Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Carski rez – spinalna ili totalna anestezija?

Ova tema sadrži 66 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ogi 5 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 67 ukupno)

Carski rez – spinalna ili totalna anestezija?

• Draganica_79

Drage moje,

Zakazan mi je carski rez zbog toga sto je beba velika i u karlicnom polozaju, pa se polako psihicki pripremam. Nisam jos sa lekarom govorila o tome, ali interesuje koje su vase preporuke – spinalna ili totalna anestezija?

Hvala i puno pozdrava :-*

babies

magi
    Član
    magi

Kad bih mogla da biram izabrala bih spinal. Porodila sam na cr sa totalnom, nije ništa strašno, odlično sam je podnela, ali bilo mi je krivo što nisam videla bebu (videla sam je tek sutradan popodne što je stvarno grozno). Mislim da je najbolje da porazgovaraš sa anesteziologom koje su prednosti i mane obe ove vrste anestezije pa da odlučiš.

emili
    Član
    emili

Ja sam prosla i jedan i drugi,ali ne znam sta da ti predlozim oba imaju svoje za i protiv.Posavetuj se sa doktorom ipak ce on najbolju soluciju da ti predlozi.Sa totalnom ne vidis bebu ,ali zato nemas ni onaj strah kao izgleda porodjaj spavas i kad se probudis sve je gotovo.Ja licno nisam odusevljena spinalnom mene licno od tada bole ledja sto ne znaci da je tako svima,porodjaj je individualna stvar jeste da je veliki osecaj kad ugledas bebu…..ipak ne znam sta da ti kazem nismo svi isti ,ali doktori su tu koji znaju sta je najbolje.

phoenix
    Član
    phoenix

Porodila sam se carskim uz spinalnu i neopisivo mi je drago sto je bilo tako. Ne mogu da kazem da se nisam uplasila, ali strah se brzo prevazidje.
    Prednosti su velike: vidis i cujes bebu odma, sto je zaista prelep prelep osecaj, bolove ne osecas jos 2 sata nakon porodjaja i postepeno pocnes da ih osecas, pa odma mozes da trazis nesto protiv bolova, nema budjenja iz anestezije koje kod nekih moze biti bas neprijatno.

Od srca ti preporucujem spinalnu. 🙂 Srecno!

Zhunga
    Član
    Zhunga

ja sam imala totalnu, tako mi je dr.preporucio pa nisam htela da navaljujem.inace sam bila za spinalnu samo iz tog razloga da bih cula i videla bebu, ovako se budis i prvo sto je bilo kako je katarina????CR sam super podnela i anesteziju isto, ali sve je individualno. naravnobila sam osamucena taj ceo dan, a bebu sam videla cim sam se probudila i drzala je.

pejana
    Član
    pejana

Spinalna, definitivno. Probala, videla, – neces se pokajati! Srecno!

Draganica_79

Hvala, devojke! 🙂

i meni ta spinalna deluje kao nesto sto se lakse podnosi, ali me malo strah da me ne uhvati neka panika, pa da napravim veci problem i sebi i doktorima.

malisha75
    Član
    malisha75

I ja dajem glas za spinalnu, narocito ako je unapred zakazan carski. Meni su davali epidural (intervencija je vrlo slicna) u sred kontrakcija pa me je malo bolelo. Dozivljaj porodjaja je prirodniji, vidis bebu, cujes plac, nema tog „prekida filma“ kao kod totalne. Oporavila sam se jako brzo. Ali, opet, svako treba da odluci prema sebi, svom karakteru i zeljama. Srecno!

Machkica
    Član
    Machkica

Ja sam se porodila CR u totalnoj anesteziji. CR nije bio planiran, i iako sam vec imala kateter za epidural, doktori su odlucili da rade totalnu a ne spinalnu anasteziju.

Ako bih sledeci put mogla da biram, definitivno bih se odlucila za spinalnu. Meni je jako tesko palo to sto nisam cula i vidjela bebu cim se rodila. Tek prije par dana sam pocela da govorim da sam se porodila. Ranije nisam imala taj osjecaj vec kao da je bebu donijela roda. Gledam je a sve mislim da je jos u stomaku. Osjecam se kao da mi je nesto veliko i jako vazno oduzeto.

Ja bih ipak najradije sledeci put prirodno, naravno sa epiduralom 🙂

phoenix
    Član
    phoenix

Draganica_79 – 11/5/2009 14:18

Hvala, devojke! 🙂

i meni ta spinalna deluje kao nesto sto se lakse podnosi, ali me malo strah da me ne uhvati neka panika, pa da napravim veci problem i sebi i doktorima.

Panika ce te uhvatiti svakako :), ali nemoj da brines. Ako ti je zakazan carski, dobijes da popijes za smirenje i vece pre porodjaja i ujutru. Plus ako se bas bas uspanicis, anesteziolog ce te uspavati.
    Tako je meni moja anesteziolog rekla – ti samo kazi, ako ti je frka, ja te uspavam za sekund 🙂
    Budi bez brige!

Miki&Mini
    Član
    Miki&Mini

Drage trudnice-porodilje, i ja imam istu nedoumicu kao Draganica jer imam isti polozaj bebe u stomaku i vec se polako dogovaram sa Dr oko carskog reza. Tj znam da ce biti carski rez ali me zanima da li da idem na spinalnu ili totalnu. Iz razloga koji su neke devojke vec navele, odlucila sam definitivno da idem na spinalnu jer prvo nemam strah od samog porodjaja niti toga sto cu biti budna. Najbitnije mi je da vidim i osetim svoje dete odmah cim se rodi :-)))… Mene zanima druga stvar a to je kakva je procedura kad se ide na spinal, pa vam ostane i naredna 3 dana da ne biste osecale bolove? Jel moze neko da mi kaze da li sa tim 3 dana moze zena normalno da se krece, prima posete itd?? Pozdrav i hvala

hippeia
    Član
    hippeia

Spinalna definitivno!
    Na stranu to sto ces vidjeti bebu i cuti prvi bebin plac, spinalnu anesteziju prati mnogo manje komplikacija, bezbjednija je u odnosu na totalnu.

Machkica
    Član
    Machkica

Mozes da se kreces sasvim normalno!!!

Jedino sto ne treba da radis jeste da trljas ledjima podlogu na kojoj lezis, ali to verovatno niko ne radi ni inace. Kateter ti je zalepljen na ledja a jedan njegov kraci deo ti visi napred preko levog ramena da bi lakse mogla da ga uzmes desnom rukom.

Taj kateter ti ostaje da bi sama mogla da doziras analgeziju sledecih nekoliko dana. I ja sam to radila. Odlicno je. Sama doziras kad i koliko hoces tako da nemas bolove. Nece ti trebati nikakve tablete protiv bolova. Jednom kada sebi das dozu, dejstvo pocinje za deset minuta. Anesteziolog ce te uputiti u nacin doziranja. Ja sam namerno davala sebi ili malo manje doze ili na veci broj sati da bih povremeno osetila i koliki je bol zapravo i da li da prestanem sa analgezijom. Sve doze dajes kroz kateter tako da nema injekcija i ponovnih ubadanja.

Draganica_79

…a mene svi nesto nagovaraju da ipak uzmem totalnu… doduse, niko od tih nije probao spinalnu… nemam pojma… vreme mi istice, jossamo dva dana, a ja jos nisam odlucila…

hvala svima i pozdrav :-*

Miki&Mini
    Član
    Miki&Mini

Machkice u kojoj bolnici si se poradjala? Reci mi kakav je osecaj posle vadjenja katetera i odlaska kuci? Jel boli rana? Mislim naravno da boli ali da li je podnosljivo?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 67 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.