Ova tema sadrži 29 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  magi 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 30 ukupno)

carter's

• bojana ns
    Član
    bojana ns

Uh i mene muce ove njihove velicine, takodjer sam sad dosta stvari bas tu nakupovala za bebca, ali ono sto mene muci je NB velicina bodica, nekeko mi je bas bas premaleno, a opet vel za 3m mi je velika za tek rodjenu bebu. A inace Lola je te njihove bodice nosila bas dugo, stvarno, kao da su rasli sa njom, one za 12m je nosila i sa dve godine! I pidzame su isto tako, rasle sa njom, jako su isplative, a da ne kazem udobne i lijepe.

Mozart
    Član
    Mozart

Bojana to si u pravu.Ja isto volim njihove stvari. Bukvalno stvari rastu sa njima.
    Meni je Aleksa nosio bodice od 9 meseci sve do skidanja pelena ( 2 god i 2 meseca).Neko bi rekao da preterujem ali je tako.Mogao je i jos da ih nosi ali sam mu posle kupila potkosule.Ista je stvar i sa pidzamama.
    Sad kad pricas za NB, ja sam sestricini uzela taj komplet za NB.Kao helankice i bodic i mogu ti reci da ih je dosta dugo nosila. Inace rodjena je preko 3,5 kg tako da ako ti to moze pomoci.
    Mozes da uzmes jedan,dva komada pa cisto da isprobas,da ne preteras sad sa 10 komada pa da ti brzo preraste.
    Inace ja sam mozda 2 stvari imala velicinu 56.Sve ostalo je bilo 62.Jer mi je dr govorila da ce Aleksa imati i do 4 kg a on i probio termin nedelju dana a imao 3360 gr. Tako da sve zavisi.
    Inace je on takve gradje da stvari nosi jako dugo,samo raste u visnu.Sad ce 3 godine a ima farke br 1, tako da je njemu u struku sve veliko a kratko u noge.

njamiii
    Član
    njamiii

Bjanka, nece se smanjiti 🙂 Ja sam starijem sve bebece stvari (uglavnom su Carter’s) prala na 90 stepeni, sada evo i njihove pidzame, i vrlo su bez nekih znacajnih promena dozivele da ih isto tako perem i za seku. I mi smo bodice nosili dosta duze od uzrasta naznacenog na etiketi. Neke bele za 12mes. je nosio i posle drugog rodjendana, maknula sam ih kada su rukavi pretili da mu dodju do laktova 😉
    Mozart i mi smo na isti kalup, gore pridrzavaj gace, a dole kao da je poplava 🙂

malisha75
    Član
    malisha75

Malo OT, ali vidim da imamo isti problem sa „kalupom“. Imate u h&m i s’oliver kids modele pantalona, nekad i trenerkica sa oznakom narrow – nama te super odgovaraju jer struk i nogavice budu bas uzane, a u struku ima i ona guma sto se zateze na dugmice, ako znate na sta mislim.

BjankaStefan

Size detail Height Weight
    Preemie (P) Up to 43 cm Up to 2.3 kg
    Newborn (NB) Up to 55 cm 2.3 – 3.6 kg
    3M 55 – 61 cm 3.6 – 5.7 kg
    6M 61 – 67 cm 5.7 – 7.5 kg
    9M 67 – 72 cm 7.5 – 9.3 kg
    12M 72 – 78 cm 9.3 – 11.1 kg
    18M 78 – 83 cm 11.1 – 12.5 kg
    24M 83 – 86 cm 12.5 – 13.6 kg
    Evo pronasla sam na njihovom sajtu oznake za velicine 🙂

BjankaStefan

Ja imam samo jednu gegicu NB,a sve ostalo 3M i 6M. Ako bude neka sitna bebica ima da pliva u tim stvarima :neznam:

njamiii
    Član
    njamiii

Da li ima S’oliver za decu u bgu? Tu gumu ko je smislio ruke mu se pozlatile. Bjanka, ako nisi oprala sacuvaj te vece stvarcice, pa vidi kada se beba rodi, ako procenis da ce joj biti ok tek van sezone, zameni ih. Moja mala trenutno na sebi ima odelce bez stopala velicina 3mes. koje joj je taman kako treba, ni veliko ni malo, a ona ima 63cm u duzinu i 6kg u tezinu i nosice ga jos neko vreme (tek sam ga pre par dana aktivirala jer ona ima 2 mes. tj. nema jos 3 koliko pise na etiketi)

bojana ns
    Član
    bojana ns

Bas htjedoh reci istu stvar! Bjanka ako nisi bacila racune, mozes u roku 6 mj zamijeniti sve to sto ti ne bude odgovaralo, meni su rekli da je to rok. Ja sam isto svasta kupila, a pojma nemam ni kolika ce biti beba ni kakvo vrijeme ce biti kad se porodim pa ko zna sta ce mi od toga odgovarati.

BjankaStefan

Ma,sve Sam to kupila u Zagrebu,a ja iz Banja Luke. Sad me bas panika uhvatila:neznam: . Mama me iznervirala,jer je isla sa mnom i samo govorila da ce sve biti malo,a ona izgubila pojam o bebama. Sve su to kompletici,pa imaju one hlacice sa stopalom i jednodjelne gegice dugih rukava. Kada dodju one vrucine nema sanse da to oblacim bebi. A bodici kratkih rukava su 6M. Grrr ljuta sam i na sebe i na mamu :kadtedovatim:
    .

malisha75
    Član
    malisha75

Bila sam pre par dana u prodajnim objektima cartersa u Merkatoru u NS-u i u Rodi u Subotici. Dobili su novu robu pa je bilo svega, u svim velicinama. Cene kao i obicno. Dosta toga je bilo na snizenju (preostalo od prethodne kolekcije, ili prosle godine). Devojcica je dobila suknjice i haljinice, a decko one uzane pidzame iz tri dela (gornji deo kratkih i dugih rukava, i donji deo dug). Odusevio se dezenom – dinosaurusi i „tino-nino“ auti.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Jao kad sam vidjela prethodnu poruku, morala sam odmah juce u shopping a jos mi ni konci nisu izvadjeni od CR 😆 ali dobro, nisam se dugo zadrzala, max pola sata. Jedino mi zao sto nisu imali malih carapica, beba nam se rodila dosta manja nego sto smo ocekivali pa mu je sve bas veliko, a posebno carapice:lol: Nadam se da ce uskoro nova posiljka robe 😆

malisha75
    Član
    malisha75

Bojana, meni su prodavačice rekle da sredom dobijaju novu robu. Obično im pola dana treba da sve to raspakuju, pa vredi otići popodne. Ja nikada nisam uspela da nađem njihove zoknice u odgovarajućoj veličini pa obično koristimo h&m, koje mi baš i nisu nešto lepe.

OT, nije mi jasno šta se dešava sa H&M-om. Nekada su imali preslatke stvarčice za te baš male bebe, a sad katastrofa. Kuma čeka dečaka i jedva sam uspela da izaberem jedan kompletić… O odeći za malo veće dečake da ne pričam. Za koji god duks da se uhvatim, uplašim se od aplikacije – sve neka čudovišta iz crtaća.

Dorothy
    Član
    Dorothy

Samo da se i ja prijavim u klub ljubitelja Carter’s! Lana posebno voli njihovu odecu zbog sara i boja :-)) Ja je kupujem preko net-a, odnosno od jedne zene preko FB narucujem i jako sam zadovoljna.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Inace mi je u Carter’s-u najteze naci za Lolu pidzamu odgovarajuce velicine ( sad sam uspjela da nahvatam dve trodjelne-hvala Malisha na dojavi 🙂 ) i carapice odgovarajuce velicine. E sad kad smo kod carapica moram otici malo u ot ali nesumnjivo naljepse su mi u radnji Mothercare ( u Bg u Delta City-u) ali da su poskupe, jesu. A i sama garderoba, ukljucujuci i za djecake, mi je preslatka! Ja se sva izgubim kad odem tamo ( sad na zalost ne mogu bas odmah 😆 ). Cijene jesu jace, ali sta da se radi, kod nas je to inace tako, sve skuplje nego po drugim zemljama, ali zna biti i snizenja tako da se cesto moze proci i jeftinije. Ja licno, kad odem, ‘vatam sta stignem jer ne mogu da odolim. A sto se tice H&M, zadnji put sam bila prije 2 god i to bas u Svedskoj i malo sam se razocarala sto izborom, sto kvalitetom tako da mislim da necu vise. Inace kad bi moglo kod nas da se otvori Lindex ( svedski brend) ja bi bila najsrecnija, oni su mi br 1 sto se tice izbora i kvaliteta djecije garderobe.

magi
    Član
    magi

Dorothy, ako ti nije tesko mozes li molim te na pp da mi posaljes ime te zene na fb preko koje narucujes crter’s, ja sam mislila da probam da narucim sama iz USA da vidim koliko ce me izaci posto su cene na njihovom sajtu zaista smesne u odnosu na ove kod nas, ali carina + porez, plasim se da ce izaci na isto 🙁

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 30 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.