Ova tema sadrži 29 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 7 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 30 ukupno)

Brat koga ne poznajem

• kalet
    Član
    kalet

Znam ja da si ti u pravu i uradicu ja to samo mi treba malo vremena.

Sneki
    Član
    Sneki

Naravno, rekla sam ti, dete ti je jos uvek malo (a, i brat je mladjahan). Polako, ima vremena….

andela
    Član
    andela

razveli su se kad sam bila jako mala.kontakt sam imala sa njim do neke moje 10godine i od tada vise ne vec 16 godina nista.i svake godine kad dodemo na odmor ja kazem e ocu da ga vidim i na kraju se opet predomislim. 🙄 🙄 🙄

kalet
    Član
    kalet

Ja nemam priliku mog ni da upoznam, zivi u Kanadi, a ja u Srbiji, pa je to neizvodljivo.

katarina
    Član
    katarina

Pokusavam al nemogu da vas shvatim,da sam ja na vasem mestu bilo da je otac ili brat,sestra koga neznam ne bih mogla mirno da spavam a da ne saznam sta je bilo,da ih upoznam i cujem njihovu pricu,pa i da me zaboli bolje je da znate istinu nego celog zivota nagadjate sta je bilo i nikad se ne usudite da ih upoznate…ipak je to krv deo vas,ima tu neceg kad vas, sto nesto nagoni da uopste o tome i razmisljate,da vam je bas svejedno ne bi ste ni ovde o tome pisale a kamoli nesto drugo..godine prolaze a vi neznate kakav je taj neko…mozda i on,ona ima istu zelju al se plasi vas,vase reakcije??Skupite hrabrost budite ljudi,ljudsko je prici i pokusati pa iako vas mozda i razocarenje ceka znacete makar na cemu ste i da ste sve pokusali!!!!
    Samo napred i ne budite kukavice,nadjite vremena i idite sto pre kasnije ce vam biti zao sto niste ranije to uradili a mogli ste…

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

Imam brata po ocu,7 god.starijeg. nikad ga nisam videla. Bio je kod moga oca pre par godina i kako moj otac nema nista materijalno da mu da nije se vise vracao niti je hteo da upozna mene i brata. onda sam ja potrazila njega,saznala ko je i sta je…tu je kraj…

njamiii
    Član
    njamiii

Mislis kod vaseg oca… Jer ako je situacija stvarno takva da je bio kod tvog oca i da tvoj otac nema para, na njegovom mestu se ni ja ne bih vracala.
    Eh moja Katarina, nazalost, vecim procentom krv jeste voda, ostatak je vaspitanje. Ljudi su cudne zverke.
    nadam se da se Kalet odvazila da kontaktira svoga brata i da je na kraju sve ispalo kako treba.

katarina
    Član
    katarina

U pravu si njami…srecna sam sto sam odrasla u jednoj zdravoj porodici u kojoj su odnosi ljutski …radi svog licnog mira ja bi upoznala bracu,sestre,oca (navodim samo) a kako bi dalje bilo i sta bi bilo ,je ???Nikolina ne ulazim u to za sta mu je trebao novac (mozda je bolest u pitanju,nemastina ) svasta ima…

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

Nama,meni i bratu,je majka uvek govorila o njemu-da treba da ga nadjemo,upoznamo,da ga ne osudjujemo zbog onog sto je njegova majka uradila tati(izbola ga nozem,uzela dete i otisla,tata je dugo bio u komi) mislim da sam odrasla u normaloj porodici,naucena normalnim vrednostima. moj muz i ja smo dali sve od sebe da ga nadjemo,nazlost pitao je samo za novac,nije hteo da nas upozna ,ni moje dete,kome je ujak. bio je u zatvoru dosta puta,ne zelim o tome da pisem.posao nije hteo,to ga nije zanimalo. Hocutda kazem da je prica bolna ipak smo deca istog oca…

njamiii
    Član
    njamiii

Bez da zalazim u detalje da ne bi ispalo da se pravim pametna, a najlakse je biti pametan na tudjoj muci, on je takav kakav je zahvaljujuci i vasem ocu, nije samo njegova greska i greska njegove majke, jer kako ti mozes dete (narocito svoje) ostaviti sa tako nekim (polazim od pretpostavke da ga nije izbola u samoodbrani jer ju je maltretirao, mlatio itd.). U krajnjem slucaju, on mu je majku izabrao. Svaka cast tvojoj mami (zalosno, malo je zena koje bi se tako postavile), ali na prvom mestu je vas otac taj koji je trebao da ga trazi.

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

njamiii;785120 wrote: Bez da zalazim u detalje da ne bi ispalo da se pravim pametna, a najlakse je biti pametan na tudjoj muci, on je takav kakav je zahvaljujuci i vasem ocu, nije samo njegova greska i greska njegove majke, jer kako ti mozes dete (narocito svoje) ostaviti sa tako nekim (polazim od pretpostavke da ga nije izbola u samoodbrani jer ju je maltretirao, mlatio itd.). U krajnjem slucaju, on mu je majku izabrao. Svaka cast tvojoj mami (zalosno, malo je zena koje bi se tako postavile), ali na prvom mestu je vas otac taj koji je trebao da ga trazi.

Moj otac je bio godinu dana u komi,za to vreme njegova tadasnja zena je otisla sa drugim covekom i odvela dete van zemlje . kad se tata oporavio ,doveo je brata nazad kuci ,ziveo je sa njim ,njegovim roditeljima i uvek je dozvoljavao da vidi majku. odvela ga je pre mog rodjenja i to opet van zemlje. Nije znao gde je dosta dugo . bila su to druga vremena,ali znam da se tata trudio da ga nadje.posle je doslo do rata ,tek tada se sve zamrsilo…bili su u kontaktu kada se brat vratio u Srbiju.ostatak sam ispricala… uzasno me boli to sto neko tako lako moze da zazmuri i da ga ne bude briga za nekog svog… Jako mi je zao mog oca,znam kako pati,zao mi i moje majke koja je tu uvek bila posrednik.
    Sto se tice tatine prve zene,izbola ga je sa ledja …otisla sa nekim drugim ….dobila je cerku…taj covek se obesio,ona se ponovo udala… Mogu misliti kako je bilo ziveti u takvoj porodici ali ne mogu da shvatim da je odbacio svog oca zarad nekih matrijalnih stvari.
    Moje dete zna da ima jos jednog ujaka,mozda ce i on jednog dana imati decu…ali ,kao sto sam rekla,jako mi je bolno sve ovo…

lance
    Član
    lance

Nikolina poksali ste, uradili sve sto je u vasoj moci i tu je kraj. Zivite dalje svoj zivot jer taj covjek i ne zasluzuje da ima vas za familiju! Svakako svaka cast i tvojoj majci i tvom ocu. Dali ste sve od sebe!

Njami pa nije bas tako sve jednostavno u zivotu, ipak su to i bila neka druga vremena. Ovo govorim iz nekog iskustva jer u maminom selu se desila neka slicna situacija. Prije nekih 40- tak godina, mozda i vise, kad su svi zivjeli zajedno, svekrva je uz pomoc svoje kcerke otjerala snahu i nikad joj nije dozvolila da pridje djeci. Tad je nekako i vladao zakon jacega i zena je jadna umirala za djecom a ove dvije vjestice su odgajale njenu djecu i trovali ih protiv majke. Ta zena je i umrla a da nikad nije zagrlila sviju djecu. Kad je pokusala da im pridje fizicku su je napadali a kad su djeca odrasla bili su toliko zatrovani, tj i dan danas su. Sto je najgore ta zena nije nista kriva, eto samo se udala u pogresnu porodicu! Znam da mi je mama pricala da je ta zena pokusala da dodje do svoje cerke zadnji put kad joj je cerka postala majka, valjda je mislila da ce je to promjeniti, i ova kad je vidjela da joj majka prilazi kuci rekla joj je da ce skociti sa balkona ako pokusa da udje u kucu. Zivot pise romane!

njamiii
    Član
    njamiii

Lance, pametni ljudi smislise sit gladnom ne veruje, a ja evo prepisujem jer to i jeste poenta mojih komentara. Lako je i lepo iz tople postelje, ispred punog tanjira, sa porodicom iza ledja odredjivati sta i koga ko zasluzuje, ali nije realno – narocito ako taj neko o kome se sudi nije to imao.
    Nikolina, odlicno znam sta boli i tuga za izgubljenim detetom, kao i za detetom koje je otudjeno, nose sa sobom, jer sa prvim zivim ceo zivot, a sa drugim saosecam jako dugo, zato sam i sebi dopustila da prokomentarisem, ali iz istog razloga se i ogradila da nemam nameru da zalazim u detalje, mada mi je prica malo cudna.
    Da li ti je stvarno vise zao oca (koji je i kreirao celu situaciju) i majke (koja je nadam se svesno usla u celu pricu) od njega koji je (ni kriv ni duzan) odrastao sa majkom koju mu je vas otac uvalio, a lisen sa njegove strane svega onoga (i emotivnog i materijalnog) cega ti nikada nisi bila (opet naravno ni kriva ni duzna)? Pa meni to stvarno, bez namere da te uvredim ili naljutim, zvuci jako nezahvalno i neprimereno. Razumem tvoj zal za bratom kojeg imas, a kao da nemas, ali za to kako nisi odgvorna ti, nije vala ni on, i jako je ruzno tretirati ga kao da jeste i na njega svaljivati odgovornost i krivicu.
    To ko je zazmurio i koga nije briga za nekog svog, kao i ko se oseca odbacenim je takodje relativno, jer ni on sigurno nije odusevljen kartama koje su mu zapale u ovom zivotu. Ti si svoj odnos prema njemu izgradila na osnovu patnje koju si videla kod svojih roditelja, kao da je on kriv za njihovu muku. Kazes da mozes misliti kako je bilo odrastati u takvoj porodici, e pa ja takav utisak nisam stekla iz tvojih kometara, jer se kroz njih onda ne bi provlacilo precutno „eto jadni mi, kako smo se namucili dok se on iz sebicluka za’ebava“. Dete nikada nije krivo. Meni sutra moja deca na ulici da okrenu glavu znacu da sam ja omanula.
    Lance – „ta zena nije nista kriva, eto samo se udala u pogresnu porodicu“ – tu zenu necu komentarisati, jer ne znam kako se i zasto udala, da li je morala, ili se zaljubila, ili joj je pak bilo bitno da se uda pa kako god, ali ovo „samo se udala u pogresnu porodicu“ hocu, jer dok nema dece u prici to „samo“ mozda i pije vodu, ali kada dodju deca to nikako nije samo jer odgovornost i obaveza prema deci su apsolutni prioritet. Ovo kazem jer oko sebe, medju svojim prijateljicama, poznanicama, sve vise primecujem to „samo“ koje mnoge zivote preti da osteti, iz razloga sto ljudi u startu ne razmisljaju o tome kako zamisljaju svoju porodicu. Moga mi muza kada sam birala za momka jedni su mi parametri bili bitni, medjutim, kada sam ga birala za oca svoje dece neke druge stavke sam razmatrala. I nije mi bilo presudno kakav ce meni muz biti, jer u krajnjem slucaju, mi jesmo promenljiva kategorija, ali deca su za uvek i od svojih roditelja i sebe ne mogu pobeci, pa je time nasa odgovornost u odabiru neprikosnovena.

lance
    Član
    lance

Njami vidim ja tvoju svrhu komentarisanja!

Micka&Nidza

Ja i sestra imamo brata po ocu. on je sin iz ocevog prvog braka.
    stariji je od mene 7 od sestre 5 godina. od 1998. kad je dosao kod nas i da nas vodi da vidimo oca koji je tad bio bolestan smo u gotovo svakodnevnom kontaktu.
    otac je umro 1999. ja sam bila na sahrani,sestra nije ali sa bratom se vidjamo i cujemo jako cesto. (on je u Obrenovcu, nas dve na Ubu)
    Ja brata obozavam, i ne bih mogla da zivim sa saznanjem da imam brata/sestru a da ga/je ne znam.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 30 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.