Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 4,934 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nn79 9 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 4,935 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Mirche
    Član
    Mirche

Evo nove teme, presla se vec 100. stranica…

:caos:

filip.mm
    Član
    filip.mm

Irinice srecan mini rodjus!:)))
    Kod nas jos pakao.Cekamo coveka koji ce nam postavljati klimu da dodje da vidi gde bi je mogli staviti.Markic spava,komiran od vrucine.Davala mu juce vodu,popio par gutljaja,namrstio se i pljunuo.Jedva cekam klimu.

fiona29
    Član
    fiona29

Irina srecan mini rodjendanac.

I kod nas je pakao, mi smo isto kupili klimu ali za novi stan, a ovde umiremo od vrucine. Lazar isto pljuje vodu i mrsti se. Uspela sam juce da mu dam par gutljaja.
    Da vas pitam da li treba za onaj roditeljski dodatak overene kopije izvoda iz maticne knjige rodjenih ili samo kopije uz prilog originala?

Estella
    Član
    Estella

Hvala drage. Fiona, pogledaj ovde na sajtu Grada http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3901 Koliko ja shvatam, sada se izdaju trajni izvodi sa hologramom, tako da se predaju samo overene fotokopije. U svakom slucaju, mm ide danas ili sutra to da preda pa cemo videti.

aneri
    Član
    aneri

Evo i nas
    Ksenija nikako ne moze da se uspava,juce nije spavala ceo dan.
    Imali smo i goste pa je valjda to poremetilo,verovatno oseca guzvu.
    Nadam se da ce bar danas malo da odspava preko dana.
    U stanu je 28 stepeni,ona je samo u bodicu sa kratkim rukavima i carapicama.
    Mislim da joj je vruce.

Estella
    Član
    Estella

Aneri, srecan Kseniji mini rodjendan!!! Verovala ili ne, meni Irina juce isto uopste nije spavala, bukvalno ceo dan, bas sam se bila zabrinula i trazila po netu nesto na tu temu i shvatila da to nije redak slucaj. A kod nas radi klima i nije joj vruce, ne znam sta je. Zato se sinoc komirala.

simona78
    Član
    simona78

Dobro jutro!!!

Mame su se ulijenile sa pisanjem 🙂 Evo :kafica: za razbudjivanje!

I jutros i juce i bas cesto nam se desi da pampers propusti kad se ukaki :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: Nije mi jasno zasto, Stasi isto koristimo samo pampers od rodjenja i to se nije desilo, mozda 2, 3 puta, a kod P. svaki 3., 4. dan :neznam:

filip.mm
    Član
    filip.mm

Dobro jutro!Hvala na kafici. 🙂
    I nama je Pampers propustao pa kupila Evi no ista prica.Tako da cemo se vratiti na Pampers.Bar su tanje.I Filipu je propustalo.No kad predju na cvrscu hranu bice ok.
    Ovo moje dete bas zeki sa sikenjem.Desava se da siki tek da utoli glad pa onda nece nego se igra,guce,smeje se.E nakon sat vremena se seti da bi srknuo jos malo.Kako to da regulisem da me ne cima stalno.Cula sam da ne treba davati tako po malo cesto jer beba navikne da ce uvek dobiti po malo pa se zeza.No ne mogu ga ni slusati da place a ja da cekam 3 sata.Ima li neka od vas ideju?
    Sutra nam stize konacno klima.Ujutro cu se izgubiti s decicom kod mojih dok se to sve montira.

Nastasija
    Član
    Nastasija

Pozdrav mamice i od nas!
    Kod nas u stanu je u dnevnoj sobi nekih 25C a u sobici gde je Dunja je 27C jer sam cula da nebi smela temperaturu da spustam ispod toga, a inace klima joj samo po malo provetrava u sobicu i neuvodim je u dnevni kako se nebi prehladila. Mada, nosic joj je nesto zapusen i svako malo joj stavljam fizioloski i pokusavam da sadrzaj izvucem onom pupicom kako se eventulano nebi spustilo i napravilo haos. Inace, ona i dalje sjajno spava nocu, preko dana ume da bude budna i po vise sati, ali to me nezabrinjava koliko sam se raspitala svaka beba ima svoj ritam. Pored toga sto siki, ona dobija posle obroka i vodu i nudim joj da popije koliko zeli, i ako kazu da nebi trebala da popije vise od 30ml na dan,jer smatram da je to bezveze i da ce lakse podneti vrucinu koja je zaista nesnosljiva.
    Fiona, draga moja mi smo predali za roditeljski rekose nam kao sto sam rekla draga da ce resenje biti krajem jula, a sto se tice tvog pitanjceta dobijas originalni izvod sa hologramom, s tim sto se on ne predaje, vec moras overenu fotokopiju (overa u gradu ti je 500dinara).

Estella
    Član
    Estella

Mi nismo platili overu fotokopije izvoda za bebu, samo kazete u opstini da je to za novorodjence i oslobodjeni ste takse 🙂 Overili smo to u opstini Rakovica u tri primerka.

Nastasija, prvi put cujem da bebi ne treba da boravi ispod 27 stepeni. Mislim da je to prevruce za nju, nasa beba boravi u prostoriji na 25 i ne duva direktno u nju nista.

Filip, tacno znam o cemu pricas to sa sikenjem. Mi smo u pocetku imale super ritam na 3 sata i bas je lepo sisala. Onda sam je u bolnici „razmazila“ i stalno joj davala da sisa samo da mi ne place tamo. Ali meni to dojenje „na zahtev“ uopste ne odgovara jer mi beba tako nikad ne izgladni vec samo malo „calabrcne“ i dobija samo prvo mleko. Tako da se ja sada opet trudim da produzim taj razmak izmedju hranjenja bar na 2,5 sata. Super je kad prespava po tri sata izmedju obroka, tada bas ogladni, a ako krene da kenjkavi ranije – ja je nosam, pevam joj, ljuljam je bar jos 15ak minuta, pa je onda podojim.

aneri
    Član
    aneri

Jao to sa sikenjem non stop je i nama problem.
    Mi tako i dalje sikimo non stop.Ja ne mogu da joj pravim razmak od tri sata,jer ona place trazi sisu .
    Sad bar malo gleda muzicku vrtesku pa je zanimavam tako pa je nosim ,tako napravimo neki razmak od sat vremena.Medjutim posto ona ne spava preko dana nema sanse da pravim razmak od tri sata.
    Rekli su mi iz Halo bebe da se do treceg meseca sve tolerise.
    Vestacko mleko smo smanjili na 100 ml dnevno i presrecna sam.Nadam se da cemo u roku od mesec dana da ga izbacimo.
    Isle smo da setamo ispred zgrade jutros poo hladovini,medjutim isla sam i do sveki na brzinu jer mi je blizu i sunce me uhvatilo u roku od 10 min.
    Lice mi je skroz crveno.
    Kod nas je toplo u stanu , ja u dnevnoj sobi ukljucim klimu pa onda otvorim Kseniji vrata da se mesa vazduh.

filip.mm
    Član
    filip.mm

Pa mi imamo puna tri.Kad ce nam se regulisati?:(

Estella
    Član
    Estella

Ja bih najiskrenije psihicki odlepila da mi Irina sisa svakih sat vremena. Mi se polako vracamo na tri sata i tada se bas lepo najede i ponekad uspe da zaspi i spava 3-4 sata, ali ne uvek. Ali tako bar znam da mogu da izadjem ili je ostavim sveki da je cuva i ostavim joj mleko za dva obroka, taman da mm i ja odemo negde u restoran. U subotu smo bili u italijanskom restoranu, pa smo otisli u supermarket da pokupujemo hranu.

aneri
    Član
    aneri

Ksenija konacno spava,ne znam kako ali je uspela da se uspava.Spava vec sat vremena.
    Idem na depilaciju sutra i u neku kupovinu,mama ce da mi je cuva pa cemo videti kako ce proci.
    Ja nisam isla na duze bez nje do sad nigde.Trknem samo na kratko do prodavnice ,do grada,ali bas na kratko.

fiona29
    Član
    fiona29

Samo da vam javim da smo predali za roditeljski. Estela bila si u pravu za overu, ne placa se u opstinama ako se kaze sa kojom svrhom ide. Bas mi je bilo nelogicno da se placa id a traze da se overi, jer je ranije izdavanje izvoda za ovu svrhu bilo besplatno, zbog toga sam vas i pitala. Mm su rekli da ce resenje krajem jula i da ce navodno dobiti u prvoj rati novac od maja, juna i jula jer je dete rodjeno u aprilu.
    Videcemo…

Nastasja i meni je malo nelogicna ona temperatura koju si navela. Nama kad je 27 mi se kuvamo u stanu. Mislim da je idealna temp. za boravak bebe oko 23, a da za kupanje treba malo toplija prostorija.

filip ovo sto pricate oko sikenja non stop, ja mislim da su zedni a ima i ona prica oko nutritivnog dojenja i nenutritivnog. Drugim recima vole da se maze, nije sve u hranjenju.

aneri i ja sam sutra isto kao i ti. Mama prvi put cuva malog na duze pa cu da vidim kako ce da prodje.

simona nama pampers propusta kod piskenja. A jel koristis onaj u belom ili zutom pakovanju?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 4,935 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.