Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 4,920 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anchica007 9 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 4,921 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Mirche
    Član
    Mirche

Evo nove teme!
    :caos:

Bele
    Član
    Bele

Jel to znaci da sad ovde pisemo?!

Bele
    Član
    Bele

Jeeeeeeee…nova tema!

Blue
    Član
    Blue

JUUUPIIIIII!!! Sad ne moram da isčitavam sve :> 😆
    elem, Aleksa se lepo uobročio ali pošto je za novu godinu ostao budan do pola 3 i sad spava do 10-11 počela sam svaki dan da ga budim po 5-10 minuta ranije sa spremnom klopom. cilj mi je da mu vratim buđenje na 8, kupanje u 20 i spavanjac u 21 :klanjam:

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

jeeeee…supeeeeer…jedva smo cekali
    Elektra pomesala sam mu krompiric,karfiol i 1/4 zumanceta…super je poruckio…bili smo mirni skoro 3h sa jelom…sutra cu da preskocim pa mu prekosutra opet dajem..kaze doktorka da jaje ide 3x sedmicno…tako cu rasporediti da bude svaki drugi dan

lena77*
    Član
    lena77*

e pa da se kao sto stari dobri obicaj naleze ZAPLJUNEMO …

videli stigla Blue pa rekose da otvore novu stranicu…

Elekttra
    Član
    Elekttra

Super Tanja,sad barem znas da je lepo prihvatio pile malo 😉

Odlicno za novu temu :bravo:

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

Blue…ja sam muke imala sa vracanjem vremena za spavanje… Svekrva mi do kasno radi i onda meni zao sto ga danima ne vidja pa ga ostavim budnog do 10,11…e onda kad sam htela da spava oko 8,9..on nece… 😯 😯 ..
    Ja pocnem lepo…kupanje,mleko,krevetac…on zaspi pola sata i hoce da se igra,a ja nedam…pustim ga i da odplace turu….pa kad se umori uzmem ga i on zaspi…opet se probudi i sve tako..to je trajalo nekih 2,3 noci..sad vec postaje nervozan oko 7 jer mu se spava….navikao se sam

Blue
    Član
    Blue

ja sam mu ishranu fino rasporedila po preporuci ovih iz halo bebe i još jedne patronažne sestre, dakle
    -ponedeljak povrće
    -utorak voće
    -sreda žitarice
    -četvrtak bundeva (zbog creva i varenja, jako je kvalitetna)
    -i onda opet u krug.
    nisam mu uvela meso i jaja, za to je još uvek rano s obzirom da smo mi počeli ranije sa kašicama jer nije hteo adaptirano. a da, prešli smo i na kravlje definitivno, opet nije hteo ni aptamil ni neko drugo, pa sam otišla u dom zdravlja i razgovarala sa par pedijatara i rekli su mi da nema smisla da mu više mešam mleko, nije dobro za organizam moraćemo da pređemo na jedno definitivno. tako smo počeli sa kravljim 3.2%. prvo sam pravila dvotrećinsko (2/3 mleka i ostalo voda) pa sam postepeno po 10ml smanjivala vodu kada je on smanjivao satnicu između obroka. fino napreduje, dobio je 700 grama, dr je zadovoljna i nema smetnji od kravljeg mleka. :klanjam:

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

Blue :bravo: :bravo: i mi smo na kravljem mleku vec mesec dana,ali jos uvek mu dajem 2.8%…sad planiram da predjem na AD kravicu…
    Ja moram da napravim raspored hranjenja….poceli smo i sa piletinom,rekla nam doktorka da pocnem i dzigreicu… moram da napravim neki redosled

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

A Bojana? Dal je konacno krenula sa kravljim? Bas me zanima dal je davala dzigericu,znam da je trebala…zanima me reakcija malaca 😆 .. Vec sam joj postavila pitanje pre neki dan,ali nije videla pa mi nije odgovorila

Blue
    Član
    Blue

Pa ja sam mu od početka davala AD 3.2, tako su mi rekli :neznam:

Tanja kako daješ piletinu?

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

Ma to je ok…ja sam prvo 2.8 da nebi razblazivala.
    Dajem mu sa povrcem i ispasiram dobro u blenderu

zvoncica75

e evo i mene na ovoj temi :bravo:

Mi smo se isto sami od sebe uobrocili, Leno ista situacija kao i kod tebe, moja mama je stalno govorila:kakva satnica dajte detetu da jede!

Stalno mu davali na 3 sata, on ni ne trazi vec vreme je pa „ajd. Danas vec tek na 4 sata jede, cekam da place i trazi a ono nista :neznam: .
    Dajemo mu po obroku 120ml Aptamila, sinoc mu damo 150 ml-POPIO, spavao do 3, jeo opet 150, i spavao do 7:30.

sta ce biti veceras nemampojma jer je sad sve poremeceno kad je jeo na 4 sata, sledeci obrok ce biti u 8-znaci kupanje oko 7h :neznam: …..a do sad je bilo oko 9h

Mm hoce da mu povecamo na 150 svaki obrok, a ja nesto kocim-mislim da je gldan valda bi plakao, stolica zuta..sve ok

Leno sastavi li ogradicu? :klanjam:

Jel“ vi cekate da vam bebe placu pa ih hranite ili im dajete a da ni ne traze???

:hmm: :hmm: :hmm:

Blue
    Član
    Blue

pa da, dođe mu na isto. 😆 😆 😆
    a jer daješ samo belo meso ili sve?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 4,921 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.