Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 4,920 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anchica007 9 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 4,891 članaka - 4,891 do 4,905 (od 4,921 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• milena84
    Član
    milena84

Ja mislim da ako imas mlek onda imas mozes da pripomognes malo ali ne i da sad puno utices..

Ja sam pila hipov caj,dm caj,maltex jela,pila po 3 l soka od jabuke ili ledenog caja..A jela sam kao svinja i pila sam pivo i jedino od svega sto mi ostalo su visak kilogrami,kazu da je za mleko jedino bitno da se unosi puno tecnosti i da se beba sto cesce stavlja da sise ostalo je laz..

Ne zelim nikog da uvredim i razocaram,to ja poucena svojim iskustvom..Meni je mleko prestalo nakon svih pokusaja jedino te tablete nisam uzimala..

Bele
    Član
    Bele

Petra,cestitam rodjendancic! :HAG:

A ja od kad se Fića rodio,cistim mu usi stapicima..kad ga okupam,dobro ih obrisem i onda stapicima sa granicnikom..

thelma
    Član
    thelma

E poludeću izbrisala sam poruku slučajno…

T3 :HAG: izdrži. Mi ne dajemo dohranu, ali eto sinoć sam poklekla. Sisala je 45 min, nije više bilo ništa a ona je i dalje plakala. Dali joj dohrane 40ml i tek se onda smirila, jbg.

Mazo kako ste danas? Nama je espumisan pomogao, evo mirna je već treći dan.

PItanje za iskusne ako su joj se grčići povukli da li da prestanem da joj dajem espumisan?

Plovkice i mi smo tako prve dve nedelje, danju spava po 4-5 sati a noću ne. Samo smo mi napravili katastrofa grešku pa smo je puštali da se naspava pa je još izgubila na težini.

Mariam :HAG: :HAG: :HAG: kako ste ti i Petar? Pijem i ja čaj, ali ne znam koliko deluje? Doduše piše da treba popiti dve šolje, ja popijem jednu :neznam:

Anchice drugarice pa gde si :HAG: :HAG: :HAG: :love: :love: :love: Kakvi ste slatki :-* Opet te nema…

Elly blago vama vi ste baaaš lepo porasli :bravo: . Ja se nadam da ćemo na kraju doći bar na +500g

Brezo :-*

Da pošaljem pola pa idemo dalje……

Elly77
    Član
    Elly77

E sto se espumisana tice, i ja sam ga davala pre svakog podoja, malo je imala grceve oko druge,trece nedelje i cim je prestao da je mucu stomacic, smanjila sam na jednom, dva puta dnevno i sad smo ga potpuno izbacili.Ponekad je ipak boli stomak, place u svakoj pozi,ali prodje nekako, izbljucka se, podriguje i smiri se.Sada nemamo nekih vecih problema osim sto nocu nece da spava do 2,3 sata pa ja ludim od kolica, uspavljivanja i nosanja.zaspi na 5 min, trgne se i u dreku i tako par puta dok se konacno ne uspava kako treba.Kad imamo srece ne budu se do devet, deset sati.A da ne pricam o epizodama nespavanja po citavu noc do sest, sedam ujutru 🙁 E to je katastrofa i sad mi ponekad tako napravi celonocnu zabavu, place i nema sanse da zaspi..Ima raznih zanimljivosti u zivotima ovih nasih bebaca 🙂 I da, definitivno sam dobila, fuuuj, ali opet kontam ok, konacno ce se hormoni izbalansirati.Da, kaze moja baka kraljica od 74 godine, „e pazi sada, mozes lako da zatrudnis,ne bi ti to bas trebalo“ ! Umrla sam od smeha, kako ona sve to zna..Eto napisah ja storiju citavu…

zvoncica75

GDE STE??????????????????

Bele
    Član
    Bele

Eeeeeeeeeee kako je nekad ovaj forum lepo radio!!!!

mariam
    Član
    mariam

Cao thelma!evo mi se danas svadjamo.dasa jede 10 min pa zaspi pa se posle 1h budi i dreci da jede.a sutra malo ce mleko nadoci za 1h.ja pijem caj 2 puta,ne znam dal deluje,al znam da ja od pre 5 dana ne mogu posle podoja ni 20ml da izmuzem a pre sam mogla i 60ml.mozda sad jede malo vise,nisam pametna.u petak idemo kod dr trazicu da ga ponovo izmere

thelma
    Član
    thelma

jbt jedva sam poslala poruku…. a možda jednom pošaljem i ostatak…. :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija:

mi smo bile u šetnjici baš je super napolju malo duva ali smo se ušuškali u duboka kolica :):):)

Petra srećan mini rođ :cvecko: lorenici

Pile i ja bih na pilates 🙂 samo još da se odvojim od mog derišta 😉 Kakva je knjiga o spavanju? Ja hoću da kupim pa me interesuje vredi li?

Sanice kako prošao pregled? Jel maksim bio dobar kući bez mame?

Oljicice meni dunja nekad zaspi u naručju pa je onda spustim na stomak da spava, ali nisam je nešto forsirala na stomak kad je budna, baš ću da probam 🙂 Ne znam da li sam se zahvalila na komplimentu, hvala :-* i jevrem nam je šećerko

Ljubim sve, znam da sam opet nekog preskočila, ali peti put kucam istu poruku….

T3
    Član
    T3

hriz polozih nego sta..jedem bre sve ko luda sto rece milena ostace mi na kraju samo kilogrami mada i to nije toliko lose..sto cesce na sisu u pravu si i puno tecnosti ,a prvenstveno sve polazi i dolazi iz glave..i sto manje skoro nikako se ne stresati sto je skoro nemoguce,odmarati sto vise sto je u mom slucaju takodje nemoguce i spavati dovoljno..trudim se da lezem ranije jer se budi nocu pa da ugrabim sto vise sna onog kvalitetnog pa valjda nesto ako ne pomogne sto kaze milena bar pripomogne..

necu hriz pasti u bedak ako sad ne dobije 2kg znam da sto idu stariji dobijaju manje na tezini..od 500 pa nadalje je dobro mesecno sve ispod 500 je vec malo..

lorena srecan mini rodjus..

sikio je malopre,lezao malo u kolicima dok sam popila kafu dobro mamino dete..i sad zaspo..jednu je posisao tj lepo vukao,drugu onako malo vuce malo cufla na kraju je zaspo ,prenela sam ga u krevetac on gledo gledo i sam se uspavao to je ono moje staro dete i nadam se da ce takav i ostati..tj da je sve ovo bila samo faza,jedan preskok u razvoju koji me je naterao da umesto shvatim da mi se dete menja se kolikko toliko utripujem sasvim neke druge stvari koje nemaju veze sa tim da svakim danom rastemo..

petra ja nemanji usi cistim vrhom tj rubom peskira ono sto mogu ,nesto prsticem ako vidim masnocu a iznutra blago tejk tek ,nikako ne guram stapic iako imam onme sa zaobljenim vrhom ,dr nam je rekao da se usi bebama i deci same ciste i da ako imaju masnoce da je dobro,e sasd netreba da viri iz usiju i da budu prljave normalno ali ni preterano cackanje se ne preporucuje..

thelma pozdrav za vas..

gde je mh danas,bele,bety,pejana….gde nestadose te zene???

saljem ovo od deset sati,pa da li je moguce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ovo opet ne radi stoji u mestu vec satima..
    ajd kad posalje procitacete izvestaj..naime probudili smo se oko deset bio do nekih 11,dala mu da sisa oko pola dvanaest jer je spavao sat vremena i pre istog je sisao pa sam cekala da prodje malo,dakle sikio i zaspo oko 12 da kazemo i eno ga jos dzonja sad je pola dva proslo..to je definitivno moje staro dete..pritom se posle sisanja i podrigivanja sam uspavao u krevecu uz muziku sa vrteske nije hteo ni cuclu…dakle nismo gladni,ima mleka i idemo ka poboljsanu svega..zajebano bas kad osetite i vidite da rastu ti skokovi tj granice prelaska su strasne ali srecom traju samo par dana..

ispeglala sam i ves dok je spavao,oprala sudove sredila neke papire i racune,bila po ninu,ma super milina…

idem sad da se polako spremim moram do trafike po cigarete pa po nikolu..malo ima sunca al mi nesto jos hladno,juce sam ga izvela jedno dvadesetak minuta tu u dvoriste i ispred kapije onako na ruke al danas neznam..nesto mi hladnije nego juce mada kao sto rekoh ima syunca i tope se i sneg i led ali neznam..jel vi idete danas u setnju?

thelma jbg sto joj dade dohranu..mozda je plakala zbog nekih drugih stvari..znam da si i ti ko i ja odma pomislila da je gladna..ajde nemoj vise kad te molim,daj joj da sisa kad i koliko hoce i uspecete..i strecan vam mini rodjendancic tj punih cetiri nedelje!

odo pa se vracam kasnije nadam se da ce poruka do veceras otici..bas me ovo govno nervira sve vise..a nesmem da se stresam zbog mleka hihihihi

nanica
    Član
    nanica

Jel radi?

mariam
    Član
    mariam

Htedoh da pitam da li je moguce da 1 dojka ima vise mleka od druge?meni je desna ‘slabija’il manje razradjena,u bolnici je sisao samo na levu i iz nje vise i izlazi i bradavica nije uvucena.

mariam
    Član
    mariam

Htedoh da pitam da li je moguce da 1 dojka ima vise mleka od druge?meni je desna ‘slabija’il manje razradjena,u bolnici je sisao samo na levu i iz nje vise i izlazi i bradavica nije uvucena.

Elly77
    Član
    Elly77

Miriam, moguce je, zato treba da forsiras tu sa manje mleka, da se nekako izjednaci.Ne verujem da treba dugo vremena, daj tu prvo da sisa dok najvise vuce, pa posle prebaci na drugu i tako svaki put, sto duze na toj nerazradjenoj.Moja kuma je imala taj problem,pa je tako uspela da sredi stvar tj. da izjednaci kolicinu mleka.Pokusaj..

kriki25
    Član
    kriki25

Dobar dan i od mene! :-*

Ja sam danas bila malo vredna – radila vezbe, skuvala rucak, peglala. Od mene dosta! ;]

E samo ne znam kad da odem na kontrolu. Na otpusnoj listi pise: kontrola za 6 nedelja. Vec je proslo 7, pa bih ipak trebala ove nedelje da se organizujem i to da odradim. Joj nesto me strah da mi ginekolog dole opet nesto ceprka. Rez od epiziotomije mi je bas veliki i opipljiv pod rukom. Hoce to ikad biti kao pre? 🙁 A i suzdrzavam se od :ukrevetu: dok ne prekontrolisem da je dole sve ok.

Moje prase danas samo rucka i spava… A da, i kakio je, onako fest! On kaki jednom svaki ili svaki drugi dan, ali onako posteno, sto se kaze „do pola ledja“. 😆

Neko je pitao za usi? Ja mu od prvog dana posle kupanja cistim onim stapicima sa granicnicima.

E da, pojavila mu se temenjaca, pa ga samo cetkam onom cetkom i samo se izmotavam, pa mu pravim frizurice.

I tako… Valjda ce otici poruka…

nanica
    Član
    nanica

Ne mogu da verujem da ovo cudo radi! Pa kako ste mamice? Mis mo ok, evo trenutno nikako da zaspi ali dobro barem ne place samo sto mi je zao kada mu treba toliko vremena da se uspava!

Htela sam da vas pitam za Pantenol posto i mi imamo neke sitne bubuljice po obrazima, da li je to ista krema koja se koristi i za odrasle ili ima neka posebna za bebe?

Gledanje 4,891 članaka - 4,891 do 4,905 (od 4,921 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.