Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Ishrana Porodice Burek – ko ne voli, zavolece :)

Ova tema sadrži 116 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 117 ukupno)

Burek – ko ne voli, zavolece :)

• Irssa
    Član
    Irssa

Umesi se testo od 1/2 kg brasna, kasicice soli i vode.

Napravi se 5-6 loptica

svaku lopticu razvuci oklagijom oko 15cm

U serpicu pomesajte zejtin i mast ili ko ne voli mast, moze da se stavi puter u razmeri 1:1 mada sam ja sada stavila malo manje putera u tu redjati razvucene loptice

to treba da stoji oko pola sata

Onda se kore razvlace

u prvu koru se stavi sir i preklopi se kora sa svih strana i odvoji sa strane

i tako stavljate jednu u drugu

pa u podmazanu tepsiju i pece se oko 40 min na 220C

Kada izvadite burek iz rerne, okrenite ga naopace

PRIJATNO!!!!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Prijo moja :bravo: moram da ti se zahvalim sto si mi pre dala recet za ovaj burek fenomenalan je kao u pekari ljubim te puno :love:

Cvetic
    Član
    Cvetic

Jao Irrsa, zeno znas li ti da nama „gasterbajterima“ suze krenuse ovde.Hvala do neba. Pravim sto pre i postavljam slike.
    Ujedno da znas, bice mi prvi put da razvlacim kore.Sad samo da skupim hrabrosti. Jaoo divnooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!! :HAG: :HAG: :HAG:
    Svidja mi se sto nema kvasca, dunster sam za kvasac.

Cvetic
    Član
    Cvetic

Pitanjce-
    Kore razvlacis izkljucivo rukama ili prvo oklagijom pa rukama? Ne smej se ,ima nas i takvih. :doomed:

Lejni
    Član
    Lejni

Irssa ovo je prelepo, moram da probam. Svaka ti cast.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Cvetic – 15/4/2008 13:56

Pitanjce-
    Kore razvlacis izkljucivo rukama ili prvo oklagijom pa rukama? Ne smej se ,ima nas i takvih. :doomed:

Odgovoricu ti ja,ja odavno pravim taj burek,iskljuvico rukama se razvlaci,nemoj da brines ionako je masno i samo u krug razvlacis da bude skroz tanko.

ciciban
    Član
    ciciban

Irssa ovo je fenomenalno ,pravi burek :bravo: :bravo: :bravo:
    Sutra ga pravim :bravo:

kalista
    Član
    kalista

Jao ja da zivim jos 100 godina nikada necu uspjeti tako razvuci kore, izgleda savrseno, kao vanzemaljac (na onim slikama prije pecenja :)), stvarno pravi si profy!!! Bravo (idem sada da gledam slike bureka tj. sirnice)

Fokica
    Član
    Fokica

ciciban – 15/4/2008 15:12

Irssa ovo je fenomenalno ,pravi burek :bravo: :bravo: :bravo:
    Sutra ga pravim :bravo:

I ja :bravo: :bravo: :bravo:

Irssa
    Član
    Irssa

Cvetic – 15/4/2008 14:56 Pitanjce- Kore razvlacis izkljucivo rukama ili prvo oklagijom pa rukama? Ne smej se ,ima nas i takvih. :doomed:

iskljucivo rukama, za cas se razvuce, nemoj da kidas krajeve samo se potrudi da budu sto tanji.

Devojke :HAG:

da znate daje ispao kao iz pekare i nije bio masan sto je naj vaznije.

Irssa
    Član
    Irssa

kalista – 15/4/2008 16:06 Jao ja da zivim jos 100 godina nikada necu uspjeti tako razvuci kore, izgleda savrseno, kao vanzemaljac (na onim slikama prije pecenja :)), stvarno pravi si profy!!! Bravo (idem sada da gledam slike bureka tj. sirnice)

vanzemaljac :ruganje: :ruganje: :ruganje:

Masha&Tasha

Cvetic – 16/4/2008 07:54

Jao Irrsa, zeno znas li ti da nama „gasterbajterima“ suze krenuse ovde.
    .

:ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: jao cvetic al me sad nasmeja. Uzmi ono brasno FIVE ROSES definitvno je isprobano, nema omasaja, ispasce ti super rekbu!

dr Avluela

Pitanja:

1. Kako se razvlace kore????? 😯 :> :neznam: Ovde kod nas se to ne radi pa nemam nikoga da mi pokaze :batina:

2. Kakvo brasno da koristim (npr.durum itd.)

3. Kakav sir stavljate ?

nacafaca
    Član
    nacafaca

Dr Avluela ja sam ga pravila i koristila sam giotis brasno a sir sam mesala onaj sitni bez ukusa antotiro valjda se tako kaze i fetu,a koru sam razvlacila oklagijom posto nisam znala da se rastanjuje rukama.

duki_swe
    Član
    duki_swe

mmm,njam
    Irssa burek ti je fenomenalan,moram sutra da probam obavezno
    ja sam jedno pravila po tom receptu, ali koristila sam samo ulje posto nisam imala mast i malo mi je bio suv pri krajevima
    sad cu da probam da mesam mar. i ulje i da razvlacim rukama
    Hvala ti puno sto si sve ovako slikovito objasnila :HAG:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 117 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.