Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,047 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vajman 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,048 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• bitten kitten

Dobro jutro od mene, opet :bravo: :bravo: :bravo:
    Nocas sam spavala oko 7h (od 2 – 9h), od cega oduzimam hranjenje Mine oko 5 ujutru – tu izgubih sigurno pola h, ali je bilo odlicno. Ovih dana sam spavala bas lakim snom i cinilo mi se da nista ne spavam, ali nocas sam konacno onako odspavala k’o medved u hibernaciji – sto bi se prevelo sa „ekstremno dubokim snom“!!! Odmorila sam se! Nadam se da cu nastaviti 🙂
    Citam oduvek sa paznjom vase postove o ishrani i po 100ti put sam zbunjena, a vidim i dosta vas je. Pa jbte, kako to da svi razlicito pricaju sta se prvo uvodi i kada!?!?!? neki kazu prvo pecena jabuka, neki prvo krompir i sargarepa, neki pirincane i kukuruzne kasice, a neki kazu sokovi. Mojoj kumi su rekli sa 3 meseca da pocne da daje sokice, a meni dr rekla ovim recima „a sta ima od sokica? dajte joj cajeve, a onda kad bude vreme za jelo – kasice“. Jos mi nije rekla njenu „filozofiju“ hranjenja – sta, kad i kako, ali mislim da je pomenula da bi Mina trebala da pocne da klopa sa 5 meseci (mislim da ovo ima veze i sa time sto je ranije rodjena). Eto zenske, ja pocinjem da upadam u vase dileme i kad god krenem da razmisljam i da se trudim da skapiram kad i cime da hranim bebu, samo se jos vise zbunim. Nisam pametna :neznam:
    Mina je juce bila prilicno nesnosna, najede se do grla i onda je cik pomeri, baci peglu kao kakva fontanica. Ranije sam mogla na pola hranjenja da joj izvadim cuclu i dignem je da podrigne, a sad se ljuti i vristi uzasno. To njeno povracanje me nervira zato sto se vidi da lepo napreduje, a ovo je posledica ciste alavosti (na mamu :> ). Brine me i njen zapusen nosic, taman prezdravi i opet krene da smrce… jos mi sada malo i kasljuca, a taman je i to prestala. Nema T. Ne znam sta radim pogresno kad mi se tako razboli – a znam da nije virus, nego prehlada, jer nema T… izgleda da cu morati vise da pazim da ne pravim iznenadne razlike u temperaturi okoline…
    Videcemo sta ce biti, u pon ima kontrolni pregled na Institutu, a u cet idemo do sokobanjske da je vidi fizijatar…
    Cmoka i kuckamo se 🙂

baky
    Član
    baky

Evo i mene, ja vala spavala do pre pola sata.. 🙂 a muz cuvao Petru, sad otiso na stanicu dolazi mi svekrva na par dana 🙂
    Inaka super je hranis, i ja tako, a ne mozes da joj das vise da jede ako ona nece, ili probaj nekako da joj skrenes paznju kad trazi da jede pa pomeris za jos pola sata, i mozda vise ogladni i vise pojede?
    Bitten svaka cast za spavanje 🙂 bice to ok videces, a za sokove je dr u pravu, nema nista u njima, nego joj ja iako to znam davala po malo 🙂 tj ona hoce po malo, a nije buca da bi je samo ugojila jos vise, tako da pije, mada od kad joj dajem da jede, stoje nam sokici i ne setim se da ih dam 🙂 A mi poceli prvo sa zitaricama, pa onda jedno vreme nije htela da ih jede pa poceli sa povrcem… Voce je lepo to ce uvek da prihvati, bolje prvo ovo grozno 🙂
    Mikice super sto ste se lepo proveli…

inaka
    Član
    inaka

biten tacno je da svi razlicito govore,vidis da se ja i danas bas ne snalazim sta kada i koliko? a sto se tice pocetka ja sam generalno iscitala brdo clanaka,postova i svega i izvukla moje misljenje da vecina krece sa rizom,kukuruzom,povrcem pa tek vocem a povrce pre voca iz razloga sto deci se vise svidi slatkasti ukus voca pa se teze prihvati povrce a ovako se malo naviknu na ukus povrca,e sad to je moj neki zakljucak i ja sam tako krenula. inace od sokica sam joj davala jedino od sargarepe i to od 5m kad sam pocela sa dohranom,a kad budem uvodila voce tada cu i vocne,moja neka logika ne znam

helena M
    Član
    helena M

Jutro,mamice!

Mi smo ustale oko pola 9,mm otisao da radi privatno……..tako da smo danas same…………..i meni se najavila sveki da ce doci kasnije………

Joj,klopa za bebe je moja nocna mora!!!!!!!!!!!!!!!
    Inaka :bravo: :bravo: :bravo: za zakljucak i ja sam tako uradila!Redovno pije vodu i caj od kamilice,a sokice joj dajem ponekad samo………….mrsti se i jedva malo popije soka!!!

Bitten samo napred sa spavanjem!!!!!!

Mikice, :bravo: :bravo: :bravo: za kilazu!!!!!!!! E,tri puta sam se vracala naa tvoj post :buljavko: dal sam dobro procitala!!!!!!
    Koliko je imao na rodjenju? Ja ipak mislim da je to mnogo! Pa koliko ce imati sa godinicu???!!!!!

inaka
    Član
    inaka

I mi pijemo dosta cajica,sto od kamilice,pa i plantax za grcice mnogo ga voli ali ne sme vise od 100ml dnevno,razmisljam i da probamo neki vocni,a sokic samo od sargarepe i to ne svaki dan nego eto kad kad,mene samo buni kolicina hrane koju bi trebalo da joj ponudim i kako da budem sigurna da joj je dosta mleka koje posisa? ja je pustim da sisa dok ne pusti sisu,mada se ona meni obicno uspava na sisi i dremne posle jela bar 15-tak minuta

bitten kitten

E stvarno, sto kazes Helena, Inaka i Baky su najkrace moguce i vrlo jasno rekle kako i zasto. Najvaznije mi je to sto sad znam zasto poceti sa zitaricama i povrcem – da se ne tripujem vise da cu detetu uciniti nesto lose ako pogresnim redosledom pocnem, nego da znam da je to zbog prihvatanja ukusa!!! Hvala vam devojke, na ovome, uradicu skroz isto kao i vi!!! :bravo: :bravo: :bravo:

Najavljuju vam se sveki – hehehe meni se moja nije najavila, pa sam srecna, jako :>

Sena_bgd
    Član
    Sena_bgd

Evo i nas…ja mu skuvalal bundevu i cekam vreme pa da rucakmo danas…mi smo probali samo jabuku i bundevu a juce sam razgovara sa dr.Komnenovic i ona je u soku sto smo tako kasno krenuli a nama je nasa dr.rekla da krenemo sa pet i po…mislim da nema veze sta se pravo uvodi i da neko uvede prvo povrce pa dete nece posle povrce neko voce pa dete sve jedeali od svega naprave zbrku umesto da se svi sloze oko jednog kodeksa i to je to…

mikicaplavusica

Helena na rodjenju je imao 3.850gr izasao iz bolnice sa 3.690 I SAD IMA 9300GR prasica moja inace samo sisa i ima dva obroka mimo sisanja Inaka 🙂 moguce da ga znas inace je pandur Scelovic Dejan 86 god

mikicaplavusica

Helena na rodjenju je imao 3.850gr izasao iz bolnice sa 3.690 I SAD IMA 9300GR prasica moja inace samo sisa i ima dva obroka mimo sisanja Inaka 🙂 moguce da ga znas inace je pandur Scelovic Dejan 86 god

baky
    Član
    baky

Mi dosli iz grada, sveki i moja majka cuvale Petru, jela je bundevu sa njenim mlekom, nece nista jos uvek sa vodom u kojoj se kuva. Ona spava poslednja dva sata..
    Stvarno umesto da se dr usaglase bar za bebe i decu, a ne svako tera na svoju stranu…
    Meni ponovo muka i zeludac me boli…. Cekam da vidim sta ce sad da me snadje…

helena M
    Član
    helena M

Baky………….ccccccccccccccccccccccccccccccc……………….cuvaj se!!!

Mikice,moja pufna je rodjena sa 3950g i 54cm sada ima oko 8500g isto je do cvrste hrane samo sisala………….

bobba
    Član
    bobba

Ja cu samo da vas pozdravim!!!
    Jako sam smorena i umorna i nije mi do pisanja jer kad bi pocela nebi stala. Uglavnom beban se muci sa grcevima,nocu se budi na 2h,Anja mi slinavi i kaslje,trazi paznju a ja jedva funkcionishem jer ne znam koga pre da uzmem.
    Ljubim vas i pisacu cesce kad nas prodju grcevi i sve ostalo!

baky
    Član
    baky

Gde ste mame….
    Helena ja ne znam kako vise da se pazim, koliko se cuvam toliko me sve snadje… Danas je ipak bilo trenutno prestao je zeludac da me boli…
    Meni tu svekrva par dana ostaje, i bas mi lepo 🙂 cuva Petru, sad je ona hranila, mi sedeli sa kumovima, ma milina… Inace radi u poslasticari i pravi kolace mmm.. sutra su nam na tapetu tolumbe 🙂 🙂 uh spremam se vec dugo za njih 🙂

baky
    Član
    baky

Evo  :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: za dobro jutro
    Ja ustala oko pola 9, sveki cuvala Petru od 7:15, joj kako se smesno probudila, cucla joj bila u ustima od 15 do 7, i oko 7:15 pocelo je pppprrrr, i samo u jednom trenutku cucla doletela kod mene u krevet (uvece priblizim krevetac uz krevet da joj ne ustajem zbog cucle) i pocela je sve glasnije aprrrr i dok je nisam pogledala, onda je pocela da se smeje 🙂 Kako je volim kad se probudi…
    Celo jutro se igra sa suskavim leptiricem, pa kad ga stavi preko ociju samo se trese i smeje 🙂

Kako ste vi spavale, nadam se da su vam bebicce bile dobre i pustile da odmorite danas…
    :-* :-* :-* svima, idem da jedem nesto…

skljonco
    Član
    skljonco

Gde ste drugari,vikend pa se svi razbezali Nama danas mali rodjendan 🙂
    Iscitala sam sve i samo zelim da vam :caos: .Mi juce bili ceo dan na rostilju uzivancioja ziva ,sinoc sam mogla u 9 da zaspim,danas idemo kod dr,posto je bila slinava videcemo hoce li danas primiti vakcinu ,javljam se toonight kisss za sveeeeeeeeeeee

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,048 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.