Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Ćaskanje mama beba (6 meseci do godinu dana)

Ova tema sadrži 296 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  angelina1 4 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 256 članaka - 256 do 270 (od 297 ukupno)

Ćaskanje mama beba (6 meseci do godinu dana)

• Ushtipak
    Član
    Ushtipak

JANO, SRECAN RODJENDAAAAAAN!!!!

ana vojinovic

Srecan vam rodjendan i da brzo ozdravite!!!! Ljubim vas!

drmiroslava

Jano, srećan rođendan! Da si živa i zdrava i uvek nasmejana :-*
    Mi smo danas bili u vrtiću. Boka je bila dobra, kad sam izašla nije ni primetila, ali od dranja druge dece se i ona rasplakala tako da sam morala da uđem posle nekih pola sata i od onda nije htela da se odlepi od mene, ali nema veze. Počela je adaptacija sa muzikom 🙂 . Sutra nastavljamo. Malo sam crknuta jer mm ode juče u CG kolima tako da se snalazim. Sreća pa taxi hoće da vozi i na kraćim relacijama (mada je dranje svakako) tako da se taxiramo ujutro, a popodne, kad idem po Dunju pešačimo. Sveki sam svečano izjavila da ne treba da noći više jer svakako ih sama kupam, uspavljujem, ujutro 99% stvari sama odradim oko spremanja za vrtić, a ona me samo usporava. Čak sam joj danas rekla da ću sama sa Bojanom po Dunju. Ne mogu i sa njom još da se borim. Hoće ona sve da pomogne, ali stalno nešto mora svoje da sprovede šta je namislila, a u tom trenutku je to bzv itditd uglavnom, sama sam sa njih dve i nije mi loše :>

drmiroslava

Moje malo dete je napravilo 10 koraka sama! Znači, prohodala je!!!

Dale
    Član
    Dale

Jano, cestitamo peti rodjendan!!!

Bojana, cestitamo prve korake! :bravo: :bravo: :bravo:

Mi da se javimo! Luka je opet slinav, kaslje. Prosla noc nam je bila katastrofa! Tacno sam sva kao na iglama sad da se ne ponovi vise. Imamo devet zubica, prva cetvorka izbila. I tako. Nista posebno. Ustajemo po malo. Mnooogo smo nemirni. Hrana kako kad.
    Pozdrav od nas! :-* :-* :-*

Ivanica81
    Član
    Ivanica81

Hvala puno svima na lepm zeljama. Noc nam je bila bas vesela. Obe gore a ja trcim od jedne do druge sa toplomerom i eferalganom. Lelujam kao zombi. Od jutros nemaju temp ali obe su pocele da kaslju. Sada cekam ove iz Konzilijuma da dodju da im izvade krv pa da znam na cemu smo. A mi za nedelju imamo zakazanu igraonicu, nadam se ds cemo se opraviti do tada.
    Mirka bravo za malu hodalicu :zvezda: :-*
    Ti si zena zmaj! Ja bih sa mojom sveki izludela. Meni ponekad kad mm otputuje dodje sestra, ali i ona radi ima decka pa se trudim da je ne opterecujem mnogo. Mada meni je Jana velika pa mi dosta pomaze.

drmiroslava

Da ovde prenesem post iz druge grupe tj. da iskukam…toliko o zmaju 🙂 :
    Ajd i ja da kukam, a dugo nisam :P. Taman krene adaptacija i Dunja u vtrić kad ono cvrc, Dunja dobije temp i eto nas 3 se jutros oko 10 vratismo kući. Nju drnda temp do 39 je išla večeras, spusti do nekih 36,5 i na 5h joj dajem paracetamol mada sam se dvoumila da joj na 4h dajem paracetamol-brufen, al’ ajd pokušaću samo paracetamol. Inače, Sloba je doneo iz Italije, extra je već nakon 5-10 min deluje samo što je ona sva smlaćena. Za divno čudo jede solidno, ništa je ne boli, a melje…ne zaklapa. Najviše priča kad joj temp iznad 38,5, a kad je niža-onda trči po stanu :P. Boka je prošmrkala (čari vrtića) tako da mi dobro dođe što je sutra praznik da ne moram da se organizujem. Došla danas sveki kao da nas vidi, ponadala se kafi i pasijansu i za sat vremena da se vrne kući, a dobila je Bokino dupe i da je šeta 2 sata po kraju jer je Dunja morala da ostane i ja sa njom (nisam imala snage da idem još i u šetnju, a uspela sam da odspavam sat vremena sa njih dve dok se ručak kuvao). Posle šetnje je opet dobila Bokino usrano dupe da sređuje tako da je oko pola 10 istrčala iz stana (valjda se bojala da ne dobije još neko dupe 😀 ). I tako…čekam sutra muža da dođe. ‘bem ti taj pos’o evo već 3. nedelju nije kod kuće…uf…ala smorih 🙁

Dale
    Član
    Dale

Samo da upadnemo da pocastimo za nas deseti minic! :alkoholicari:
    I Andrei srecan rodjendan!

[email protected]

Ja se javljam posle , bukvalno 1000 godina. Vidim, ima ovde još meni poznatih mamica 🙂
    Kod nas se svašta nešto dešavalo i dešava se pa od porođaja nemam vremena za javljanje. Ljubim sve poznate i nepoznate mamice i obećavam da ću se javljati i pratiti vas 🙂

Mikac
    Član
    Mikac

Andrea mila, srecan rodjendan
    Milena, zeno, pa gde si ti.
    Evo nas sa sest meseci da se javimo.Mada je ova tema malo zamrla:)

[email protected]

Joj Mikac, imamo problema sa Maksom. Stalno se nešto vučemo po lekarima.

Mikac
    Član
    Mikac

Pa sta je u pitanju Milena,nadam se da nije nista tako strasno?

[email protected]

Maks je rođen mesec dana ranije, sa velikim obimom glave, otvorenim fontanelama i suturama i blažim krvarenjem u glavi. Do sad , obim glave mu je narastao za 14,5cm ( 51,5cm). Ima proširene moždane komore, malo mu je veća masa mozga-ali je mentalno OK i , po mišljenju hirurga bez potrebe za operacijom jer nema hidrocefalus. Hipotoničan je…. Sad mu rade genetska ispitivanja na ahondroplaziju/hondrodisplaziju/ hipoplaziju.
    radimo vežbe, napredujemo. Jeste da mu je velika glavica i u disproporciji sa licem i telom ali, verujem da će se to, kad počnu fontanele da zarastaju, koliko-toliko srediti. To ti je ukratko. vučemo se po Tiršovoj i tako.. Prošli EEG, nekoliko UZ CNS-a, skener, MR….ludnica. Najgore je prošlo. Ako je neka genetska mutacija, tu mu ne mogu nešto posebno pomoći. Važno mi je da je on mentalno OK i da će mo tu motoriku srediti vremenom.

Mikac
    Član
    Mikac

Milena,bas mi je zao sto se mucite i sekirate,ali se iskreno nadam da ce sve biti ok i da ce se rastom sve samo regulisati.i nas kumic je imao slicne probleme pa se sad ok razvija.navijam za vas,od srca.

[email protected]

Hvala draga na podršci. Znači mi mnogo :-* :love:

Gledanje 256 članaka - 256 do 270 (od 297 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.