Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 181 članaka - 181 do 189 (od 189 ukupno)

Brat?Sestra?

• Ocajna Bri

Imam dva brata,starijeg(9 god) i mlađeg (4,5 god) oni su mi pored moje porodice najveća sreća na svetu.Oni su moja ekipa,podrška u dobru i zlu,rame za plakanje,glas razuma…Veliko hvala mojoj mami što ih je rodila :love:

Biterlemon

Imam brata starijeg 5 god. i jako smo vezani ako smo mozda malo dalje, ali nema nista na ovom svetu sto bi nas posvadjalo i sto jedan za drugog ne bi uradili!!!!

TanjaApatin

ja imam brata, stariji je od mene 5 god.on zivi u Nemackoj nije jos uvek ozenjen,super se slazemo. 🙂

T3
    Član
    T3

imam polusestru sa oceve strane iz njegovog drugog braka,mladju 6 godina od mene.

maslacak
    Član
    maslacak

Imam sestru , starija je od mene 5 godina , super se slazemo

sladjanam
    Član
    sladjanam

Imam sestru, i mislila sam da se super slazemo. Udala se pre dve godine, za divnog coveka, koji je diplomata, i sada zive u Latinskoj Americi. Mislila sam da se nista nece promeniti u nasem odnosu. Kupovala mi je skupe poklone, ali nisam na to obracala paznju, valjda bih i ja njoj kupovala , da imam para . Medjutim, poslednji put kada je dosla, pocela je da naredjuje, valjda zato sto ima novca, gde ce u roditeljskoj kuci i sta da postavi. Posle tri dana, kada sam joj rekla da nije lepo, sto se svadja sa starom bakom, mada to mene ne interesuje, i da ne zelim da se mesam,iz besa, zato sto ne zelim da zauzmem njenu stranu, mi je rekla: A da uzmes pare, to znas?
    Mnogo sam preplakala, mnogo. Setila sam se nekih scena, kad smo odrastale, i shvatila da mozda nikada i nismo bile bas tako dobre. Ni od koga drugog, koga poznajem, ne bih mogla da ocekujem takvo ponasanje. Danas pokusavam da shvatim sta je bilo u njenoj glavi, kada mi je to rekla, i ne pada mi nista drugo na pamet, nego da je ocekivala beskompromisnu podrsku, kao vracanje za njene skupe poklone. Elem, nije zvala ni da se izvini. Dosta je tu teskih reci palo, rekla sam i ja njoj svasta, ali sada, kada vratim film unazad, ne mogu reci da zalim. Mozda je bolje ranije, nego kasnije.

I danas, kad me muz pita sto se ne pomirim sa njom, ne mogu da ne navucem prezirno ironican izraz na lice i nemam bolje reci opisa za nju od pokondirena tikva. Resila sam da ne ostavim prostora za bilo kakva dalja povredjivanja, i da stanem njenoj tiraniji na kraj. Makar sto se mene tice. A u buducnosti, ako se i budemo vidjale, svaki susret ne zamisljam bilo kako drugacije nego strogo formalno, i onako kako se mora, tj ono sto mora. Nikakvo prijateljstvo.

Zalosti me, najvise od svega, sto njen muz, koji je zaradio pare kojima se ona danas ponosi kao da ih je celog zivota zaradjivala, iako nema ni dan radnog staza, i sve sto ima, dobila je udajom, elem, najvise me zalosti sto je njen muz jako divan covek, i sto on to nikada ne bi rekao ni meni, niti ikome, niti svojoj sestri.

Eto, uzdahnuh. Mesec dana posto smo se svadjale sam se budila nocu, oznojena, iz snova u kojima se svadjamo. Zalosno je sto sam mislila da smo najbolje prijateljice za ceo zivot, i posle svakog njenog prethodnog zabijanja noza u ledja. A bilo ih je. Sada ne mislim. Valjda mi je dosta, i naucila sam lekciju.

T3
    Član
    T3

trudna 3 – 11/6/2009 10:24 imam polusestru sa oceve strane iz njegovog drugog braka,mladju 6 godina od mene.

da ne pisem drugi post nadovezacu se na ovaj moj prosli i citirati samu sebe i inspirisana sladjaninom pricom sa sestrom ispricati svoju.

naime,kao sto vec rekoh imam polusestru sa tatine strane,nismo zivele zajedno,ali smo se posecivale s vremena na vreme bile u kontaktu,nemogu da kazem da je nesto obozavam,ali je volim i draga mi je.

valjda je ta razdvojenost i njeno odrastanje sa mojim ocem bila neka moja antipatija prema njoj,ali nikad je nisam mrzela,ona dete nista nije kriva ni za ispade moga oca niti za rasturen brak mojih roditelja,nizasta,ona je dosla mnogo kasnije i greh bi bio da nju za nesto daleko bilo krivim.

e sad imam dve sestre od tetke jednu mladju 4 godine od mene,a jednu 8.sa njima sam bukvalno rasla,uvek smo ziveli blizu,vidjale se svaki dan,igrale zajedno od alih nogu,ali i sa njih dve imam razlicite odnose kao sto su i one nebo i zemlja.

ova starija tj ta sto je 4 godine mladja od mene je uvek bila mezimica porodice moje tetke,sve zelje su joj ispunjavane,imala je uvek vise nego ja,stalno se time hvalila ,cak iako sam joj sestra pravila me ljubomornom,uvek vise volela i cenila drugarice od mene,sva je samoziva,pohlepna,nezahvalna,mislim da voli samo sebe i dan danas je takva.udala se tj zivi sa jednim deckom vec par godina u obliznjem gradu,nema dece i dalje je sva razmazena,nikakva domacica,i samo cekam dan kad ce taj da je otera,sestra mi je ali tako je jedan pre ovog je vec to uradio,tako da nikad nismo bile nesto preterano bliske u smislu voljenja,deljenja tajni,radovanj i plakanja zajednickog…vise je bila samo za sebe i ja pa ja..i vise ju je moja tetka takvom napravila.

secam se jednom je bila sa folklorom u spaniji na nekom takmicenju i vratila se sa brdom poklona i slatkisa za svu porodicu i drugarice,a meni i mojoj mami je donela pogadjate jedan veliki sipak…secam se da sam onako kao dete stajala sa strane i od punih kesa cekala da izvadi moj poklon medjutim nije ga bilo,cak ni planiranog,posle se pravdala da je zaboravila i dala mi neku cokoladu kao utehu medjutim ja nisam htela da je uzmem i placuci otisla kuci..nikad joj to necu zaboraviti…a kad joj nesto treba ili joj je trebalo onda je bilo seko imas para,seko nemoj da kazes mami i tati da pusim,seko mogu da spavam kod tebe da izadjem sa deckom itd..i uvek sam je pokrivala,branila,pomagala i nikad joj nista nisam prebacila…ni tada ni dan danas nije pokazala ni mrvu postovanja niti zahvalnosti,nema kredita da posalje ni jednu poruku da pita bar kako su deca,zaboravlja rodjendane,ma znam ni ne zna kad je ko rodjen,glavno da zna za njen da pita unapred sta ces da mi kupis…kad joj trazim neku majicu ili nesto da mi pozajmi joj na pranju mi je,neznam gde mi je,a sutra tu istu stvar vidim na drugarici njenoj,pa kako da ne zaboli…tako da eto nazalost sestre smo i najblizi rod,ali kao dva stranca vise me voli i postuje i poznaje komsinica nego ona…

e sad ova druga je cista suprotnost njoj,dobra je,nije iskvarena,uvek mi je pomogla,nikad joj nista nije bilo tesko, jeste i ona malo podseca na ovu ,ali je daleko naspram nje i ona nekad zna da bude samoziva da pretera i u recniku i u pnasanju,ali uvek se izvini,voli moju decu,igra se sa njima,dodje,posalje poruku,zove…ona je sad trudna 10 nedelja vise od mene u septembru se udaje i jako je srecna,dala sam joj par saveta posto je mlada pa se ja kao starija sestra vek trudim da joj bar recima olaksam u tome sta je ceka.

inace ona je krila od roditelja trudnocu citavih cetiri meseca,skoro im je saopstila i da ce da se uda,svi su b bili sokirani,ali pomirili su se sa tim,nikom nije rekla pa cak ni meni,e to me je bas pvredilo,kao bojala se da je ja ne izdam…kao htela je i da abortira da je na vreme znala ali nije znala da se trudnoca moze utvrditi testom iz apoteke,mozda i laze a mozda je stvarno cutala ali zasto od mene.

a ova prva spomenuta polusestra se isto udala sad maja i rekla mi je,cak sam je i pitala jel trudna,a ona je rekla nije kad budem bila ti ces to seko prva znati…ove dve me nikad nisu tako nazvale,ova nikad nista nije trazila,sve sam joj ja sama dala…malo sam oduzila ali htedoh reci sustinu…i pored toga sto smo imale sudbinu kakvu smo imale i pored toga sto nismo zivele zajedno ona me voli ko rodjenu sestru i postuje duplo vise nego ove dve zajedno zato sam ja za nju uvek bila i bicu tu i danas kad nam otac vise nije ziv ja sam joj rekla moja vrata su ti uvek otvorena,a ja uvek tu u bilo koje doba za tebe i mogu zivotom da potvtvrdim da i ona isto misli,a za ove druge dve to nemogu da tvrdim iako sam ih vise volela od nje i sa njima delila i dobro i zlo i rasla maltene od pelena…ona se vise pokazala kao sestra,a prvenstveno kao drug i covek,a ja to cenim,ne zaboravljam i uzvracam istom merom.

Bubilina
    Član
    Bubilina

Imam 8. god. stariju sestru ima devojcicu od 9 god. i sina 6 god. Cuvala sam ih od rodjenja, presvlacila, hranila, dolazili kod mene na vikede, isla sam na njihove predstave, trenige ne kazu za dzabe da se tetke najvise vole :love: Moja sestra mi mnogo znaci, njena ljubav podrska, iskusnija je, ima mnogo pozitivnih osobina, mnogo je nezna i pazljiva. Volim njenu decicu kao svoju, a moju Lanu obozava. :love:

Micka&Nidza

Imam brata starijeg 7 godina i sestru stariju godinu i po. retko se vidjamo pa se lepo slazemo kad se nadjemo svo troje na istom mestu u isto vreme. A ne mogu reci ni da se cujemo cesto…

Gledanje 181 članaka - 181 do 189 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.