Ova tema sadrži 577 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  VesnaS 8 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 556 članaka - 556 do 570 (od 578 ukupno)

Bracne svađe

• VesnaS
    Član
    VesnaS

Ja sam pri pisanju probala da se kontrolisem, jer sam i ja bila iznervirana!!!
    Zamisli niks da te pri svakom problemu izvredja ili da se ponasa nenormalno i onda kaze nije primetio da se tako ponasa!
    Ja to ne razumem nikako…

Lavita
    Član
    Lavita

mame meni je bilo glupo iskreno da ja jedina budem ta koja ce da napise pa kako si mogla
    ona sama zna sta radi i kako zivi, niko ne moze da joj kaze nista a pogotovo mi koje je ne poznajemo
    svako je krojac svoje sudbine
    JA SAMO MOLIM PCELICU DA PISE ISKRENO I SADA KAO I PRE KADA JE PISALA KAKO SU SE SVADJALI
    da nam ne pise da je sve idealno a da opet budu pred razvodom bas zbog drugih koje imaju takve probleme
    eto

nadam se da ste me razumele
    mene bas briga iskreno
    zao mi je naravno da ti se pcelice nesto lose desi u zivotu, i bas saosecam sa svima
    ali ko sam ja da mene bude briga koje su tvoje odluke u zivotu
    samo me je briga posto si napisala
    NEKA OVO BUDE PRIMER DEVOJAKA KAKO IZ NECEG LOSEG MOZE BITI DOBRO
    ako iskreno pises pisi iskreno do samoga kraja
    DA VIDIMO DA LI CE STVARNO BITI TAKO
    A AKO BUDE I ZA GODINU DANA TAKO CESTITACU TI

Estella
    Član
    Estella

Mene je nasmejala srecna mama 🙂 I ja sam sinoc mm-a poljubila kad je dosao s posla i rekla mu „Dobar si ti meni“ 🙂 Vec par dana razmisljam sta da kazem na sve ovo i zaista nemam adekvatne reci. Slazem se sa vecinom i potpisujem ovo sto je Lavita pre mene napisala. Ne mozemo nikome pomoci sve dok taj neko ne zeli da pomogne samom sebi.

k.vanja
    Član
    k.vanja

Sve imate apsolutno pravo, i jesam ih i oterala kad mi je vise bilo preko glave, ali ne vredi.
    Iskreno, nadala sam se da nece da se vrati, ali vratio se sa pricom necemo vise da se svadjamo itd…
    Razumem ja i njega da ima problema oko posla, ali mi je vise mrsko da ga gledam.

srecna mama

Zamislite zivot, a takvu sam pricu verujte mi cula:"Streptim svaki put kada dodje s’ posla, sta ce da mi nadje i sta ce da prigovori"Tuzno, zar ne, sta je to sto zene navodi da tako nesto trpe? 😥

Lavita
    Član
    Lavita

mame jako sam realna osoba, ne glumim i nije mi prioritet da neko misli da ja zivim u bajci a da ja znam da mi je u zivotu opste rasulo
    evo na primer kod mene ima i svadjica najvise oko dece da li je ovo dobro za njih, sto je vanja toliko bezobrazna, da li smo u necemu mi pogresili oko vaspitanja (iako imaju 5 i godinu dana svasta se pitamo sto je normalno), da li je bolje da kupimo policu ili ulazna vrata, ssto obecava vanji da ce da pravi lutkarsko pozoriste od police koja je bezveze i koju hocu da izbacim iz kuce, sto ide na pecanje bas u subotu a ne u nedelju, i tako te neke stvari koje se meni cine komplikovane)
    i ja sam isto juce sedela i gledala i rekla sebi boze koliko sam srecna ja
    ali OPET SADA MORAM DA KAZEM PA VALJDA JE NORMALNO DA SE POSTUJEMO, VALJDA SVI KRECEMO OD SEBE KADA NESTO NEKOME ZELIMO DA URADIMO ILI DA KAZEMO
    nikada ne bih mogla da vredjam njega, njegove roditelje, nikada ne bih mogla da se svadjam toliko da vicem, da ga udarim
    pa kako on to moze meni
    STO MUSKARCI IMAJU PRAVA DA UDARAJU ZENE I DA NJIMA ZAGORCAVAJU ZIVOT
    ZASTO ZENE MORAJU DA TRPE I DA SE NADAJU DA CE SVE BITI SUPER KADA DODJE KUCI, DA GA NIKO NECE IZNERVIRATI NA POSLU, DA CE MU SE SVIDETI RUCAK,

evo cist primer
    mm i ja kada treba da idemo negde na neko slavlje, da izadjemo sa drustvom pa ja sam najsrecnija na svetu jer se to ne desava cesto
    i toliko sam opustena, pricam ono sto mi se prica, radim ono sto bih radila i da sam sama i da sam sa njim jer znam kako jedna zena pre svega treba da se ponasa
    bas me briga sto je on tu
    ja sam ja
    ne bih nikada flertovala sa nekim, ne bih nikada bratu rekla sto pijes,
    uvek sam mrzela takve situacije kada smo na nekim slavljima pa zena popreko gleda muza u fazonu ajmo kuci nemoj vise da pijes
    a posle shvatih tokom odrastanja da te zene posle znaju sta ce kuci da se desava ako muz previse popije

imam divnu jednu koleginicu, fantasticnu zenu
    starija je od mene punih 20 godina
    njene cerke imaju po 20 godina
    pricala mi je cak i pred njima sta joj se desavalo, i njene cerke su mi pricale kakav su zivot imale sa ocem
    koji je tukao njihovu majku koji je svasta radio njoj, nije smela da ode nigde bez njega, ako zakasni 5 minuta to je drama, ako stane sa nekim muskarcem da poprica odmah je bila sa njim, za drugo dete joj je govorio da njie njegovo, dok nije bila potrebna bas u bolnici njegova krv da spasu to isto dete
    ma haos je prezivljavala
    i otala je sa njim
    pitam je ZASTO SI OSTALA SA NJIM, kada je u tvojim mislima gorcina, bes i mrznja
    kada sada na bilo sta njegovo sta kaze govoris sa besom
    kada ga kinjis i kaznjavas sada ti za sve one godine sto te je maltretirao
    rekla je ZBOG DECE
    A DECA SU MI REKLA mi smo navijali za to da se razvede, i pitali je od kada smo svesne da je to lose i da zive kako zive
    mama zasto ne ostavis tatu? mama hajde da odemo odavde?

i sta sada da kazemo na ovo
    kakvo misljenje da imamo o ovoj zeni
    ne znam stvarno
    imala je gde i to sam zaboravila da kazem
    da li ga voli
    pa naravno da ga ne voli
    sta je to u njoj sto je teralo da ostane sa takvim covekom

mozda znam

ljudi, okolina
    sramota, stid,
    strah od neuspeha,
    ogovaranja
    traceva

ali JA KAZEM
    KADA OSTARIMO SETIMO SE SVEGA I POSLE SE PITAMO CEMU SVE TO
    SVAKOG CUDA ZA TRI DANA DOSTA
    SVI TREBA DA ZIVIMO SVOJ ZIVOT A NE TUDJ
    BAS ME BRIGA STA CE KO DA KAZE
    A HVALA BOGU I MUZ MI JE TAKAV
    i kada ja nekada kazem joj pa zar to nije cudno on kaze MA STA ME BRIGA
    JEL TEBI I MENI CUDNO NIJE
    ONDA UZIVAJ

ne znam sta da kazem
    stvarno
    zelim svima puno srece u zivotu, i nikada nisam bila zavidna
    pomogla sam drugarici koja se razvela
    tetki sam dala svoju sobu 3 godine je bila u njoj sa bratom jer se razvela
    nikada rec nisam rekla
    nikada nisam rekla boze razvela se, boze porodila se a nema muza boze ovo boze ono

NISTA TO NIJE CUDNO
    NIJE DRAMA DA OSTAVITE MUZEVE

A MOZDA OVO NE SMEM JA DA PRICAM JER JA IMAM MUZA
    MOZDA SA VAMA TREBA NEKO DA PRICA STO JE PROSAO SVE TO

srecna mama

Lavita, svaka cast na postu :respekt: , naravno da svugde ima svadja. :batina: To stoji, ne opravadavam nasilje bilo koje vrste, ne poodnosim muskarce koji cuskaju zenu tek pomalo da se zna koje gazda :batinepoguzi: , ni one koji pridikuju sto je rucak zagoreo, a ne volim ni naravno one koji cute i sve trpe,a zena radi po svome. :vestica: Sklad mora da postoji , brak je institucija onakva kakvom je mi napravimo….Razvod nije bauk, nisam kao sto sam vec rekla ni za razvod na prvu loptu, mnogo treba tolerancije, ali mora da se zna granica…. ❗

lillyblue
    Član
    lillyblue

Slazem se u potpunosti sa vesnom i katarinom. nemam sta da dodam, ne znam kako su neke zene tako izgubile samopouzdanje , sebe, postale tako zavisne od svojih muzeva. to po meni moze samo da se poredi sa nekom hipnozom ili crnom magijom, ne daj boze.
    u pravu je pcelica kada kaze da ga ona najbolje poznaje, i sve to stoji da je to mozda bila samo faza, epizoda u njegovom zivotu. ali izvin’te molim vas, RAZLOG da se muz izivljava nad zenom i sikanira dete ne moze i ne sme biti finansijske prorode, tj. problemi sa poslom i sl. To apsilutno nema veze sa mozgom. ako je to stvarno razlog takvog njegovog ponasanja, onda je jos gori nego sto sam mislila.
    Mozda ce uvek postojati neki razlog koji ce od njega napravti neuracunljivu osobu.
    sta sad, treba sutra da se probudis sa polomljenim kolenima jer je on zakljucio da ti flertujes sa komsijama i da od sada treba da budes samo kuci i to u kolicima ili na stakama… ma svasta moze da se desi.
    e sad nadajmo se da nece. razumem te da te je sramota da se javis ovde.
    ja bih se iskreno takve osobe plasila dok sam ziva.

niks
    Član
    niks

VesnaS – 28/9/2010 18:19

Ja sam pri pisanju probala da se kontrolisem, jer sam i ja bila iznervirana!!!
    Zamisli niks da te pri svakom problemu izvredja ili da se ponasa nenormalno i onda kaze nije primetio da se tako ponasa!
    Ja to ne razumem nikako…

Vesna nista mi negovori u vezi svega ovog jer pocinjem da rezim 😈

niks
    Član
    niks

k.vanja – 29/9/2010 15:06

Sve imate apsolutno pravo, i jesam ih i oterala kad mi je vise bilo preko glave, ali ne vredi.
    Iskreno, nadala sam se da nece da se vrati, ali vratio se sa pricom necemo vise da se svadjamo itd…
    Razumem ja i njega da ima problema oko posla, ali mi je vise mrsko da ga gledam.

„razumem ja i njega“ stvarno nemam komentar :buljavko: :buljavko: :buljavko: :buljavko:

Praslin
    Član
    Praslin

Nemojte o parama molim vas!!!! Pa ja ceo brak vise nemam nego sto imam. Ali „bunarimo“ zajedno. I nikad se nismo posvadjali zbog para. Mi sa poslednjih 300din odemo na kafu!!!! I neko ce reci da smo neodgovorni. Jesmo! Ali to sto smo nas dvoje , zagrljeni gledali dete kako trckara po livadi na ski stazi i uzivali u kafi i pogledu na grad nema cenu. Naravno da svuda ima problema. Posebno u ovo nenormalno vreme. Ali tuci nekog,lomiti posudje , stajati uz mamu celi zivot … Ma ‘ajte molim vas! Sto si se zenio ako ne mozes bez mamine suknje? Mm nikada nije podviknuo na mene niti me nazivao pogrdnim imenima. A gluposti tipa zagoreo ti je rucak!To mi je tek neshvatljivo. Moje prve pohovane paprike su bile katastrofa ali smo ih zajedno jeli i smejali se. 🙂

Lavita
    Član
    Lavita

uf o parama pricamo
    pa dobila sam otkaz u 9 mesecu trudnoce sa Vanjom pre 5,5 godina znaci
    bila sam u bolnici sa visokim pritiskom i bojali smo se za zivot naseg deteta i moj tako da nismo ni razmisljali o otkazu
    e onda je on dobio otkaz kada je Vanja imala 15 dana
    tada smo se bojali za Vanjin zivot jer je zamalo dobila sepsu, bile smo u Tirsovoj, tako da nam otkaz nije padao na pamet
    imali smo za pelene, bebilak i dete sve sto treba
    a mi mi smo jeli bajat zapeceni hleb iz rerne i voleli se

eto morala sam i ja da napisem ovo
    naravno da su nam nasi pomagali dok nismo stali na svoje noge
    ali nisam ja mogla mojoj majci ili on svom ocu da trazimo svaki dan za sve sto nam treba
    morali smo nekada i da stisnemo zube i to ne nekada nego cesce
    i eto
    dogurasmo do 6 godina braka koje smo proslavili pre par dana
    i ponosna sam na svoj brak i na sve
    ne moze niko da mi kaze da smo mi hladni kao led pa nismo pukli kada nismo imali pare
    moze samo da mi kaze da smo bili zreli i da smo shvatili da zivot pise romane
    a i posle kise uvek dodje sunce
    i zajedno sami smo postigli sve
    hvala bogu samo da je tako

nikakve pare, ili bilo sta sto se desi ne moze da natera coveka na tako kukavicke poteze

nakica
    Član
    nakica

Praslin, Lavita, potpisujem…Kada smo se vencali i kada se rodio prvi sin, ja sam zavrsavala fakultet, a mm je primao platu od 13 hiljada…Prvih meseci sam detetu stavljala pamucne pelene, jer nismo imali za Pampers…Imali smo bas za osnovno, jedino sto su moji pomogli koliko su mogli..Secam se da nisam imala para da kupim male serpice da spremam detetu hranu, tada mi je to bio luksuz, vec sam razmazivala hranu po velikoj serpi…Sada mi sve to zvuci prosto neverovatno, ali se uvek trudim da to ne zaboravim..I sve to vreme, kao i sada, Bogu hvala, nije bilo besa i svadje medju nama, vec upravo suprotno….cesto mislim da ovako dobar i stabilan brak mozda bas zbog tih muka i imamo…Ne znam, ali mislim da zene koje trpe muzeve do granica izdrzljivosti, verovatno nemaju dobar primer kada su njihovi roditelji u pitanju, bilo da su se svadjali ili je majka trpela…Sa jedne strane mi je malo neprijatno da pricam o svom stvarno prelepom braku, a sa druge, sve to pricam da ukazem Pcelici i Vanji da ne smeju da opravdavaju muzeve brigom oko posla, nemanjem ili bilo cime…I one same onda nemaju i imaju milion drugih briga, sigurno, pa njihovi muzevi, koliko vidim, nemaju ni najmanje razumevanja.Izvinite sto pisem malo konfuzno, ali verujem da ste shvatile sta je pesnik hteo da kaze 🙂

srecna mama

Nakice, ja sam se iskreno zabezeknula kada je ona to napisalla.Prvo je pcelica tvrdila da on ima platu od 600eura, nakon toga, nedostataka novca.Necu nikome da sudim, mozda ljudi imaju velike troskove, ne sudim, ali iskusenja u braku su razna , pa izmedju ostalog i raztezanje, snalazenje.Mm i ja smo jedno vreme kada nam se dete rodilo ziveli bez ijednog licnog dohotka.Mm je iznenada ostao bez posla, a ja nisam ni imala porodiljsko.Imali smo pomoc s astrane, ali kkao smo izdrzali samo mi znamo.Bebelac, svaka3,4 dana po 800 din.Nego, da ne idem u off topic, verovatno ima mnogo porodica koji tako zive, saradnja mora da postoji, i sada zivimo od samo jedne plate koja je mnogo manja od 600 eura.Svaki dan se dogovaramo na koji nacin ustedeti, raztezati do plate….Pcelice ako ovo citas draga, to nije izgovor, finansije kojim on razpolaze…Ali, opet kazem, valjda ti znas…Svadja je svadja, neslaganje je neslaganje, netrpljivost je netrpeljivost i ako imate sva blaga ovog sveta…Izvini sto tako mislim, ali mislim.

Lavita sad sam videla i ti si imala situaciju, bas kao i ja.Mene je iskreno bilo sramota da to negde pisem, ali eto desava se mnogima.Moj sincic je imao 6 meseci kada je mm dobio otkaz, a ja svakako nisam imala porodiljsko.Da nam nije bilo pomoci sa strane, ne znam sta bi nas troje.

Svega je bilo, ali svadje najmanje.

Praslin
    Član
    Praslin

Plata od 600e je super plata. Za mene. Jos su ziveli u bakinom stan pa pretpostavljam da ne placaju kiriju. Sa tim parama se moze solidno ziveti. Ja mislim da je to samo izgovor.

Gledanje 556 članaka - 556 do 570 (od 578 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.