Ova tema sadrži 246 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mica 3 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 247 ukupno)

Blizanacka trudnoca

• Prex
    Član
    Prex

Ja samo hocu da potvrdim sto ti je i Daca napisala posto sam imala vrlo slicnu situaciju, cak i goru ustvari. Isto sam zbog posla stalno isla za Bgd, i pred kraj drugog meseca sam isla u Suboticu (nekoliko sati truckanja u autu nije bas prava stvar za ranu trudnocu) i par dana nakon toga – jako krvarenje i problemi, zamalo da izgubim bebu, i to me je skroz „otreznilo“ jer ipak je to „drugo stanje“ i ne mozemo da se ponasamo isto kao pre trudnoce koliko god mi mislile da se dobro osecamo. Odmah sam morala na bolovanje i dva meseca nakon toga sam samo lezala i mirovala. Hvala Bogu pa je posle sve proteklo kako treba i evo sada uzivam sa mojom devojcicom ali bila sam maltene do kraja trudnoce u strahu da joj se nesto ne desi…a ti jos nosis i blizance sto je jos rizicnije…zato ja ti ne bih preporucila uopste da ides na na putovanja, pogotovo sto kazes da su u pitanju ekskurzije – znaci verovatno bi isla busom, sto podrazumeva ko zna koliko sati truckanja u ne bas ekstra udobnom polozaju… 😥

tanja.
    Član
    tanja.

Beclijka, ma kakve ima veze za slovo :-* ne zezaj :-*
    Moji bebci su dvojajcani a tebi Majo?
    Slazem se sto se tice putovanja, tek pre neki dan u turistickoj ag.sam se zapitala sta ne daj Boze ako se nesto iskomplikuje? i to zbog nekoliko dana odmora… pa kakav bi mi to odmor bio…. nikada sebi ne bih oprostila…. Devojka iz ag. mi je predlozila Portoroz ali i o tome cu razmisliti zbog truckanja u kolima…

Beca
    Član
    Beca

Napisala sam ti ime malim slovom, pa mi to bilo ruzno, stvarno!posto nam je ovo nacin komunikacije onda mi je to izgledalo kao da te ne uvazavam.
    Dvojajcani istog pola?! 😛
    Divno draga, to je malo redje po statistikama, najcesce su dvojajcani blizanci razlicitog pola.Znas da oni mogu da lice jako isto kao i jednojajcani? Kako je to lepo! :love: :love:
    Za dvojajcane blizance istog pola je karakteristicna neverovatna intuitivna i emotivna povezanost i neverovatan poredak.U 99 % slucajeva jedna beba je uvek dominantnija, energicnija od druge i to se kao moze uociti od prvih dana po rodjenju, a sto se inteligencije tice koeficijent bi trebalo da bude identican, mada ga razlicito i prezentuju.
    Eto malo zanimljivosti za tebe, mada svaka osoba na ovom svetu je individua za sebe.ma sve cemo mi to cuti od tebe blagovremeno, hvala Bogu.
    Portoroz…?
    Sada bi bilo malo svezije jer je to sam sever Jadrana, ali od srca preporucujem.Pa mozes avionom, tek si u sestom mesecu.Po pravilima avio-kompanija posle min 7 meseca ne moraju da te prime, a pre toga nema razloga!
    Mi planiramo, ako Bog da za pocetak maja u Sloveniju takodje, ali na Bohinjsko jezero.Bili smo vec nekoliko puta i ja sam jednostavno zaljubljena u taj predeo.Nije nam ni daleko mnogo oko 350 km i putevi su ovde strava, tako da nema mnogo truckanja.

Aleksandra

I moji su dvojajcani.Na pocetku (kad su se rodili) prvi je bio dominantniji,ali sad su isti.Evo i ja iako sam majka vec skoro 7 meseci nemogu da zamislim kako to priroda pravi cuda.Pre 3 nedelje izbili su mu zubici u istom danu oboje.

tanja.
    Član
    tanja.

Aleksandra, bebci su preslatki :HAG: :HAG: :HAG: :zvezda: :zvezda: :zvezda:
    Beclijka, kod ovih mojih vec se oseca dominacija 🙂 jedan je verovatno neki bokser, fidbaler…. po ceo dan vrcka, sutira, boksuje…. i on je nesto sitniji 635g (pre nedelju dana mereni) a ovaj mirniji je malo krupniji 718g … kada smo ih gledali na uz, krupniji bebac stalno drzi rucice kao da krije glavu a malisa samo udara nogama…. i eto vec sada imamo jednog nemirka i jednog mirka 🙂 🙂 🙂 😛 😛 😛

tanja.
    Član
    tanja.

Da, zaboravih… a sto se tice aviona, rekose meni prvo moze do 7mes -ali kada sam rekla blizanci, nisu hteli ni da cuju -jer se blizanacka trudnoca vec sama po sebi smatra rizicnom… videcu kako cu… :neznam:

cica-maca
    Član
    cica-maca

E, pa da i ja kazem koju;), Hvala bogu Tanja pa je sve u redu, ipak lepo razmisli pre nego otputujes, ipak je blizanacka trudnoca u pitanju.
    I ja cesto putujem avionom, tj. svakog meseca idem na kontrolu, doktorka mi je rekla da mogu da koristim avion do 36 nedelje trudnoce, s obzirom da nosim jednu bebu.
    Inace to su pravila izgleda svih agencija da ne primaju trudnice u avion do odredjene nedelje trudnoce, jer postoji mogucnost porodjaja…

tanja.
    Član
    tanja.

Sada znam za avion… ranije nikada o tome nisam razmisljala niti sam cula da ne pustaju u avion, meni rekose od 7 meseca(sa jednom bebom) uvek mi je bilo logicno – lakse i udobnije je avionom nego kolima… ali pravila su pravila…

Aleksandra

Tanja i kod mene positniji je bio dominantniji ali kako sam vec napisala sad su iste.

Sto se tice putovanjima ja mislim da je u redu samo ako si u pomalim mesecima,pokasno je rizicno.Bar tako mi je rekao moj dr.Ja nisam imala nikakve probleme u toku trudnoce ali dr mi je rekao da mora da me vodi kao rizicna trudnoca zbog dve bebice.

Inaku imala sam predivnu trudnocu sve do kraja 7 meseca.Bila sam otecena (a i vreme je bilo uzasno toplo).Ali kad su dosli na svet moji andzeli sve sam zaboravila.

Maaarija
    Član
    Maaarija

Cao,

meni su rekli da su jednojajcani. U cetvrtak idem na uz, pa cu znati sigurno. Inace, sad cekam da vadim krv, jer sam A- krvna grupa, a i imam baterije u mokraci, tako da sam u frci trenutno!

tanja.
    Član
    tanja.

Aleksandra, i mene ceka vrucina :leto: sada sam u sestom mesecu sto znaci glavno oticanje me ceka u sred leta SmileyCentral.com
    Napisi mi molim te, da li ti je bilo mnogo tesko zadnjih meseci? I kojoj nedelji si se porodila i kako c.r ili prirodnim putem?
    Unapred hvala
    Marija, ne brini za bakterije, verovatno ces dobiti „caj protiv urinarnih infekcija za decu i trudnice“ :caos:

Maaarija
    Član
    Maaarija

Pa jedini problem je to sto su mi rekli da imam eserihiu colli, i pila sam pentraxil, a sad a kad odem na pregled, videcu sta cu dalje, jesam li ih izlecila ili ne! 😳 🙄

kikakaca
    Član
    kikakaca

Ima li možda neka mama koja očekuje blizance? Ja sam 12. nedelja i nosim dvojajčane blizance….rado bih popričala jer inače na sajtovima pronalazim samo uobičajene informacije (po meni nedovoljno) o blizancima….

Pozdrav svim mamama !

Tijancica
    Član
    Tijancica

Ovdje imas jednu mamu koja je vec rodila blizance.

kikakaca
    Član
    kikakaca

Jao divnoooooo!!!! Pa mama čestitam!!! Koliko su stari tvoji anđeli?

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 247 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.