Ova tema sadrži 246 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mica 3 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 247 ukupno)

Blizanacka trudnoca

• Tijancica
    Član
    Tijancica

Nisam mislila na sebe. Mislila sam da na forumu ima mama koja je rodila bliznace. Tanja.

kikakaca
    Član
    kikakaca

Hvala Tijančice na toj informacji….pokušaću da stupim u kontakt sa njom…tek sam se registrovala na forumu, još uvek ne znam kako sve funkcioniše, brzo ću, nadam se ući u fazon….trenutno sam na poslu….moram da prekinem, ali nadam se da ćemo se nešto kasnije opet „videti“ kad stignem kući…..

Veliki pozdrav za tebe i tvoju bebanu!

MIMA_
    Član
    MIMA_

Zdravo,ja sam u 7 nedelji blizanacke trunoce…
    Ne moze se znati da li ce blizanci biti dvojajcani ili jednojajcani sve do porodjaja…. :trudnica:
    Kako su meni rekli sve aktivnosti uobicajene,samo uz povremeni odmor…ma,nista se ne sekiraj ;]

Oblak_u_bikiniju

MIMA, dobrodosla na forum i cestitam ti tvoju duplu trudnocu! Zelim ti da sve protekne u najboljem redu i da imas laganu trudnocu, kakvu sam imala ja, osim mucnina za koje se nadam da ce te zaobici! Poljubac!

bebanica
    Član
    bebanica

Dobrodosla Mima.. Zelimo ti lepo druzenje i lepu i laku trudnocu..

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Može se znati da li su blizanci dvo ili jednojajčani pre rođenja. Vidi se to na UZ kako su oni omotači oko bebica raspoređeni, dvojajčani imaju svaki svoj a jednojajčani zajednički. Inače po toj teoriji ni na rođenju se okom to ne bi baš sigurno videlo, bebe obično liče, jer su braća ili sestre. Jedino je sigurno ako su različitog pola, tada sigurno ne mogu biti jedno jajčani već samo dvojajčani.

MIMA_
    Član
    MIMA_

Hvala,na lepim zeljama…mucnine vec imam ali na svu srecu samo ujutru..mada ne muci me to nego to sto sam non-stop gladna ..da li neko zna u kojoj nedelji se moze videti kog su pola bebice??? :neznam: 🙂

anita75love
    Učesnik
    anita75love

VEć od 16-te ndelje, a najsigurnije od 20-te.

Lelejn
    Član
    Lelejn

Da li je tacno da blizanci nisu sigurni do 3 meseca? Tj. da moze ostati smao jedan?
    Pre oko pola godine jedna poznanica-drugarica(nesto izmedju recimo) nosila je blizance, sa oko dva i po meseca, izgubila je obe bebe …:neznam: tako jednostavno kad su otisli na ultra zvuk nisu vise bile zive…
    Danas mi je jako dobra drugarica javila da je trudna nekih 6 nedelja i da dr. kaze da su izgleda blizanci, meni je odma na um pala ova poznanica…bas me nekako strah sad kad neko spomene blizanacku trudnocu a da nije poodmakala,a i negde sam citala da se to cesto desava i kad nije blizanacka trudnoca,a cesce u blizanackoj…? Da li je tacno?
    Ima li nekih specificnosti kod blizanacke trudnoce, na sta treba obratiti paznju da se neiskomplikuje?

Lelejn
    Član
    Lelejn

anka jel znas zasto se to cesce desava u drugom trimestru?
    aha zato je moja drugarica isla na ultra zvuk sa 4 nedelje ili manje pa sad opet treba sa 7-8, a sam bila kod dr. prvi put sa 3-4 nedelje i rekla mi je da na ultra zvuk dodjem tek sa bar 7-8 nedelja jer je ovo jos jako malo i skoro se nista nece videti, a d ai njij je rekla da sad valjda to u 7-8 nedelji ide na neki ekspertsi sta god to bilo

Lelejn
    Član
    Lelejn

😆 ona se neopterecuje, jer nist ani nezna o tome, a ja sma ko kreten u trudnoci citla sve i svasta,(e a da sam bar procitala sta sve moze da izazove moja prekomerna fizicka aktivnost, neko to nisma nasla tek posle:roll:),tako da se ja opterecujem jos pogotovo posle ove poznanice, kao sve ok i ond aodjednom samo puf….ali nisam ni mislila nist ad ajoj kazem, cisto sam je onako posavetovala da nepije kafu i takao neke sitnice…a to su vec navikle od mene, s obzirom da ja uvek sve moram prva da prodjem :>
    Hvala Anka :-*
    E ima jos sta, sto npr. treba paziti drugacije od trudnoce sa jednim detetom
    p.s. Oni se jos 100% raduju sto su blizanci s obzirom da su zeleli 2 dece, a njem m treba da pocne d apije neke lekove zbog neke retke bolesti st a god nist tu meni nije jasno, uglavnom trebao bi sto pre d a pocne a navodno ti lekovi skoro stopostotno smanjuju plodnost;tako da u se vec bili pomirili sa tim da ce imati 1 dete

zum-zum
    Član
    zum-zum

Blizanačka trudnoća je zaista sama po sebi visoko rizična.Trudnoću su mi po savetu lekara z dz vodili na GAK-u, od 12-te nedelje, od 15-te nedelje boravila sam u bolnici i bila na tokoliticima (prepar R i posle partusisten) iako su mi kontrakcije u početku bile beznačajne.5,6,7 i 8 mesec sam ih koristila na 3 sata.Bila sam aktivna, kretala se umereno i pored svih saveta lekara da non-stop ležim!!!Ja nisam taj tip, ali sam bila jako oprezna i čim osetim umor i bilo šta drugo, ja domorim, pa nastavim:-) Kontrole su do 3-4meseca na svakih 1.5mesec, a posle malo češće, na 4 nedelje, a po potrebi i ranije.Važno da je KS ok, da je prisustvo hlamidije, mikroplasme i ureaplasme-negativno, da posavetu lekara prekontoliše nivo šećera u krvi i krvni pritisak, ishrana visokoproteinska, što više svežeg voća i povrća i umerena aktivnost………i da se opusti i uživa u najlepšim trudničkim danima, i SPAAAAAAAAAAAAVVVVVVVVVVVVVVVVVAAAAAAAAAAAA naravno.

zum-zum
    Član
    zum-zum

Ekspertski uz, je standardni uz, ali se gledaju unutrašnji organi beba, rad srca, protok krvi kroz glavne arterije…ništa strašno…u GAK-u ga radi dr.Jelena Dukanac!!!

zum-zum
    Član
    zum-zum

Kad kazem beba, mislim na oba ploda:-)

Lelejn
    Član
    Lelejn

haha savanje! e to sam skroz zaboravila,ja sma u trudnoci bila ko medved-u devet uvec sam vec sanjiva jako jako legnem u pola deset i ustanem sutra u 11-12, inace nisma spavalica …ali celu trudnocu katasrofa 😆

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 247 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.