Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Narkomanija Bog i rock an' roll , Otac Arsenije

Ova tema sadrži 53 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ana82 10 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 54 (od 54 ukupno)

Bog i rock an' roll , Otac Arsenije

• Aiko
    Član
    Aiko

Ja ne vidim ovde nikakve nelogicnosti osim ne nelogicnosti nego horora da bilo ko (posebno svesteno lice, mada se vise ne cudim ovdasnjim svestenicima, cast izuzecima) na ovakav nacin maltretira ljude. Plus, izracunato je da za pola godine Crna reka zaradi 78.000 eura, jer prosecan mesec sticenika staje oko 6000 dinara a naplacivano je najmanje 300 eura (i ti ne za sve, vec kako proceni Peranovic). Nemaju dorucak, za rucak neke splacine dobijaju, meso mozda 1 nedeljno, od povrca kupus, eventualno paradajz. A rade po 8 sata dnevno (to se zove radna terapija….).

Nemaju wc-a dovoljno tamo, nema tuseva, psihicki ih maltretiraju, kad potpisuju ugovor nema drugog primerka, mnogi od njih dodju u nesvesnom stanju pa potpisuju. Zasto ih ne pusti kad hoce da idu? Da bi zaradio jos. Manipulisu njima i njihovim porodicama.

Lekove i dozu lekova odredjuju lica koja nisu videla medicinu, savise bivsi su narkomani ili lica na izlecenju pa nekada dobuju 2 leka, nekada shaku lekova…

Ovo je samo deo…

Ana82
    Član
    Ana82

[QUOTE]Aiko – 28/5/2009 16:13 Ja ne vidim ovde nikakve nelogicnosti osim ne nelogicnosti nego horora da bilo ko (posebno svesteno lice, mada se vise ne cudim ovdasnjim svestenicima, cast izuzecima) na ovakav nacin maltretira ljude. Plus, izracunato je da za pola godine Crna reka zaradi 78.000 eura, jer prosecan mesec sticenika staje oko 6000 dinara a naplacivano je najmanje 300 eura (i ti ne za sve, vec kako proceni Peranovic). Nemaju dorucak, za rucak neke splacine dobijaju, meso mozda 1 nedeljno, od povrca kupus, eventualno paradajz. A rade po 8 sata dnevno (to se zove radna terapija….). Nemaju wc-a dovoljno tamo, nema tuseva, psihicki ih maltretiraju, kad potpisuju ugovor nema drugog primerka, mnogi od njih dodju u nesvesnom stanju pa potpisuju. Zasto ih ne pusti kad hoce da idu? Da bi zaradio jos. Manipulisu njima i njihovim porodicama. Lekove i dozu lekova odredjuju lica koja nisu videla medicinu, savise bivsi su narkomani ili lica na izlecenju pa nekada dobuju 2 leka, nekada shaku lekova… Ovo je samo deo… [/QUOTE

Prosto covek da ne poveruje! Zar treba ista vise reci posle ovoga?!

Danijela&Jovana

Crna Reka je trenutno aktuelna…a sta je sa redovnim psihijatrijskim bolnicama? Sta se tek tamo dogadja!? A to su legalne i medicinske ustanove!

Aiko
    Član
    Aiko

Danijela & Jovana, jeste, u psihijatrijskim ustanovama je tiha jeza, ali to sad nije tema. U nekom pogledu vuce jedno drugo i govori dosta o nasoj drzavi, jer ako ono sto je ovlasceno i zakonom dopusteno ne valja, sta dalje…Ali nista nijeopravdanje za onakvo maltretiranje ljudi u Crnoj reci. Za izivljavanje nad nekim kome svest nije cista.

mayya
    Član
    mayya

Zalosno je to sto se i nakon presude za ovakva nedela moze dobiti kazna do 3 godine zatvora. Ako sam dobro zapamtila, slusajuci vesti. Tuzno.

malena89
    Član
    malena89

Ja se takodje necu sloziti sa dijanom da su za odvikavanje od droge potrebne batine… za zavisnika koji zeli da se otarasi droge treba samo odlicna volja i podrska porodice.. Nista drugo…

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ja moram reći da se poprilično slažem sa Dijaninim stavom….
    Zašto pitaćete?
    Zato što ovako kao vi (koji se tim metodama protive) razmišljaju oni koji nisu drogirani, koji nikada nisu probali drogu, koji su zdravi….
    A kad je čovek narkoman-zavisnik onda sva pedagogija i psihologija ne deluje!!!! Ne možete narkomana koji je sam sklon nasilničkom ponašanju-krađi koja je najmanje zlo od svega što je u stanju da uradi, nasilja nad drugima pa do ubistva, potpuno pomračene svesti lečiti lepim rečima!!!!
    Kad dođe do lepih reči onda je on već izlečen-dotle on je neuračunljiv i jedino na šta još reaguje je fizički bol!
    Ovo nisu moje izmišljotine već činjenica koju će vam potvrditi svaka depresivna osoba sklona suicidalnim idejama pa nadalje…..kada takvu osobu koja izgubi volju za život i želi da se ubije pokušate da lečite obično ne uspete….zato su takve osobe najčešće višestruki povratnici dok na kraju ne uspeju u svojoj nameri….da ne širim temu-kad takva osoba pokuša stvarno da se ubije-ako u tome ne uspe jedino što je vraća u život je bol jer on podstiče poslednji zaštitni refleks koji se ne gubi do smrti a to je nagon za samoodržanjem!!!!! Oni koji imaju neku šansu da se izvuku će posle neuspešnog suicida (bolnog po mogućstvu) zauvek zaboraviti na te ideje i pristati na lečenje! Sve dotle ćete takvu osobu držati vezanu kao životinju koja jedva čeka na neki znak tuđr zaboravnosti pa da pokuša ponovo.
    To je suština te teorije…..da se ljudima potpuno pomračene svesti (u njihovom mozgu on i odavno više nisu tu….) povrati volja za borbom ,za ozdravljenjem, za životom-jer oni to nemaju, to su zbog droge izgubili-ako nije kasno, dok nije kasno!
    Uostalom pokušajte i sami….kad imate neku osobu koja histeriše, zbog nekog lošeg događaja potpuno pomračene svesti-koja se baca na pod, čupa kosu….mislite li da će je tešenje povratiti! Neće-može vas samo izudarati. Lupite joj šamar tog momenta će je to otrezniti! Prestaće sa takvim ponašanjem a onda je možete zagrliti i pokušati sa psihologijom.
    Ovo se inače i naziva metoda za brzo spašavanje u kriznim situacijama (ne stručno naravno) ali deluje, druga metoda su sedativi-ludačke košulje-ali ako njih nemate pri ruci a neko pokušava da se u vašem prisutvu povredi ovo će jedino delovati. Sve drugo će naterati tu osobu da povredi ivas!
    Eto, razmislite malo o tome pre negoli osudite takve postupke a malo i o onima koji su tog čoveka branili a i o tome što se to znalo svo ovo vreme (od 2007 god)a puklo tek sada…..ipak tu nešto nije čisto-čovek se očito nekome zamerio pa nije hteo da plati kome je trebalo i odjednom svi brinu za ljudska prava!!!!!
    A do sada niko nije ni trepnuo…..
    :-*

mima80
    Član
    mima80

Anita, ovde se ne radi o udaranju samara osobi koja je u krizi, vec o krvnickom batinjanju nekoga ko je npr. zeleo da napusti centar ili na neki drugi nacin „zgresio“. Mnogi sticenici su govorili o najstrasnijoj torturi i neverovatnoj manipulaciji oca Branimira koji, by the way vozi Harley-a koji kosta boga oca, dzip, ima telohranitelje i sl. O finansijskim malverzacijama ovog centra tek treba da se prica. A ljudi koji odobravaju batinjanje su oni isti ljudi kojima je ok i normalno da muz raspali zenu „kad zasluzi“, da batinjaju svoju decu i sl. A razumem i ljude koji su ocajni zato sto imaju dete narkomana i ne daj Boze nikome da im bude u kozi.
    Strasno, sticenici su pricali o tome kako ih je udarao sipkom po tabanima, udarao antenom od kola i jos neke strahote, a da se po „kreativnosti“ posebno isticao upravo ovaj otac. Sticenici nisu smeli da razgovaraju sa roditeljima nasamo, on je roditeljima govorio kako proces izlecenja nikako ne napreduje, a sve zarad novcane koristi koja je bila ogromna. Pri tom su se sticenici hranili vrlo oskudno, ziveli u nemogucim uslovima, sami uzgajali hranu koju su jeli, tako da ne znam na sta je taj novac koji su njihovi roditelji uplacivali isao
    Jako sam srecna zato sto se ova prica pokrenula i nadam se da ce se isterati na cistac SVE sto se desavalo ovde i u slicnim centrima

Ana82
    Član
    Ana82

Anita ne znam da li si procitala post koji sam ja napisala, ali evo reci cu ponovo. Moj brat je imao velikih problema sa drogom, bilo je strasno. Znaci ja znam sta to znaci imati narkomana u kuci. Hval Bogu, izlecio se. U specijalizovanim zdravstvenim institucijama. Nikome od nas nije palo na pamet da ga posaljemo nekom ko ce ga batinati „do izlecenja“.
    Ali su zato moji roditelji morali da uzmu bolovanje, da aktivno ucestvuju u terapijama, da smo stalno uz njega, da mu pruzimo podrsku.
    Sve mi se cini da su ovi roditelji resili da idu linijom manjeg otpora. Posaljes dete tamo negde i ne brines. Ne strahujes da li ce nesto da ukrade, ne moras non stop da brines. Platis i ocekujes da ti se dete vrati „izleceno“.
    E pa to tako ne funkcionise! Potrebno je narkomanu pruziti jako puno podrske, poverenja i AKTIVNO UCESTVOVANJE U TERAPIJAMA. Pod terapijama mislim na pomoc psihologa i psihijatra, a ne na lopatu, pesnice i koleno u glavu!
    Verovatno su ocajni roditelji spas videli u ovome, ali ovo je monstruozno i neprihvatljivo!

Gledanje 46 članaka - 46 do 54 (od 54 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.