Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Trudnoća Bol u kukovima, nogama, preponama

Ova tema sadrži 194 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MissGak 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 195 ukupno)

Bol u kukovima, nogama, preponama

• Aiko
    Član
    Aiko

Da li neka trudnica ovde ima bolove u preponama pod pritiskom bebe? Meni to traje vec danima, u pocetku kad dugo stojim, sad vec kad ustanem iz lezeceg polozaja. I to samo desna prepona, odnosno deo izmedju materice i prepone. Bila sam u ponedeljak kod lekara i bilo je sve ok. Ja nesto mislim da mi je to od pritiska bebe na toj strani, ali moram da vas pitam za misljenje jer se vec plasim.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja sam imala bolove u preponama,to jest kada bih se mnogo kretala ti ligamenti bi me boleli,desi se to i dan danas kada mnogo jurcam i radim i onda mi doktori kazu da mirujem,a oni pricali zidu ili meni isto im se hvata,he he, 😆

Aiko
    Član
    Aiko

Jai Ivana, hvala sto si odmah odgovorila. 🙂 Ma ja sam pocela da se plasim jer me desna prepona sad zaboli i kad se prosetam po kuci pola sata, pa se tripujem svasta. 🙄

Hanan
    Član
    Hanan

Aiko ne brini i meni se isto desava, evo vec nekoliko dana me bole prepone, kukovi, zavrsetak kicme, ma cijeli taj dio.Sta vise, zaista zna biti jak bol da se jedva vucem po kuci dok se valjda malo ne uhodam. I ja mislim da je sve od bebe, a kako je meni ostalo jos manje od 40 dana vjerovatno se i kosti malo pomjeraju, sve se priprema za porodjaj…ne brini se, vise odmaraj,ako imas zivaca, jer ja nemam i ne cudi me da me jos sta ne pocne boliti…

Aiko
    Član
    Aiko

Hvala Hanan 🙂

Prex
    Član
    Prex

Aiko, nista ne brini, to je skroz normalna pojava. I mene isto bole prepone vrlo cesto, narocito kad ustajem ili se duze krecem.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

evo mene jos malo pa 9. mesec, imam bolove u bokovima cas sa jedne cas sa druge strane u ravni sa stomakom, pa onda u prdelu bubrega, zeludac mi je u zadnje vreme katastrofa, nista mi ne lezi da pojedem , odma imam grceve, tera me na povracanje…stolica mi nije bas stabilna vise je proliv nego normalna…smatram da nije nista alarmantno za lekare, a opet ne znam sta mi je ciniti?

Aiko
    Član
    Aiko

jelena, mene je isto tako bolelo, pitala sam, materica se siri i to je normalno. Za dijareju ne znam, a i grcevi su normalni. Jel si imala mucnine u prva 3 meseca?

nina*****
    Član
    nina*****

I ja mislim da je to zbog sirenja i meni je tako bilo. Mada, meni se zadnjih dana desava nesto drugo sto me brine. Naime,kao da mi stomak pulsira par minuta i onda prestane.Ne znam jel se vama desavalo nesto slicno?!

Ella
    Član
    Ella

Nina, eto to sam i ja osetila po prvi put sinoc, i bas sam drzala ruku i brojala kao… Bas isti osecaj kao da mi pulsirao stomak, kao srce ili nesto u sve istom taktu. To sam osetila pri dnu stomaka. Trajalo je par minuta, onda sam se premestila na levi bok i posle nekoliko min je prestalo. Cudan osecaj, ne bi rekla da beba udara, jer je bas bilo takticno, ali sta znam…

Aiko
    Član
    Aiko

Drage buduce mame, to vasa beba stuca 🙂 Tako je meni dr rekla kad mi je poslednji put pulsirao stomak, a onda sam bila na uz-u i dok mi je stomak „igrao“, videla sam bebu na ekranu kako stuca :ruganje:

Ella
    Član
    Ella

Ej ne mogu da verujem da je to – TO?!! Bas sam se nasmejala sad! Kako je to onda slatko. To mi se desilo prvi put sinoc, i prepoznala sam da nije uobicajno okretanje bebe ni udaranje ni nista drugo, nego bas kao jaki puls koji je trajao nekoliko min pa posle prestao. Bas je medeno!
    Hvala na informaciji Aiko 😉

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Jesam Aiko povracala sam , ali ne besto preterano. Jutros sam opet imala proliv a popodne nista tek tako dodje i nestane! Da slazem se sa Aiko da beba stuca, meni se to desava jako cesto , moja beba je alava i jako vitalna , mislim nemirna haos pravi po stomaku, i to bez sekunde mira i danju i nocu!

bubi
    Član
    bubi

Jaoooooooooooooo kako je to slatko. Ja sam se cudila sta je to i bilo mi je nemoguce da beba tako udara 🙂
    Jaooooooooo istopila sam se :))))
    Znaci stucanjeee?!!! Ne mogu da vjerujemmmm…raznjezila sam se :)))))))

Bolovi u bokovima i mene smaraju…

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Sve je u redu dok ne krene da me bije u besiku…eeee kad to krene onda mi stvarno nije nidocega!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 195 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.