Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Putovanja Bugarska( Nesebar,Suncev Breg,Primorsko….)

Ova tema sadrži 16 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 17 ukupno)

Bugarska( Nesebar,Suncev Breg,Primorsko….)

• una09
    Član
    una09

Posto nisam videla posebnu temu,hajde da je otvorim …ako gresim neka me urednici obrisu :>

Da li neko putuje u susednu nam Bulgariu…i kakva su vam iskustva sa smestajem i sl….zbog kucnog budzeta razmisljamo o odlasku u neko od ovih letovalista :?…naravno tu je i malo dete :beba:

Kaca082
    Član
    Kaca082

Mi smo dve godine za redom bili u Bugarskoj tacnije u Suncevom bregu i proveli se fenomenalno za male pare. Ja bugarsku toplo preporucujem 🙂

Danijela&Jovana

Prvi put letovala u Nesebru daleke 2002. I vec tada bila odusevljena. Onda malo kombinovali Suncev breg, svake godine u drugom hotelu i nikada nismo lose prosli. Prosle godine bili u CG, jer mi je Jovana bila mala, ali Bugarska je nama definitivan izbor za jos mnogo godina.

Sve je cisto, more nije hladno (doduse ni preterano slano, ali meni to odgovara), plaza pescana, besprekorno cista i ispeglana, nikada problem sa vodom, hrana fantasticna. Moj muz je prvi put bio 2005. tada smo se jos zabavljali i kaze da je doziveo kulturoloski sok, jer je naravno imao predrasuda u vezi Bugarske i bugara. Sve zavisi ko sta ocekuje od god. odmora. Nama je bitno da se dobro odmorimo, nismo za varijante obilazaka i svakodnevnih izleta, da nam je hotel komforan, klimatizovan sa sat tv-om i da su restorani dobri. Mi smo sve to pronasli u Nesebru i Suncevom bregu.

Najtoplije preporucujemo.

una09
    Član
    una09

Draga Kaca i Danijela hvala puno na brzom odgovoru :-*
    Jeste li bile smestene u privatnom smestaju ili hotelu? Ja sam cula da izbor hrane i nije bas neki (kao dorucak je isti svakog dana),i da je bolje uplatiti samo najam ili nocenje sa doruckom pa se hraniti po restoranima…kao i to da je Nesebar jeftiniji od Suncevog brega sto se tice i hrane i smestaja…

Danijela&Jovana

jeste, Nesebar je nesto jeftiniji.

Sto se smestaja tice, u Nesebru smo u dva navrata bili u malom privatnom hotelu sa desetak apartmana, u vlasnistvu neke njihove poznate pevacice i bez hrane, ali toliko je restorana i u gradu i na plazi da je prosto bezveze jesti uvek na istom mestu. U Suncevom bregu smo uvek bili u varijanti nocenje sa doruckom, jer su tamo bas veeeliki i luksuzni hoteli i dorucak je bio na bazi svedskog stola, veoma raznovrstan, ali bas, bas.

Jedno upozorenje, bar je tako bilo do pre dve godine – porcije su preobilne. Supe ili ragu corbice su u kolicini kao za dvoje kod nas, kao i salate, ali bukvalno. Cini mi se da je porcija sopske salate uglavnom 35o gr. A meso i prilog sluze na velikim tanjirima, npr. porcija ajkule je od 5-6 komada snicli, svinjskih rebaraca desetak (na odusevljenje mog muza jer ih obozava), testenine vrlo ukusne i raznovrsne i tako…

I jedna digresija, ne samo u vezi letovanja u Bugarskoj….ne znam sta neki spremaju sebi kod kuce za dorucak, ali ne mogu da verujem da svi kod kuce svakodnevno imaju desetak vrsta narezaka, raznih slatkih dzemova, med, kajganu, barena jaja, virsle, pite, musli, voce, a od napitaka i vocne sokove i caj i mleko i kakao…Uostalom, Bugarska je bila socijalisticka zemlja u kojoj se i te kako vodilo racuna o prehrambenoj i konditorskoj industriji, (kao sto je to bilo i kod nas), gde se gledalo da mali covek bar ne bude gladan a da je to sto jede proslo rigoroznu kontrolu i da je visokog kvaliteta.

una09
    Član
    una09

E pa super onda… 🙂 Mi verovatno putujemo krajem jula,verovatno ce i vreme biti kako treba,samo jos da odlucimo smestaj…kako se zove taj hotelcic sa apartmanima i da li ga rade nase agencije u Srbiji ?…dosadna sam znam,ali bar kad se resavam da odem tamo,moram sve da saznam ,jer ne mislimo samo na nas dvoje ..tu je bebac 🙄

Danijela&Jovana

Una09, hotelcic se zove SeE Haus, ako se ne varam. U ponudi su ga pre par godina imali u Kompas-u. Lepo se provedite i uzivajte. Ako te jos nesto zanima, rado cu ti odgovoriti.

una09
    Član
    una09

Trazila sam ga i na Kompasovom sajtu i na booking.com-u i na tripadvisoru,ali ga nigde nema….ako pronadjes neki info ti mi javi…Je li on blizu plaze i koja mu je cena smestaja bila ?…ja sam nesto razmisljala za hotel Vitosha posto je bas na samoj plazi,u Suncevom b.pa cemo videti

myche
    Član
    myche

Mi smo 2006. godine prvi put letovali u bugarskoj (Sunčev breg) preko agencije! bili smo smešteni u novim apartmanima sa bazenom i baš je bilo jeftino (10 dana-95 evrića).Sledeće godine smo išli kolima i obišli smo sva mesta od najsevernijeg mesta pa sve do dole i na kraju dugog puta ( od NS do varne nam je trebalo 10 sati i još smo se 6 sati vozali po svim mogućim plažama) smo se opet stacionirali u Sunčevom bregu! Tamo mi je prelepo, veliko je mesto, za šetnju ima mnogo toga da se vidi (najbitnije mi je što je ravno-nema uspona :)), peške se može otići do starog grada u Nesebaru… smeštaj smo našli za 7 evra u novom izgradjenom objektu(imali smo dve sobe i dnevni boravak sa čak tri klime i dve prelepe terase) -apartmani su u pitanju sa bazenom(obično vam smeštaj izdaje „domar“ tj. osoba koja čuva objekat koji još nije zvanično otvoren). plaža je velika i more toplo, cene su bile pristupačne u restoranima i u prodavnicama, a mi smo najviše „copali“ u nesebaru u njihovim menzama (i naravno kod „djanija“ :))
    super je za decu i toplo ih preporučujem!!!
    Pozdrav!

mayya
    Član
    mayya

Devojke, bas te lepo predstaveile Bugarsku. Eto mene tamo u nekoj od sledecih sezona.

myche
    Član
    myche

mayya – 21/5/2010 00:41

Devojke, bas te lepo predstaveile Bugarsku. Eto mene tamo u nekoj od sledecih sezona.

mogli bi da dodjete na nesicu pa da vidiš i slike!!! :caos:

Backyardigans

I mi smo ove godine zainteresovani za bugarsku ali nazalost nemogu da nadjem jeftine letove iz beca za varnu. jel ima neko neku
    preporuku? sledece nedelje valja obici par turistickih agencija da vidimo sta oni nude po tom pitanju. koja je plaza bolja za
    familijaran odmor? sunceva ili zlatna plaze?

Kaca082
    Član
    Kaca082

Mi idemo i ove godine za Bugarsku,Suncev Breg .Izabrali smo hotel Chaika beach **** i jeva cekamo avgust 🙂

macaraca
    Član
    macaraca

ja sam bila 2005. ili 2004. ne znam tacno u Nesebru tj Suncevom bregu, sve je lepo, jeftino, sem mora!!!!
    plaza je lepa pesak, more je ko ada ciganlija, bez ikakvog mirisa, boje, ukusa, i nema mnogo zelenila.
    tako da je vredelo i to videti…

jecac
    Član
    jecac

Mi smo se pre par dana vratili iz Bugarske. Prosli smo odlicno u svakom pogledu. Bili smo u Pomoriu. Pravo mesto za odmor pogotovo ako idete sa decom. Ako nekog zanima nesto konkretno, tu sam.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 17 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.