Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,047 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vajman 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 3,016 članaka - 3,016 do 3,030 (od 3,048 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Vajman
    Član
    Vajman

Cao mamike:)
    ja sam danas bila na putu (poslovno) tako da je mm ceo dan vodio racuna o bebici.Kaze da im je bilo super i da ga je slusala cerkica(bas se previo vazan8) ) a meni slatko da ga slusam kako on to sve sa ponosom prica:love: eno vec je zaspao.:)
    Idem i ja da legnem.
    Laku noc.

Veca81
    Član
    Veca81

Dobro jutro,
    eto nije ni mog bebana zaobisla ova prehlada,jutros se probudio pun slajma.
    Zvala sam odma kod dr i rekli su mi da uzmem prospan kapi i sprej za nos.

Al,kako je sale? Jel ste mu davali prospan?jel mu se popravio apetit?
    Ja sam primetila da vuk ima losiji apetit ovih dana,ali sam mislila da je zato sto smo mu poremetili ritam.

mamice i bebice veliki ljubac od nas

angelina1
    Član
    angelina1

zvdravo mi samo da se javimo
    opet nam je kaka tvrda i bas se muci da se iskaki,nekoliko puta po malo,zadnji put su bili i tragovi krvi na kaki:( ne znam sta da radim

pereca
    Član
    pereca

Drage moje evo i mene da se javim :sok: :sok: :sok:
    Prvo moram da kazem da mi je mnogo zao sto se mali Stefan toliko muci:( i stvarno bi sva deca trebalo da budu zdrava!!!
    Kod nas je haos, ustvari Matija pravi haos, ima uzasne napade besa i ja vise ne znam sta da radim. Decaci su krenuli u vrtic i to ide ok, luku su dobro prihvatili.
    Bebe su super, mnogo su slatki i dobri, Isidora je mnooooooooogo dobra, a Strahinja je mnogo glasan ali spavaju nocu pa im je sve preko dana oprpsteno( a mene Matija budi nocu :uzid: ). Decaci idu sada u vrtic na 2h pa kada krenu na duze nadam se da cu moci cesce da vam se javim, vidim da ste sve tu :hag: :hag: :love: . Sada sa ovim bebama bas uzivam i tek sada vidim koliko to nisam sa decacima i bas mi je drago sto sam dobila priliku za to.
    :love: :hag: :-* :love: :hag: :-* :hag: za sve moje drage bivse :trudnica: !!!

Veca81
    Član
    Veca81

PERECO:love:, jako mije drago sto si uspela da se javis a jos draze sto uzivate.
    Jel Matija ljubomoran na bebice?

LJubac veliki svima:love: :love: :love:

Veca81
    Član
    Veca81

Angelina,bas mi je zao sto se malisa muci,ja mislim da se to kod beba neetko desava kadim je tvrda kaka
    ali se nadam da ce ti neko znati dati konkretniji odgovor ili mozda da pozoves decijeg dr ili savetovaliste.
    javi nam kako ste

drdraganadimitrov

Zdravo cure!
    Pereco,javila si seeee!Bas mi nedostaju duple mame,ali mi je lepo i sa mamimkama koje nisu rodile blizance!
    Angelina,daj mu vise vode,ili pitaj pedijatra da promenite formulu, sada ima nekih sa probioticima i prebioticima koji olaksavaju kakanje kod dece koje imaju problema sa stolicom.
    Veco,zao mi je sto ste bolesni,samo cistite nosic i bice bolje!
    Al,kako je malisa? Da li ima manje slajma.
    Tirina,kako prosao rodjendan?
    Ljubav kako je Bonee?Da li je otisla za Sloveniju?
    Bokac,da li su vam stigli rezultati za Luku i Marinu? Kako je Stefan?
    Veliki poz svim mamama!

jelenceee
    Član
    jelenceee

Cao svima,zanimaju me vasa iskustva sa vasim bebama i njihovim tezinama i duzinama sa 6 meseci,moja beba ima 6 meseci tj.puni ih pa tri dana i dugacka je 71cm i teska 9,450kg,pa ne znam da li je to mnogo,a inace samo sisa?

jelenceee
    Član
    jelenceee

Zaboravila sam da kazem da je Vanja rodjena 57cm dugacka,a 4,150kg teska,a iz bolnice izasla sa 4kg

drdraganadimitrov

Jelenceee,beba ti je dobra,neko orjentaciono pravilo da porodjajnu tezinu duplira sa 6 mesci,3 puta vise sa godinu dana i 4x sa 2 godine.,ali krupnije bebe manje dodaju,a sitnije vise,zato postoje posebne tabele,ali tvoja beba spada u prosecne i uklapa se u ovo pravilo.

alhemicarka

Danas sammo zurba.
    Veco, znaci i Vuka muci slajm 😕 . Prospan ne dajem Saletu, sto sam danas i rekla dr na kontroli, ali sam rekla da koristi Sinacilin, jer mi je bilo glupo da se nicega ne pridrzavam (zasto onda idem kod dr).Bila je druga dr. Pitala sam da li je to bakterijski, ona kaze da nije, jer bi onda tako mali vec bio u bolnici (!?). Pa sto onda antibiotik!?. Kaze zato sto je druga dr pedijatar to prepisala :galamdzija: . Da smo negde na selu kaze, u redu je prepisati antibotik za svaki slucaj zbog daljine, ali mi smo u istoj ulici u kojoj je bolnica. To su sve njene reci , koliko god glupo zvucalo.
    Bitno da je i ona rekla da nije bronhitis.
    Jos ima sekreta. tesko se izvlaci onim usnim usisivacem, ali ne kaslje mnogo. Siki nesto cesce, ali krace.
    Veco, najbolje da pokusavas da mu izvlacis iz nosica. A ostatak ce izbaciti kroz stolicu. Nadam se da necete imati velikih problema s tim.
    Pereco :hag: :hag: :hag: . Dobro sto su decaci krenuli u vrtic. Imaces vise vremena. shvatam sta hoces da kazes time da sad uzivas sa bebama vise, tako se i ja osecam. Pre sam npr.samo gledala u sat dok dojim, a sad bas uzivam u dojenju i mazimo se.
    Angelina zao mi je zbog kake. Bice bolje kad pocne da njupa konkretno. Jeste li probali zasladjen caj?
    Vaj! bravo za posao i dobrog muzica!
    Ljubav, Dragana, Tirina, Bokac… :-* .

pereca
    Član
    pereca

Evo da nas vidite

Uploaded with ImageShack.us

Vajman
    Član
    Vajman

Pereco bas si nam nedostajala:hag: Verujem da imas jaaaako malo slobodnog vremena(ako ga uopste i imas:) ) ali mi je jako dragmo sto si uspela da se izorganizujes i sto uzivas sa svojim bebicama.Javi se kad god budes mogla,mi te svi pozdravljamo.

veco kako je Vuk?Kako nosic?
    Angelina ne znam sta da ti kazem za stolicu…..bila sam na sajtu novalaca i oni imaju ad mleko za bebe koje imaju problem sa stolicom probaj da mu to das,i sto kaze dragana sto vise vode.Proveri i da li mu kolicinski dajes dobru dozu ad mleka.Na 30ml ide jedna merica.
    Cekamo svi Bokac da nam se javi sa rezultatima.
    svima veliki pozdrav.
    p.s Moje dete balavi ko ludo:) bas ima visak pljuvacke,sva bude mokra.

Vajman
    Član
    Vajman

Jaoooooooj preslatki su!!!!!!!!
    :hag:

alhemicarka

Ispravila sam. Umesto Vaj, napisala sam Veco hi hi. Bas sam umorna.

Gledanje 3,016 članaka - 3,016 do 3,030 (od 3,048 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.