Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Ćaskanje mama beba (6 meseci do godinu dana)

Ova tema sadrži 296 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  angelina1 4 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 297 ukupno)

Ćaskanje mama beba (6 meseci do godinu dana)

• Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Uf, Ana, tako kako je tebi sa sveki, meni je sa majkom :)))))))) pa ti vidi! Mada, opet, pomaze mi i hvala joj za to. Ja se trudim da vecinu njenih primedaba jednostavno izignorisem ili se smejem u sebi. Pravim top listu najgorih uvreda, u saljivom smislu, pa mi bude lakse. Trenutno je na prvom mestu „Dete, izgledas kao klosarka!“ upuceno meni kad sam sisla u trenerci i starom kaputu da uzmem dete od nje nekih mesec dana posle porodjaja :))))))))))))))) Ti si, vidim, vaspitana i kulturna zena, a to mnogi ljudi (narocito primitivni) dozivljavaju kao znak slabosti, pa misle da mogu da ti sednu na glavu. Treba mozda malo i da se „pogordis“ pa da drzis do sebe. Ja recimo na poslu uvek hocu sve da uradim sto mi kaze sefica, od najkomplikovanijih do najglupljih poslova. A moja zamena, jedna obicna devojka bez radnog iskustva, da vidis kako se drzi! Rekli su joj da zameni bolesnu koleginicu i da pripremi u wordu bilten za stampu, a ona kaze: ja u wordu mogu samo da napisem naucni tekst, ja sam naucnik. I da vidis, nekom drugom je dato da radi bilten!!!! Hocu da kazem, treba malo dici nos. A mozda nisam u pravu, ne znam ni sama, ni ja to ne umem, a savetujem hahahahahahah
    Miroslava, valjda ce 20tog biti sve ok!
    Anice, cestitam krstenje!!!!!
    Gde li su nam Dacika, Ivanica, Galapagos, Danku da ne pominjem i druge mamike?
    Pavle danas bio kod bake, dobar mi je jako da ga ne ureknem, slusa i kad mu kazem ne, on sedne i gleda me. Pa onda, gledajuci me, opet pipne to sto sam rekla ne, cisto da proveri jel sam na to mislila :))))) i onda radi nesto drugo, srce moje! A poceo je i on meni da mase glavicom i da mi govori ne ne ne ne! Kad ga oblacim u jaknicu npr, sto ne voli. Smesni su ko bioskop!

ana vojinovic

Dobro jutro 🙂 nas dan pocinje u pola sest 🙂 ne bih da se bunim, jer sad spava celu noc..al se budi u pola sest- sest i ni makac. Doduse, posle oko deset prilegne pola sata..pa onda klasika oko dvanaest- jedan, sat i po dva..i posle mu ne dam da spava, mada je juce na kvar zaspao oko sedam u kolima.
    Ne znam sta bih rekla o majkama/ svekrvama. Ova moja juce zove da pita da li moze da dodje da vidi Lava, ja kazem da dodje, a ona odgovara Hvala. Mislim, stvarno! Ko je ovde lud!? Sva onako zvanicna, kao da joj je ispod casti da se najavljuje, sta li. Ma bas me briga, ja teram po svom, pa sta bude.

Dale
    Član
    Dale

Drugari da vam se i mi javimo. Luki je sinoc izasao treci zubic, jedinica gore desno. Sinoc kad sam mu davala vigantol ja cujem da zvekece, kad ono zubic. Prekjuce nam je bila slava i bio je super, s obzirom da je bilo gostiju ceo dan, Juce nije mnogo spavao preko dana i bio nervozniji, kad sinoc zubic. :love:
    Ushtipak, nemoj se cuditi, sme slanina oko prve godine, dobra je za kosti. Ujna moja je bas pricala kako su njenu sestricinu nagovarali da da malo slaninu, a ona se zgrozila, dok joj nije rekao pedijatar koji je vodio racuna o njenom zdravlju kad je bila beba da treba da mu da slaninu.
    Mirka, pre sam te pitala, verovatno nisi videla, nisam upucena u vezi Bokinog mladeza. Sto joj ga skidate, jel to onaj ispupceni ili? Jer Luka je rodjen sa mladezom,ali u ravno sa kozom, pa zato te pitam.
    Ana, ne sekiraj se sto Lav nece da drzi flasicu, jednostano je takav. Pa mog muza je njegova baba hranila do drugog razreda osnovne, svekrva ludela. Pa sad zna da jede sam (doduse uglavnom prstima :hmm: mozda i treba da se brines ;] salim se, izvini!). On je mamina mazica i ocekuj se da ce i tvoja snajka da ludi :galamdzija: ;]
    Ljubimo vas drugari! Gde nam je Shance?

Dale
    Član
    Dale

Ushtipak;796222 wrote: Uf, Ana, tako kako je tebi sa sveki, meni je sa majkom :)))))))) pa ti vidi! Mada, opet, pomaze mi i hvala joj za to. Ja se trudim da vecinu njenih primedaba jednostavno izignorisem ili se smejem u sebi. Pravim top listu najgorih uvreda, u saljivom smislu, pa mi bude lakse. Trenutno je na prvom mestu „Dete, izgledas kao klosarka!“ upuceno meni kad sam sisla u trenerci i starom kaputu da uzmem dete od nje nekih mesec dana posle porodjaja :))))))))))))))) Ti si, vidim, vaspitana i kulturna zena, a to mnogi ljudi (narocito primitivni) dozivljavaju kao znak slabosti, pa misle da mogu da ti sednu na glavu. Treba mozda malo i da se „pogordis“ pa da drzis do sebe. Ja recimo na poslu uvek hocu sve da uradim sto mi kaze sefica, od najkomplikovanijih do najglupljih poslova. A moja zamena, jedna obicna devojka bez radnog iskustva, da vidis kako se drzi! Rekli su joj da zameni bolesnu koleginicu i da pripremi u wordu bilten za stampu, a ona kaze: ja u wordu mogu samo da napisem naucni tekst, ja sam naucnik. I da vidis, nekom drugom je dato da radi bilten!!!! Hocu da kazem, treba malo dici nos. A mozda nisam u pravu, ne znam ni sama, ni ja to ne umem, a savetujem hahahahahahah
    Miroslava, valjda ce 20tog biti sve ok!
    Anice, cestitam krstenje!!!!!
    Gde li su nam Dacika, Ivanica, Galapagos, Danku da ne pominjem i druge mamike?
    Pavle danas bio kod bake, dobar mi je jako da ga ne ureknem, slusa i kad mu kazem ne, on sedne i gleda me. Pa onda, gledajuci me, opet pipne to sto sam rekla ne, cisto da proveri jel sam na to mislila :))))) i onda radi nesto drugo, srce moje! A poceo je i on meni da mase glavicom i da mi govori ne ne ne ne! Kad ga oblacim u jaknicu npr, sto ne voli. Smesni su ko bioskop!

E ovo moja mama meni govori! ;] Nedavno mi je rekla da ne veruje da neko ima odrpaniju odecu od mene, da izgledamo kao najbedniji ljudi (muz i ja). Da cesce ona sebi kupi novi komad garderobe nego ja i jos tako. Tako da razumemo se ;]

shana
    Član
    shana

Drage mamike,evo I mene na kratko.U potpunoj sam ludnici,oba deteta bolesna,ne znam gde udaram.Jana upalu uha,a Lazar kaslje,pun sluzi I u sredu mu dr ukljucila antibiotik.Jana malo,malo u vrtic,pa zaradi neku virusnu infekciju,a sad I bratu predaje stafetu.Odoh da citam sta ina novo kod vas,ljubim vas sve:) 🙂

drmiroslava

Shano, moje su obe na ab-u. Više od 6 meseci nisu ga pile što je extra jer je Dunja prošle školske godine svako malo nešto pila. Probiotik gledaj da im uključiš. Ja dajem Probiokid imuno, oko 3 meseca se pije. Smatram da zahvaljujući njemu, moje iako malo malo imaju slince, nemaju temp i ne zakomplikuje se jako. Vrtićki virusi su grozni…
    Evo i mene da se oglasim. Moje devojčice su bolje mada juče sam ih vodila u dz i obe dobila hemomicin da piju. Danas posle 2. doze manje kašlju, manje curi nos. Već sam oguglala na slince, sreća pa nema temp i tako. Ponovila sam se danas-3 majice u Zari uzela, zaovi kupila, pa nek ide život :). Deci vala ništa imaju 10x više garderobe od mene i mm-a zajedno.
    Odoh sad u krevu :-*

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Dale, razumemo se po pitanju majki 😆 😆 😆 Eto, nisam znala to za slaninu, znaci dobra je. Ja sam mislila da stavim malo iseckane u neko jelo, pa da izblendiram, a setila sam se da smo mojim sestrama davali onu zilavu, masnu da zvacu i sisaju – nisu mogle da pregrizu. Ali to oko prvog rodjendana, ako se dobro secam.
    Miroslava, Shano, sad cu da prebijem sve nevaljalale viruse i bakterije koje nam napadaju mezimce :batina: Jadni mali Boka i Lazar, samo skacu mikrobi na njih sa starijih seka :uzid:
    Ana, nece ni Pavle da drzi flasicu. Drzao je samostalno sa 6, 7 meseci i onda posto sam ga uglavnom ja hranila, prestao je da je drzi i sad i kad mu stavljam ruke na flasicu, on ih sklanja :> :> :> Sta ces! Paki glodje kiflu, uglavnom kad se setamo, i keks jede popodne, pti ber. Davala sam mu i krompirice, grickao je pa je posle bacao. Dajem mu i druge stvari, ali on baci ili razmrlja u ruci. Meni je to ok, mislim da ima vremena, da ce nauciti?
    Danas su nam bili gosti sa troje dece, mislila sam da cu poludeti, ali za divno cudo deca su bila predivna. Vaspitana, kulturna, zabavna, slatka, nezna prema Pavlu, ma za ponos. Dok je beba spavala, sedeli su kao bubamare i igrali se za kompjuterom, a nisu hteli da idu kuci, jer su zeleli da se jos igraju sa njim, mnogo im se dopao. Inace su u pitanju dva decaka od 13 i 7 godina i devojcica od 10. Mama im je vaspitacica, mozda su zato tako zlatni :klanjam: A doneli su nam i skafander na poklon, pa sam srecna ko ptica :zvezda:

dacika
    Član
    dacika

Evo i mene malo da se javim ;]
    Danas castim, mojoj mezimici okruglo devet meseci :bravo: :bravo: :bravo:

Juce smo prestali sa antibioticima, za 3 nedelje idemo na kontrolu, pa cemo da vidimo da li je eserihijia resila malo da se povuce :klanjam:
    Inace, sta da vam kazem, dete bude bez mene nedelju dana i odmah urinarna infekcija. Tako ti je to kad baba brise sa vlaznim maramicama usranu guzu 👿
    Inace, u institutu za MID su nam preporucili neki Fantomalt koji stavljamo u hranu coki,to mu dodje neki visoko energetski koncentrat koji bi trebalo da ugoji malo ovo moje pile. I sad , dal je od toga, ali cini mi se da joj se apetit malo popravio.:klanjam: Ja se nadam da cemo do godine dana imati bar 7kg.
    Ja radim , dete mi UZASNO nedostaje, nisam skoncetrisana uopste na poslu, umorna sam hronicno i tako……:|
    Zao mi je sto ne stizem da se malo vise druzim sa vama i vi mi mnogo nedostajete.
    Ljubim vas puno sveeeeee!!!!!

galapagos
    Član
    galapagos

Cao drage moje. Ja sam pocela iznenada da radim pa nemam puno vremena za javljanje al kad god stignem pratim sta se kod vas desava.
    Mirka, bice sve ok, ne brini toliko. Kako je mali Miroslav?
    Dacika, zao mi je sto je Andreica tako nagrabusila. Naredi ti babi da posle svake kake mora da opere guzu. Ja sam tako uradila sa mm, i za sada funkcionise. Cak i ujutru kad se probude on joj opere guzu posto je pelena duze stajala.
    Za sada se Una i tata lepo cuvaju. Merili smo se , i fino je napredovala u poslednje 4 nedlje od kada radim, tako da sad ne brinem previse, mada mi puno nedostaje, a i ja njoj. Bas se vidi kad dodjem kuci. Mnogo se raduje i sva se razmazi. Bas mi je zao.
    Ushtipak, upravu si sto se drzanja tice. Treba malo drzati do sebe i podici nos. Ja to nikad nisam umela. zato sam mnogo i otrpela od nekih ljudi koji mi realno nisu ni do kolena. I uvek kazem od sad cu drugacije, pa opet ne umem.
    Inace mi polako, pravimp planove za 1. rodjendan, videcemo kako ce biti.
    Ljubim vas sve:-* :-* :-*

ana vojinovic

drage mamike, ja opet bolesna. Juce isla sa mm na rodjendan i opet pocelo grlo da boli, a pijem antibiotike. Svasta!
    Lav je i juceni danas uglavnom kod sveki, druze se. Sutra pocinjem da radim, al skraceno, taman malo da se prilagodim.
    Opet se pojavio ojed na guzi i opet ga je sveki presvlacila. Ne znam zasto se ojede, mozda zbog sapuna, maramica, peskira..sta znam sta mu rade..uhhh 🙂
    Odoh da spavam, ljubim vas

galapagos
    Član
    galapagos

Joj bre Ana, nikako da prodje ta prehlada. A sto se ojeda tice, probaj da mu promenis pelene. Mi smo koristili pampers i u poslednje vreme pojavio joj se osip koji se jaki cesto vracao. Onda smo presli na Pufies, i sada je super, a guzu joj perem obicnom vodom u toku dana, a uvece decijim sapunom, i super je.

ana vojinovic

Galapagos, kada perem guzu posle kake ona strasno smrdi, bez obzira sto dobro operem sapunom! Kako bi tek bilo samo sa vodom! Do sada nikada nije imao osip. Mislim da je to zbog promene sapuna kad je kod svekini kod mame, pa brisanje..pa maramice..ma..
    Uzasno se osecam. Jos sam prestala da dojim, pa me mozda i zato boli glava! Ima li neko od mama iskustav sa prestankom dojenja i sta da radim kad me bolr grudi iako nisu pune?

drmiroslava

Ajd na brzinu da uletim pa begam u krevu. Ana mi Boki guzu samo Sebamed sapunom peremo guzu jer ni jedan drugi joj ne odgovara sapun (fina neka guza). Traži od sveki da koristi sve što i ti jer može da se zakomplikuje. Maži mu Sudocrem na ojed da što pre prođe-bolje stvari od njega nema.
    Dale, mislim da si ti pitala u vezi mladeža. Bokin je nepravilan, neravnih ivica i nejednakog kolorita. Raste zajedno sa njom, a i ovako samostalno raste. Već sad su mu dimenzije 1,5×0,5 cm a kakve će biti za par god, uz to stalno strepnja da li je ili nije izložen suncu. A da ne govorim o veličini ožiljka kad se kasnije ukloni i traumi od operacije kad je starija. Bolje dok je mala da se odradi. Ali eto valjda će se odraditi 20.-og decembra. Inače ja čekam poziv komisije i nadam se da će biti ovih dana jer Boka opasno dobro stoji na nogama, a mm kaže da je danas napravila 1 korak od kreveta do stola. Msm kako je krenulo još će trčećim korakom otići na komisiju :P.
    Ljubim vas sve i laku noć :-*

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Dobro jutro, izvolite kaficu! Miroslava, srecno sa komisijom, i ja se spremam da predam papire posle kontrole u Sokobanjskoj koja ce biti 3. decembra, a bolovanje mi istice oko1. januara, izracunace mi tacno na poslu. Pa htedoh da te pitam, da li je krajni rok za predaju dokumenata 2 ili 3 nedelje pre isteka porodiljskog? Negde pise 2, a negde 3?
    Ana, ljubimo mi tu guzu :)))))) Ja perem samo cistom vodom, tu i tamo meriminim sapunom i obilato mazem pavlovicevu mast, mada ni to svaki put. Malko sam nemarna, priznajem, ali kad se nije osipao do sada…. pu pu pu. Ali stavim mu u kadicu ponekad hipermangan, to bas lepo dezinfikuje kozu, stavi se samo malo, da bude roze voda, nikako da bude ljubicasta. To nam je dr rekla kad je imao upaljenu pisu, da ga kupamo u takvoj vodi, i vrlo brzo mu je proslo, za dva dana. I naravno, sudokrem je zakon, sto kaze Miroslava! 🙂 Ja to mazem i sebi kad se nesto posecem :)))))))
    Pavle stoji, drzi se za stvari i podize, ali ne hoda. Samo hoda po krevecu, kad se drzi za resetke, onda pomera: jedna ruka, druga ruka, jedna noga, druga noga, pa ukrug…. :))))))))))))) Pile mamino! Ja sam nesto ubedacena boze me sacuvaj, sve mislim da nista ne postizem kako treba, posao skripi, ubih se od rada 10 godina, a sad drugi kupe kajmak i otimaju mi poslove koje sam krvavo zasluzila, fizicki ne izgledam kako treba, a moram da se pojavljujem na tv-u!!! To mi je kao robija, uzasno se osecam sto sa 10 kila viska i proredjenom kosom moram na ekran, kao na gubiliste da idem, a moram… Kucu jedva stizem da odrzavam u cistom stanju, ali samo ono osnovno, tako da nisam ni neka domacica. Beba mi je dobro, hvala Bogu, ali ja sam toliko umorna na kraju dana da osecam da bas i nisam neka majka 🙁 I naravno, od takvog mog osecaja, nisam na kraju krajeva ni neka zena, tako da izostaju i ljubavne aktivnosti. Eto tako, na svim frontovima gubim, ko Nemacka 45-te! :)))))))))))))))))))) Iskukah se da mi bude lakse, ne obracajte paznju!

ana vojinovic

Ushtipak, potpuno te razumem, znam tacno o cemu pricas. Poslednja dva meseca sam u teskom bedaku.. Zadala sam sebi previsoke ciljeve sto se tice brige oko bebe, kuce, muza. Sve sam htela sama, nisam dala nikome da mi pomogne. Na kraju sam dobila preponsku kilu, anemiju i telesnu tezinu ispod normalne. Bila sam kao kostur koji hoda! E onda sam se dozvala pameti i sad se izvlacim, ne kuvam, saljem Lava kod sveki i mame kad god mogu, brinem vise o sebi! Vise mi se smucila kuca i svakodnevno sredjivanje, ciscenje i kuvanje. Kad god se ukaze prilika uvalim se kod sveki ili mame na rucak. Danas sam na poslu, sveki cuva Lava.Zamolila sam je da prebrise pod i raskloni ves! Pa kad se vec nudi da pomogne necu vise da odbijam! Bas me briga! Dokazala sam sebi da sve mogu sama i sad sam opustenija. Lav voli da bude sa bakama, tako da za njega ne brinem. Volim sto nije vezan za mene i sto ne place kad negde idem bez njega. Planiramo uskoro jos jednu bebu!
    Tako da, Ushtipak moja draga, uopste nemoj da se nerviras sto ne mozes da postignes sve kako si ti zamislila. Zasiti se covek da bude savrsen 🙂 Uzivaj sa svojom bebom sto vise, jer deca brzo rastu, uskoro ce svako svojim putem i nece imati vremena da se maze sa nama. Ako slucajno ne spremis rucak ili ne operes sudove, beba ti sigurno nece zameriti, a muz ce imati razumevanja. Bitno je da se sto vise posvecujes njima pricom, paznjom, razumevanjem..a ostalo..boze moj..pa uradices! Moja kuca lici na skladiste. Mali je prostor i samo trpam po nekim kutijama i kesama..to me uzasno nervira..al sta da se radi..sredicu nekad!
    Ljubim vas!

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 297 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.