi tako rekao.bolje kuci da lezim nego u bolnici,ugoila sam se 25kg.puna vode,sva otecena sad u 33nedelji. jedva se krecem,kukovi,kicma,stidna kost odvaljuju od bola. al meni je vazno da su bebci ok. jedna je 1600 druga 1700 barem bile prosle nedelje. 14og idem da zakazem cr,posto na zalost moram tako. one luduju,prvo su bile ko hobotnice,pa se klikerale i igrale fudbal moim organima,a sad cesto objave rat protiv mene.retko kad da su mirne. iskreno jedva cekam da izadju i da ih gnjavim.
    izvinite ako pocnem da vas gnjavim pitanjima,jer me sve zanima. puno pozdrava.

Pricalica
    Član
    Pricalica

Izvinite sto sam ovako razvezala. i molila bih da obrisete ove duple postove,prolupo mi fon.

Bokac
    Član
    Bokac

Pricalice au koji dozivljaj. Ma kako znaju da zeznu doktori prosto ne mogu da verujem.
    Moja sestra od strica je prosla slicno iskustvo kao ti sa tim delom o kiretazi. Njoj je dr u
    Valjevu rekao da je vanmatericna trudnoca i hteo da joj da inekciju za ubijanje bebe. Nesto novo
    sto su ubacili u praksu pa da proba. I ona ne pristane odmah nego lepo zapuca kod drugog dr-a na pregled.
    I naravno sve u redu sad curica ide 2 razred.

Inace i ja vam se prijavljujem u drustvo blizanackih trudnica. Jeste da sam otkrila tek u 5. mesecu trudnoce
    ali sad smo srecni 🙂 i jedva cekamo da se upoznamo sa curicom i batom 🙂

malisha75
    Član
    malisha75

Pozdrav svim mamama i buducim mamama blizanaca. Danas videh ovaj snimak i mnogo mi je smesan. Mogu samo da zamislim kako je vama kad imate ili cete imati tako nesto uzivo :).
    http://www.youtube.com/watch?v=_JmA2ClUvUY&feature=player_embedded

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

malisha,mislim da sam ih gledala makar desetetak puta,duse male fascinirali me 🙂 Ja mislim da su se oni raspravljali oko carapa,jedan ima samo jednu,drugi obe, ali razlicite 🙂

nina*****
    Član
    nina*****

Kako je dobar snimak! Fenomenalni su! Umirem od smeha!!!

Kaca
    Član
    Kaca

Bokac cestitam ti od srca, zelim ti sve najbolje !!!!

ella24
    Član
    ella24

Drage mame pridruzujemo se blizanackom klubu! U februaru mesecu sam radila VTO i uspela je iz prvi i sada sam trudna sa blizancima ( dve bebe) . Imam par pitanja za mame blizanaca… prvo, kada prestaju mucnine?… drugo, u kojoj nedelji ste osetili pomeranje svojih beba?

Veliki poljubac od 3 u 1 Ellice :-*

Gledanje 211 članaka - 211 do 225 (od 247 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.