Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Putovanja Bugarska( Nesebar,Suncev Breg,Primorsko….)

Ova tema sadrži 16 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članka - 16 do 17 (od 17 ukupno)

Bugarska( Nesebar,Suncev Breg,Primorsko….)

• Zorica Dimitrijevic

Prvo da vas sve pozdravim jer sam nova. 🙂

Evo baš u najveće istražujem letovanje u Bugarskoj jer mi se čini da je najjeftinija varijanta a i kasno sam počela sa organizacijim pa mi je to nekako najbolja opcija. Nisam do sada bila u Bugarskoj i baš bih volela jer sam čula da je lepo i jeftino. Želim da ide samostalno, bez klasičnih aranžmana preko agencije pa sam istraživala net sama (pe me evo i ovde zbog toga da pročitam nešto konkretno, od ljudi koji su bili) i moram da priznam da sam se baš izenadila činjenicom da nema puno domaćih sajtova sa informacijama o Bugarskoj. Samo klasični turistički, a ja želim i malo više od toga da bih sama organizovala obilazak. Nisam od onih „klasičnih“ turista. 🙂

Ipak, naišla sam na jedna domaći sajt koji mi se čini baš pogađa ono štro tražim jer mi daje informacije o raznim mestima u Bugarskoj, ne samo turistički već i opšte. Pošto neki sličan sajt nisam našla, želim da podelim sa vama link pa možda nekome bude od koristi – http://bugarskainfo.com/

Sdračan pozdrav svima i lepo letovanje u Bugarskoj NAM želim! 🙂

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Draga Zorice, dobro dosla! Nekako nisam shvatila da li si nesto konkretno pitala u vezi letovanja u Bugarskoj ali mogu ti reci moja iskustva.
    U pravu si da je Bugarska znatno povoljnija od drugih primorskih destinacija, cak duplo. Ja sam bila u Nesebaru i Zlatnim pjascima pre nekih 6-7 godina i veoma sam zadovoljna . Planiram da sledece godine opet idem.
    Smestaj se u Bugarskoj moze naci po povoljnim cenama a uslovi u njemu su saroliki ali cak i oni najjeftiniji su sasvim pristojni.
    Ja sam inace pobornik all inclusive varijanti hotela ali to za Bugarsku zaista nije neophodno jer su sve cene veoma povoljne a hrana u restoranima jako ukusna tako da gde god da sednes neces pogresiti a mozes da isprobas razlicita jela i jedes na drugacijim mestima.
    Opet ako imas malu decu mozda bi ti neka bar polupansion varijanta bila bolje resenje.
    Ono sto ti mozda ne bih preporucila (opet kazem posebno ako imas decu) jeste da se uputis u svojoj reziji. Ne zato jer je nebezbedno-naprotiv Bugarska je jedna od veoma bezbednih destinacija ali prosto lepo je imati sve organizovano od strane agencije da se ne desi da nocis u kolima iz bilo kog razloga sa klincima na sred puta ili da ti se nesto desi u smislu da se deca razbole ili ti bude potrebna bilo kakva druga pomoc-znatno je lakse ako imas vodica na koga se uvek mozes osloniti i ocekivati njegovu pomoc i savet.
    Bugarski jezik se 100% razume tako da neces imati problema u komunikaciji, da ti pricas Srpski, oni Bugarski-sve cete se razumeti ali opet lakse je traziti pomoc uz nekoga kome je posao da vam pomogne.
    Ja sam zaljubljena u Nesebar, i njega ti toplo preporucujem. Veoma fino mestasce, sa gomilom restorana, prodavnica, starim gradom (a ja te stare tvrdjave obozavam i ne volim moderna turisticka mesta koja su sva novoizgradjena) setalistem, nocnim provodom (ako budes uspela da ponekad odes, imaju veoma dobre diskoteke)….plaze su lepe, sa zlatnim peskom.
    E, sad, uvek ima ono ali (zavisi koliko ti je to bitno)-more nije nesto! Ok, je, recimo kao Ada ili neko jezero samo je slano, mada manje nego druga mora. Ima tamno plavu boju iz daljine ali iz blizine i zbog peska i relativno velikih talasa, delovace kao topla bara-kazem kao da letujes na Adi ciganliji!
    More je plitko, toplo je, nije za neko plivanje jer su talasi veliki pa mahom ako nisi dobar plivac mozes samo poskakivati u njemu. Zato preporucujem hotel sa bazenom.
    Bugarsko promorje ima kontinentalnu klimu i to treba imati na umu a ne mediteransku i zato treba ici u julu i avgustu kada su temperature velike, da se ne bi desilo da u predsezoni sedis na plazi u dzemperu. Noci su hladne, znatno hladnije nego u Beogradu gde je velika sparina tokom leta do kasnih sati i uvece obavezno treba obuci dzempercic, iako je preko dana bilo preko 30 stepeni. Vrucina se u Bugarskoj ne oseca jer stalno duva vetar, (jos jedan od razloga da se ide u sezoni) i preko dana je veoma prijatno iako su temperature visoke ali se bas zato treba cuvati varke da neces izgoreti jer se ne oseca da sunce pece!
    Bugarska je veliki proizvodjac etarskog ulja od ruze i nemoj da propustis da kupis ruzin parfem. To nigde drugde neces naci. Isto ima jako lepih odevnih predmeta od heklanog konca, zlatnog nakita itd.
    Nadam se da sam ti pomogla u odluci. U svakom slucaju zelim ti dobar provod i lep odmor!
    :-*

Gledanje 16 članka - 16 do 17 (od 17 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.