Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,047 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vajman 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 3,031 članaka - 3,031 do 3,045 (od 3,048 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Vajman
    Član
    Vajman

🙂 Al dok sam citala shvatila sam da si mislila na mene i da si permutovala Vecu i mene:wink:

Bokac
    Član
    Bokac

Ehej zenske kod mene ludih prar dana…
    Samo sam svracala da vas iscitam i to je to. Prosto nisam imala snage da piskaram…
    Pereco dobro nam dosla opet 🙂 Klinci su ti fantasticni. Kakav tandem, sta reci… Ti si stvarno super mama iz dva puta 4 deteta 🙂
    Mi opet imamo frku sa stefancicem ali ne u losem smislu. Mislim da je vise zbog toga sto ja postajem umorna od svega i skoro da sam se iskljucila – psihicki.
    Do sad sam sve pratila u stopu. Bukvalno mogu medicinu da studiram nakon ovoga sa Stefanom ali sad kako se zamaram tako sam polako prestala da citam unapred sta treba da se desava. I naravno da se iznenadim da ipak trebaju da mu rade zracenje (svega 4% od doze koju bi radili da ne idemo sa novim lekovima). Kazu dr-ovi da ne bi trebalo da ima posledice nikakve jer je kolicina stvarno mala ali bez zracenja su mu sanse 0% da ce prihvatiti novu kostanu srz. Pa sam zaboravila da sutra treba da mu rade biopsiju kostane srzi. Tako da sutra u 6 ujutro idem u bolnicu da bih bila sa njim. A u cetvrtak sam organizovala zene iz igraonice da mi cuvaju Luku i Marinu da bi mm i ja mogli da idemo da ispotpisujemo doktorima odobrenje da krenu sa hemoterapijama. a zatim mi treba opet ista usluga sledeci utorak da bi potpisali odobrenje za zracenje. Jel’ mi verujete da postajem strasno nervozna, umorna i da mi je svega dosta. Ove informacije koje nam dr-ovi daju ja ne bih volela ni da cujem a moram da im dam odobrenje.. Uf opet se rasplakah… Bezim dok vam nisam pokvarila raspolozenje,,, Izvinjavam se zbog upada sa ovom pricom na ovoj temi odoh na nasu temicu da se izjadam …..

Bokac
    Član
    Bokac

A zaboravih drdragana jos uvek cekamo rezultate. Bas cu sutra da pitam dr dokle su stigli.

Veca81
    Član
    Veca81

Al,sto se prospana tice ja sam cackala po austrijskim forumima i naisla na puno mamica koje su ga davale i manjim bebama od nasih i imale jako pozitivno iskustvo. Tako da sami ja jutos pocela da mu dajem,izmesala sam kapi i moje mleko i to mu dala na spric. Stvarno mi nisu jasni ti nasi dr,ladno su dali detetu antibioti tak tako,zar je njima problem izvaditi krv i proverit dali je antibiotik stvarno potreban? kako je salence danas? Stvarno je tuzno sto se tako mali vec bore sa prehladom,bice bolje.

Vaj,ja sam odmah skontala da je al mislila na tebe:).

Preco prelepi ste,a isidora je prava princezica medju svojom bracom:).

Angelina kako ste danas?

Bokac,znam da si pisala da je stefanova bolest nasledje nekog gena,jel mozes da mi kazes sta je u pitanju?
    nadam se da ce beban dobro da podnese zracenje. kako on stoji sa kilazom sada?

Ljubac:love: :love: :love:

angelina1
    Član
    angelina1

DOBAR DAN,NIKAKO DA NAPISEM NESTO…
    ZVALA sam juce dr ,on kaze da mu dajem sirup portolak ….ja nisam nego sam mu dala vise vode i malo kamilice 3 kasicice(to mi je bilo prirodnije nego da ga sad odma kljukam sirupom,a moyda grijesim:( ) on se iskakio popodne …i jutros i evo malo prije…sad zadnji put je bilo malih zelenkastih tragova….sad ne znam juce je jeo manje nego obicno 830ml ainace popije oko 1000ml…nisam primijetila sluz,samo da se ne razboli….inace je veseo ,samo je malo vise spavao i nije bas nesto htio da jede kao prije….
    inace se sad budi u 7 ujutru,jede oko 7i 30 pa onda jede u pola 12,pa u 15,18 i 21…ne znam.cudno mi je da mi dr ne kaze da mijenjam hranu:? cak ni da mu dam vode ,odmah sirup…

pereco preslatki ste,i sto neko rece iz 2 puta 4 djece,svaka cast:hag:

Bokac,nadam se da ce beban dobro da podnese zracenje. Ostalo je jos malodo presadjivanja,jos malo skupi snage i posle ce sve biti lakse kad se sve to zavrsi i stefan dodje kucici…
    kako su nam Sale i Vuk?

drdraganadimitrov

Cao zenske!
    Pereco,klinci su preslatki!A Isidorica kao princezica, medju batama!
    Bokac,bice Stefi ok,jos malo i mart dolazi ,a onda cete svo petero biti kuci!
    Angelina,ne znam sta da ti kazem, oni cas cas pa nesto menjaju. Kad sam ja studirala bebe na formuli su se pojile vodom i to nekih 30 min posle formule,a sada cujem ni njima nista. Ti pitaj za savet jos nekog pedijatra, svako ima svoju skolu,ali najbolje je da promenis formulu. Ljubav je to uradila i sada Tea kaki bez problema.
    Al,kako je Sale?
    Veco,kako ste vi?
    Vaj,Tirina,Anci gde ste!
    Poz

Vajman
    Član
    Vajman

angelina to sto beban ima zelenkastu stolicu ne mora nista da znaci.Cesto bebe koje su na adaptiranom mleku imaju zelenkastu stolicu.Moja Miona ima cesto,danas cak ima i prolivcic ali bez temperature.I nos joj curi alnista strasno.Nemoj toliko da brines oko stolice.Sto kaze dragana promeni mu formulu.Vec sam ti pisala za Novalac.

bokac draga mi smo uvek tu uz tebe i od nas ces uvek dobijati podrsku i pozitivnu energiju,nemoj da ti bude bezbeze da nam se zalis i pises sta te brine i muci.ti si nas junak!!!!!

dragana kako su tvoje princezice?
    Veco jel si vodila vuka kod….jaoj stade mi mozak.,kako se kaze….uf…imala si zakazano…..joj mozak mije prolupao.
    odoh da kupim biogaia kapi istrosili smo,sreca pa imam dezurnu apoteku.
    pisem i vracam se kasnije.

Veca81
    Član
    Veca81

Drage moje,
    ja ceo dan cituckam,vuk malo kasljucka,nosic mu ne curi ali se ponekad cuje kad dise da ima slajma jedino me brine sto iama malo losiji apetit preko dana-mada on to nocu nadoknadi:).
    vaj,kod osteopate imamo u petak,bas me zanima hoce li biti od toga nesto.

drdraganadimitrov

Da li jos nekog zeza forum?
    Kad pokusam da udjem javi mi this domen is hosted by UnoEuro!
    Pa ulazim zaobilaznim putem:lol:

Bokac
    Član
    Bokac

Zdravo zenske. Evo upravo smo se vratili sa trece po redu biopsije kostane srzi a ko zna jos koliko ce ih biti …
    Misic je lepo podneo i sad spava. A ja na internet. Unapred se izvinjavam ostalim mamama ali posto je veca pitala ja moram da odgovorim …
    Veco Stefan ima bolest imunog sistema koja se zove HLH(Hemophagocytic Lymphohistiocytosis). Jeste dobio ju je zahvaljujuci tome sto smo i mm i ja nosioci po jednog „izvitoperenog“ proteina u genima. Da bi se aktivirala bolest potrebno je da se dobiju oba proteina i da se dobije odredjeni virus koji ce sve to da aktivira. Rekli su nam da su vece sanse da se na lotou dobije ali eto stefanu je ovo poslo za rukom 🙁 Postoji jos jedan oblik ove bolesti koji se dobija kao posledica lecenja nekog raka.
    Inace njegov imuni sistem se nakon aktiviranja nekim virusom(ne moze se utvrditi koji je virus izazvao sve ovo) krenuo da razara crvena krvna zrnca i trombocite.Uobicajenije je da imuni sistem krene protiv samog sebe tj da krene da unistava kostanu srz i tako se lakse ustanovi da je to bas ova bolest. Kod Stefana nam je uzelo 15ak paklenih dana na pocetku pred lecenje dok dr nije na svoju ruku donela odluku da jeste ova bolest i krenula da ga leci. Mnoooogo smo joj zahvalni zbog toga. Jer zvanicna potvrda da jeste bila u pravu je stigla tek pre 3-4 nedelje… Da smo toliko cekali sad Stefan ne bi bio medju nama…
    Izvinjavam se svim mamama koje su ovo vec procitale.

Kod nas je krenula zima 🙁 Napolju je oko 10 stepeni i krenuli su sa grejanjem u nasem stanu. Joj zenske jedva cekam da se preselimo u Severnu Karolinu ovde je stvarno uzasna zima a i nenormalno dugo traje…

alhemicarka

Evo zene, ceo dan sam zauzeta, pa nikad da se javim.
    Draagna, mene ne zeza forum ovih dana. To mi se pre desavalo da pise eror, pa onda udjem preko googlea.
    Bokac, nema potebe da se izvinjavas. Stefan je nas drugar i svi ga volimo. Drago mi je da je dobro podneo biopsiju. Izdrzite jos malo i budite hrabri, kao sto vec jeste.
    Veco, Sale je, cini mi se bolje. Malo manje mu se cuje kad dise. Nocas je nesto zezao. Celu noc se budio. Ustajala sam 10 puta i smrzla se. Bas je postalo hladno nocu. Ja sam osetljiva i vec me bolucka grlo 🙁 .
    Nadam se da ce Vuku Prospan pomoci. Drzimo pesnice da bude bolje. Sto se apetita tice, ni nama se ne rucka kad nas nesto muci, pa tako i bebama. Sale dosta cesto sisa. Cesto i na dva sata. Nikad kraja… Ja izgleda nesto nisam u toku, ali sta (ko) je to osteopata 😳 ?
    Pereco, ja videla sve vase slike na fejsu. Slatki ste mnogo.
    Pre neku noc sam se oduzela od straha. U krevecu je stajala igrackica kao cebence sa glavom od konjica. Sale ju je zakacio rukom i pala mu je preko lica :sok: posto nemirno spava. I dalje je spavao ko zna koliko s tim.. Kad sam to videla brzo sam mu skinula, tako da se trgnuo i uplasio, a ja sam bila presrecna sto cujem da dise. Sklanajte sve iz kreveca!
    Odoh da se posvetim muzu (nije to sto mislite 😆 ).
    Lepo lalajte…

Veca81
    Član
    Veca81

Bokac hvala ti na iscrpnom odgovoru,bas mi je zao malog bebana jedva cekamo mart.
    Obavezno nam javi rezultate od marine i luke.

Al,nama su u bolnici odmah po porodjaju nudili osteopatu i veruj mi da nisam imala pojma sta je to i nisam puno ni razmisljala,
    jednostavno nisam ni porcitala brosuru koju su mi dali. Kad sam izasla iz bolnice i pricala drugarici kako je vuk nervozan ona me
    pitala,jel ste probali sa osteopatijom…hmmm. osteopata nekom fizioterapijom oslobadja telo tenzije i napeosti. Kazu da kod beba
    posebno ima smisla jer je porodjaj veoma stresan za njih,posebno ako je bio kao moj(40sati bolovi,beba je bila 3 sata zaglavljen au kanalu
    izvucena vakumom,pupcana oko vrata,pa infekcija po rodjenju). Meni je kod njega najvise cudno sto on recimo zaspi i ja ga supstam u krevetac
    i bude sav opusten,onako rukice mu vise dok ga nosim,spustam ga i on nastavlja da spava i za recimo nekih 10-ak minuta se budi sav u soku-ne place
    ali bude sav pogubljen i uspanicen.stvarno deluje kao da je pod nekim stresom. naravno onda ponovo uspavljivanje i tako u krug….dok se ne umori.

Zene kad vase bebe ruckaju ujutro,ovaj moj je ruckao jutros oko 6:30h i jos uvek nije gladan,nudila sam mu oko 9h i nije hteo???

drdraganadimitrov

Cao mame!
    Bokac,ovde uvek mozes da se izjadas,mi smo uz tebe!
    Veco,javi kako je bilo kod osteopate.
    Angelina, kako ste danas?
    Poz svim mamama!

angelina1
    Član
    angelina1

dobro jutro,hvala vam sto brinete za nas
    mi smo jutros bolje …juce smo dobili proliv ,pa mukica bio iscrpljen…i samo spavao ,dala sam mu probiotic po preporuci pedijatra…
    promijenili smo mlijeko….jutros je kakio fino…
    moj beban ,Veco isto jeo u 6:30 pa u 10 :30….a nekad jede u 7:30 pa u 11:30….sam je tako napravio razmake…ali mi samo na adaptiranom pa ne ynam kako je kod dojenja…i ja samprobala ranije da ga nudim hranom ali on nije htio pa sam ga pustila duze malo…
    je li Vuk ozdravio?
    AL ja se slazem za izbacivanje svega iz kreveca!kako je Sale?
    dragana,ljubav,pereco,vaj,bokac:hag: :hag: :hag:

kobrica
    Član
    kobrica

Evo me da se i ja prijavim! Danas tek malo pocela da sedim 🙂

Ljubim vas puno, Tadej je dobro, borimo se sa grcicima, sta cemo, vlajda ce proci i to brzo. Poceli su rano, mozda ranije i zavrse! Cmokus!

Juce smo napunili tri nedelje!!!! Cmoooooooooooooooook!!!!

Gledanje 3,031 članaka - 3,031 do 3,045 (od 3,048 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.