Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Ćaskanje mama beba (6 meseci do godinu dana)

Ova tema sadrži 296 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  angelina1 4 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 297 ukupno)

Ćaskanje mama beba (6 meseci do godinu dana)

• drmiroslava

Samo da vas ljubnem…
    Ana, jel ste vi to krenuli u akciju? Kako je na poslu?
    Ushtipak, ne bedači se. Pa ti super izgledaš. Znaš, kad se gleda stomak odozgo, uvek izgleda fuj 🙂 .
    Šta vam je bre, šta ste sve potonule, što bi rekli-vi,sa jednim detetom? Ja treba da se roknem kad me ove dve uhvate u mašinu-a stomak i kile…bolje da ne smaram…bitno je da su obema slinice prošle, Dunja sutra kreće u vrtić, a ja malo da oduvam koliko mi Boka dozvoli.
    Laku noć

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Hehe, Miroslava, sta zna dete sta je trista kila! :))))))))))))))))))))))))) Ili, da prevedem, sta mi „jedno-dete“ znamo kako je majkama sa dvoje i troje 🙂 Kad pomislim da su pre manje od veka porodice sa sestoro dece bile uobicajene, a na selu i sa vise od desetoro! Mene iskreno najvise zdere to sto sad ne mozes biti „samo“ majka, nego upregni se zeno pa radi, zaradjuj, odrzavaj kucu, sto bi rekao onaj u „Audiciji“: Ja da se udam???? Pa da perem, peglam, p***m??? Hahahahhahha
    Lako je danasnjim tatama. Dovoljno je da promene pelenu ponekad i vec su bolje tate od svojih oceva, zar ne?
    Nego, da ne odlazim sa teme. Sta nam rade bebironi? Moj je fokusiran na ustajanje i sedanje, ustaje i seda, pa opet i opet, dok ne crkne 🙂 Konacno je prihvatio seckanu hranu juce, sad cemo videti kako je sazvakao. Uglavnom, cim sam videla da prihvata, da se ne davi i ne pljuje, sad cu da navalim da seckam 🙂 Danas moram kod zubara, i to 4 zuba da popravim, uzas zivi. Ako stignem da se ofarbam, bice to prvi put od 4. meseca trudnoce :))))) Pa cu ondak da castim. Cmok za sve!

drmiroslava

Ushtipak, legendo! E da, ovo za presvlačeje pelena si u pravu. Meni mm odmah prebacvi kako njegov ćale to nije radio, a baba je rodila njih 14-toro i šta joj je falilo. I živela 90 i kusur godina. Msm…mozga? Meni sa ove 2 nije toliko teško nego sam ja stalno nekako u grču šta ako „naiđe situacija da ne mogu da je iskontrolišem“ pogotovo što Boka ne miruje, samo se diže, čak i neki korak napravi pa je dovoljno da je gledam pa se umorim. Možda sam leština, k’o što mm s vremena na vreme kaže za mene, a možda sam već upala u monotoniju i depresiju jer sam više od 3 god kod kuće i na bolovanju…

ana vojinovic

Lav je cudo od deteta! Nije ni primetio da me nema! Uzivao je sa sveki, kad sam dosla konstatovao je da sam tu i tako je prosao moj prvi dan na poslu. Videcemo kako ce dalje biti. Mada, probudio se predhodne noci u cetiri, nije spavao sve do sest..nije ni plakao ni nist, nego samo nije hteo da spava. Ne znam da li to ima veze sa mojim poslom i strahom od odvajanja.

ana vojinovic

Lav je cudo od deteta! Nije ni primetio da me nema! Uzivao je sa sveki, kad sam dosla konstatovao je da sam tu i tako je prosao moj prvi dan na poslu. Videcemo kako ce dalje biti. Mada, probudio se predhodne noci u cetiri, nije spavao sve do sest..nije ni plakao ni nist, nego samo nije hteo da spava. Ne znam da li to ima veze sa mojim poslom i strahom od odvajanja.

ana vojinovic

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Srecan rodjendan Laveeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Srecno mami Aniiiiiiiiiii!!!!!!!! :))
    Bas mi je drago sto ti je tako lepo prosao prvi dan na poslu, Lav je stvarno kooperativna beba 🙂
    Miroslava, ako si ti lenja, ja sam mrtva! haahhaahhahaaaaaa! A znam da nisam, tako da……..
    Osisah se, bas sam srecna, i ofarbah! Ali sam zato i presedela 2 i po sata sa razjapljenom vilicom kod zubara, joj sto je bilo gadno, nisam poslednjih pola sata znala kud cu vise… Mrzim to. Al ajde, jos malo pa gotovo. Laku noc svima, uskoro se odjavljujemo i bezimo svi u krpe.

dacika
    Član
    dacika

Evej i mene 😆 😆 😆
    AJMO ZENEEEEEEEE, CASTIIIIIIIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ANDREA JE POCELA DA JEDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    KONCENTRAT DELUJE, MOJE DETE SE PROJELO, SVE STO JOJ SE PONUDI POJEDE, PA CAK SE I PRVI PUT ZA OVIH 9 MESECI I ZAPLAKALA JER JE GLADNA:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Zene, pa vi niste svesne koliko ste srecne od samog starta sa vasom decom…..eeeeeeej, koje je to olaksanje kad ti dete lepo pojede sve za 15min i ne moras da lupas glavu kako je nahraniti i da li je gladna.
    Mi smo u kuci u kompletnom haosu, ne umemo da se naviknemo na cinjenicno stanje 😆
    Ja pozovem s posla, a moj muz kaze, onako tiho, znate ono kao da ne urekne…..psssst sve je pojela:lol: 😆 😆
    Jos pre neki dan me nasmeja do suza….kaze on , nek pojede ovu kutiju tog praska i sledeci mesec necemo, deformisace se ako nastavi ovako da jede.
    Hhahahahahahaha, nije se muka ni ugojila , a tata se vec plasi da ne bude gojazna….i onda mi zene opterecene kilama :hmm:

Hej, pa napokon moj rucak za vikend spremljen za nju nije bacen :bravo:

Ana , super za Lava….moja Andreica kada dolazim s posla mase kao leptir, ALI kada su reklame na tv-u moze da me i ima i nema , ne primecuje me .A cim se zavrse reklame, grli me i mazi po licu:love: ,i naravno zavlaci ruke ispod majce:love:

Inace, ona je postala takva lenjivica, jos uvek se nije pridigla u sedeci polozaj sama. Klacka se napred nazad i nikako da propuzi. A odgovara joj da stoji na nogama, naravno kada je mi drzimo i tada nece da sedne.
    Ali polako, VELIKOM PROBLEMU NEJELU izgleda stajemo na put, ostalo otom potom……..

Ushtipak, tek sad se farbas????Svaka cast! Ajooooooooj, ja bi bila bela ko balavura ovca da se svaki mesec ne farbam:doomed: A zubarka ce me u top staviti, dobro me podseti da i to resavam:oops:

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Dacika :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Ne mogu da verujem!!!! Eto, nesto i dobro da ispadne od te bolnice, vidis? Ne biste saznali za taj cudotvorni prasak da niste tamo bili! Kucam u drvo i drzim pesnice da samo tako nastavi, kuvaj i uzivaj! :hag: :hag: :hag: :hag: :hag: :hag:
    Ana, zbunio me tvoj tiker :> :> :> Lavu sam odavno cestitala rodjendan, a juce kad sam bacila pogled na tiker, pomislila sam da mu je bas sad rodjus :ruganje: :ruganje: :ruganje: E jesam rasejana!
    Stalno zaboravljam da vas pitam koliko cesto dajete zumance? Ja sam se nesto s tim zumancetom pobrkala, nisam ga ni uvela kako valja, a sad ne znam da li se daje svaki dan, svaki drugi, kako? Ja trenutno dajem samo dvaput nedeljno, umesam u rucak, i onda tog dana ne jede meso. Nego zumance uz rucak, a sir za dorucak. :neznam: Nemam pojma…
    Kako vam sad izgleda jelovnik? Pavle dobije 200gr mleka u 6-7, a oko 8-9 dorucak. Palenta, ovas ili griz na kravljem mleku, uz dodatak jogurta ili kiselog mleka ili sira ili putera. Spavanje. U 11 voce, 200 grama. Ranije je jeo 100 grama voca i malu bocicu mleka, ali sam tu bocicu izbacila. U dva rucak. Razno povrce uz neko meso ili dzigericu (pravim mu kao nama uglavnom, samo bez soli. Znaci spanac sa mlekom i belim lukom, boraniju s lukom i mesom, supu, razna variva i sve miksam, a pomalo i seckam) plus jogurt iz casice ako nije pio za dorucak. Keks za dezert. Spavanje. U pet 200 grama mleka. U osam mlecna kasica – keks, pirinac, frutolino, 7 corn… Spavanje do ujutru. To je to! Ponekad kad se probudi u 4-5 isto dobije flasicu mleka, ali trazi i onu u 7, tako da tih dana dobije vise mleka nego inace.
    Jel to u redu? Mislila sam da mu izmiksam dzigericu i puter i persun, kao pastetica da bude pa da mu namazem na hleb. Sta mislite?

ana vojinovic

Tek sto sam pocela da radim a Lav se razboleo! Laringitis! Inhalacije ponovo..samo se nadam da nece preci na pluca! Kaze pedijatar da je laringitis takodje alergijskog karaktera. Moja maza je def alergicna, samo moramo da cekamo da otkrijemo na sta!
    Sto se tice privrzenosti nekad mislim da je privrzeniji bakama i deki. Kod njih pruza ruke da hoce da ga nose, a meni to nikada ne trazi.. Ponekad mi je krivo zbog toga, a ustvari mi je drago sto je tako svoj..
    Mleko nikako da stane..

Dale
    Član
    Dale

Dacika draga, divno! :bravo: :bravo: :bravo: Ali puj puj puj da je ne ureknemo!
    Kod nas je sinoc bilo ludilo sa spavanjem! Slabo spavao preko dana i onda sinoc pred kupanje je vec bio preumoran. Zaspao kad je popio mleko i posle 15-ak min u plac i tako do pola 12 nocas nije mogao da zaspi. Na kraju smo ga stavili u AS i ljuljuskali i onda ga prebacili u krevetac kad je zaspao. I jutros u 7 kmeee! I evo tek sad zaspao. Inace obicno jedva izdrzi dva sata posle budjenja do prve dnevne dremke. Ali izgleda da je sad izbacuje pa se moramo prilagoditi tome da ga ne poremetimo.
    Ushtipak, kad se uvede celo zumance daje se tri puta nedeljno i taj dan mu ne dajes meso.
    Pozdrav mamama!

drmiroslava

Ajd da se ja javim dok mi mala gmiže po podu, a velika je u vrtiću. evo je ova se uhvatila za fotelju na kojoj sedim i diže se. Joooj samo je gledam da ne tresne negde mada malo pre je pokušala da se digne uz komodu za presvlačenje (?!) i deknula obrazom u istu. Gde god može ruke da zalepi, hoće da se digne (tu uključujem i sliku iznad komode na koju de opasno nameračila, a mm ne da da je maknem-moraću tajno da ne primeti…hihihi).
    Ushtipak, mislim da ti je ok jelovnik mada ja ne dajem keks i popodne za užinu dajem voće, a ne mleko. Ja sam pre 3 dana uvela i belance i da kucnem u drvo nije bilo reakcija. A uvela sam tako što sam šroju napravila pa sad mogu kad i Dunji nešto pravim i njoj da dajem. Jeste, poranila sam, ali je ok prošlo. Prošle nedelje sam joj uvela mandarinu (a za oba ova uvođenja mm je bio u stanju pripravnosti, za ne daj bože).
    Kod nas je jelovnik: oko 6-pola 7 sisanje, oko 9-pola 10 doručak (7-korn sa jogurtom, mladim sirom pavlakom ili palenta sa istim ili neka kifla, proja ako ja pravim sa jogurtom), voće oko 11-pola 12, a pre toga spavanje od sat-sat i po, ručak oko pola 2-2 (povrće i meso, supa i hleb su obavezni), užina oko pet-pola 6 (voće) i oko pola 8 večera-ili neke žitarice Milupa, Hipp ili nešto pravim za sve. Naravno, posle kupanja sisanje i oko pola 9 u krevet. To je naš ritam 🙂

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Dobro jutro, izvolite kafu! Pavle je na klackalici da li ce se razboleti ili nece 🙁 Juce mu je jedna slinica pocurela iz nosa i posle toga nista, ali jutros vidim opet sline. Malo su isle pa su stale. Dajem mu probiotik, ukapavam fizioloski, sta bih jos mogla da uradim? Bilo bi super da se ne razboli, u nedelju imam dve emisije i bicu 12 sati van kuce, a niko mu do sad nije vadio sline osim mene :(((((( Mama bi trebalo da ga uzme u subotu da sredim stan i da se malo pripremim za emisije, ali nece hteti ako on bude bolestan.

drmiroslava

Ushtipak,a tm radi i vikendom? Samo krkaj fiziološki u nos što češće

drmiroslava

Evo i mene! Sva sam nešto šlogi dogi jer sam se noćas 10000 puta budila, ali trebalo bi da sam presrećna: Produžili su mi porodiljsko 4 meseca (do 23. aprila) i boki je izbila jedinica dole desno (sinoć sam skontala dok sam joj davala jogurt da pije iz šolje). Tako da iako sam :P. šta ko pije imam 2 razloga za slavlje! Inače, moje malo dete je sve aktivnije-kad se uspavljuje, 1000x je spustim jer kako je stavim da legne tako se ona prebaci na stomak, natrći se i za sekundu bude na nogama. A kad se umori od ustajanja, onda se namesti kao da radi sklekove i onda se skljoka od umora. Čudno neko dete, bar meni. I tako…došla je Dunja iz vrtića pa prave džumbus, odoh :*

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 297 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.